Када ће Српски народ научити од Ћосића, бити предобар је кобно и данас?

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.598
Ауторска. О неправди, оспоравања Срба. Ћосићеве "радне, текуће прибелешке":
"Биће да нема народа чија се прошлост толико и тако оспорава; на порицању српског народа и његове прошлости, заснивају се нације и државе; читав средњи век смо изгубили; православна култура се идеолошки обезвређује, а културну баштину на територији републике Македоније преузели су нам Македонци и прогласили својом.
Из деветнаестог века признају се буне против Турака, од личности – Карађорђе, Вук и Светозар Марковић, пориче се грађанска култура и грађанска етапа; поричу се балкански ратови против Турске и Бугарске; идеолошки се редукује и светски рат; генерално се оспорава прва Југославија. Политика разбијања српског народа започета Коминтернином идеологијом и политиком, наставља се до дана данашњег."
Осамдесетих Ћосић је говорио о незахвалности народа који су ослобођени од Срба:
"Ми смо пристали да нам сви које смо ослобађали, којима смо омогућили да постану нације са својим државама, порекну нашу ослободилачку прошлост, прогласе нас окупаторима и хегемонистима, скрате нам историју у оквире тајних одлука Коминтерне и њених идеолошких тумачења."
Антисрпски манијаци, не постоји правилнија реч за особе које игноришу или спрдају се са чињеницама што је Добрица Ћосић навео о Србима, него погрешно и злонамерно пропагирају:
Ми лажемо да би обманули себе
Ово није Ћосићева анализа духа српске нације него део из његовог романа "Деобе" (1961). Дакле, књижевни изражај, а не научни суд о једном народу.
 
Ima ona maksima koju neuki stalno ponavljaju ‚‚otac srpske nacije‚‚.....

:sad2:
Има много већих патриота међу писцима - пок. Милован Данојлић је био мој фаворит.
 
Dobar i lud su braća - kaže stara srpska izreka ?

Zaboravljamo da su oni sve sporazume sa indijancima PREKRŠILI,

i na kraju ih strpali u REZERVATE.

Sasvim jasna strategija naših neprijatelja.

Mi smo sledeći koje planiraju za REZERVAT, ako se ne probudimo na vreme.

PAMETNOM DOVOLJNO. :kafa:
 
Сувише смо добар народ. Да видите колико зла и мржње има на хрватским и муслиманским порталима а ми ништа.
Треба узвратити истом мером.
 

Back
Top