SRBI ovo morate da pročitate “Karakter Albanaca”

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad.........Za Madjara i Siptara mi je sasvim jasno kojim se motivima rukovode pri ovom omalovazavanju teksta jedno srpskog naucnika...
Sta je, bre, tebi jasno? Znam Madjare koji su ovoj jadnoj i bednoj Srbiji odaniji i verniji od 99,9% vas internet-mudrosera. Je l' treba da te podsecam kako se zvao covek koji je oborio F-117A?

A to sto vi vojvodjanski separatizam i autonomastvo (dve razlicite stvari) pripisujete nacionalnim manjinama, to je vas problem. Oba pokreta cine skoro iskljucivo Srbi, mogli bi vise da se pomirite sa time i da prestanete da bez razloga kenyate po citavim grupama koje vam nista skrivile nisu.
 
Ne, nikoga ja nisam vredjao. SAmo sam pisao ko su Srbi za patriJote

Otkud ti to znas?
Ti si Madjar koji je srpski patrijota?
Nego....bolj ti lepo sedi kod kuce, postuj drzavu Srbiju u kojoj zivis, placaj poreze, ne seri protiv nje..........Jer se u protivnom moze jednom desiti da dobijes sendvic-dva.......
E, to je nekad govorio Seselj, i sa time se delimicno slazem(pre sendvica treba odlezati robiju zbog neplacenog poreza, pa tek onda sendvici).
 
Otkud ti to znas?
Ti si Madjar koji je srpski patrijota?
Nego....bolj ti lepo sedi kod kuce, postuj drzavu Srbiju u kojoj zivis, placaj poreze, ne seri protiv nje..........Jer se u protivnom moze jednom desiti da dobijes sendvic-dva.......
E, to je nekad govorio Seselj, i sa time se delimicno slazem(pre sendvica treba odlezati robiju zbog neplacenog poreza, pa tek onda sendvici).

Pasulj radi. Bacaju ga uvis, pa po tome kako padne odredjuju ko je koje nacionalnosti :hahaha:
 
Sta je, bre, tebi jasno? Znam Madjare koji su ovoj jadnoj i bednoj Srbiji odaniji i verniji od 99,9% vas internet-mudrosera. Je l' treba da te podsecam kako se zvao covek koji je oborio F-117A?

A to sto vi vojvodjanski separatizam i autonomastvo (dve razlicite stvari) pripisujete nacionalnim manjinama, to je vas problem. Oba pokreta cine skoro iskljucivo Srbi, mogli bi vise da se pomirite sa time i da prestanete da bez razloga kenyate po citavim grupama koje vam nista skrivile nisu.

Ti ocigledno ne znas ni da citas...........
AKO se na forumu javio neki Madjar koji omalovazava srpskog naucnika, onda MOGU da razumem njegov motiv da to radi..........
Ja time svakako nisam ni pomislio da su svi Madjari takvi.Nije cak ni vecina.....
 
1913. godine Jovan Tomić je kvalifikovao Albance kao “najsvirepije” stanovništvo, kao “stalne predstavnike nereda i bezvlašća”, pa je “reč Arnautin bila sinonim za nasilnika i pljačkaša” (Jovan Tomić, 1913b:13–14), dok je Jaša Tomić pisao da su Albanci menjali veru “kao odelo” jer je ona kod njih “bila uvek stvar trgovine”, da su skloni da posle predaje napadaju protivnika, da su napadali i bolničare, da su njihovi ranjenici napadali srpske ranjenike čak i u beogradskoj bolnici “gde ih je donelo milostivo srce Srbinovo, da ih vidaju”. Smatrao ih je “pljačkašima i nasilnicima” kojih su se bojali čak i Turci, navodio da veruje turskim građanima iz Prištine i Peći koji su govorili “da voliju snositi svaku drugu vladu, nego zulum Arnauta”. Njihovu hrabrost je tumačio “arnautskim divljaštvom” jer “što je veći divljak tim je hrabriji i svirepiji. Na početku ta njegova hrabrost i divljaštvo raste, ako ima uspeha, i tada on postaje krvožedna životinja. Ali ako mu pođe zlo, u njega uđe životinjski strah, svaka disciplina prestaje, i od onoga što se zove vojnik, ne ostaje u njemu ničega” (Jaša Tomić, 1913:34,69–73,126–131,150,169).

NEGO,JEL IMA NESTO NOVO KOD VAS........:zzzz::zzzz::zzzz::zzzz:
 
Otkud ti to znas?
Ti si Madjar koji je srpski patrijota?
Nego....bolj ti lepo sedi kod kuce, postuj drzavu Srbiju u kojoj zivis, placaj poreze, ne seri protiv nje..........Jer se u protivnom moze jednom desiti da dobijes sendvic-dva.......
E, to je nekad govorio Seselj, i sa time se delimicno slazem(pre sendvica treba odlezati robiju zbog neplacenog poreza, pa tek onda sendvici).

Koji Sheshelj?
Onaj Hrvat u Hagu???
 
Ali pazi, interesantno je to....Ako je Albanc govorio o patriJotama on JESTE govorio o Srbima. Bar sa patriJotskog stanovišta.

Sa jedne strane, patriJote se prekinuše od napora ubeđujući sebe da Srbi, postoje od pamtiveka, pa se seže u mezozoik, juru, kredu i iza. Traže se amebe i protozoe tipično SrBskog genetskog potpisa itd....

Međutim, čim malo dublje uđeš u "problematiku" ispada da je nacija samo politička, (ideološka, ajde....) odrednica i ništa više.

Čeda nije Srbin!! Kako može Čeda da bude Srbin, kad priča to što priča...O Kandićki da i ne govorimo....Slično zapaljeni Hrvati misle o Čičku ili Puhovskom u Hrvatskoj.

Ispade da se u Srbe ubrajaju samo Radikali. Dobro, dobro i Koštunući u poslednje vreme...

Sad sam zbunjen. Ili su ti srednjovekovni Srbi nekako tajno glasali za radikale po manastirima, pa su zato bili Srbi, ili Srba nije ni bilo dok se Šešelj nije ispilio.

U stvari ni sam Šešelj nije bio Srbin do svoje osamnaeste, pošto je dotad bio vrli komunistički omladinac. Eto, ovi mlađi koji su se rodili posle 82. bar imaju pravo da se nazovu Srbima od rođenja.....Ja ne mogu - bio sam pionir.
 
Ali pazi, interesantno je to....Ako je Albanc govorio o patriJotama on JESTE govorio o Srbima. Bar sa patriJotskog stanovišta.

Sa jedne strane, patriJote se prekinuše od napora ubeđujući sebe da Srbi, postoje od pamtiveka, pa se seže u mezozoik, juru, kredu i iza. Traže se amebe i protozoe tipično SrBskog genetskog potpisa itd....

Međutim, čim malo dublje uđeš u "problematiku" ispada da je nacija samo politička, (ideološka, ajde....) odrednica i ništa više.

Čeda nije Srbin!! Kako može Čeda da bude Srbin, kad priča to što priča...O Kandićki da i ne govorimo....Slično zapaljeni Hrvati misle o Čičku ili Puhovskom u Hrvatskoj.

Ispade da se u Srbe ubrajaju samo Radikali. Dobro, dobro i Koštunući u poslednje vreme...

Sad sam zbunjen. Ili su ti srednjovekovni Srbi nekako tajno glasali za radikale po manastirima, pa su zato bili Srbi, ili Srba nije ni bilo dok se Šešelj nije ispilio.

U stvari ni sam Šešelj nije bio Srbin do svoje osamnaeste, pošto je dotad bio vrli komunistički omladinac. Eto, ovi mlađi koji su se rodili posle 82. bar imaju pravo da se nazovu Srbima od rođenja.....Ja ne mogu - bio sam pionir.

Znam da ti to sve razumes. Samo jedna ispravka, ne traze oni Srblje medj amebama posto su to sve novopeceni vernici koji ne veruju u Darvina :lol:

I tacno, koliko sam samo puta bio Madjar, Hrvat, Albanac, Bosnjak i jos po neka nacija. Jer pripadnik "naroda sa neba mora da slusa narodnjake i da bude patriJota :hahaha:

A upravo je nacija nista drugo do rechi na papiru, tj. stvar izbora. Jer smo se mesali sa svim i svakim. SLoveni su bili plavi kazu, a ovde toliko tamnoputih imas. Isto je sa Madjarima. Oni su bili crni kao Mongoli, a sada ih imas plavih koliko hoces. Hocu da kazem da retko ko ima slovenske krvi. A ko zna sa kim su se sloveni pre seobe mesali. Moras biti retardiran da ti nacionalnost bude najbitnija.
 
@Kosta

Dobro, Ha-Norci nije Madjar, shta cesh sad :o

Dodushe, tolerantniji je vishe prema extremistima pripadnicima drugih naroda, nego prema extremistima iz srpskog, ali to je njegovo pravo (i moje lichno razmishljanje).
Isto kao shto sam ja tolerantniji prema nashim extremistima nego prema drugim, stvar choveka :roll:

E sad, za rad nasheg nauchnika, uvek se moze reci da je generalizacija svakog tipa glupa i po defaultu netachna.... no za pojedine dogadjaje, koje opishe, i koji se ne mogu osporiti, treba da postoji uvazavanje.
Pradeda moj, kada se vratio sa Solunskog fronta, doneo je slichne priche o Albancima, istinite. Pa sad, kada se skupi mnogo takvih pricha, ljudi generalizuju....
Svejedno generalizacija ostaje samo generalizacija.
 
A ybt, sto volite da se vredjate. Inace, meni je moj pradeda pricao da kad god se vojska povlacila preko teritorija gde su Arnauti, oni su napadali i ubijali kolone ranjenika. Metak - dva pa pobegnu. Kad ih uhvate, govore jezike onih koji su ih zarobili. Bili su najveci maheri za ubijanje iz zasede i tamanili su Srbe vekovima. na kraju im je plan uspeo :S
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top