Na okupiranom Kosmetu nema vise od 420.000 Albanaca sa daljom tendencijom smanjivanja

A po s
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.


Najverovatnije se svi nabili u Pristinu ili su u inostranstvu.

Sve te probleme imamo i mi, demografija je nama u *****, oni makar imaju jos vise mlade ljude iz starih generacija.

Istocna Srbija ne izgleda drugaciej.
 
Истина је то што кажеш,

али,

ипак,

за Србију је мало другачије.

Зашто?

Наравно, цео регион демографски изумире. И Србија, и Косово и Метохија, и БиХ и Р. Српска и Хрватска и Бугарска и Румунија и Македонија и Албанија....ако идемо даље и цела источна Европа, западна расте јер јој долазе обојени,

међутим, када је реч о Србији, она има благу предност у односу на остале земље у окружењу. Србија је имиграциона земља за становништво са околних подручја. У Србију се долази (наравно, Београд и Нови Сад). Долазе Црногорци, људи из Републике Српске, из Хрватске (углавном су долазили пре тридесетак година), има ту инкубатора за усељавање у СРбију и са подручја Македоније, па и Албаније. Ипак је Србија (тј. Београд), неки мали Центар овог дела света, тако да ће, ја мислим, више да се празне рубни делови Балкана, а Србија ће у том пражњењу на каска за осталим деловима Балкана.
Tvoja teorija..cijeli Balkan u Beogradu na vodi?
 
Tvoja teorija..cijeli Balkan u Beogradu na vodi?

Није цијели, али нпр. од ваших ту би били Харис, Анабела Буква, она пушикара са великим сисама што се само у дупе 'ебе, певачи из звијезда гранда и слично....све то долази у Београд (да ли на води или на уљу...мање је битно).
 
У срид сриде.

Сад ћу мало да проширим:

Борци за слободу, мултиполарност, постмодерна, колективни Запад, БРИКС, Председник Кине Доктор Си Ђин Пинг, амбасадор Народне Републике Јужна Осетија, Влада Републике Српске Крајине у Егзилу, Срби у Расејању, Културно-Уметничко Друштво "Косовка Девојка" из Чикага, Председник Републике Српске Милован Додик, Дан Републике Српске, билатерални односи са Централноафричком Републиком, Дан Заставе, Дан Примирја у Првом Светском Рату, Амбасадор Руске Федереације, Српске Енклаве на Космету, Мартовско Насиље, Бела Куга, Златна Милијарда, Фељтон Љиљане Смајловић у "Политици", Сиринићка Жупа, Ибарски Колашин, само 20% натписа у Београду је ћирилично, "Купујмо Домаће", Војна Неутралност, Суверенитет, Територијални Интегритет, породичне вредности.
укропи, укро'нацисти, укровермахт, бојна, "србо'усташе", другосрбијанске усташе, екавске усташе, кругодвојкаши, либерали, зеленски наркоман, Путин шах-мат, СВО, кинжал, српски свет, саборност, јединство нам је потребније више него икад, треба нам слога, окупимо се под један барјак, крвати, крапинци, евроунијаћење, промена односа снага у свету, источни пријатељи, братске службе, удруженим снагама
 
укропи, укро'нацисти, укровермахт, бојна, "србо'усташе", другосрбијанске усташе, екавске усташе, кругодвојкаши, либерали, зеленски наркоман, Путин шах-мат, СВО, кинжал, српски свет, саборност, јединство нам је потребније више него икад, треба нам слога, окупимо се под један барјак, крвати, крапинци, евроунијаћење, промена односа снага у свету, источни пријатељи, братске службе, удруженим снагама
Ovo zvuci kao idealan tekst za neku pemu Beogradskog Sindikata. :D
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.

znaci , najmanje 100 000 siptarskih nato-vojnika za napad na Rusiju.
 
У срид сриде.

Сад ћу мало да проширим:

Борци за слободу, мултиполарност, постмодерна, колективни Запад, БРИКС, Председник Кине Доктор Си Ђин Пинг, амбасадор Народне Републике Јужна Осетија, Влада Републике Српске Крајине у Егзилу, Срби у Расејању, Културно-Уметничко Друштво "Косовка Девојка" из Чикага, Председник Републике Српске Милован Додик, Дан Републике Српске, билатерални односи са Централноафричком Републиком, Дан Заставе, Дан Примирја у Првом Светском Рату, Амбасадор Руске Федереације, Српске Енклаве на Космету, Мартовско Насиље, Бела Куга, Златна Милијарда, Фељтон Љиљане Смајловић у "Политици", Сиринићка Жупа, Ибарски Колашин, само 20% натписа у Београду је ћирилично, "Купујмо Домаће", Војна Неутралност, Суверенитет, Територијални Интегритет, породичне вредности.

укропи, укро'нацисти, укровермахт, бојна, "србо'усташе", другосрбијанске усташе, екавске усташе, кругодвојкаши, либерали, зеленски наркоман, Путин шах-мат, СВО, кинжал, српски свет, саборност, јединство нам је потребније више него икад, треба нам слога, окупимо се под један барјак, крвати, крапинци, евроунијаћење, промена односа снага у свету, источни пријатељи, братске службе, удруженим снагама
:hahaha:

E za ove izraze ste u pravu, ali niste u pravu u jednom. U crkvi se kudikamo dusevnije ponasaju nego ovi nasi, koji su cesto kao administrativni sluzbenici postali, vise izlaze u susret i cine, ukratko dobriji su. Ne pitaju da li imas "zakazano" nego te ispovede kad god hoces, znaju da su oni tu zbog tebe a ne ti zbog njih. Imaju duse i sve najbolje mogu da kazem o tom svestenstvu starog kova i iz R. Srpske, osetila sam na svojoj kozi i to bas posle izbora, da sam izvukla pouku da ne treba da se imaju prerasude, brat je brat i pritekne ti ponekad u pomoc pre nego rodjeni od koga ocekujes.

To vazi i obratno, naravno, ali bar u crkvi to nisam primetila, jednostavno su dobrice i pravi duhovnici.

Zato, ne gledajte spoljasnjost i te izraze, nego unutrasnjost, to vam iz svog iskustva kazem. Dzaba je covek koji nema duse.
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.


Sad kad se ti naseliš, sa svojom djecom :klap:
 
:hahaha:

E za ove izraze ste u pravu, ali niste u pravu u jednom. U crkvi se kudikamo dusevnije ponasaju nego ovi nasi, koji su cesto kao administrativni sluzbenici postali, vise izlaze u susret i cine, ukratko dobriji su. Ne pitaju da li imas "zakazano" nego te ispovede kad god hoces, znaju da su oni tu zbog tebe a ne ti zbog njih. Imaju duse i sve najbolje mogu da kazem o tom svestenstvu starog kova i iz R. Srpske, osetila sam na svojoj kozi i to bas posle izbora, da sam izvukla pouku da ne treba da se imaju prerasude, brat je brat i pritekne ti ponekad u pomoc pre nego rodjeni od koga ocekujes.

To vazi i obratno, naravno, ali bar u crkvi to nisam primetila, jednostavno su dobrice i pravi duhovnici.

Zato, ne gledajte spoljasnjost i te izraze, nego unutrasnjost, to vam iz svog iskustva kazem. Dzaba je covek koji nema duse.
То је од човека до човека ;)
 
Тај тренд неће заувек да траје у тој мери.

Наравно да ће број становника да се временом смањује,

међутим,

рачуница није једноставна.

Морамо да се вратимо на период након другог светског рата (1946-1960). Након другог светског рата се родила огромна генерација бејби бумера. То су људи који данас имају између 64-78 година. Након тога, касније генерације су биле далеко мање од генерације бејби бумера. Дошло је време да бејби бумери умиру. И то ће бити наредних 10-15-20 година. Кад бумери изумру (надамо се и њихово сећање на социјализам), онда ће морталитет бити доста мањи (а увећаваће се у наредним годинама).

Они су започињали и таласе који праве избочине на демографској пирамиди. Нпр. ти бумери су своју децу рађали у периоду (оквирно) 1975-1985, па је та генерација стасала да у претходних 10-ак година рађа своју децу (све оно између су удубљења на демографској пирамиди). Наравно, ово покушавам да поједноставим.

Trajace taj trend zauvek ne vidim sta bi ga promenilo.

Trend traje zato sto u EU vlada Bela kuga a na Kosmetu nema posla i dobrih plata pa se vrlo lako nalazi posao u Nemackoj Svajcarskoj i drugde.

Zatim siptarska dijasera u tim zemljama je vec ogromna pa dolazi i dosta i do sklapanja brakova i na taj nacin dobijanja trajnih papira.

Pa vidis sam da je 1/3 svajcarske reprezentacije siptari


Znaci ne vidim zasto bi ijedan siptar ostao na Kosmetu dok god ima za njih posla i boljih plata sirom svabilenda.
 
Kako radi za nas kad nas je sve manje? A pogotovo na jugu Srbije, gde je pustos....

Srbi na Kosmetu imaju najbolji prirastaj u Srbiji. Srbi na Kosmetu u proseku imaju 3-4 dece. Za 100-200 godina , ako budemo pametno radili , ne bi me cudilo da Srba na Kosmetu bude 300-400.000 a Siptara jedva 100.000 zbog iseljavanja.

U tom slucaju cemo potpuno beskrvno povratiti Kosmet.

Znaci samo treba da nas bude sto vise i sto vise dece da pravimo i da se ne iseljavamo.

Evo ja na primer imam cetvoro dece.

Al na zalost drugi zabusavaju.
 
Trajace taj trend zauvek ne vidim sta bi ga promenilo.

Trend traje zato sto u EU vlada Bela kuga a na Kosmetu nema posla i dobrih plata pa se vrlo lako nalazi posao u Nemackoj Svajcarskoj i drugde.

Zatim siptarska dijasera u tim zemljama je vec ogromna pa dolazi i dosta i do sklapanja brakova i na taj nacin dobijanja trajnih papira.

Pa vidis sam da je 1/3 svajcarske reprezentacije siptari


Znaci ne vidim zasto bi ijedan siptar ostao na Kosmetu dok god ima za njih posla i boljih plata sirom svabilenda.

Ја причам о целој Србији, а не о АП Косово и Метохија.

Демографија КиМ је сасвим другачија анализа, због специфчности на КиМ.
 

Back
Top