Na okupiranom Kosmetu nema vise od 420.000 Albanaca sa daljom tendencijom smanjivanja

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.466
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.

 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.

Око 600000 хиљада албанаца и 100000 срба
 
Znači Kosovo je razvijeno u rangu sa Slovenijom.
Bdp po glavi na Kosovu skoro 27 000 dolara, Srbija je na 11 000.
500 000 Srba, tixi među njima, gasterbajterišu tamo i prividno podižu broj stanovnika.
Odakle si ti kada stalno prozivaš Srbe?
Šta to Kosovo i Metohija proizvodi kada imaju toliki bdp? I šta si ovo zadnje napisao?
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.

Tika taka, Albanaca manje nego Srba na Goliji...zasto se ustrucavas iznijeti svoje najvlaznije snove?
 
Odakle si ti kada stalno prozivaš Srbe?
Šta to Kosovo i Metohija proizvodi kada imaju toliki bdp? I šta si ovo zadnje napisao?
Косово (КиМ) се бави јако уносним делатностима и верујем да имају огроман БДП зааиста.
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.
Stanovnistvo Srbije se smanjilo za skoro 20% od 1991 godine
Taj trend se ponavlja svake godine pa cak i raste.
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.


Ti mora da se drogiras. Srbija ko i Siptari, odumire i iseljava se. Masovno.

Vreme ne radi ni za Srbe ni za Siptare

Vreme radi za one sto se useljavaju kod Vucica, Pakistan, Avganistan, Indija, Banglades i ostala sirotinja ne znam koga dovodite
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.


Не можеш да доносиш закључке на основу глупих твитова.

Ако желиш да отвараш овакву тему, онда мораш да спроведеш озбиљно истраживање и направиш озбиљну анализу.

Нпр. можеш да одеш на сајт Централне изборне комисије АП КиМ https://kqz-ks.org/sr/

погледаш резултате избора тј. излазност, и на основу излазности да направиш пројекцију.

Можеш да изгуглаш колико је првачића уписано односне године а затим на основу броја привачића процениш укупну популацију (обично се тај број помножи са 100 и добије се укупан број (ако је на Косову и Метохији јачи наталитет, тај број не би био 100 већ неки мањи број).

И сличне методе.

Може и број мобилних претплатника свих оператера.

И тд..

а не глупи тњит.
 
Не можеш да доносиш закључке на основу глупих твитова.

Ако желиш да отвараш овакву тему, онда мораш да спроведеш озбиљно истраживање и направиш озбиљну анализу.

Нпр. можеш да одеш на сајт Централне изборне комисије АП КиМ https://kqz-ks.org/sr/

погледаш резултате избора тј. излазност, и на основу излазности да направиш пројекцију.

Можеш да изгуглаш колико је првачића уписано односне године а затим на основу броја привачића процениш укупну популацију (обично се тај број помножи са 100 и добије се укупан број (ако је на Косову и Метохији јачи наталитет, тај број не би био 100 већ неки мањи број).

И сличне методе.

Може и број мобилних претплатника свих оператера.

И тд..

а не глупи тњит.


sve ih je manjeeee
 
Stanovnistvo Srbije se smanjilo za skoro 20% od 1991 godine
Taj trend se ponavlja svake godine pa cak i raste.

Тај тренд неће заувек да траје у тој мери.

Наравно да ће број становника да се временом смањује,

међутим,

рачуница није једноставна.

Морамо да се вратимо на период након другог светског рата (1946-1960). Након другог светског рата се родила огромна генерација бејби бумера. То су људи који данас имају између 64-78 година. Након тога, касније генерације су биле далеко мање од генерације бејби бумера. Дошло је време да бејби бумери умиру. И то ће бити наредних 10-15-20 година. Кад бумери изумру (надамо се и њихово сећање на социјализам), онда ће морталитет бити доста мањи (а увећаваће се у наредним годинама).

Они су започињали и таласе који праве избочине на демографској пирамиди. Нпр. ти бумери су своју децу рађали у периоду (оквирно) 1975-1985, па је та генерација стасала да у претходних 10-ак година рађа своју децу (све оно између су удубљења на демографској пирамиди). Наравно, ово покушавам да поједноставим.
 
Ti mora da se drogiras. Srbija ko i Siptari, odumire i iseljava se. Masovno.

Vreme ne radi ni za Srbe ni za Siptare

Vreme radi za one sto se useljavaju kod Vucica, Pakistan, Avganistan, Indija, Banglades i ostala sirotinja ne znam koga dovodite

Истина је то што кажеш,

али,

ипак,

за Србију је мало другачије.

Зашто?

Наравно, цео регион демографски изумире. И Србија, и Косово и Метохија, и БиХ и Р. Српска и Хрватска и Бугарска и Румунија и Македонија и Албанија....ако идемо даље и цела источна Европа, западна расте јер јој долазе обојени,

међутим, када је реч о Србији, она има благу предност у односу на остале земље у окружењу. Србија је имиграциона земља за становништво са околних подручја. У Србију се долази (наравно, Београд и Нови Сад). Долазе Црногорци, људи из Републике Српске, из Хрватске (углавном су долазили пре тридесетак година), има ту инкубатора за усељавање у СРбију и са подручја Македоније, па и Албаније. Ипак је Србија (тј. Београд), неки мали Центар овог дела света, тако да ће, ја мислим, више да се празне рубни делови Балкана, а Србија ће у том пражњењу на каска за осталим деловима Балкана.
 
sve ih je manjeeee

Нема проблема.

Ипак,

дај нам неко обзиљније истраживање на ту тему, а не глупи тњит.

Ето, горе сам ти дао неке смернице (сајт ЦИК или број ђачића првачића), а ти можеш слободно да прошириш изворе истраживања.
 
Нема проблема.

Ипак,

дај нам неко обзиљније истраживање на ту тему, а не глупи тњит.

Ето, горе сам ти дао неке смернице (сајт ЦИК или број ђачића првачића), а ти можеш слободно да прошириш изборе истраживања.


U tvitu imas sve cifre samo se tebi ne dopada realnost

Evo ti slicna vest

https://www.kosovo-online.com/vesti...d-2016-do-danas-34000-ucenika-manje-31-1-2021

Broj skolske dece kod Albanaca na Kosmetu je opao za 33% za 10 godina
 
Истина је то што кажеш,

али,

ипак,

за Србију је мало другачије.

Зашто?

Наравно, цео регион демографски изумире. И Србија, и Косово и Метохија, и БиХ и Р. Српска и Хрватска и Бугарска и Румунија и Македонија и Албанија....ако идемо даље и цела источна Европа, западна расте јер јој долазе обојени,

међутим, када је реч о Србији, она има благу предност у односу на остале земље у окружењу. Србија је имиграциона земља за становништво са околних подручја. У Србију се долази (наравно, Београд и Нови Сад). Долазе Црногорци, људи из Републике Српске, из Хрватске (углавном су долазили пре тридесетак година), има ту инкубатора за усељавање у СРбију и са подручја Македоније, па и Албаније. Ипак је Србија (тј. Београд), неки мали Центар овог дела света, тако да ће, ја мислим, више да се празне рубни делови Балкана, а Србија ће у том пражњењу на каска за осталим деловима Балкана.


Ali da bi Srbija kontrolisala Kosovo, mora da ima stanovnistvo tamo na dug period. Prvo mora da poveca udeo u procentima. Pa da ga digne, pa jos dok ne ostvari nadmoc. Onda i ne mora da bude ratovanja. Prirodno ce pripasti matici.

Koga znamo da ce da se iseli odnekuda, a useli na Kosovo? I kako spreciti i to malo Srba na Kosovu, zapravo ne kako spreciti, nego kako ih stimulisati da ostanu tamo i ne iseljavaju se a pritom i da rode sebi decu, bar 2-3 po bracnom paru

Pa Srbe na Kosovu vise jebava rezim iz Beograda nego Siptari.
 
Poslednja izmena od moderatora:
U tvitu imas sve cifre samo se tebi ne dopada realnost

Види, нису проблем цифре.

Цифре из тњита су нетачне.

А немам ништа против и да су тачне.

Ипак, тако се не спроводе озбиљна истраживања.

Тњит је - што је баби мило, то јој се и снило.

Уместо глупог тњита, спроведи своје истраживање. Дакле, направиш анализу па онда изведеш закључке. А у односу на изворе које си користио (и које нам представиш овде на форуму) моћи ћемо да закључимо колика је истинитост анализе. Дакле, није до самих бројева, већ је битно како смо дошли до тих бројева. Не мораш баш да користиш научне методе. Не пишемо научни или семинарски рад. Али је ред да направиш неко озбиљније форумашко истраживање и представиш нам резултате.
 
Prolazeci Kosmetom vise puta kroz albanska naselja mogao sam videti naselja novih kuca u kojim gotovo nema zive duse.

Samim tim postavilo se pitanje koliko zaista zivi Albanaca na Kosmetu?

I realno nema ih vise od 400.000 sa daljom tendencijom smanjivanja.

Vreme radi za nas.

Autorska tema.

Time što si video prazne kuće na selu ništa se nije postavilo pa ni pitanje.
Tvoji vlažni snovi o moći srpske države su vulgarni.
To što ti pišeš može samo neko ko nema osnovne kognitivne sposobnosti ili neko ko zaista mrzi Srbe.
Jer to sve može odvesti Srbiju u samo još jedan izgubljeni rat.
 
Ali da bi Srbija kontrolisala Kosovo, mora da ima stanovnistvo tamo na dug period. Prvo mora da poveca udeo u procentima. Pa da ga digne, pa jos dok ne ostvari nadmoc. Onda i ne mora da bude ratovanja. Prirodno ce pripasti matici.

Koga znamo da ce da se iseli odnekuda, a useli na Kosovo? I kako spreciti i to malo Srba na Kosovu, zapravo ne kako spreciti, nego kako ih stimulisati da ostanu tamo i ne iseljavaju se a pritom i da rode sebi decu, bar 2-3 po bracnom paru

Pa Srbe na Kosovu vise jebava rezim iz Beograda nego Siptari.
Ево, овом приликом, уздржаћу се од коментарисања свих вучићевих издаја на КиМ (има их много и много сам пута о томе писао)..

Али, заиста, борба за Косово и Метохију јесте добрим делом демографска борба.

Негде сам читао, не могу сад да се сетим где, како је држава Грчка субвенционисала житеље малих острваца у Егејском мору након што су Турци етнички очистили егејске обале мале азије од Грка. Грци на тим острвима која су близу турске границе нису имали неки интерес да остају на острвима (на обалу нису могли, јер је била само турска, а европски део Грчке им је био далеко), па је Грчка субвенционисала живот на тим острвима (и данас су то туристичка места). Србија у српско становништво на КиМ мора да улаже велики новац да остају тамо. Е, сад...како ту лову расподељивати, а да иде где треба и како треба, за то је већ потребна обзиљна држава, а не вучићева држава.
 
Poslednja izmena od moderatora:
згаришта
E, да, "згаришта" увек иду у пару са "огњиштем". "Вековним", наравно.
Чељад, нејач, живаљ, уцвељена, слугерање, слободарски, шуровање, злотвори, солдатеска, браниоци, голоруки...
 
Poslednja izmena:
E, да, "згаришта" увек иду у пару са "огњиштем". "Вековним", наравно.
Чељад, нејач, живаљ, слугерање, слободарски, шуровање, злотвори, солдатеска, браниоци, голоруки...

У срид сриде.

Сад ћу мало да проширим:

Борци за слободу, мултиполарност, постмодерна, колективни Запад, БРИКС, Председник Кине Доктор Си Ђин Пинг, амбасадор Народне Републике Јужна Осетија, Влада Републике Српске Крајине у Егзилу, Срби у Расејању, Културно-Уметничко Друштво "Косовка Девојка" из Чикага, Председник Републике Српске Милован Додик, Дан Републике Српске, билатерални односи са Централноафричком Републиком, Дан Заставе, Дан Примирја у Првом Светском Рату, Амбасадор Руске Федереације, Српске Енклаве на Космету, Мартовско Насиље, Бела Куга, Златна Милијарда, Фељтон Љиљане Смајловић у "Политици", Сиринићка Жупа, Ибарски Колашин, само 20% натписа у Београду је ћирилично, "Купујмо Домаће", Војна Неутралност, Суверенитет, Територијални Интегритет, породичне вредности.
 

Back
Top