Smisao vere i njena ispravnost

Zvuci kao da zivot nije lep sam po sebi, nego mi treba i smisao da bih uopste ustao iz kreveta. Mada, kad malo bolje razmislim, mnogima jeste tako.


Ако посматраш шире популације сигурно да ти већина неће рећи да је живот леп јер је то још већа утопија од религије.

Оно што сваког човека чини здравим то је љубав према животу
која је безусловна.

Исто тако научно неоснована као што религија тражи безусловну љубав према богу.

Тешко је судити о религији са данашње дистанце јер није данас створена.

Ни религиозност ни атеизам немају научну потпору већ су ствар убеђења вере или невере.
са указима за и против.

Религизност и веровање у виши склад и симбиозу свега живог и неживог на земљи као и универзумски склад исконски је осећај првобитних цивилизација,друштава и људских заједница примитивних и напредних.

Од пећинских људи, индијанаца ,неолита......
У ранијиј историји човека су имале велики прогрес и уздизање првобитних цивилизација.

Атеизам није био тај који је од пећинског човека створио модерног.
 
Samo za Nemanju Jah:

Einstein:
"I cannot imagine a God who rewards and punishes the objects of his creation, whose purposes are modeled after our own – a God, in short, who is but a reflection of human frailty.
Neither can I believe that the individual survives the death of his body, although feeble souls harbor such thoughts through fear or ridiculous egotism."

Ako treba, prevescemo, nije problem.
 
Pristalica sam ideje da se stvari dešavaju zato što treba da se dese.
Malo mi je verovatno da je Prometej ukrao vatru od bogova i doneo je ljudima.
Vatra je ljudima bila relativno malo potrebna dok nisu počeli da je iskorišćavaju tehnološki. A kada je nešto potrebno, nađe se način. Nema to veze sa božanstvima.

No, ono što je zaista donelo velike promen u ljudskom društvu nije bila vatra, već razvoj komunikacija. :)
 
Ма видео да се цитира господин Ајнштајн па рекох да допринесем.
Немојте да се узбуђујете претерано.
A zasto su misljenja o religiji coveka koji se ceo zivot bavio naukom vazna?
Primetila sam neku uvrnutu logiku vecine ljudi - cim neko nesto postigne odmah je vazno sve sto on misli o bilo cemu.To sto je bio genijalan u jednoj oblasti ne znaci da treba da ga slusamo u vezi sa svim.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite, koji su kriterijumi da kazemo da je neka vera dobra ili ispravna? Ja bih rekao da je to stanje u kome se nalazi verujuca osoba, dakle, ako je vera cini dobrom osobom, onda je i sama vera dobra.
Ocekujem da ce pojedini reci da je prava vera ona u koju kad verujes ides posle smrti u raj.
Koji su vasi stavovi?

Tako je... Ja zato i jesam tamo gde jesam jer mi VERA omogucava da ispoljavam osobine koje su plodovi duha...

Galatima 5 :22 A plodovi duha su: ljubav, radost, mir, dobrota, vera, ljubaznost, blagost ili krotost, dugotrpljivost, samosavladavanje...

To je moguce jedino uz pomoc Boga, njegovog duha, takodje i pridrzavanje moralnih nacela je moguce uz pomoc VERE i duha koji dobijamo od Boga...
Tako da prava VERA to omogucava coveku...

Ja imam dokaze duhovne prirode da imam PRAVU VERU, da sam na pravom putu... takodje to je i spoznajne prirode :D

Inace VERA nema smisla ako nas ne pokrece da budemo bolji ljudi, i ako se ne pridrzavamo Bozjeg moralnog zakona...

Kao sto Biblija kaze " VERA bez DELa je MRTVA ".


bye
 
Poslednja izmena:
Pa lepo, besmrtna, ti stvarno i jesi tolerantna osoba. Malo luckasta, ali dobra. :) :heart:
To i ja kazem, najbitniji su ti "plodovi duha", kako si ih nazvala. Po meni to treba da bude poenta vere.

to je deo VERE, a poenta VERE je iznad toga, VERUJEMo u Boga, VRhovnog Stvoritelja i vecni zivot :)

VERA je kompleksna stvar, takodje je povezana sa NADOM u vecni zivot...

Jer Bog obecava vecni zivot svim pravednim ljudima...
 
Poslednja izmena:
A zasto su misljenja o religiji coveka koji se ceo zivot bavio naukom vazna?
Primetila sam neku uvrnutu logiku vecine ljudi - cim neko nesto postigne odmah je vazno sve sto on misli o bilo cemu.To sto je bio genijalan u jednoj oblasti ne znaci da treba da ga slusamo u vezi sa svim.
Зато што су њега потегли у дискусији, покушавајући да докажу ... нешто.
Ово друго си у праву. Мада, има пуно људи који су генијални у више области.
 
Ma nisam uprskala nego taj deo jos uvek ne razumes :D

al ima vremena...

VERA je ziva stvar, ona se gradi na osnovu spoznjanja Boga, nije to samo neko puko verovanje...

VEc prava VERa je temeljenja na cinjanicama o Bogu...

moze se steci izucavanjem Bozje reci Biblije :cao:

Pa dobro, valjda mozemo i da se ne slozimo? :)
Sta te briga, ti ces najverovatnije u raj, sta te kosta da mene pustis da mirno odem u pakao?
Pozdrav! ;)
 
to je deo VERE, a poenta VERE je iznad toga, VERUJEMo u Boga, VRhovnog Stvoritelja i vecni zivot :)

VERA je kompleksna stvar, takodje je povezana sa NADOM u vecni zivot...

Jer Bog obecava vecni zivot svim pravednim ljudima...


do sada smo svi shvatili da je vama cilj vecni zivot a do njega dolazite tako sto necete raditi ono sto vam je on preko biblije zabranio da radite i radicete ono sto vam je, opet preko biblije, naredio da morate da radite...

ne vidim kakve to veze ima sa pravednoscu posto biblijski bog i pravednost nisu bas povezivi.

dakle...vi sve to radite zarad sopstvenog ineteresa - radi nade da cete dobiti vecni zivot...

iz tvojih postova sam skapirao da je tvoj primarni cilj vecni zivot a ne pravednost jer pravednost iz moje perspektive i tvoje se vrlo razlikuju pa ne znam koliko je to ispravno jer ima jos mnogo drugih vera koje se kose sa tvojim vidjenjem pravednosti...
 

Back
Top