Mihael i Gabrijel

DedaStojan

Veoma poznat
Poruka
10.240
Prema jednom izvještaju, koji prenosi al-Qurṭubī (umro 1273.), Židovi iz Medine su Muhameda ispitivali o porijeklu njegove proročke misije. Nakon što su dobili odgovor da je Jibrīl nositelj njegovih objava, Židovi su odgovorili da je arhanđel (u biblijskoj literaturi nazvan Gabriel ) neprijatelj koji donosi rat i sugerirali su da Mihael je pouzdaniji nositelj objave. Drugi izvještaj, koji prenosi al-Bayḍāwī (umro 1280.), navodi da je ʿUmar ibn al-Khaṭṭāb, znatiželjan zašto nisu vjerovali otkrivenjima koja je Gabriel donio Muhammedu, ušao u sinagogu u Medini i pitao Židove tamo kako gledaju na Gabriela. Židovi su odgovorili da je Mihael sjedio s Božje lijeve, a Gabrijel s njegove desne strane, ali da su njih dvojica neprijatelji.

https://www.britannica.com/topic/Mikal

Takodjer u Jevrejskom Bahiru piše da Gabrijel i Mihael se suprostavljaju a da Uriel ih kontrolira.

Ocigledno da su Evropu krivo ucili jer Gabrijel je dosao pred djevicu Mariju da navjesti što?
 
Jednu noć kad mi je palo nešto veoma teško i nisam mogla da spavam u neznanju kako to da prevaziđem, na telefonu sam sve od prve do poslednje molitve naišla ili bolje primetila one koje su bile usmerene na Arhanđela Mihaila. Nešto je moglo da mi se desi ni krivoj ni dužnoj, velika prevara.
Suzama nije bilo kraja, a molitvama Arhanđelu Mihailu takođe.
Kad je svanulo, bez trena sna, odoh na ključno mesto, kad ono-nema nikakvih problema, sve se kao samo od sebe rešilo!
Slavljen Bog, slavljen i Arhanđel Mihailo koji je, je l' te, kao Bog!
 
Židovi su odgovorili da je Mihael sjedio s Božje lijeve, a Gabrijel s njegove desne strane, ali da su njih dvojica neprijatelji.

https://www.britannica.com/topic/Mikal
onda su se JS zeznuli...ako Isus sedi s desne strane a Mihael sa leve to ne može biti isti. lik..Bolje da su zaključili da je Isus u stvari Gabrijel....samo onda mu je Mihiael neprijatelj a kako je Mihael vođa nebeskih vojski onda Isus mora biti vođa suprotstavljene vojske tj. Lucifer. ili Satana ako je to uopšte isto.. :p .
 
onda su se JS zeznuli...ako Isus sedi s desne strane a Mihael sa leve to ne može biti isti. lik..Bolje da su zaključili da je Isus u stvari Gabrijel....samo onda mu je Mihiael neprijatelj a kako je Mihael vođa nebeskih vojski onda Isus mora biti vođa suprotstavljene vojske tj. Lucifer. ili Satana ako je to uopšte isto.. :p .
nismo se mi nista zeznuli ne brini
Gabrijel je andjeo
a Mihael nebesko ima Isusa
 
onda su se JS zeznuli...ako Isus sedi s desne strane a Mihael sa leve to ne može biti isti. lik..Bolje da su zaključili da je Isus u stvari Gabrijel....samo onda mu je Mihiael neprijatelj a kako je Mihael vođa nebeskih vojski onda Isus mora biti vođa suprotstavljene vojske tj. Lucifer. ili Satana ako je to uopšte isto.. :p .
Jehovi su pod milosti Mihaela a vi pod ovim drugim huškačem.
 

Back
Top