sirova hrana ili raw food

Što znači da tvoj organizam to i nije prepoznao kao nešto što mu prija. Čovek može da se lepo i zdravo hrani a da ne muči svoju psihu i telo.

Ja ne znam koliko je moguće promijeniti nešto a da se ne prođe kroz malo teži period adaptacije.
Ja sam jedno vrijeme izbacila kafu. Stvorila sam zavisnost i ako ne popijem kafu do podne, glavobolja me ubija. I prekinem potpuno unositi kafu. Užasne glavobolje nekoliko dana. Zeleni čaj tu ništa nije pomagao. I nakon tih nekoliko dana, budem kao nova. Ustajem se bez dugog perioda razbuđivanja, mnogo sam bolje funkcionisala jer nisam imala faze pospanosti tokom dana. Ali, vraga, opet se ja vratim na kafu. Sad opet ne mogu da funkcionišem bez nje:/
 
bilo kakva opsednutost odredjenim nacinom ishrane, pa i ovakva, mi je malko iscasena
ne volim tu iskljucivost, kao "samo ovako treba, vi ostali ste budale, nemate pojma, bla, bla"
volim zdravu hranu, vodim racuna sta jedem, bar jednom dnevno imam obrok od sirovih namirnica (ne racunam voce tu), ali nema sanse da bih samo ovako jela
prvo-zato sto mislim da coveku, nakon hiljada godina evolutivnog prilagodjavanja na ovakvu vrstu ishrane, kakvu imamo danas, takva hrana i treba, drugo zato sto bih kolabirala do podneva, kad bih samo ovako jela
 
bilo kakva opsednutost odredjenim nacinom ishrane, pa i ovakva, mi je malko iscasena
ne volim tu iskljucivost, kao "samo ovako treba, vi ostali ste budale, nemate pojma, bla, bla"
volim zdravu hranu, vodim racuna sta jedem, bar jednom dnevno imam obrok od sirovih namirnica (ne racunam voce tu), ali nema sanse da bih samo ovako jela
prvo-zato sto mislim da coveku, nakon hiljada godina evolutivnog prilagodjavanja na ovakvu vrstu ishrane, kakvu imamo danas, takva hrana i treba, drugo zato sto bih kolabirala do podneva, kad bih samo ovako jela

Al vidi nije to nista iskljucivo kad se covek navikne..vec kad ovako objasnjava to nama izgleda napadno i striktno..a njemu je ko dobar dan kad je vec usao u semu..dok se ne navikne onda se obraca paznja i uci
 
Al vidi nije to nista iskljucivo kad se covek navikne..vec kad ovako objasnjava to nama izgleda napadno i striktno..a njemu je ko dobar dan kad je vec usao u semu..dok se ne navikne onda se obraca paznja i uci

onako kako maja objasnjava (inace, ona mi ej skroz ok lik, nemam nista protv nje), zvuci napadno i iskljucivo
mislim, to kotlici su u paklu nije cak ni duhovito
prosto iz nje izbija ono kako je samo takav nacin ishrane pravilan i zdrav
na osnovu cega to tvrdi?
na osnovu toga sto je pobedila bolest???
pa, to niko me moze da dokaze da je rak pobedila zbog toga sto gricka sargarepu..naravno da je zdrav nacin ishrane mogao samo da joj pomogne, ali nema sanse da se dokaze da je zdrava iskljucivo zbog toga
sta cemo sa onim slucajevima kancera gde doktori preporucuju sto jacu hranu, npr. slaninu? ima i tu slucajeva izlecenja, isto kao i sa brajsovom dijetom
takodje, nas digestivni sistem, nije danas prilagodjen iskljucivo biljnoj ishrani, poput prezivara npr.
sve to ima svoje zasto i ni u cemu ne treba preterivati
ok, njoj prija da se tako hrani, i lepo je sto propagira upotrebu voca i povrca (jer u krajnjoj liniji njen koncept se svodi na to), ali mi se njen nastup ne dopada i mene licno moze samo da odbije kada prica na ovaj nacin (a, procitala sma vise od jednog njenog intervjua)
 
Ma dobro pusti nastup nego nisam cuo slucaj da je neko poceo jesti sirovo a da se nije preporodio..obicno pocnu iz nekih alergija na konzervans i ostalo..a prosto ne poveovati kakva se desi promena u organizmu

pa, gde mozes i da cujes za takav slucaj??
naravno da ces javno cuti samo one koji su zadovoljni odredjenim konceptom ishrane
nezadovoljne mozes cuti samo u nekom svom licnom okruzenju
ja, na primer, znam sijaset neuspelih prica ljudi koji su uradili test intolerancije..to je jedno vreme bilo tako moderno, da su svi pomahnitalo isli, nosali sa sobom spisak sta smeju, sta ne smeju i hranili se iskljucivo tako
ima onih koji su se preporodili, oslobodlii nekoh hronicnih tegoba, a ima i onih kojima bukvalno nije bilo dobro od takvog nacina ishrane
meni smeta iskljucivost i mislim da je umreneost u svemu ono sto najbolje prija svakom organizmu
ali, kad krenu da mi tupe sa time "samo ovo je ok", meni se prevrne zeludac
npr. makrobiotika ima mnogo togo dobrog, ali mi je muka kad krenu sa onime da povrce treba samo dobro oprati, ili ostrugati koricu sundjerom, nikako metalni noz da ne dodje u dodir sa hranom, kuvati na vatri, ne na elektricnom sporetu i slicno..pa, ko danas moze tako da se hrani???sta, da lozim drva, da bih skuvala nesto???ili, da samo operem sargarepicu nafilovanu pesticidima, herbicidima i da je grickam?
aha, evo odma
btw, ishrana koju propagira maja moz da obesis na klin, ako nemas sopstvenu organsku bastu, jer sa povrcem i vocem koje kupis na pijaci moz da izazoves kancer kod jednog omanjeg kolektiva, dugorocno gledano
 
pa, gde mozes i da cujes za takav slucaj??
naravno da ces javno cuti samo one koji su zadovoljni odredjenim konceptom ishrane
nezadovoljne mozes cuti samo u nekom svom licnom okruzenju
ja, na primer, znam sijaset neuspelih prica ljudi koji su uradili test intolerancije..to je jedno vreme bilo tako moderno, da su svi pomahnitalo isli, nosali sa sobom spisak sta smeju, sta ne smeju i hranili se iskljucivo tako
ima onih koji su se preporodili, oslobodlii nekoh hronicnih tegoba, a ima i onih kojima bukvalno nije bilo dobro od takvog nacina ishrane
meni smeta iskljucivost i mislim da je umreneost u svemu ono sto najbolje prija svakom organizmu
ali, kad krenu da mi tupe sa time "samo ovo je ok", meni se prevrne zeludac
npr. makrobiotika ima mnogo togo dobrog, ali mi je muka kad krenu sa onime da povrce treba samo dobro oprati, ili ostrugati koricu sundjerom, nikako metalni noz da ne dodje u dodir sa hranom, kuvati na vatri, ne na elektricnom sporetu i slicno..pa, ko danas moze tako da se hrani???sta, da lozim drva, da bih skuvala nesto???ili, da samo operem sargarepicu nafilovanu pesticidima, herbicidima i da je grickam?
aha, evo odma
btw, ishrana koju propagira maja moz da obesis na klin, ako nemas sopstvenu organsku bastu, jer sa povrcem i vocem koje kupis na pijaci moz da izazoves kancer kod jednog omanjeg kolektiva, dugorocno gledano

Ali covece ako je neko seceras on jednostavno ne sme secer..NE SME..koliko ima slucajeva da kazu lekari nece preziveti dan a oni se preporode..ljudi sa sela bre koji nema sanse da jedu bez soli..jetra im se totalno prepororodila..ali striktno svaki dan u isto vreme meri secer u krvi..u svaki minut u gram meri sta sme jesti..eej najzadrtiji i polupismeni covek sa sela se dovede u red kad mu je zivot mio..on jede makrobioticku hranu koji je do juce samo meso jeo i cirkao pivo..pa nema bato..kad ceo zivot jedes jednolicno ne moze pod stare dane da se prica o promenama..nikakvim a ne striktnim
 
Nego, pitanjce za one koji se zdravo hrane: je l se pridržavate i onog pravila da ne kuvate u teflonskom posuđu (pošto je navodno nezdravo) ili ne?
I koje ulje sipate u salate, osim maslinovog?

Pitanje je sta je zdrava ishrana,za svakoga to ima drugo znacenje.

Da odgovorim,ako spadam u gore navedenu kategoriju :lol:
-teflonsko posudje ne koristim
-koristim vise vrsta ulja(od kikirikija,od uljane repice,suncokretovo,od semenki grozdja,od semenki bundeve,ali mi je za salatu najbolje maslinovo)
 
Ali covece ako je neko seceras on jednostavno ne sme secer..NE SME..koliko ima slucajeva da kazu lekari nece preziveti dan a oni se preporode..ljudi sa sela bre koji nema sanse da jedu bez soli..jetra im se totalno prepororodila..ali striktno svaki dan u isto vreme meri secer u krvi..u svaki minut u gram meri sta sme jesti..eej najzadrtiji i polupismeni covek sa sela se dovede u red kad mu je zivot mio..on jede makrobioticku hranu koji je do juce samo meso jeo i cirkao pivo..pa nema bato..kad ceo zivot jedes jednolicno ne moze pod stare dane da se prica o promenama..nikakvim a ne striktnim

gorgi, neko je seceras, ne zato sto je glukoza nezdrava i sto nije neophodna nasem organizmu, vec zato sto ima problem sa insulinom, njegov organizam ne kontrolise kako treba citav proces obrade secera, to je koncept bitno drugaciji od onoga da je nesto nezdravo, kapiras? isto vazi i sa so, da ne kazem NaCl..znaci, nesto se u nasem organizmu poremeti i mi vise ne mozemo na pravi nacin da obradujemo supstence koje su inace za zivot neophodne
naravno da se bolestan covek i za slamku hvata i da moze da promeni sve sto mu se do tada cinilo nezamislivo, bolestan covek ce i g...jesti, samo da ozdravi
ali, nema dokaza, medicinskih i naucnih, da neko moze da ozdravi jeduci ovako, niti garancija da ce biti zdrav ako jede ovako
zdravom coveku nista nece smetati ako nekada pojede meso, supu, popije kafu, kapiras?

uzgred, ja ne kapiram kako ona uopste dobija proteine? onaj ko ne jede meso ih uglavnom nadoknadjuje iz mahunarki, a one sve zahtevaju termicku obradu???
 
Mislim ne kapiram kome trebaju naucni dokazi za nesto ocigledno..ono odes na selo vidis kako se hrane i od cega oboljevaju..zivotni vek im je duzi nego u gradu..da ne pricam sto ostaju normalni u glavu do poslednjeg dana..moja razredna iz osnovne se hrani tako i ono ide zena u teretanu sa svojih sad preko 75 cini mi se..dize neke tezine da se covek prekrsti..to je zato sto joj se svest prvenstveno promenila..a mojoj kevi pored svih bolesti koje ima ne mozes usaditi samo da izbaci so
 
Mislim ne kapiram kome trebaju naucni dokazi za nesto ocigledno..ono odes na selo vidis kako se hrane i od cega oboljevaju..zivotni vek im je duzi nego u gradu..da ne pricam sto ostaju normalni u glavu do poslednjeg dana..moja razredna iz osnovne se hrani tako i ono ide zena u teretanu sa svojih sad preko 75 cini mi se..dize neke tezine da se covek prekrsti..to je zato sto joj se svest prvenstveno promenila..a mojoj kevi pored svih bolesti koje ima ne mozes usaditi samo da izbaci so

cekaj bre dzordzi, pa kakve to veze ima sa ishranom iskljucivo sirovom hranom???
ajde, jesi video nekada tog zdravog coveka sa sela da jede samo sirovo voce i povrce???
jesi, cvrc
seljak je zdrav jer svaki seljak za potrebe svoje porodice ima svoju sopstvenu bastu gde gaji voce i povrce na nacin ihahahah drugaciji od onoga kako gaji za pijacu
zna se sta zdrav koncept zivljenja podrazumeva, kao sto je svakom normalnom coveku jasno sta znaci zdrava hrana, i ne treba mi nikakav kreten poput onog dr feelgooda (koga bih btw zakonom zabranila, kad mu vidim onu debilnu faci i sirok kez kako govori po milioniti put o cetiri bele smrti, kao da je svu pamet sveta popio, dodje mi odma da se ubijem sa te cetiri bele smrti, njemu u inat) da znam da je zdrava hrana, vezbanje, cist vazduh, sto manje stresa i pozitivne misli kljuc za dug i zdrav zivot
kao sto rekoh, sirova hrana je super, zdrava je i ja je sa uzivanjem i zadovoljstvom jedem svaki dan
ali, ne mislim da je zdravo jesti ISKLJUCIVO to
jel sad jasnije?
 
Pa ne njih pominjem kao primer za zadrte navike ali kad zagusti i oni ih promene..i mene nervira dgfeelgood smorio je:lol:al ipak prica ono sto je stvarno bitno..al sto kazes kako prica niko ga ne shvata za obiljno..ne znam zasto to ljudi s manjkom volje na taj nacin procenjuju..moja razredna rece da je sve redom pocelo da joj smeta i da ne sme..pa se bacila na to proucavanje i konzumiranje..vremenom je izbacivala nije odjednom..onda je valjda videla da joj ovo vise prija..nama nije problem da svoje telo spoznamo i vidimo sta cemo s njim u odnosu na vecinu..pojedem i ja tako meso pa mi 3 dana treba da svarim i izbacim..to je poenta
 
Pa znam al kad vec vidis da ti nesto ne prija opet te oci vuku..ono kad vidim prase na raznju sine oglodo bih ga:lol:al znam dobro da mi uvek bude muka posle pecenja..ybg opet se pojede sva sreca pa nisu slave cesto..ali sam ga realno iskljucio iz ishrane
 

Back
Top