Ruskinja Nataša razočarana Novim Sadom: "Uopšte mi se ne dopada, vraćam se u Tursku"

medjutim treba razumeti Ruse, pogotovu one iz ogromnih ruskih gradova, oni su verovatno navikli na drugačiji tempo života i shvatanje 'veličine' nego mi, nismo ni mi za bacanje ali realno - Moskva ima dvanaest miliona stanovnika, zapravo dvadeset i nešto miliona stanovnika ako se gleda šire od urbanog dela Moskve. Sankt Peterburg ima oko pet miliona što je skoro koliko cela naša zemlja... dakle Moskva sama po sebi je npr. veća od naše zemlje i Hrvatske zajedno po pitanju broja stanovnika.

Veličina grada nema nikakve veze sa njegovom zanimljivošću. Postoje gradovi u Kini sa beskrajnim kompleksima solitera od po desetak miliona stanovnika za koje niko u Evropi nije čuo.

Mnogi višemilionski gradovi u svetu sastoje se od beskrajnih sirotinjskih favela, a mnogi višemilionski gradovi u Rusiji od niza hruščovki i sličnih arhitektonskih nakaznosti. Većina Evropljana za njih nikad nije čula i ni po čemu nisu zanimljivi turistima.

S druge strane, švajcarski gradovi Ženeva i Lozana su toliko značajni za evropsku istoriju i kulturu, a imaju ispod 200 000 stanovnika (Ženeva 198 000 stanovnika; Lozana 137 000 stanovnika). Mnoga mesta sa po par stotina stanovnika u Švajcarskoj, Italiji, Francuskoj, Engleskoj... se reklamiraju i promovišu kao turističke destinacije, a adut im je fenomenalna priroda ili tradicionalna seoska arhitektura.

Ova Ruskinja i nije toliko nagrdila Novi Sad koliko Beograd. Takav opis zapravo više govori o njoj. Na kraju krajeva, ona nije ni toliko bitna. Važniji smo mi. Pogledati temu o onoj drugoj Ruskinji i kako se pretvorila u poligon za divljanje autošovinista. Ne znam koliko će ova tema skupiti pregleda i stranica, ali sudeći po početku ova će se tema pretvoriti u poligon za divljanje vojvođanskih lokal-šovinista koji po svojoj krajnje uvrnutoj logici zaključuju da se Novi Sad nije svideo Ruskinji zbog prisustva "dođoša".
 
Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Pogledajte prilog 1495093

Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY

Predsednik, u narodu poznatiji kao AVtihrist rece danas da su Rusi koji su u Srbiji vecinom anti-Putini, a Ukrajinci mahom pro-Rusi tj iz proruskih delova Ukrajine...

Dakle po tome onda...sve sto eventualno prduckaju neki 'Rusi' ovde....su uglavnom prolupale anti-Putinove snage...tj NWO EU NATO stado ovaca...


....
 
Sirpatula u dva dana dve teme gde se Ruskinje zgražavaju nad BG i NS :D Hoće da nam ogadi Ruskinje pa to ti je :D
Ruskinje realno uopste nisu privlacne po nasim standardima tj. ako se uporede sa Srpkinjama, mislim da je to zapravo ono sto ih nervira :D
Pogrešan zakjučak.
Piše o Srbiji.
Da li ste culi da je neki Rus ovako kritican i razocaran Srbijom?
 
Veličina grada nema nikakve veze sa njegovom zanimljivošću. Postoje gradovi u Kini sa beskrajnim kompleksima solitera od po desetak miliona stanovnika za koje niko u Evropi nije čuo.

Mnogi višemilionski gradovi u svetu sastoje se od beskrajnih sirotinjskih favela, a mnogi višemilionski gradovi u Rusiji od niza hruščovki i sličnih arhitektonskih nakaznosti. Većina Evropljana za njih nikad nije čula i ni po čemu nisu zanimljivi turistima.

S druge strane, švajcarski gradovi Ženeva i Lozana su toliko značajni za evropsku istoriju i kulturu, a imaju ispod 200 000 stanovnika (Ženeva 198 000 stanovnika; Lozana 137 000 stanovnika). Mnoga mesta sa po par stotina stanovnika u Švajcarskoj, Italiji, Francuskoj, Engleskoj... se reklamiraju i promovišu kao turističke destinacije, a adut im je fenomenalna priroda ili tradicionalna seoska arhitektura.

Ova Ruskinja i nije toliko nagrdila Novi Sad koliko Beograd. Takav opis zapravo više govori o njoj. Na kraju krajeva, ona nije ni toliko bitna. Važniji smo mi. Pogledati temu o onoj drugoj Ruskinji i kako se pretvorila u poligon za divljanje autošovinista. Ne znam koliko će ova tema skupiti pregleda i stranica, ali sudeći po početku ova će se tema pretvoriti u poligon za divljanje vojvođanskih lokal-šovinista koji po svojoj krajnje uvrnutoj logici zaključuju da se Novi Sad nije svideo Ruskinji zbog prisustva "dođoša".
Jedno je posetiti gradove poput Zeneve i Lozane, a drugo ziveti u njima.
 
Jedno je posetiti gradove poput Zeneve i Lozane, a drugo ziveti u njima.

Kad negde živiš najvažniji je tvoj stan ili kuća, pa onda mikrolokacija : tvoja ulica i tvoj kvart. U Beogradu ima dosta toga ružnog, ali ima divnih mikrolokacija u kojima se osećaš ugodno. Šta ti vredi ako živiš u gradu od nekoliko miliona stanovnika, ako ti sam živiš u rupi. Jedino može biti važno onima bi da se isprse pred provincijalcima kao stanovnici višemilionskih gradova ili onima kojima je najbitnija stvar da se u nekom putopisnom blogu iskenjaju po manjim sredinama i tako osete moćno.
 
Kad negde živiš najvažniji je tvoj stan ili kuća, pa onda mikrolokacija : tvoja ulica i tvoj kvart. U Beogradu ima dosta toga ružnog, ali ima divnih mikrolokacija u kojima se osećaš ugodno. Šta ti vredi ako živiš u gradu od nekoliko miliona stanovnika, ako ti sam živiš u rupi. Jedino može biti važno onima bi da se isprse pred provincijalcima kao stanovnici višemilionskih gradova ili onima kojima je najbitnija stvar da se u nekom putopisnom blogu iskenjaju po manjim sredinama i tako osete moćno.
Slazem se.

Pomenuti gradovi jesu lepi (Lozana i okolina su uverljivo najlepsi u citavoj CH), ali mali su. Nakon nekog vremena bas sve vidis i nista vise nije WOW. Mentalitet i nacin zivota su takvi da bilo kakvu dinamiku mozes da otpises. Naravno, to nije svakom problem. Ali zamisli neku mladu osobu iz Pariza ili Amsterdama koja bi se preselila tamo... lako moguce da im se nikako ne bi svidelo.

Dosta mladih ljudi iz Romandije se preseli u vece francuske gradove. Vecina u Pariz. Mislim da ima vise od 200k svajcarskim imigranata u Francuskoj i to im je najbrojnija dijaspora.
 
Kod nas je neki pojam da zivis u sto centralnijoj opstini. Na primer, Vracar. Nema veze sto je tamo sve sabijeno i uzasno, valjda ti je prebivaliste neki statusni simbol.

Na zapadu je posve drugacije, bogatiji ljudi izbegavaju centre.

Ima vise godina otkako sam isao po Holandiji i onim delovima Nemacke uz granicu. Ti ljudi zive kao gospoda. Svako imanje par kuca, 3-4 automobila za razne prilike, masinerija, obicno imaju prodavnicu direkt na imanju...

Jos tada su ovi hipsteri, manageri i svi ti novolovasi otkrivali "zivot u zelenom" te im nemacki seljaci prodavali imanja za cene dvoraca, nakon cega odsele u Spaniju ili Italiju.

Mogu da zamislim kako je tek sada.
 
Ima jedna negativna stvar , ali mozda i nije negativna, kad se mnogo ljudi odredi kao da je kritika neodgovarajuca.....

Kad mnogo ljudi kaze kritika je neodgovarajuca, onda se nivo procene spusta.


To dovodi do toga da se i pretpostavke, i ocekivanja spustaju...
Dakle ako se ocekivalo uredjeno drustvo u Srbiji , sad se vise ne ocekuje.
Ako se ocekivalo cistoca u gradu bez bacenih pikavaca i papira, to se sad vise ne ocekuje.
Ako se ocekivalo da se umetnici i naucnici mogu slobodno izraziti i naci sagovornike, onda se sad to vise ne ocekuje.

To je odlicno ako je to nase prirodno odredjenje, nas nivo, istovremeno je i teret koji moraju da zive i prezive nasi naslednici , ako su viseg nivoa, ili da slegnu.
Ili da ucine napor ako su nizeg nivoa, ipak nece moci da se uhvate za drvo u Knezu i obave veliku nuzdu jer nije otvoren po noci nijedan WC...ups to sam slucajno video...

Zakljucak, NS nije Alanja i nikad nece postati Alanja...
 

Back
Top