Ruskinja Nataša razočarana Novim Sadom: "Uopšte mi se ne dopada, vraćam se u Tursku"

Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Pogledajte prilog 1495093

Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY
Koga briga za američku špijunčinu.

Screenshot_2024-02-07-13-25-25-825-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Ja volim Novi Sad pre svega zbog Exita i drugih stvari, mentalitet tamošnjih ljudi mi se takodje jako dopada, recimo čuveni tehno-rep bend Ludi Srbi je iz Novog Sada nimalo slučajno, da ne spominjemo Foxa, Djareta i čitavu tu rep scenu... medjutim treba razumeti Ruse, pogotovu one iz ogromnih ruskih gradova, oni su verovatno navikli na drugačiji tempo života i shvatanje 'veličine' nego mi, nismo ni mi za bacanje ali realno - Moskva ima dvanaest miliona stanovnika, zapravo dvadeset i nešto miliona stanovnika ako se gleda šire od urbanog dela Moskve. Sankt Peterburg ima oko pet miliona što je skoro koliko cela naša zemlja... dakle Moskva sama po sebi je npr. veća od naše zemlje i Hrvatske zajedno po pitanju broja stanovnika.

O čemu mi pričamo? Mi Ruse doživljavamo kao braću, kao neki nastavak nas samih, a zaboravljamo da je to nepojmljivo velik narod, u rangu Amerike, Nemačke... zato i kapiram odluku ove Ruskinje da odjuri nazad u Tursku, njima je tamošnja atmosfera daleko bliža jer je Turska mnogo veća zemlja, Istanbul je jedan od najnaseljenijih gradova na svetu itd.

Ono što mi se nije svidelo to je nazivanje našeg glavnog grada (gde i ja živim) ovakvim ružnim nazivima, čemu to? Zapita se čovek da li smo mi tim Rusima uopšte toliko značajni ko što se priča...
 
Mislim kad neko dolazi u Srbiju i u BG,NS ili gde vec pa valjda se tako neko malo raspita i progugla makar malo da vidi gde dolazi i sta moze da ocekuje, ne dolazi valjda ono vezanih ociju.
Realno Srbija ima svojih cari ali nasa zemlja je idealna za one koji nemaju nikakva ocekivanja (ili misle kako je ovde uzasno i bezveze) pa se eto posle pozitivno iznenade (pa zele da dodju opet) kao i za one koji mozda imaju ovde nekog pa imaju vec neko predznanje o nama i donekle su upoznati sa nasim mentalitetom, kulturom, temperamentom, navikama, istorijom, itd dok oni koji ne znaju nista o nama i dolaze ovamo sa visokim ocekivanjima ocekujuci neku Svajcarsku i neku uredjenu i bogatu zemlju ili od Beograda ocekuju neku ogromnu svetsku metropolu tipa Moskva, Njujork, Los Andjeles, Rio de Zeneiro, Sao Paolo, London, Pariz, Tokio, Peking, Sidnej ili sta ja znam ti ce verovatno ostati razocarani i bice bezveze jer prosto ovo nije mesto gde trazis tako nesto.
Mislim BG jeste ono velegrad pojam za Srbiju pa i za ostatak ex-YU podneblja dok je za one navedene metropole selo i palanka i naravno da Beograd nije Moskva niti je Novi Sad Sankt Petersburg, to je isto kao da ja sad iz Beograda idem u Valjevo, Pozarevac ili Kraljevo ocekujuci da bude ko Beograd..........pa naravno da nije realno.
 
Gde nestade ovaj lik što je poredio cene?

A person working in Turkey typically earns around 7,860 TRY.

7860 TRY je €238

Logicno da je sve jeftinije.
Zanimljvo je da si mi uhvatio post koji sam izbrisao jer sam mislio da sam pogresio a ustvari nisam, cena iznajmljivanja je dosta skuplje nego NS a kupovina je tamo dosta jeftnija sto je anomalija. A sto se tice skupoce, nejasno je sta znaci "logicno", odnosno koja je poenta te logike, a cinjenica je da je Turska dosta jeftnija. To sto su tamo plate manje naravno da je "logicno" ali iz ugla digitalnog nomada koji bira lokaciju naravno da je bitna cinjenica da zivi u jeftnijem gradu jer ne prima lokalnu platu .
 
Zanimljvo je da si mi uhvatio post koji sam izbrisao jer sam mislio da sam pogresio a ustvari nisam, cena iznajmljivanja je dosta skuplje nego NS a kupovina je tamo dosta jeftnija sto je anomalija. A sto se tice skupoce, nejasno je sta znaci "logicno", odnosno koja je poenta te logike, a cinjenica je da je Turska dosta jeftnija. To sto su tamo plate manje naravno da je "logicno" ali iz ugla digitalnog nomada koji bira lokaciju naravno da je bitna cinjenica da zivi u jeftnijem gradu jer ne prima lokalnu platu .
Logicno jer je to zakon trzista, da. Nemas zemlju s visokim standardom, a da je jeftina.

Digitalnim nomadima tamosnja jeftinoca odgovara, ali Turska je prilicno politicki nestabilna zemlja. Takodje mnogo vremenskih nepogoda (zemljotresa), kriminala i zatucane raje.

Ne bih tamo nikada otisao na duze vreme.
 
Zanimljvo je da si mi uhvatio post koji sam izbrisao jer sam mislio da sam pogresio a ustvari nisam, cena iznajmljivanja je dosta skuplje nego NS a kupovina je tamo dosta jeftnija sto je anomalija. A sto se tice skupoce, nejasno je sta znaci "logicno", odnosno koja je poenta te logike, a cinjenica je da je Turska dosta jeftnija. To sto su tamo plate manje naravno da je "logicno" ali iz ugla digitalnog nomada koji bira lokaciju naravno da je bitna cinjenica da zivi u jeftnijem gradu jer ne prima lokalnu platu .

Turska je bas velika zemlja, imaju onoliku obalu i more, imaju vise podneblja i klimatskih zona i izuzetno bogat taj biodiverzitet i sve raste i uspeva i potpuno je logicno da hrana bude jeftina (kao sto bi i ovde bilo logicno a sad zasto nije tako znamo vec ali to je vec neka druga tema).
 
Turska je bas velika zemlja, imaju onoliku obalu i more, imaju vise podneblja i klimatskih zona i izuzetno bogat taj biodiverzitet i sve raste i uspeva i potpuno je logicno da hrana bude jeftina (kao sto bi i ovde bilo logicno a sad zasto nije tako znamo vec ali to je vec neka druga tema).
to jeste logicno ali nije logicno da taj gore sto se brine gde sam nestao i sto sam izbrisao post uporedjuje lokalne plate i daje "dokaz" zasto je sve jeftnije a pricamo o digitalnim nomadima. Svakako osnovni post te ruskinje je ocigledno namerno maliciozan pogotovo ovo za "deponiju" i Beograd , a i banalno objasnjava da Novi Sad nije primorski grad, sto je ocigledno znala i videla pre dolaska.
 
Gde nestade ovaj lik što je poredio cene?

A person working in Turkey typically earns around 7,860 TRY.

7860 TRY je €238

Logicno da je sve jeftinije.
Ali hrana je u turskoj džabaka odakle grci uvoze. Paradajz na pijaci u centru atine cele godine 60 dinara kg paprika 100-120 dinara KILO itd. Što je najbitnije ništa nije iz staklenika.
 
Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Pogledajte prilog 1495093

Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY
Sirpatula ako nađeš Ruskinju koja je razočarana Nišom - tu sam.U pripremi je i vazduhoplovna podrška.
Za ovu Ruskinju koja je razočarana NS sam pustila suzu. Da se zna i pribeleži.
 

Back
Top