Ruskinja Nataša razočarana Novim Sadom: "Uopšte mi se ne dopada, vraćam se u Tursku"

Nego kako to da nije Brazilka razocarana?
Ili neka Amerikanka?
Kako samo RUSKINJE kao misle da su Srbi geaci?
a koliko brazilki ima ovde? :D
mnogo manje nego rusa.
gde god krenem u centru cujem ruski jezik.
normalno je da ima onih kojima se svidja i kojima se ne svidja kad ih ima toliko.

kapiram sta zelis da kazes
ali to ti je novinarski senzacionalizam.
isto kao sto bukvalno svaki naslov teksta o lazi ristovskom ide "laza i njegova 30 godina mladja devojka" bukvalno u svakom naslovu naglasavaju razliku u godinama iako tekst nema veze sa tim nego pisu tipa "laza i 30 godina mladja mu devojka su bili na odmoru tu i tu.."
 
Lep je Novi Sad, širok i prostran, dosta podstiče umetnost, ali nažalost kad bih živela u njemu, osećala bih se van centra zbivanja. Centar zbivanja su Beograd, Zlatibor i Budva. Novi Sad je grad za poznije životno doba, kad se odustane od svih snova i ambicija.
a sta znaci centar zbivanja?
mislim, na koliko zbivanja ides mesecno a da su ekskluziva beograda?
 
a sta znaci centar zbivanja?
mislim, na koliko zbivanja ides mesecno a da su ekskluziva beograda?

Centar zbivanja je i objektivna kategorija: gde se sliva najviše para, gde ima najviše poslova i kulturnih dešavanja, kriminala, gde se ljudi najlepše oblače, itd, ali i subjektivna kategorija: većinu za Beograd vezuje ili studiranje ili snovi i čežnje da ga se dokopaju. Sa druge strane, niko ne mašta da se dokopa Novog Sada. Možda neki baba i deda koji su završili karijeru.
 
Lep je Novi Sad, širok i prostran, dosta podstiče umetnost, ali nažalost kad bih živela u njemu, osećala bih se van centra zbivanja. Centar zbivanja su Beograd, Zlatibor i Budva. Novi Sad je grad za poznije životno doba, kad se odustane od svih snova i ambicija.
Nataša ima pravo, tamo su Petrovaradin, trg i katedrala lepi, ostalo je kao svaki drugi grad u Srbiji.

I da, nema Starbucks.
 
Centar zbivanja je i objektivna kategorija: gde se sliva najviše para, gde ima najviše poslova i kulturnih dešavanja, kriminala, gde se ljudi najlepše oblače, itd, ali i subjektivna kategorija: većinu za Beograd vezuje ili studiranje ili snovi i čežnje da ga se dokopaju. Sa druge strane, niko ne mašta da se dokopa Novog Sada. Možda neki baba i deda koji su završili karijeru.
a to sto je pre dve godine novi sad bio evropska prestonica kulture?
 
a to sto je pre dve godine novi sad bio evropska prestonica kulture?

Pa šta? Kultura je lepa, ali ljudima je daleko više stalo do finansija, dobre hrane, zabave, konzumerizma i kriminala

Kultura je utešna nagrada. Pritom, grad može imati oboje, i dobru hranu i kriminal, ali i kulturu. Vidi: Zlatibor
 
Pa šta? Kultura je lepa, ali ljudima je daleko više stalo do finansija, dobre hrane, zabave, konzumerizma i kriminala

Kultura je utešna nagrada. Pritom, grad može imati oboje, i dobru hranu i kriminal, ali i kulturu. Vidi: Zlatibor
sasvim se lepo zivi i u novom sadu.
imaju i poslove sa dobim platama i lepe stanove
to sto u beogradu ima vise to je samo zato sto je beograd glavni grad i veci ali je i veca konkurencija i veci broj ljudi tako da sustinski nema neke velike razlike.
 
NS je cudan grad po mnogim stvarima...mislim za nekog iz BG...
Npr ako ima toliko vece plate u proseku za normalan radni svet, kako to da se ne izgradjuje zabavna infrastruktura...tj bazeni , zabavni parkovi , izletista....
Ispada da ili ja ne znam za to ili su kapaciteti dovoljni ili ne znam sta je trece, ali tu dolazi ova ruskinja na svoje, da ni ona ne vidi 4 bazena, a kamoli 10 bazena..
Ne vidi zabavne parkove, 2 a kamoli 3....vidi klasican vojvodjanski usoreni komsiluk, pop cira i pop spira i to joj se ne dopada, jer je navikla na promenadu...kao i svaka morska ribica...
 
Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Pogledajte prilog 1495093

Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY
Medice, to je u njoj proradila azijatska genetika, gle tih kosih očiju, normalno da je vuče nebijelcima.
Ona u sebi jednostavno ima krvna zrnca koja naginju da mrzi sve bijelačko i kršćansko.
Iz njenih očiju šiklja krv, a njen osmijeh nije prirodan poput bijelačkog, već samo vidiš očnjake koji su spremni na klanje.
 
Ne vidi zabavne parkove, 2 a kamoli 3....vidi klasican vojvodjanski usoreni komsiluk, pop cira i pop spira i to joj se ne dopada, jer je navikla na promenadu...kao i svaka morska ribica...
Pa to je i meni odbojno, a nisam zensko. Govor, usporenost, mentalitet indolentnih muzeka koji za sebe misle da su bolji od ostatka drzave, dok istovremeno placu sto ih kamenjarski krkani ugnjetavaju. Pathetic.
 
Novi Sad nema veze vise sa zivotom. Unisten je uzasnim urbanizmom. Bio je to nekad jako lep srednje-manji grad, miran, cist, pristojan, ali umesto da se razvija sa nekim normalnim urbanistickim planom, krenulo se na klasicno srBsko: srusi kucu, zidaj zgradu. Kako u najuzem centru (na Podbari), tako i u ostatku (Grbavica, Detelinara....) i svuda izmedju, gde god se moglo.
Parkinga nema, trotoari su previse uzani, buka je ogromna, zelenila sve manje....
Jedino je ostao kej lep, sve ostalo je unisteno.
Moze da udje u udzbenike kako urbanizmom unistiti prelep grad.
 
Pa to je i meni odbojno, a nisam zensko. Govor, usporenost, mentalitet indolentnih muzeka koji za sebe misle da su bolji od ostatka drzave, dok istovremeno placu sto ih kamenjarski krkani ugnjetavaju. Pathetic.
E to za ugnjetavanje, to bi mogli da rese...mislim da su grci uspeli pola stvari sto su uspeli bas zbog policije....Sa grckom policijom se mozes razumeti do neke mere, a preko toga, odjednom postaju totalno mutavi i vrlo vrlo opasni.....
 
Medice, to je u njoj proradila azijatska genetika, gle tih kosih očiju, normalno da je vuče nebijelcima.
Ona u sebi jednostavno ima krvna zrnca koja naginju da mrzi sve bijelačko i kršćansko.
Iz njenih očiju šiklja krv, a njen osmijeh nije prirodan poput bijelačkog, već samo vidiš očnjake koji su spremni na klanje.
Ne izgleda azijatski. 🙄
 
Novi Sad nema veze vise sa zivotom. Unisten je uzasnim urbanizmom. Bio je to nekad jako lep srednje-manji grad, miran, cist, pristojan, ali umesto da se razvija sa nekim normalnim urbanistickim planom, krenulo se na klasicno srBsko: srusi kucu, zidaj zgradu. Kako u najuzem centru (na Podbari), tako i u ostatku (Grbavica, Detelinara....) i svuda izmedju, gde god se moglo.
Parkinga nema, trotoari su previse uzani, buka je ogromna, zelenila sve manje....
Jedino je ostao kej lep, sve ostalo je unisteno.
Moze da udje u udzbenike kako urbanizmom unistiti prelep grad.
Pa zar nije doziveo najvecu ekspanziju u SFRJ? Oni su spojebali urbanisticki plan i dzidzali zgrade i naselja u svom stilu.
 
Pa zar nije doziveo najvecu ekspanziju u SFRJ? Oni su spojebali urbanisticki plan i dzidzali zgrade i naselja u svom stilu.
U SFRJ se gradio i sirio po normalnom urbanistickom planu, pravljenja naselja Liman (1-4), izgradjeno Novo Naselje, stara Detelinara, sve pravljeno sa parkinzima, zelenilom, prostorom....

A onda dosli moderni "investitori" i krenuli mimo svakog moguceg plana da zidaju, pdomazuju korumpiranu gradsku vlast.
A kad je dosao SNS, onda krenuli da peru Dodikove pare sto je pokrao u RS, pa su mu tek tad iebali kevu sa "urbanizmom".

A sad ce i Sodros da siebu i zidaju NS na H2O.

Bukvalno grad ciji pojedini delovi pocinju neodoljivo da pdosecaju na favele u Riu.
 

Back
Top