Ruskinja Nataša razočarana Novim Sadom: "Uopšte mi se ne dopada, vraćam se u Tursku"

sir patula

Domaćin
Poruka
3.389
Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Untitled-1.jpg


Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa to su dva totalno razlicita teksta...
Ovo je turistkinja koja je navikla na more i toplotu, klasicne ruskinje kojih ima puno u Turskoj i rade punom parom...
NS je NS, kontinentalni grad, ravnica, nekad bio grad mirnih i kulturnih ljudi i to mu je bila najveca prednost....sad su tu cg i bosancerosi i bg koji dolaze za vikend da se malo poseksaju, posto nije daleko , ali dzindze mindze je dobro menjati...

Ova nije za nocni zivot i nema ga...

A ona prva ruskinja u BG je klasicni svetski putnik, tj prisilno sletela u BG jer ceka vizu i pa je uporedila ruski nacin zivota i BG nacin zivota i naravno dosla do uzasavajuceg zakljucka da je BG samo M od moskve, sto nije bilo tesko ni pretpostaviti....
Za BG moras da znas gde je sta, a obicni turisticki obilazak je zanimljiv leti i uz skuter, ali pesaka bas i nije...mislim jeste ali moras biti u kondiciji da spucas od zvezdare preko dorcola do kneza pa niz kalemegdan pa na usce pa na zemun pa na zemun grad pa na savu popreko...iha, ima da neiskusan padne s nogu to je 4h pesaka u jakom tempu , ali je interesantno ...ili drugi dan, krst od prvog....samo tezi i sporiji jer zavisi od radnog vremena institucija....

Ili ako hoces BG a da zaobidjes betonske tvorevine sadasnje vlasti , ko ih dovede, zabetorinase sve sto su mogli....ima da se okozis...
Bas mrze braon zemlju ovi sadasnji na vlasti...

Ali je ona sagledala BG i iz neturistickog ugla....

 
Alanja je u prvoj liniji turisticki centar i infrastruktura je izgradjena za potrebe turizma. Novi sad je kontinentalni grad cija infrastruktura je prilagodjena potrebama lokalnog stanovnistva koje tu radi i zivi a ne turizira se.
U pravu je ............iako ja Novi sad ne bi dao ni za mnogo bolje destinacije nego sto je Alanja.
 
Najjače od svega je to što se kao vratila u Tursku nakon što je bila zgrožena Novim Sadom :hahaha:
Pa zar Alanja nije lepa Srbima?
Mislim ja nisam bio pa ne znam ali svi su odusevljeni..
Ja mogu da pricam za Santorini , za Atinu , za Tajland, za Solunska sela, eto to su bas sela, ali meni super provod kao i Platamone i Larisa deo, zbog ljudi...

Ili Ruski dvorci kao turizam, mada za zivot ne..
Ali Tajland i Grcka za zivot , narocito ove pomenute destinacije, uopste nisu lose...
 
Не видите да се аутор глупира?
zasto bi se glupirao?.
izmedju beograda i alanje ja bih sad odmah izabrao alanju.

voleo bih da mogu da kupim stan tamo i da zivim.

prelep grad, odlicna klima, more fantazija, ljudi preljubazni.. istog trenutka bih se preselio tamo.
 
zasto bi se glupirao?.
izmedju beograda i alanje ja bih sad odmah izabrao alanju.

voleo bih da mogu da kupim stan tamo i da zivim.

prelep grad, odlicna klima, more fantazija, ljudi preljubazni.. istog trenutka bih se preselio tamo.
Meni stalno stizu ponude za Alanju , doduse rusi mi salju , kao 50 000e kosta vila 70% unapred, 40kvm, tj nesto preko 1000e po kvm...
 
Meni stalno stizu ponude za Alanju , doduse rusi mi salju , kao 50 000e kosta vila 70% unapred, 40kvm, tj nesto preko 1000e po kvm...
nije bas tako.
cena stanova je od 140.000 pa navise uz vodu.
ali to nije u sklopu alanje
to je izdvojeno tipa par kilometara od centra.
ali kao sto rekoh da imam oko 200k jer na to treba dodati razne druge troskove koje imas uzeo bih ne bih razmisljao.

prosao sam celu grcku, bukvalno nema kamena koji nisam video tamo i grcka prosto nema to i tamo ne bih voleo da zivim.

spanija mi je isto super ali spanija ima drugi problem - skup zivot
mnogo vise para treba u spaniji za zivot nego u turskoj tako da je alanja idealna lokacina za nas budzet.
 
doduse pazi, pricam o stanu od 80 kvadrata ili vise jer sigurno ne bih uzeo garsonjericu od 30..40 kvadrata jer ako planiras tu da zivis onda ti treba i veci prostor.
alanja nije mesto za kupovinu stana da ga koristis za letovanje jer se prosto ne isplati, ja govorim o preseljenju tamo i eventualno dolasku ovde na par meseci..

tako da jeste tacno da se kvadrat tamo vrti oko 1200 do 1800 evra u zavisnosti od lokacije ali nemoj zaboraviti i kod nas se u unutrasnjosti vrti kvadrat i za manje
alanja je prosto jedan mali lep gradic uz more, nije neko vau mesto..
alanja je mirno, fino, prelepo mesto sa predivnim plazama i toplim morem.
i dosta dobrom klimom.. to sta pricaju da je povecana vlaga tamo to bas i ne stoji, jeste u brojevima ali se to ne oseca.
 
Ruskinja Nataša je proteklih godina živela u Turskoj i u Novom Sadu, ali je na svom kanalu na Jutjubu objasnila da je napustila srpski grad i vratila se u Alanju.

Pogledajte prilog 1495093

Nataša je objasnila da su joj ljudi rekli da u Beograd ne treba da se preseli jer je "smrdljiva deponija", pa je sa mužem izabrala Novi Sad.

Otkrila je da su u Novi Sad stigli početkom februara - iz sunčane Alanje u hladni srpski grad.

"Znali smo da je ovo grad bez mora i palmi i otprilike smo znali šta nas čeka", rekla je ona u snimku.

Smestili su se u blizini železničke stanice.

"Nisam bila oduševljena onim što sam videla", priznala je na početku snimka.

Nataša je rekla kako su pročitali da je Novi Sad sličan Sankt Peterburgu, a Beograd Moskvi - ali kaže da u najvećem vojvođanskom gradu nije našla ništa što je podsećalo na ruski grad.

"Ni arhitekturu, ni vibracije, ništa slično nisam videla. Imaju samo dva šetališta, nisam videla ništa od onog što sam očekivala", rekla je ona.

Kada su stigli do centra Novog Sada, rekla je da su trg i crkva lepi, ali čim su se udaljili 300, 400 metara od centra - kaže da nije videla ništa lepo.

Spomenula je i Petrovaradinsku tvrđavu i priznala da je lepa, ali da tamo nije moguće živeti jer su zgrade veoma stare.

"Lepo je slikati i to je sve. Tamo jednostavno nema gde da se prošeta", rekla je ona.

Nataša je govorila i o čuvenom Štrandu, koji joj se takođe nije svideo.

Istakla je da Novi Sad uopšte nije ispunio njena očekivanja, i da se sa mužem ipak vratila u Tursku. videla", priznala je na početku snimka.


LINKY
A zasti ti Latin ne postavis ovo na Politiku ili konomiju?
Sta ce ovo ovde?
I koga ti varass sa tim narucenim clancima protiv Rusa?
 

Back
Top