Razvod-pitanje dece

Бори се за децу.
Ако она има право да нађе новог фрајера, одсели се и претендује на децу, све то имаш и ти.

Батали сумануте приче које се баве анализом да ли ће бити или неће бити уреду да их бивша одведе са собом миљама далеко и да ли си ти коректан што се бориш за децу на овај или онај начин.
Сви знају да би се у тој ситуацији идентично понашали као ти или бар приближно.

Суштина је да гледате да деца изађу из свега што мање повређена, а неповређена не могу бити.
Делуј паметно и нуди компромис.
Ако бивша неће, онда је решење суд и изјашњавање деце с ким желе да остану.Ако се деца изјасне за њу, ту не можеш много урадити.
И не дозволи јој да их ''купује'' јефтиним форама.

Тако ствари стоје.
Није лако у сваком случају.

Nista mi drugo i ne preostaje nego da se borim za decu.A supruga koja ce uskoro,nadam se biti bivsa, neka prelazi hiljade kilometara da vidja decu,posto se prema njenoj prici opredelila za bogatog coveka.
Njoj ce to i onako biti prava sitnica.
Nije mi jasno,kuda ide ovaj svet,kad se tako olako shvata brak i porodica,zarad po meni nista drugo nego sebicluka i onog "samo da meni bude bolje a ostali ce se vec nekako snaci,deca ce to vremenom prihvatiti,a oziljci koji im se prave u njihovim jos uvek malim srcima , ma nema veze i to je zivot"
Uffff!!!
 
Poslednja izmena:
Пази, то што је она урадила може сваком да се деси, могло је и теби.
Још увек њеном поступку не може да се суди, то ћеш моћи тек кад видиш исход њене нове везе.

Моји кад су се разводили, с обзиром да је разлог био исти ( само је мој отац нашао другу), мени као детету није било право што је тата нашо другу ( о реакцији старије сестре да не причам- она ни данас, и ако је отац с том другом већ 16 година не жели да је прихвати- по мени тотално лудо!), али данас видим да се он био заљубио и да је и она била искрена у целој ствари, па чак му је и моја мајка опростила...зато, немој је осуђивати пре времена.
Постоје начини да се остане лојалан породици чак и ако се започне нови живот с неким.
Мој отац ти је жив пример за то.
Никад нас није напустио, никада нам није фалило његове љубави, његовог присуства.
Постоје ситуације у животу које не могу да се превазиђу.

А ти гледај да се бориш за себе и децу- као што се твоја бивша бори за своју нову љубав и децу.
И ти си битан у овој причи, ма колико други покушали да заобиђу ту чињеницу.

Лично мислим да је помало себично од ње то што хоће да уради. Посебно према деци.
Мало ли је то што се разводите, него би она да им промени средину у тоталитету и да их дистанцира од оца.
Да сам ти, покушала бих и то да јој предочим.

Е сад, опет понављам, ако се деца одлуче за живот с њом, ту не можеш ного променити и замоли је да не пуни деци главу причама о новцу и благодетима те врсте, ако је икако могуће- јер то није фер плеј.
Посебно што деци у том узрасту новац објективно мало значи и нема неку вредност.
Пустите децу да им се самима у глави искристалише.
 
Nista mi drugo i ne preostaje nego da se borim za decu.A supruga koja ce uskoro,nadam se biti bivsa, neka prelazi hiljade kilometara da vidja decu,posto se prema njenoj prici opredelila za bogatog coveka.
Njoj ce to i onako biti prava sitnica.
Nije mi jasno,kuda ide ovaj svet,kad se tako olako shvata brak i porodica,zarad po meni nista drugo nego sebicluka i onog "samo da meni bude bolje a ostali ce se vec nekako snaci,deca ce to vremenom prihvatiti,a oziljci koji im se prave u njihovim jos uvek malim srcima , ma nema veze i to je zivot"
Uffff!!!

imam pitanje za tebe,ako se ipak ostvari scenario da devojčice odu sa majkom,i to u daleku Švedsku,da li postoji mogućnost da i ti nađeš posao tamo,da budeš bliže devojčicama?..da li si uopšte razmišljao na ovaj način?
 
imam pitanje za tebe,ako se ipak ostvari scenario da devojčice odu sa majkom,i to u daleku Švedsku,da li postoji mogućnost da i ti nađeš posao tamo,da budeš bliže devojčicama?..da li si uopšte razmišljao na ovaj način?

Vidi ovako.Meni je 38.godina.Da sam hteo da idem i da radim u inostranstvo ja bi odavno otisao.Ovde sam uvek uspevao da nadjem relativno solidno placen posao i meni i supruzi.
Plus na sve to radim i privatno,naravno na crno.Moja primanja su sasvim solidna za ajde da kazemo normalan zivot,mada bi moglo i vise.
Prema tome u ovim godinama ne pada mi napamet da se selim ili radim negde u inostranstvo,pogotovo ako mi se to namece.
A ona neka lepo odustane od toga da deca idu s`njom.Sigurno ce im biti bolje ovde.
U okruzenju svoje familije,nego tamo negde samo sa majkom.
Podrazumeva se da ce uvek moci da vidi decu i da bude s´njima kad god to pozeli,naravno ovde u Srbiji a ne u inostranstvu.
Ja sam joj cak i predlozio da ide i da zivi sa novim covekom jedno izvesno vreme,da realno proceni da li u toj novoj zajednici postoji mesto za nasu decu,da sam trenutno ogorcen,povredjen i da ne mogu tek tako da predjem preko svega,da pusti da malo vreme odradi svoje i da ovo sto radim da zadrzim decu za sada kod mene nije teranje inata vec samo neka vrsta predostroznosti da im se ne desi nesto lose ili da budu jos vise povredjena ovim sto se desava.Posto zelimo sporazumni razvod,da se sve ovo sto sam rekao zavede i da cu potpisati sa punom odgovornoscu za ono sto se dogovorimo.
Naravno ona na to ne pristaje.Normalno je da ona voli svoju decu isto kao i ja.Znam da ni njoj nije lako,ali nisam ja izabrao da se ovo desava vec ona,pa stoga i ocekujem od nje da se racionalno ponasa i da shvati da ne moze da bude bas sve kako je ona zamislila.
Da postoje i drugi ljudi,ljudi koje je povredila,odreci se svoje porodice pri tom mislim na roditelje i rodj. sestru,zarard ljubavi prave ili ljubavi za novcem,izjaviti da nikad vise nece krociti nogom u njihov dom,samo zato sto ne podrzavaju ono sto radi.
Ne znam,nisam pametan.
 
Vidi ovako.Meni je 38.godina.Da sam hteo da idem i da radim u inostranstvo ja bi odavno otisao.Ovde sam uvek uspevao da nadjem relativno solidno placen posao i meni i supruzi.
Plus na sve to radim i privatno,naravno na crno.Moja primanja su sasvim solidna za ajde da kazemo normalan zivot,mada bi moglo i vise.
Prema tome u ovim godinama ne pada mi napamet da se selim ili radim negde u inostranstvo,pogotovo ako mi se to namece.
A ona neka lepo odustane od toga da deca idu s`njom.Sigurno ce im biti bolje ovde.
U okruzenju svoje familije,nego tamo negde samo sa majkom.
Podrazumeva se da ce uvek moci da vidi decu i da bude s´njima kad god to pozeli,naravno ovde u Srbiji a ne u inostranstvu.
Ja sam joj cak i predlozio da ide i da zivi sa novim covekom jedno izvesno vreme,da realno proceni da li u toj novoj zajednici postoji mesto za nasu decu,da sam trenutno ogorcen,povredjen i da ne mogu tek tako da predjem preko svega,da pusti da malo vreme odradi svoje i da ovo sto radim da zadrzim decu za sada kod mene nije teranje inata vec samo neka vrsta predostroznosti da im se ne desi nesto lose ili da budu jos vise povredjena ovim sto se desava.Posto zelimo sporazumni razvod,da se sve ovo sto sam rekao zavede i da cu potpisati sa punom odgovornoscu za ono sto se dogovorimo.
Naravno ona na to ne pristaje.Normalno je da ona voli svoju decu isto kao i ja.Znam da ni njoj nije lako,ali nisam ja izabrao da se ovo desava vec ona,pa stoga i ocekujem od nje da se racionalno ponasa i da shvati da ne moze da bude bas sve kako je ona zamislila.
Da postoje i drugi ljudi,ljudi koje je povredila,odreci se svoje porodice pri tom mislim na roditelje i rodj. sestru,zarard ljubavi prave ili ljubavi za novcem,izjaviti da nikad vise nece krociti nogom u njihov dom,samo zato sto ne podrzavaju ono sto radi.
Ne znam,nisam pametan.

nisam ni ja pametna...ne napadem te uopšte,samo pokušavam malo da ti proširim aspekt cele situacije,mada vidim da si ti sve to već progrizao...no,treba da jedino bude važno,da devojčice što manje osete promenu,i da nikako ne osete neku mržnju koja se provlači sa novonastalom situacijom...morate biti hladne glave i ti i bivša...a nadam se da ćete naći pravo rešenje...a pitala sam te ovo jedino zbog toga,što na žalost najčešće iako je recimo majka alkoholičarka itd. sud reši da decu da njoj na starateljstvo...zato pokušavam da ti proširim pogled na sve....
 
Nemoj Zia baš ni ti preterivati :confused:
Još da ga optuže za stoking :shock: Mislim, poenta je zašto bi svi, pa i on trebalo da menjaju kompletan svoj život zbog novog momka njegove žene :dontunderstand:

razumem ja mackice,ali šta ako sud odluči da decu idu na starateljstvo majci,a oni odluči sudskim putem da dobije dozvolu da ih odvede za Švedsku..razumeš šta kažem?..pokušavam malo da mu proširim aspekt nastale situacije,na žalost i najgore se može dogoditi...
 
razumem ja mackice,ali šta ako sud odluči da decu idu na starateljstvo majci,a oni odluči sudskim putem da dobije dozvolu da ih odvede za Švedsku..razumeš šta kažem?..pokušavam malo da mu proširim aspekt nastale situacije,na žalost i najgore se može dogoditi...
Uf!!!
Od ovog posta sam se sav najezio.Glava me momentalno zabolela na samu pomisao da do toga dodje.
Nadam se da ce mo se dogovoriti.Ukoliko ne,sud ce imati posla.
A na sudu , nadam se da mogu i svedoci tu po nesto da kazu,njeni,moji roditelji,poznanici.
Samo istina.Mislim da se ne bi dobro zavrsilo po nju.Ne zelim bas sav prljav ves da iznosim u javnost.
Mislim da me razumete.
 
Uf!!!
Od ovog posta sam se sav najezio.Glava me momentalno zabolela na samu pomisao da do toga dodje.
Nadam se da ce mo se dogovoriti.Ukoliko ne,sud ce imati posla.
A na sudu , nadam se da mogu i svedoci tu po nesto da kazu,njeni,moji roditelji,poznanici.
Samo istina.Mislim da se ne bi dobro zavrsilo po nju.Ne zelim bas sav prljav ves da iznosim u javnost.
Mislim da me razumete.

apsolutno,i želim iskreno i od srca da se dogovorite van suda...ali ipak treba da uzmeš u obzir i to,da možda neće sve krenuti u smeru kako ti želiš...na žalost život je surov...nisam imala nameru da se naježiš,ali pravosuđe kod nas je veoma komplikovano,i u većini slučajeva na strani majke...zato sam te i pitala,da slučajne dođe do toga,da li si spreman zbog devojčica i ti da nađeš posao tamo,i preseliš se,počneš nov život..razumeš me?
 
apsolutno,i želim iskreno i od srca da se dogovorite van suda...ali ipak treba da uzmeš u obzir i to,da možda neće sve krenuti u smeru kako ti želiš...na žalost život je surov...nisam imala nameru da se naježiš,ali pravosuđe kod nas je veoma komplikovano,i u većini slučajeva na strani majke...zato sam te i pitala,da slučajne dođe do toga,da li si spreman zbog devojčica i ti da nađeš posao tamo,i preseliš se,počneš nov život..razumeš me?

Ma razumem.
:otkacio:Celog zivota sam nekog razumevao i imao razumevanja za ove ili one postupke.Tako da mi je ovo samo jos jedan slucaj za razumevanje.:otkacio::worth::dash:
 
Moze se svakome dogoditi ovakva situacija ali najbolje je nek se jave i coveku pomognu savetom oni koji su kroz to prosli ili znaju za neki slican slucaj. Uteha mu ne vredi mnogo ako zna da nece vidjati decu cesto. Zasto saglasno, ti i supruga, ne napravite uredjenje odnosa sa decom, utvrdite koji ce to dani tj. periodi u godini biti(raspusti, praznici...)Dete starije od osam godina moze davati iskaz na Sudu, dete starije od 10 god pitaju za misljenje, a sa 15 odlucuje sa kojim ce roditeljem ziveti.
 
Poslednja izmena:
Da postoje i drugi ljudi,ljudi koje je povredila,odreci se svoje porodice pri tom mislim na roditelje i rodj. sestru,zarard ljubavi prave ili ljubavi za novcem,izjaviti da nikad vise nece krociti nogom u njihov dom,samo zato sto ne podrzavaju ono sto radi.
Ne znam,nisam pametan.
Pa dobro, pazi, da tebi neko diktira šta da radiš u 38-oj godini života, i da je taj neko tvoj roditelj, brat ili sestra, mislim da bi se i sam osetio, u najmanju ruku, iziritirano. Van cele priče o vama, oni stvarno nemaju razlog da se petljaju, mogu da je nagrde i sve, ali njihova je ćerka :roll: aj sad zamisli da se ti tako odričeš svoje dece zbog njihovih izbora, ma koliko se tebi činili pogrešni..... pa deca se maloletna odriču roditelja ako im brane ljubav, a neće odrasla žena..... opet kažem, nevezano za celu situaciju sa decom i tobom.
 
Inače, ako je taj čovek zaista imućan potpuno je glupo da očekuje od tebe da putuješ ne znam koliko da bi viđao decu. Ako ode tamo negde da živi, ako joj je toliko stalo, uvek može da ih vodi na letovanje i da dolazi kad joj se ćefne. E sad, da li će hteti..... i koliko dugo, to je pitanje.
 
Pa dobro, pazi, da tebi neko diktira šta da radiš u 38-oj godini života, i da je taj neko tvoj roditelj, brat ili sestra, mislim da bi se i sam osetio, u najmanju ruku, iziritirano. Van cele priče o vama, oni stvarno nemaju razlog da se petljaju, mogu da je nagrde i sve, ali njihova je ćerka :roll: aj sad zamisli da se ti tako odričeš svoje dece zbog njihovih izbora, ma koliko se tebi činili pogrešni..... pa deca se maloletna odriču roditelja ako im brane ljubav, a neće odrasla žena..... opet kažem, nevezano za celu situaciju sa decom i tobom.
Verovatno bi se ljutio,bio povredjen ali se nikad ne bi odrekao roditelja i sestre,Ko moze da razume razume ce.Oni to rade iz najbolje namere.Normalno da je ona njihova cerka i da ce joj oni oprostiti sto je i za ocekivati i ja to iskreno zelim.Ali poznajuci nju,tesko da ce ona nekom oprostiti,jednostavno takva je.
 
Znaš kako, sumnjam da je ona na njih ljuta sad zbog konkretnog razloga, oni su je tovarili i onda su se posvađali i sad su međusobno ljuti zbog teških reči..... znam ljude koji od sebe prave specijalno izdanje pa ne mogu "nikome ništa prvi" i maksimalno ih izbegavam, bar od nedavno.
 
Inače, ako je taj čovek zaista imućan potpuno je glupo da očekuje od tebe da putuješ ne znam koliko da bi viđao decu. Ako ode tamo negde da živi, ako joj je toliko stalo, uvek može da ih vodi na letovanje i da dolazi kad joj se ćefne. E sad, da li će hteti..... i koliko dugo, to je pitanje.
Sta znaci imucan.Ako radi sa naftom,bar mi je ona jednom to rekla kroz neku pricu.Tu tesko da su bas cisti poslovi.Ne znam vide ce mo.
Ne znam koliko je ovo moje misljenje fer,posto iz mene jos uvek progovara povredjenost,mozda je tip stvarno ok. ali po mom misljenju nije.
Vreme ce pokazati,nadam se da ja gresim.Supruzi stvarno ne zelim nista lose u zivotu,
neka moja sujeta bude pogresna.
I zelim joj da ima toliko para da ih ne moze potrositi,posto joj je to po njenoj izjavi najvaznija stvar u zivotu.A deca neka ostanu kod mene da zive.
Kad god pozeli moci ce da vidi decu a leti neka ih vodi na letovanje ili kod nje u njenu vilu.
 
Ne daj da ti odvede decu ako smatras da nisu bezbedna u toj "novonastaloj" situaciji.. lako je reci ponasaj se tako da ne naudis deci... ma koliko mi bili kulturni, smireni.. itd. postoje situacije kada covek iskace iz koze.. Shvatam kada komentatises tog tipa, ne nego ces da mu tepas maca - kuca.... ako osecas da nesto moze da krene po zlu za tvoju decu uradi SVE da ih od toga zastitis... Po tvojoj prici, zena ti je u fazi zaljubljenosti (zasto, kako, ko je kriv, ko je kome sta dao ...to je nevazno sad - prosto desava se) i ne vidi dobro, ne ona, nego niko u zaljubljenoj fazi bas dobro ne kapira. Pokazi zube, cuvaj zdravlje i bori se za svoju decu, a vreme ce pokazati da li je taj "uljez" dobronameran ili ne
 
Ne daj da ti odvede decu ako smatras da nisu bezbedna u toj "novonastaloj" situaciji.. lako je reci ponasaj se tako da ne naudis deci... ma koliko mi bili kulturni, smireni.. itd. postoje situacije kada covek iskace iz koze.. Shvatam kada komentatises tog tipa, ne nego ces da mu tepas maca - kuca.... ako osecas da nesto moze da krene po zlu za tvoju decu uradi SVE da ih od toga zastitis... Po tvojoj prici, zena ti je u fazi zaljubljenosti (zasto, kako, ko je kriv, ko je kome sta dao ...to je nevazno sad - prosto desava se) i ne vidi dobro, ne ona, nego niko u zaljubljenoj fazi bas dobro ne kapira. Pokazi zube, cuvaj zdravlje i bori se za svoju decu, a vreme ce pokazati da li je taj "uljez" dobronameran ili ne
Upravo tako.
 
Јаоо, чекај, па ти си пре колико месец дана причао да жена хоће развод али да каже да нема другог???:eek:
А сад већ хоће да иде да живи са другим??!! :confused:

У, јеее...стварно незрело! :confused:
 
Ne daj da ti odvede decu ako smatras da nisu bezbedna u toj "novonastaloj" situaciji.. lako je reci ponasaj se tako da ne naudis deci... ma koliko mi bili kulturni, smireni.. itd. postoje situacije kada covek iskace iz koze.. Shvatam kada komentatises tog tipa, ne nego ces da mu tepas maca - kuca.... ako osecas da nesto moze da krene po zlu za tvoju decu uradi SVE da ih od toga zastitis... Po tvojoj prici, zena ti je u fazi zaljubljenosti (zasto, kako, ko je kriv, ko je kome sta dao ...to je nevazno sad - prosto desava se) i ne vidi dobro, ne ona, nego niko u zaljubljenoj fazi bas dobro ne kapira. Pokazi zube, cuvaj zdravlje i bori se za svoju decu, a vreme ce pokazati da li je taj "uljez" dobronameran ili ne

:rtfm: Kako on moze znati da li su deca bezbedna ili ne? On je povredjen i ne sagledava situaciju realno. U slucaju da se roditelji ne mogu dogovoriti nastupa Sud, a Sud moze zeni dati dozvolu za izlazak iz zemlje i bez saglasnosti oca dece, Sud je 99% na strani majke, upamtite to. To nije slucajno, utemeljeno je na psiholoskim istrazivanjima, zato bolje DOGOVOR!
 
Poslednja izmena:
Meni samo nikako nije jasno kako jedna MAJKA u nastupu zaljubljenosti ili čega već, može tako ladno da pokupi svoju decu i da živi sa čovekom kojeg uopšte ne poznaje?????

To mi je najveći apsurd. Pa nema pojma ni kako će njoj biti, a kamoli da decu pored svih trauma još izlaže i takvom riziku! :dash:

Mogu da razumem zaljubljenost i da svoj život preokreneš za 180 stepeni, ali sa decom se tako igrati...:otkacio:

Definitivno je riba otkačila!
 

Back
Top