Znaci koji upucuju na razvod, iz vašeg ili tudjeg iskustva?

Ne zna se bre niko osvrnuti oko sebe.Svak sebe gleda i zato razlazi u svakom segmentu društva ne samo u brakovima.Ljudi rintaju 18 sati dnevno i za drugo ih zabole.I onda i tebe zabole i tako to ide u krug i svak u svoj ćošak i ćao .Da su plate za 8 sati rada ljudske da se može preživet bilo bi više vremena i za odnose.Ovako svak rinta 17/18 sati ostalo ide na spavanje.To je Srbija danas.
 
Moje pokojne babe su bile stava da kad se udas dobijemo veliku kantu DoFana preliveni sa medom

Savjetovali su da se polako liže med da sto duže traje , tr kad se dodje do DoFana onda lepo da se sredjuje i popravlja dje se može i kako se umije

Jer nema razvoda

Razvod je bruka po djecu i familiju a kod nas takije nema

Takodje su savjetovali da ta kanta sa medom sve brakove ceka i da tu nema idealnih dje je u toj kanti poslije meda jopet med


Ajde pa tako


Dajte sledeće pitanje
 
Moje pokojne babe su bile stava da kad se udas dobijemo veliku kantu DoFana preliveni sa medom

Savjetovali su da se polako liže med da sto duže traje , tr kad se dodje do DoFana onda lepo da se sredjuje i popravlja dje se može i kako se umije

Jer nema razvoda

Razvod je bruka po djecu i familiju a kod nas takije nema

Takodje su savjetovali da ta kanta sa medom sve brakove ceka i da tu nema idealnih dje je u toj kanti poslije meda jopet med


Ajde pa tako


Dajte sledeće pitanje
Pa to kada su babe bile i udate ..danas zena ne mora da liže med sa kofe cega vec..ni da trpi maltretiranje, nerazumevanje, vredjanje, prevaru i slicno
 
Ranije se tačno znalo zašto ljudi ulaze u brak, i razlozi su uglavnom bili mnogo praktičniji od ovih danas: deca, porodica, zajednica. Nije toliko bilo važno da se brak sklapa iz neke velike ljubavi ili privlačnosti. Savremeno partnerstvo je opterećeno obostranim ogromnim očekivanjima gde je podrazumevano da nam partner bude uvek tu, da nam odgovara intelektualno, emotivno, da raspodeljujemo obaveze u porodici podjednako, da je stabilan i pouzdan, ali da ne postane dosadan, da je uspešan na planu posla, da su finansije zadovoljavajuće i X drugih stvari.
Nerealna očekivanja od jedne obične osobe verovatno prvo narušavaju (bračni) odnos.
Nezdrava komunikacija, mimoilaženje u očekivanjima i stvarnim mogućnostima.
Postavljanje zida, jedan želi da reši problem odmah, a drugi se oseća napadnuto i počne da se sklanja, beži...
Nismo istovetno zreli, nismo isti tipovi ličnosti, nespremni smo na kompromis, tolerancija jenjava, i uglavnom se verbalna agresija smatra prvim znakom da nešto nije u redu. Kad dođe i do fizičke agresije... par dolazi do Gordijevog čvora.
Bez eksterne pomoći, ti ljudi su nesposobni da razmišljaju jasno i praktično, ali na predlog odlaska kod bračnog savetnika ne odgovaraju pozitivno, bar ne oboje. Šira porodica mora da poteže pažljive korake da gasi požar i svaka forsirana invazija na to dvoje je dolivanje ulja na vatru.
Kako u braku postoje dve osobe, njihove familije zauzimaju olako stranu onog svog, ali je potrebno biti krajnje objektivan i nepristrasan, prijateljski nastupati sa obe strane, a ne advokatisati jednoj.
Onako... u slučaju meni bliskih ljudi mi je drago da sam neprimetno, skoro nevidljivo motivisala oboje da nađu više razumevanja jedno za drugo, da svoje stavove malo sagledaju iz različitih perspektiva kao i da neograničeno poštujem i volim oboje zajedno. Kriza je zasad iza nas.
Pritom, u mom primeru nema traga nestanku ljubavi ili igranju nečeg prljavog van braka. To su obrazovani, inteligentni i kompletni ljudi, dobri roditelji, požrtvovani, razumni. Uvek ću nastojati da im pružim vid te skoro nevidljive psihološke podrške... ali glavno je na njima, naravno.
 
Koji su to znaci koji upucuju na to da bračna zajednica nece još dugo
U kojim situacijama se može naslutiti da brak nema perspektive i da nece biti bolje,vec samo mozda gore?
Sta može da bude razlog da kap prelije čašu ?
zasto razvod?
ako mi se pokvari radijator u kuci, necu da prodajem kucu i kupujem drugu kucu nego cu da popravim taj radijator.
 
Moje pokojne babe su bile stava da kad se udas dobijemo veliku kantu DoFana preliveni sa medom

Savjetovali su da se polako liže med da sto duže traje , tr kad se dodje do DoFana onda lepo da se sredjuje i popravlja dje se može i kako se umije

Jer nema razvoda

Razvod je bruka po djecu i familiju a kod nas takije nema

Takodje su savjetovali da ta kanta sa medom sve brakove ceka i da tu nema idealnih dje je u toj kanti poslije meda jopet med


Ajde pa tako


Dajte sledeće pitanje
A?
 
Moje pokojne babe su bile stava da kad se udas dobijemo veliku kantu DoFana preliveni sa medom

Savjetovali su da se polako liže med da sto duže traje , tr kad se dodje do DoFana onda lepo da se sredjuje i popravlja dje se može i kako se umije

Jer nema razvoda

Razvod je bruka po djecu i familiju a kod nas takije nema

Takodje su savjetovali da ta kanta sa medom sve brakove ceka i da tu nema idealnih dje je u toj kanti poslije meda jopet med


Ajde pa tako


Dajte sledeće pitanje
Užas savjet.
Kako misliš bruka?
Zato žene trpe alkose, batine, zlostavljanja zbog tvoje i sličnih baba.
Ili muškarci trpe lude, aljkave, lijene žene.
 

Back
Top