Putin slagao da su nam Rusi pomogli devedesetih, istina je daleko drugačija: Uveli su nam sankcije, naoružavali Hrvatsku i odlikovali Tuđmana

Naravno da ima odlikovanja kao što ima i rukovanja i smeškanja, a i ruskog zahteva da im se isplati ostatak para za oružje. Dakle Rusi su ga slali, a Ukrajinci su možda samo u nekim slučajevima radili špediterske poslove.
Detaljnije o svemu imate ovde:


Znači nije hrvatski izvor nego baš onako turbosrpski sa sve knjigama tipa "Srbi narod najstariji" i tako to.

Veliku većinu sam znao i pre, ali recimo novo mi je saznanje da su Rusi priznali Hrvatsku 2 meseca pre Amerikanaca.
Znači kažeš , Majke mi govorim istinu , nisam budala pozivajući se na još veću budalu.
Naravno Rusija kao država nije naoružavala Hrvatsku već su Hrvati kupovali poluprivatnim vezama naoružanje iz Ukrajine ,
Kao drugo Hrvatska je na paradi prikazala nekompletan sistem S 300 skrpljen od delovva iz Ukraine i Mađarske ili Bugarske
A ono najvažnije Jelcinov režim nije bio naklonjen Srbiji pre svega zbog potpune nemogućnosti da pomogne usled privrednog kraha a drugi razlog jeste averzija prema režimu u Beogradu koja je bila naklonjena pučistima poput JAzova, kasnije Hasbulatova te ostalim komunističkim ili drugim oponentima Jelcinovog režima u Rusiji.
 
Znači kažeš , Majke mi govorim istinu , nisam budala pozivajući se na još veću budalu.
Naravno Rusija kao država nije naoružavala Hrvatsku već su Hrvati kupovali poluprivatnim vezama naoružanje iz Ukrajine ,
Kao drugo Hrvatska je na paradi prikazala nekompletan sistem S 300 skrpljen od delovva iz Ukraine i Mađarske ili Bugarske
A ono najvažnije Jelcinov režim nije bio naklonjen Srbiji pre svega zbog potpune nemogućnosti da pomogne usled privrednog kraha a drugi razlog jeste averzija prema režimu u Beogradu koja je bila naklonjena pučistima poput JAzova, kasnije Hasbulatova te ostalim komunističkim ili drugim oponentima Jelcinovog režima u Rusiji.
I zato što su kao Hrvati kupovali od Ukrajine Rusi su tražili ostatak para?? :hahaha:
Pokušaji da se Rusija opere već postaju komični.
 

Putin slagao da su nam Rusi pomogli devedesetih, istina je daleko drugačija: Uveli su nam sankcije, naoružavali Hrvatsku i odlikovali Tuđmana​


Pogledajte prilog 1496893

Predsednik Rusije Vladimir Putin u intervjuu sa američkim novinarom Takerom Karlsonom izjavio je da je Moskva morala da stane u odbranu Srbije tokom ratova dvedesetih. Istine radi, Rusija je tada uvela sankcije Srbiji, isto kao i zapadne zemlje, ali je i naoružavala Hrvatsku.
“Čim su počela dešavanja u Jugoslaviji, Boris Jeljcin digao je glas u znak podrške Srbima; nismo mogli da ne stanemo u odbranu Srba, jer su Srbi poseban i nama blizak narod, sa pravoslavnom kulturom. To je narod koji je patio generacijama“, rekao je Putin u intervjuu Takeru Karlsonu navodeći da je NATO prekršio obećanje Rusiji da se neće širiti na istok, a što je u srži tekućeg konflikta s Ukrajinom.

Kako je Putin slagao

Kratak osvrt na prošlost dovoljan je da dokaže da predsednik Rusije ne govori istinu kad priča o „podršci“ koju je Rusija pružila Srbiji tokom ratova devedesetih godina. Ne samo da je ta podrška izostala, već je Moskva i uvela sankcije našoj državi 1992. godine. Tada je Savet bezbednosti UN usvojio tri rezolucije, kojima je bio zabranjen uvoz robe iz Savezne Republike Jugoslavije, ali i izvoz iz SRJ. Rusija je kao stalna članica SB imala pravo veta, ali ga nije iskorstila, već je podržala sankcije prema našoj zemlji.

Sada je već poznato da je početkom devedesetih Ruska Federacija bila i vojni saveznik Hrvatske. Tačnije, u vreme embarga na izvoz oružja Rusija je naoružavala Hrvatsku.

Nikola Lunić, izvršni direktor Saveta za strateške politike, svojevremeno je u autorskom tekstu za nedeljnik “Vreme” naveo da je Zagreb od Rusije nabavio protivvazduhoplovni sistem S-300, koji je prikazan i na vojnoj paradi u Zagrebu 1995. Ali pored tog sistema, dodao je Lunić, Rusija je kataloški nudila Hrvatima sve osim nuklearnih balističkih raketa.

“Tako je u to vreme iz Rusije ili uz njeno posredovanje Hrvatska dobila i 18 transportnih helikoptera Mi-17, 12 borbenih helikoptera Mi-24 sa odomaćenim nazivom ‘đavolje kočije’, 40 aviona lovca/presretača MiG-21, kao i ceo niz sofisticiranog naoružanja i vojne opreme (NVO) poput protivoklopnih sistema Fagot, protivoklopnih raketa Šturm, PVO raketa R-60 i nevođenih raketa S-5”, napisao je Lunić.

Rusija odlikovala Tuđmana

Da je tokom proteklog rata Rusija naoružavala Hrvatsku, a ne Srbiju, ispričao je za zagrebački „Večernji list“ Marin Tomulić, koga je taj list predstavio kao “prvog dobavljača”.
„Rusi su nam isporučivali oružje na zahtev Francuske. Ja sam tome svedok“, rekao je Tomulić.
Zanimljivo je i da je u novembru 1996. tadašnji ruski predsednik Boris Jeljcin odlikovao Franju Tuđmana „Medaljom Žukov“ “za aktivan doprinos pobedi nad fašizmom”. Takođe, I Vladimir Putin je 2005. godine odlikovao Stjepana Mesića za doprinos koji su hrvatski narod i Hrvatska kao država dali u konačnoj pobedi nad fašizmom.
https://nova.rs/vesti/politika/puti...kipJJ4AVpsWVBWr4CtVdyhZ0taFDD7BRPLkWQBub46UcA

Poznato je da političari nisu baš profesija poznata po istinoljublju. Ovo uglavnom važi za sve političare, širom sveta. Ima izuzetaka, ali su veoma retki.
Međutim, oni pametniji uglavnom lažu oko činjenica koje običan čovek koji nije blizu osetljivih informacija teško može da proveri ili ne može uopšte.
Zato ne razumem šta je ovo Putinu trebalo. Nije glup i sigurno zna da se ovo može proveriti s par klikova.
Zašto je onda ovako očigledno lagao?
Zbog čega ti imaš ovoliku potrebu da iznosiš neistine?
 
Ne provociram.
Istina je da cak nisu bili ni uzdrzani.
A nisu ni za bombardovanje Libije 1991 godine stavili veto u UN a mogli su jer su tad vec ojacali
Tad “već ojačali”? S tobom nema potrebe diskutovati na ovu temu. Ili svesno provociraš ili te je Klinton toliko isprepadao da ćeš nastaviti sa svojim samoobmanama i optuzivanjem Rusa za agresiju Danke Deutschland-a dok si živ. Žao mi je, NEMA trećeg.
 
Definitivno nije. Provociraš?
Definitivno jeste, a to što vama rusofilima ne odgovara je vaš problem.
Evo i jedna sličica da se podsetiš:

1708604274286.png


Utuvite već jednom u glave - Rusija će uvek uraditi ono što je u njenom interesu bez obzira na to ko joj je predsednik.
Drugo - interesi Srbije i Rusije nisu isti, čak ni blizu, niti će biti.
 
Definitivno jeste, a to što vama rusofilima ne odgovara je vaš problem.
Evo i jedna sličica da se podsetiš:

Pogledajte prilog 1502978

Utuvite već jednom u glave - Rusija će uvek uraditi ono što je u njenom interesu bez obzira na to ko joj je predsednik.
Drugo - interesi Srbije i Rusije nisu isti, čak ni blizu, niti će biti.
i? šta je problem? treba se interes tupih srba uskladiti sa interesom rusije ako žele biti saveznici, ali očito ne žele.
 
Definitivno jeste, a to što vama rusofilima ne odgovara je vaš problem.
Evo i jedna sličica da se podsetiš:

Pogledajte prilog 1502978

Utuvite već jednom u glave - Rusija će uvek uraditi ono što je u njenom interesu bez obzira na to ko joj je predsednik.
Drugo - interesi Srbije i Rusije nisu isti, čak ni blizu, niti će biti.
Ok ako ti voliš da te bombarduju amerikanci to je tvoje lično pravo. Idi sam da se bombarduješ mene to ne zanima.
 
Tad “već ojačali”? S tobom nema potrebe diskutovati na ovu temu. Ili svesno provociraš ili te je Klinton toliko isprepadao da ćeš nastaviti sa svojim samoobmanama i optuzivanjem Rusa za agresiju Danke Deutschland-a dok si živ. Žao mi je, NEMA trećeg.
Ne provociram,
istina je jedna
 
Putin je govorio o 99oj i o političkoj reakciji, što je tačno. sa obzirom da je milošević podržavao gkčp, srbi ubili ruske novinare i sve ostalo šta su radili, srbi su dobro prošli. putin je tuđmana odlikovao 1996e.
Ne, odlikovao ga je Jeljcin. Putin je došao na vlast tek 4 godine kasnije.
 
i? šta je problem? treba se interes tupih srba uskladiti sa interesom rusije ako žele biti saveznici, ali očito ne žele.
Zašto mi treba da svoj interes usklađujemo s ruskim. Treba da gledamo svoj. Znači i ti hoćeš da Srbija opet gubi zbog Rusije i njenih interesa koji nisu naši.
 
Zašto mi treba da svoj interes usklađujemo s ruskim.
pa jel žele srbi u eu ili neće? to moraju da odluče a ne da budu lažni saveznici svima. ako budu to odlučili onda će morati da prihvate i NATO, i priznaju kosovo i predaju ono što je ostalo od autonomije u RS
 
Definitivno jeste, a to što vama rusofilima ne odgovara je vaš problem.
Evo i jedna sličica da se podsetiš:

Pogledajte prilog 1502978

Utuvite već jednom u glave - Rusija će uvek uraditi ono što je u njenom interesu bez obzira na to ko joj je predsednik.
Drugo - interesi Srbije i Rusije nisu isti, čak ni blizu, niti će biti.
Dakle Dlugomir bi da nam to tuvi u glavu, može ipak prvo par pitanja: Ko je zahtevao donošenje te rezolucije Dlugomire? Ko je pisao tu “rezoluciju” Dlugomire? Ko je bombardovao Srbiju Dlugomire, ko? Možda su nas Rusi i bombardovali?
 
Poslednja izmena:

Back
Top