Da li je istina da Rusi više vole Bugare nego Srbe?

Rusi ne vole nikog, osim mozda sebe same, mada to nisam siguran jer se trebe nemilice.

Bugarska za Ruse ima puno povoljniji polozaj. Srbija se nalazi u centru Balkana, ali BG se nalazi u centru PRAVOSLAVNOG Balkana + Carigrad je iz Bugarske na puskometu.

Strateski Bugarska Rusiji itekako znaci.

A osim toga, BG nisu kao Srbi bundzije i inadzije i savijaju se pod silom i prevrtljivi su. Tako da su Rusima kao imperijalistima pun pogodak.
 
Rusi su velika nacija, s imperijalističkim mentalitetom i nemaju kompleks malih nacija, koji se ogleda u potrebi da ih neko voli.

I Srbi i Bugari su im nebitni.
Rusi su kompleksasi, umisljeni da su velika nacija , dok su sve naucili i kopirali od germana, nista iz Rusije nije dovelo napredku civilizacije. Bez germana bi bili divlja plemena i danas.
 
Anketa moskovskog Levada centra iz 2020:

https://www.blic.rs/vesti/svet/neuz...jatelji-a-ko-neprijatelji-i-gde-je-tu/g2zs8rv

"Koga sami Rusi vide kao glavne protivnike svoje nacije? Pa, nova anketa pokazuje da 60% njih SAD vidi kao najvećeg neprijatelja, a zatim Ukrajinu (35%) i Britaniju (29%). Samo sedam odsto ispitanika misli da Rusija nema neprijatelja.
Anketari su takođe otkrili da Rusi kao najbliže prijatelje zemlje vide Belorusiju (58%), Kinu (40%) i Kazahstan (35%).
U top pet prijatelja Rusije su i Jermenija (17 odsto) i Azerbejdžan (15).
Zanimljivo je da su se među zapadnim zemljama, Nemačka sa 10 procenata i Finska sa 2 procenta takođe plasirale na rang prijateljskih država."


Inače, Srbije nema na listi prijatelja ili neprijatelja, verovatno zato što većina Rusa pojma nema ni koje su države nastale raspadom Jugoslavije, ko su tu pravoslavci, katolici, muslimani i kakav je njihov odnos prema Rusiji.
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam Rusi više vole Bugare nego Srbe. Kakva su vaša saznanja?
Pa ne znaš dovoljno.
Rusija je u prošlosti podržavala Bugarsku (na štetu Srbije) zbog svojih strateških interesa.
Obični Rusi znaju za Bugarsku zbog Crnog Mora i letovanja.
Ali zato svaki Rus sa više od 8 razreda škole zna za Srbe i Srbiju i poštuje ih i voli.
Naravno da i u Rusiji ima i drugorusa (na nivou naših poštovalaca Đilasovog lika i dela),
to su oni bez osnovnog obrazovanja, propale egzistencije i nabeđeni "eksperti" koji
ubeđuju ostale da su samo oni i njihova "mišljenja" ispravni i da prosečan Rus i ne zna
gde je Srbija.
E, pa nije tako...
 
Anketa moskovskog Levada centra iz 2020:

https://www.blic.rs/vesti/svet/neuz...jatelji-a-ko-neprijatelji-i-gde-je-tu/g2zs8rv

"Koga sami Rusi vide kao glavne protivnike svoje nacije? Pa, nova anketa pokazuje da 60% njih SAD vidi kao najvećeg neprijatelja, a zatim Ukrajinu (35%) i Britaniju (29%). Samo sedam odsto ispitanika misli da Rusija nema neprijatelja.
Anketari su takođe otkrili da Rusi kao najbliže prijatelje zemlje vide Belorusiju (58%), Kinu (40%) i Kazahstan (35%).
U top pet prijatelja Rusije su i Jermenija (17 odsto) i Azerbejdžan (15).
Zanimljivo je da su se među zapadnim zemljama, Nemačka sa 10 procenata i Finska sa 2 procenta takođe plasirale na rang prijateljskih država."


Inače, Srbije nema na listi prijatelja ili neprijatelja, verovatno zato što većina Rusa pojma nema ni koje su države nastale raspadom Jugoslavije, ko su tu pravoslavci, katolici, muslimani i kakav je njihov odnos prema Rusiji.


Levada Centar su veleizdajnici Rusije i NATO Placenici

Ta anketa ne vredi pisljiva boba

Treba ih sve pohapsiti i oterati u gulag u artickom krugu
 
Ja sam negdje bio neku anketu vidio gdje Srbi nisu ni medju prvih 10 najomiljenijih naroda Rusima, ali pojma nemam koliko je ta anketa relevantna, ono što se sjećam je da su Bugari kotirali visoko.

Sve i da jest istina a i da nije, ja ne razumim zašto bi ikome ovdje značilo kako Rusi gledaju na koga, Rusi, Nijemci, Ameri, nevažno.

Uzdaj se u se i u svoje kljuse.

Ja znam da uvik moraš biti ok sa nekom od velesila, ali ne do te mjere da ti odlučivaju o sudbini apsolutno, što je upravo slučaj danas i sa HR i Srbijom.

Zato hvala Bogu na pobjedi Meloni u Italiji, te hvala Bogu na Orbanu u Mađarskoj, te hvala Bogu na Geert Wildersu u Nizozemskoj itd.
 

Back
Top