Prva ljubav ...

Prva ljubav...hm,ne secam je se rodila se jos u obdanistu.
Ali ako mislim da shvatam sta si htela da pitas,onda bih mogla da kazem da ostavlja trag.Ali ne kao neka tiha patnja,vec kao neki nas prvi susret sa ozbijnom emocijom ili ljubavlju.Sve ono sto smo do tada poznavali samo kao pojmove-od tog trenutka,kada se prvi put stvarno zaljubimo postaje nasa stvarnost.I zato je to bitno.Moje misljnje je da,ako je ta prva ljubav zapravo i bila neka prva ozbiljna veza onda moze biti da cemo se mi kasnije ponasati u drugim vezama po nekom modelu ili pravilu tako da kazem,pouceni odredjenim iskustvima koje smo stekli u toj nekoj prvoj vezi.
Opet,covek ceo zivot uci i svaki novi dan mu donosi neko novo iskustvo i neku novu lekciju koju nije znao...Tako da pravila nema.Verujem da u zivotima nekih osoba ostavlja veoma,veoma dubok trag,u mom primeru je tako moja prva prava,ozbiljna ljubav je ujedno postao i moj prvi muz,pa samim tim je u mom zivotu ostavio bitan trag.
 
U slucaju ljubavi... vreme ipak leci sve... Samo sto kad si mladji treba ti malo vise vremena da predjes preko takvih stvari kad si stariji to ide brze... Cak ako si srecan mozes i da naucis metode za prisilno izbacivanje nekoga iz krvotoka...
Uspomene i secanja uvek ostaju... ali emocije, ako se ne stimulisu, su prolazne...
 
pa ostavio je trag dug 4 godine...prvo sam ja bila zaljubljena u njega kao budala,patila onako iskreno,pubertetski :),pravila svakave gluposti(bila sam 6. razred,mozda 7.) ali on je tada bio stariji baja...***...e onda smo se posle 11 godina ponovo sreli i zapoceli cetvorogodisnju vezu...
 
U slucaju ljubavi... vreme ipak leci sve... Samo sto kad si mladji treba ti malo vise vremena da predjes preko takvih stvari kad si stariji to ide brze... Cak ako si srecan mozes i da naucis metode za prisilno izbacivanje nekoga iz krvotoka...
Uspomene i secanja uvek ostaju... ali emocije, ako se ne stimulisu, su prolazne...

slazem se sa napisanim...samo da dodam, kad si stariji mozes da volis dublje i sa vise ukljucenog razuma...e ako ti se desi duhovno sjedinjavanje u zrelijim godinama mozes mnogo vise da patis kad se takve veze pokidaju....ipak se sa godinama teze dajes i otvaras jer si oprezniji i ne zelis da se svakom ko ti uleti u zivot ponudis svoju ljubav na tacni.....
 
slazem se sa napisanim...samo da dodam, kad si stariji mozes da volis dublje i sa vise ukljucenog razuma...e ako ti se desi duhovno sjedinjavanje u zrelijim godinama mozes mnogo vise da patis kad se takve veze pokidaju....ipak se sa godinama teze dajes i otvaras jer si oprezniji i ne zelis da se svakom ko ti uleti u zivot ponudis svoju ljubav na tacni.....
Pa nemam pojma za to jace ili slabije voleti... meni to uvek nekako bilo iste jacine... I mnogo se brze prevazilazi kad si stariji... Ali da se teze otvaras i da vise pazis kome dajes svoje poverenje to se slazem... ali opet realna racionalna osoba kapira da nekome mora dati "sebe"... pa onda ide procena bazirana na iskustvu...
 

Back
Top