Prva se ljubav udala

Alo marija kiri, bizmarče dobri naš, nekad mladim ljudima život nije do tada bio ni malo lak. Taj je rastao bez prave iskrene podrške...

Ti dakle tvrdiš da je razumno sto je sebi oduzeo život

Ja tvrdim da ke to kukavičluk s namjerom da njoj ostavi krivicu, ona je kriva i to treba da nosi kroz cijeli život

Rekla sam da mi se ne dopada činjenica da je drugo lice krivo za njegovu odluku

Ljubav ne bira
 
Ti dakle tvrdiš da je razumno sto je sebi oduzeo život

Ja tvrdim da ke to kukavičluk s namjerom da njoj ostavi krivicu, ona je kriva i to treba da nosi kroz cijeli život

Rekla sam da mi se ne dopada činjenica da je drugo lice krivo za njegovu odluku

Ljubav ne bira
кукавичлук, добро. Али нијесмо сви исти, истог менталног склопа па ни одрастања од малих ногу. Овде сам напомеуо да се ради о особи која је од малих ногу без оца и мајке по домовима за незбринуту дјецу. То је веома битна напомена . Говори о томе да је у много тога за разлику од осталих био уштинут. Од првих својих корака. За рецимо осећаје искрене и праве љубави за искрене емоције.

када сам о њему разговарао са школском која је данас психолог рекла ми је да је то специфичан случај и не био му нико у кожи тог момента када је прочитао писмо. Дакле ис трука признаје да постоје специфични случајеви, као што је овај младић који је растао како и где је растао ...

Али тебе то не спречава да људски то погледаш и са те стране , но брбоћеш јер очито из тебе је јаче она женска мана, када је језик бржи од памети у неким ситуацијама. Било ти мило али криво, брбоћеш. Нијесу све ситуације исте, па ни сличне ткао и овај случај. ја сам тада у касарни био од оних који нијесу жељели да радован стигне до крушевца са пушком. Јер би трагедија била још већа. Пошто би убио њу и нерођено дјете које ништа није криво и ни за шта се питало није.
Али сам чувши потом од његових другова , схватио колико је он њу волео и вјеровао у њу. Рекох да сам имао прилике и сам га једном слушајући на Грабу...

Љубав не бира? па немој ми молим те то мјешати са овим. Прво она се и њем узарекла на вјерности и на живот са њим, то је и спомињао сам. Потом је отишао у овјску а она убрзо затруднела... Молим те не мјешај дупе и око.

Оно што се са њом врло брзо одиграло је други пар ципела о којем нијесам горе писао јер чему сад то када њега више нема, так ода ниеј ни вредна.
А истина је да је она потом остављена од татиног сина (родитељи му гастарбајтери а он живео у изобиљу у србији они му слали паре) који је оплодио . Шутнуо ју је убрзо у току трудноће, образложивши да се помиро са бившом и да је она затруднела такође са њим...


Није ова несрећница у њему видјела љубав но паре очито. А он у њој само место да се истресе док се не помири са бившом...

Још је апсурдније због кога се наш саборац убио . јесте. Али кажем није сваки случај исти, овај младић је имао суров живот прије тога.

Реци ми дал би ти зато што љубав не бира , свог младића којем си се клела у вјерност и заједнички живот , када оде у војску , тачније у рат тада, окренула леђа после десетак дана и раширила распичје дрругоме јер тобож љубав не бира...

фуј.
 
кукавичлук, добро. Али нијесмо сви исти, истог менталног склопа па ни одрастања од малих ногу. Овде сам напомеуо да се ради о особи која је од малих ногу без оца и мајке по домовима за незбринуту дјецу. То је веома битна напомена . Говори о томе да је у много тога за разлику од осталих био уштинут. Од првих својих корака. За рецимо осећаје искрене и праве љубави за искрене емоције.

када сам о њему разговарао са школском која је данас психолог рекла ми је да је то специфичан случај и не био му нико у кожи тог момента када је прочитао писмо. Дакле ис трука признаје да постоје специфични случајеви, као што је овај младић који је растао како и где је растао ...

Али тебе то не спречава да људски то погледаш и са те стране , но брбоћеш јер очито из тебе је јаче она женска мана, када је језик бржи од памети у неким ситуацијама. Било ти мило али криво, брбоћеш. Нијесу све ситуације исте, па ни сличне ткао и овај случај. ја сам тада у касарни био од оних који нијесу жељели да радован стигне до крушевца са пушком. Јер би трагедија била још већа. Пошто би убио њу и нерођено дјете које ништа није криво и ни за шта се питало није.
Али сам чувши потом од његових другова , схватио колико је он њу волео и вјеровао у њу. Рекох да сам имао прилике и сам га једном слушајући на Грабу...

Љубав не бира? па немој ми молим те то мјешати са овим. Прво она се и њем узарекла на вјерности и на живот са њим, то је и спомињао сам. Потом је отишао у овјску а она убрзо затруднела... Молим те не мјешај дупе и око.

Оно што се са њом врло брзо одиграло је други пар ципела о којем нијесам горе писао јер чему сад то када њега више нема, так ода ниеј ни вредна.
А истина је да је она потом остављена од татиног сина (родитељи му гастарбајтери а он живео у изобиљу у србији они му слали паре) који је оплодио . Шутнуо ју је убрзо у току трудноће, образложивши да се помиро са бившом и да је она затруднела такође са њим...


Није ова несрећница у њему видјела љубав но паре очито. А он у њој само место да се истресе док се не помири са бившом...

Још је апсурдније због кога се наш саборац убио . јесте. Али кажем није сваки случај исти, овај младић је имао суров живот прије тога.

Реци ми дал би ти зато што љубав не бира , свог младића којем си се клела у вјерност и заједнички живот , када оде у војску , тачније у рат тада, окренула леђа после десетак дана и раширила распичје дрругоме јер тобож љубав не бира...

фуј.


Koliko god da pokušaješ da mi naturis razmišljanje poput tvog nećeš uspjeti
 
Beskrajno mnogo tužna priča. Taj momak je žudeo za ljubavlju.. Pismo koje je dobio od devojke bilo je samo "okidač" da naudi sebi.

Ko zna kako bi reagovao da nije dobio to pismo, da je od devojke lično saznao zašto ga je prevarila. Mislim da je bila njena greška što mu je to saopštila u pismu..

Možda se ne bi ubio..mogao je da studira ili da radi, da osnuje porodicu, dobije decu...Možda više nikada ne bi bio tužan. :(

OT.

Moj prvi dečko se oženio, to sam slučajno saznala..bilo mi je drago i bila sam iznenađena.
 
Brate kapiram te potpuno, i ja bih tako razmišljao da sam onaj stari, medjutim kad vidim u šta su se pretvorile neke moje bivše ljubavi iskreno mi je drago što su se udale i što žive daleko od mene. Nekad nesputan, slobodan duh pretvorio se u rigidnu ozbiljnost, obaveze, dužnosti i nedostatak bilo kakve stvarne slobode. Kapiram da je njima to gotivno, ali meni nije i boli me uvo.

To kao da nisu iste osobe... valjda se to zove 'odrastanjem', otkud znam, jbm li ga... u svakom slučaju - što dalje od mene
 
добро.
али кажеш развешће се. то није тема. дакле још нико није венчан .није битно дал је 21 вјек . тема је , прва љубав коју си рецимо волио и ниејси пржалио губитак или раскид, те сазнајеш да се удаје...Не кажем да то треба да прође трагично таман посла. У посту је и описано зашто је он ото учини и да је он како и сам кажеш специфичан случај, јер је ето одрастао по домовима за незбринуту дјецу и јасно је да је растао без осећаја праве љубави и топлине и да је сад то изненада нашао гајио, и изгубио одједном...

но и кад се не убију има много тешких момената у животу људи кој иен прежале прве велике њубави и хтедох рећи ево места да неко исприча ако је то претурио у животу...
Taj tvoj je bio psihicki nestabilan
Ubio se zbog prve ljubavi.
Da nije zbog nje
Nasao bi vec razlog drugi
 
Ma jok onaj nesretnik je kriv.
Napomenuo sam, kako je rastao pa je jasno što ga je ovo toliko pogodilo.

Ne mozgaj tamo dje nema potrebe

Kur.vetina no što. On tri mjeseca u vojsku a ona tolko maltene trudna...

Bolje muči tu.
Pa?
Sta i da se desilo da se zaljubila i ostavila ga
Pa niko nije nicije vlasnistvo
Verovatno se i spasila, inace bi imla kraj sebe lika koji na prvi problem mase pistoljem
 
Brate kapiram te potpuno, i ja bih tako razmišljao da sam onaj stari, medjutim kad vidim u šta su se pretvorile neke moje bivše ljubavi iskreno mi je drago što su se udale i što žive daleko od mene. Nekad nesputan, slobodan duh pretvorio se u rigidnu ozbiljnost, obaveze, dužnosti i nedostatak bilo kakve stvarne slobode. Kapiram da je njima to gotivno, ali meni nije i boli me uvo.

To kao da nisu iste osobe... valjda se to zove 'odrastanjem', otkud znam, jbm li ga... u svakom slučaju - što dalje od mene
Tačno.
Ja se 11og februara podsetim ovog nesretnika. Samo što je njegova životna sudbina pre tog bila specifična.

Razne raspadrkulje bi da mu drže slovo... Labilan bla bla... Nasilnik.

Pa jel njoj bio problem raskinut sa njim pre odlaska.. Klela mu se... Kad je otišao u rat za nedelju dana dala se neko taticinom sinu...

A verenik u ratu?

Ko ebe što se klela ko ebe njega...

Kurvetini ništa sveto nije to znamo.
 
Beskrajno mnogo tužna priča. Taj momak je žudeo za ljubavlju.. Pismo koje je dobio od devojke bilo je samo "okidač" da naudi sebi.

Ko zna kako bi reagovao da nije dobio to pismo, da je od devojke lično saznao zašto ga je prevarila. Mislim da je bila njena greška što mu je to saopštila u pismu..

Možda se ne bi ubio..mogao je da studira ili da radi, da osnuje porodicu, dobije decu...Možda više nikada ne bi bio tužan. :(

OT.

Moj prvi dečko se oženio, to sam slučajno saznala..bilo mi je drago i bila sam iznenađena.
Da, upravo to, žudeo za ljubavlju.
Dal bi to učinio i van vojske ne znam... U lice da mu je rekla verovatno bi drugačije bilo
 
@kapetanmark Nikada nećeš saznati da li bi bilo drugačije.

Primećujem da te ovo sećanje mnogo boli..razumem te. Imao je baš tužnu sudbinu.

Prva ljubav..pa..i moj sestrić se prvi put zaljubio kada je imao 18 ili 19 godina.

Nije bio moj drug, ni tebe ne poznajem, ali..i mene je cela priča dotakla i vratila mi neka tužna sećanja...
 
@kapetanmark Nikada nećeš saznati da li bi bilo drugačije.

Primećujem da te ovo sećanje mnogo boli..razumem te. Imao je baš tužnu sudbinu.

Prva ljubav..pa..i moj sestrić se prvi put zaljubio kada je imao 18 ili 19 godina.

Nije bio moj drug, ni tebe ne poznajem, ali..i mene je cela priča dotakla i vratila mi neka tužna sećanja...
:(
Dugo sam decenijama razmišljao o tom dobričini.
ta njegova zudnja za ljubavlju (znamo zbog čega) je ipak bila u stvari poremećaj? Ili mu razočarenja i boli bilo i previše u životu pa nije zeleo još boli?

Zato rekoh specifičan je.

A ove što pravdaju njegovu nesretnicu, i to mi čudno... Dve se godine zabavljas volis... Zaklinjes. On pođe u u nesretno vreme u rat a ti za nedelju dana se popiškiš na sve to i kuneš se drugome i ljubiš...

Nekada to nije bilo tako. Recimo moja mati i baka čuvši ovo, nju nisu htele ni da pominju jer je nedostojna...
 
@kapetanmark Tu žudnju za ljubavlju pokazuju sva deca bez roditelja. Išla sam nekoliko puta u Domove za nezbrinutu decu u Braće Jerković i u Zvečansku

Sva ta deca koju sam videla tamo žudela su za ljubavlju.

Tvoj drug se ubio jer je shvatio da je ponovo sam. Raskid je bio "okidač", to sam već spomenula.

Ja sam žena, ali ne mogu da opravdam postupak te devojke. Znala je da je na ratnoj liniji. Zaista nije trebala da mu piše i saopštava novosti.

Ne mogu da opravdam njeno ponašanje. Jednostavno, i pored volje da opravdam, ne mogu.

Da li je ona njega uopšte volela? To pitanje mi se samo nameće.

Znam da ja nikada ne bih mogla da ostavim dečka sa kojim sam u vezi, a on je na nekom ratnom području.

Možda tako razmišljam zbog svojih godina..ili zato što sam takva...malo drugačija..

Nekada to nije bilo tako. Recimo moja mati i baka čuvši ovo, nju nisu htele ni da pominju jer je nedostojna.

Da..nekada je sve bilo drugačije.
 

Back
Top