Pravopis, pravopisne greške, jezičke nedoumice i pitanja

Kako glasi prvo lice jednine prezenta glagola BITI

  • bi

  • budem

  • bih

  • bejah

  • bicu

  • jesam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Па , јесте...Извиних се већ због своје грешке ...
Не знам да ли је било расправа око употребе сложеница са прилогом средњи.Увек у сложеницама ''и'' или ''е'' алтернирати у ''о '' па је : средњовековље,средњоевропски,средњоамерички,средњоисточни,средњошколски...
Једино је изузетак у речи средњеразвијен,јер је '' средње '' ту посебно наглашено...
 
Malo ozbiljnosti molim
z7shysterical.gif

Nervira me kada neko kazhe da je neko vishLJi od negod/necheg drugog. Ono shto je meni zanimljivo je da se taj izraz koristi smo za visinu rasta. Oni koji tako govore nikada nece reci da Pera ima vishlje para od Laze.
 
Ауууу, ево једне заје(бииип!)ане, бар за мене, недоумице: "и, ако хоћу да останем другачији, вероватно не бих требало да те питам да ли се стварно зовеш Лада?"
Јел иде х код бих или не?
Ја некако "осећам" да не иде...
 
imam 2pac and friends,a gledaj ako ti treba neki hop,evo ovaj lik je bio postavio pre neki dan temu u kojoj kaze da zeli da se menja sa hip hop muzikom,a meni je poslao spisak na kom od prilike ima jedno 20 pacovih albuma,evo ti njegov mail
Zanemarimo sve ostale greshke i obratimo pazhnju na ovu. Da li chovek zheli da postane hip-hop muzika ili zheli da organizuje razmenu izmedju sebe i hip-hop muzike?
 

Back
Top