Позиција ДС-а и ЛДП-а да је Ђинђић жив?

Nije.Al' nebitno.U politici i ljubavi ne postoje prijatelji.
dobro.
sustina je da kad si mali moras da imas velike i mocne prijatelje,"prijatelje" ili saradnike koji ce te pordzati.nazovi to kako hoces.
srbija je mala i nemocna,i to je aksiom.da bi ostvarivala i zastitila svoje interese mora da bude dobra sa onima koji vladaju svetom.u suprotnom postaje jos manja i nemocnija,a toga smo svi svedoci.
pravedno i lepo nije,ali tako stvari stoje.

a politika durenja,teranja inata,politickog prepucavanja,i tumaranja bez cilja,koja ovde trenutno vlada, srbiju apsolutno nigde ne vodi,a nama kao gradjanima ide na stetu.
 
dobro.
sustina je da kad si mali moras da imas velike i mocne prijatelje,"prijatelje" ili saradnike koji ce te pordzati.nazovi to kako hoces.
srbija je mala i nemocna,i to je aksiom.da bi ostvarivala i zastitila svoje interese mora da bude dobra sa onima koji vladaju svetom.u suprotnom postaje jos manja i nemocnija,a toga smo svi svedoci.
pravedno i lepo nije,ali tako stvari stoje.

a politika durenja,teranja inata,politickog prepucavanja,i tumaranja bez cilja,koja ovde trenutno vlada, srbiju apsolutno nigde ne vodi,a nama kao gradjanima ide na stetu.
Pa evo,ja tebi ne teram inat,al' ne vredi.Primer.:)
 
Pa evo,ja tebi ne teram inat,al' ne vredi.Primer.:)
dobro karlito.ja ozbiljna a ti tako :heart:
Opste patriotski puc.... Zavrsen neslavno.... mada u stvari ne znam kako je zavrsen... Bansi kako su zavrsili marlon & co.? Dozivotni ili neki kraci?
nemam pojma.kad sam ja dosla kuci tema je vec bila obrisana...palo par banova valjda,ne znam ko,sta i kako...niti me interesuje...sve u svemu dobro je sto nisam bila tu :neutral:


nego aj vratite se na temu.razmena anegdota,"verovali ili ne" prica i ostalog na pp,mejl,chat i ostala pomagala :)
 
dobro karlito.ja ozbiljna a ti tako :heart:

nemam pojma.kad sam ja dosla kuci tema je vec bila obrisana...palo par banova valjda,ne znam ko,sta i kako...niti me interesuje...sve u svemu dobro je sto nisam bila tu :neutral:


nego aj vratite se na temu.razmena anegdota,"verovali ili ne" prica i ostalog na pp,mejl,chat i ostala pomagala :)

Ok.

@ tema

DS bi bila na malo vecem nivou popularnosti, ali nista specijalno jer bi radikali nastavili sa maximalnim pljuvanjem po Zoranu.... Narocito vojvoda Seselj koji bi jos uvek bitisao u Srbiji...
 
Ok.

@ tema

DS bi bila na malo vecem nivou popularnosti, ali nista specijalno jer bi radikali nastavili sa maximalnim pljuvanjem po Zoranu.... Narocito vojvoda Seselj koji bi jos uvek bitisao u Srbiji...
Markelja,stoji jedna stvar.Nijedna politička partija se ne trudi niti ima ideju koje grane industrije,i šta treba graditi i razvijati.Nema kontrole nad novcem poreskih obveznika i fondovima.Sve se radi stihijski.Od visokih funkcionera DS-a,inženjeri su jedino Đilas i Šutanovac,a verovatno nikad nisu radili u struci,a ono što su učili na fax-u su zaboravili.Jedina lepa stvar kod njih je šminka i priča,i pričice koje pričaju izgledaju kao da imaju nekog smisla.Država ne može da se razvija od dogovora pravnika i ekonomista,potrebna je gomila drugih kreativnih ljudi da nešto stvori.
 
Markelja,stoji jedna stvar.Nijedna politička partija se ne trudi niti ima ideju koje grane industrije,i šta treba graditi i razvijati.Nema kontrole nad novcem poreskih obveznika i fondovima.Sve se radi stihijski.Od visokih funkcionera DS-a,inženjeri su jedino Đilas i Šutanovac,a verovatno nikad nisu radili u struci,a ono što su učili na fax-u su zaboravili.Jedina lepa stvar kod njih je šminka i priča,i pričice koje pričaju izgledaju kao da imaju nekog smisla.Država ne može da se razvija od dogovora pravnika i ekonomista,potrebna je gomila drugih kreativnih ljudi da nešto stvori.

Slazem se... ali ako pogledas celokupnu politicku scenu u Srbiji i njihove trenutne kampanje, videces da o boljem zivotu gradjana prica samo DS... DSS pljuje DS, SRS najavljuje hapsenja, a od cega ce narod da zivi....???

@ off

tek sad videh kakva je ludnica bila na svastari.... trebalo je to prebaciti na Politiku kako bi se stvari razresile na normalan nacin....
 
Slazem se... ali ako pogledas celokupnu politicku scenu u Srbiji i njihove trenutne kampanje, videces da o boljem zivotu gradjana prica samo DS... DSS pljuje DS, SRS najavljuje hapsenja, a od cega ce narod da zivi....???

@ off

tek sad videh kakva je ludnica bila na svastari.... trebalo je to prebaciti na Politiku kako bi se stvari razresile na normalan nacin....
Poenta priče u Srbiji je da nikog od političara nije briga za narod.I ne vidim nikog ko hoće da uradi nešto stvarno korisno.Šta da se radi,tu sam gde sam.
 
Poenta priče u Srbiji je da nikog od političara nije briga za narod.I ne vidim nikog ko hoće da uradi nešto stvarno korisno.Šta da se radi,tu sam gde sam.

Emigriraj....:lol::lol:

Irska, Norveska, Kanada.... imas izbor.... Izrael ne preporucujem ..... ne bi mogao da se naviknes da svaki dan slusas raketu kako ti prelece preko kuce.....:)
 
Emigriraj....:lol::lol:

Irska, Norveska, Kanada.... imas izbor.... Izrael ne preporucujem ..... ne bi mogao da se naviknes da svaki dan slusas raketu kako ti prelece preko kuce.....:)
Da sam hteo,otišao bih odavno.Rođake imam svuda.A rata se ne plašim.Uvek sam voleo oružje.
Često imam utisak da bi neki stranac bolje vodio računa o Srbiji nego naši političari.
 
''Шта би било кад би било''?

Како би, по вашем мишљењу, изгледала наша политичка сцена да је жив Зоран Ђинђић?

Kosovo ne bi bio jednostrano i na silu proglasheno drzavom,vec bi smo sisali shvedski standard i bili chlan EU,Harradinaj bi bio osudjen,BG bi imao bar josh 10 mostova,Cheda bi bio novi patrijarh SPC.....-dopuniti:)
 
Nijedna politička partija se ne trudi niti ima ideju koje grane industrije,i šta treba graditi i razvijati.Nema kontrole nad novcem poreskih obveznika i fondovima.Sve se radi stihijski.Država ne može da se razvija od dogovora pravnika i ekonomista,potrebna je gomila drugih kreativnih ljudi da nešto stvori.[/

Ovo stoji i takvo stanje traje već nedopustivo dugo. Sve političke partije isključivo se bave sobom i dolaskom ili zadržavanjem na vlasti. Jedino ovo što si rekao, dogovor pravnika i ekonomista, sa tim se ne mogu složiti. I oni su isključivo partijski poslušnici, tako da uopšte nema nestranačkih ljudi od struke koji se nešto uopšte pitaju.

Takvo stanje dovodi do propasti, neminovno. Badava smo krečili.
 
Nijedna politička partija se ne trudi niti ima ideju koje grane industrije,i šta treba graditi i razvijati.Nema kontrole nad novcem poreskih obveznika i fondovima.Sve se radi stihijski.Država ne može da se razvija od dogovora pravnika i ekonomista,potrebna je gomila drugih kreativnih ljudi da nešto stvori.[/

Ovo stoji i takvo stanje traje već nedopustivo dugo. Sve političke partije isključivo se bave sobom i dolaskom ili zadržavanjem na vlasti. Jedino ovo što si rekao, dogovor pravnika i ekonomista, sa tim se ne mogu složiti. I oni su isključivo partijski poslušnici, tako da uopšte nema nestranačkih ljudi od struke koji se nešto uopšte pitaju.

Takvo stanje dovodi do propasti, neminovno. Badava smo krečili.
Pa ja sam bio sarkastičan.Pravnici i ekonomisti su beskorisni u državi u kojoj pravo ne funkcioniše.
 
OK je, Karlito, razumela... Mnogi su beskorisni u situaciji kad jedina korisnost dolazi iz usta političara.

A po pitanju teme, mislim da generalno nijedna politička opcija nema perspektivu u uslovima stalnih unutrašnjih sukoba i odvajanja novih frakcija. Naš čovek je sklon idolopoklonstvu i romantičnim predrasudama kada su političari u pitanju. Na kraju krajeva, to je samo jedno od zanimanja. Nezavisno od Zoranove tragične sudbine, za našu političku scenu je karakteristično ,,cepkanje,, i fabrikovanje novih lidera i liderčića. Nijedna partija ne može u Srbiji da ima stalno dobar rejting. Jer, Per aspera ad astra (preko trnja do zvezda) - i nazad, to smo mi.

S druge strane, da je Zoran ostao živ, sve što nam se dogadjalo od 2000. do danas je receptuirano van Srbije, tako da je teško (a i nerealno) tvrditi da postoji neko ko bi mogao osujetiti planove velikih sila, a da to ne bude na štetu gradjana Srbije.

Prema tome, pozicija DS, LDP-a i svih ostalih zavisiće od pozicije koju imaju prema ,,prijateljima spolja,, (ma ko to bio), a narodu ostaje da zaokružuje do mile volje!

Sve su predstave već odigrane, ničeg novog na vidiku, a reprize dojadiše...
 
Позиција Демокрастке странке би несумњиво,према задњем снимљеном Ђинђићевом интервјуу као врстом политичког тестамента,била идентична позицији ДСС-а и СРС-а.Односно,не би се одступало од националног и државног интереса одбране земље,ни по коју цену,а камоли по цену приступања некој политичко-економској оранизацији.
У то нема сумње.
Зато је он и убијен...

А,ЛДП у том случају не би ни постојао.Или би постојао у некон другом облику и саставу,као потреба страног фактора за клицом даље разградње унутар државе.
 

Back
Top