Позиција ДС-а и ЛДП-а да је Ђинђић жив?

Ko nece dozvoliti,pa pitaj tvoje da li smeli da pisnu nesto o Titu pre.
Daj nemoj da si mali

Ti ne vidis razliku izmedju Djindjica i Tita? :roll:

Tito je covek unistio Srbiju, on i njegov komunizam... a to nam danas i dss prodaje samo zapakovano...eno ih zalazu se za socijalnu jednakost... pa nek se on izjednaci sa svima meni ne pada na pamet da se izjednacim sa nesposobnima i nepismenima, svako po svojim zaslugama i sposobnostima...

Komunizam je utopijska politika, a demokratija koju je Djindjic sprovodio je bila daleko od toga...

Nikada necu dozvoliti da se o njemu javno prica kao o Titu danas jer to nisu stvari za poredjenje :evil::evil::evil:
 
Čedomir Jovanović se odrekao Đinđića. Jovanović je sada sledbenik politike Latinke Perović
Pre nego što je ubijen premijer Đinđić Sonja Biserko je pisala da “nova vlast” pokazuje “slepilo (koje) samo produžava agoniju”. Deo nevladinog sektora, oni koji su se na razne načine uključili ili pomogli strukture Đinđićeve vlade, opisani su kao “najdogmatskiji deo komunističkog pokreta, antizapadno i antitržišno orijentisan”. Đinđićevi NVO saborci su “ugušili i sprečili sve koji nisu iz njihovog kruga”, pokazali su se kao “amateri kada su u pitanju državni poslovi” sa iznenađujućim nivoom “nepoznavanja kako prilika u Srbiji, tako i u svetu”. Biserko, Latinka i saradnici su uspeli da ubede mnoge sagovornike na Zapadu da su jedino oni pravi poznavaoci Srbije i sveta, da je “(peto)oktobarska revolucija” bila takozvana i nacionalistička.

...Ipak, oni tvrde da konačno postoji jedan čovek koji još može da nam donese boljitak. Na predavanju koje je 2001. godine posle puštanja Internacionale održala u prepunoj beogradskoj kafani “Zora” Latinka Perović je rekla: “Iz šovinističkog mulja, koji nas je davio u protekloj deceniji, treba izvući ovu (levičarsku) tradiciju. Ne da bismo se njome poslužili kao panacejom za našu sadašnju katastrofu, već da bismo shvatili da istorija, kao ni priroda, kako je govorio Hercen, nikad ne stavlja sve na jednu kartu”. Posle godina širenja beznađa i militantnog defetizma Latinka je tada rekla da, ipak, ne treba gubiti nadu. U međuvremenu je našla i svoj adut. Čedomir Jovanović je postao levičar, a Latinka je u Čedi našla jednog od onih fanatika koje je “sretala proučavajući istoriju ruskog revolucionarnog pokreta, ali i političkih pokreta u Srbiji.”

Latinku je jedan holandski novinar opisao kao “visoku, stamenu ženu... usamljeni glas razuma, već godinama govori o evropskim vrednostima i normama, jedina imenuje stvari pravim imenom – i niko je ne sluša.” Osvojivši Čedu Latinka je napokon našla političara koga mnogi “građanski” Srbi ne samo da slušaju, već i obožavaju. Očito je, kako bi rekli srpski biznismeni “gde je tu Latinka”, ali “gde je tu Čeda”? Šta mladom i harizmatičnom demokratskom liberalu donosi stara socijalistička “liberalka”?

“Ona sada radi suprotno od onog što je radila dok je bila komunistički funkcioner. Liberali su tada pridobili ljude ne svojom ideologijom, već time što su im omogućili da bolje žive. Danas ona nudi samo ideologiju. Te 1972. je izgubila ideološku bitku i misli da je sada mora dobiti”, kaže nekadašnji prijatelj. “Ona zna da odlično objasni neke stvari, ali nije u stanju da ponudi rešenja. Ona se ne snalazi kada treba da kreira (svoju) drugu Srbiju jer ona nikad ništa nije kreirala. Zato je njena druga Srbija političko mrtvorođenče, zato ona nije mogla da dobije više od 300 000 glasova. Ona tu nije svesna svoje krivice. Ona misli da su krivi Srbi, a ne ona, da ovde ne valjaju ljudi jer ne vide da je očito da ona nudi superiorniju i humaniju ideologiju”.

...Od sklapanja političkog saveza sa Latinkom, Čedina politika nije samo, kako sam ističe, politika bez kompromisa, već politika bez politike. Harizma, vizija i hrabrost nisu dovoljni. Zato bi njegove obožavateljke, koje su nekada na svojim grudima nosile "Čedo, oženi me", sada trebale da stave bedž na kome piše "Čedo, razvedi se". Njegov politički brak sa Latinkom predstavlja spoj iz snova neprijatelja moderne Srbije. Ako Jovanović ima bilo kakvu korist od ove, već skoro trogodišnje veze, onda je to mogućnost da mu ona posluži kao neka vrsta ideološke pancir-košulje. Teško je poverovati da će zlikovci koji su naredili ubistvo srpskog premijera poželeti da eleminišu nekoga ko prati Latinkinu startegiju modernizacije Srbije.

Marku Nikeziću, svom političkom ocu, Latinka je zamerala apolitičnost. Pisala je da "je pripadao onoj manjini političke elite u Srbiji koja je... politiku shvatala racionalno" i nije "sledio princip što gore to bolje". Latinka ni ovde ne sledi svog velikog učitelja. Bila je suviše mlada da bude revolucionar, i sada svog omiljenog političkog sina gura u krajnje nepolitično, neracionalno i nepragmatično ponašanje. Iako se predstavlja kao jedini naslednik Đinđićeve političke filozofije, Čedino delovanje danas predstavlja antitezu Zoranove pragmatičnosti. Za razliku od Đinđića, koji je smatrao da političar kome je stalo do morala treba da "ide u manastir", Jovanović od kada je ponovo u opoziciji govori kao da je cela Srbija manastir.

Zoran Ćirjaković
 
Veliki sam fan Đinđića, imam i njegovu sliku na zidu, divim mu se još od vremena kad je bio živ...
elem, ono što je sigurno je da se čeda i ldp lažno predstavljaju kao naslednici đinđićeve vizije i njega samog... to ne pije vodu...
čeda je prazni demagog i lažov... kako on uopšte misli da se bavi politikom u srbiji, a da nigde ni jednu reč ne sme da zucne o nepravdi koju je zapad naneo i nanosi srbiji. jer to je centralna tema našeg nacionalnog bića ovih decenija.
kakva je to kukavica, i izvrće činjenice, a glumi nekog heroja....

siguran sam da bi đinđić osuo drvlje i kamenje po sad i eu, što je radio još i pred kraj života, navodeći primer bosne gde zapad kaže rs ne može dobiti nezavisnost a šiptarima kaže može.... grmeo je đinđić javno o tome i ismevao ovu politiku duplih aršina, paralelno priremajući taktiku da se na sve to pametno odigra....
da je živ, verujem da b srbija već bila u predvorju eu, hag bi kao uslov bio otpao, sve bi bilo bolje, imali bi mnogo više prijatelja u evropi, a i uspeo bi da uspori ameriku u otimačini kosova
 
Veliki sam fan Đinđića, imam i njegovu sliku na zidu, divim mu se još od vremena kad je bio živ...
elem, ono što je sigurno je da se čeda i ldp lažno predstavljaju kao naslednici đinđićeve vizije i njega samog... to ne pije vodu...
čeda je prazni demagog i lažov... kako on uopšte misli da se bavi politikom u srbiji, a da nigde ni jednu reč ne sme da zucne o nepravdi koju je zapad naneo i nanosi srbiji. jer to je centralna tema našeg nacionalnog bića ovih decenija.
kakva je to kukavica, i izvrće činjenice, a glumi nekog heroja....

siguran sam da bi đinđić osuo drvlje i kamenje po sad i eu, što je radio još i pred kraj života, navodeći primer bosne gde zapad kaže rs ne može dobiti nezavisnost a šiptarima kaže može.... grmeo je đinđić javno o tome i ismevao ovu politiku duplih aršina, paralelno priremajući taktiku da se na sve to pametno odigra....
da je živ, verujem da b srbija već bila u predvorju eu, hag bi kao uslov bio otpao, sve bi bilo bolje, imali bi mnogo više prijatelja u evropi, a i uspeo bi da uspori ameriku u otimačini kosova
veliki si fan djindjica a glasaces za dss? :shock: :lol:

edit: da je djindjic ziv - nisam sigurna kako bi se stvari razvijale i sta bi bilo sa kosovom ali recimo da ja ovako vidim tok dogadjaja- ds ne bi postao dss u pokusaju,bio bi znacajnija stranka i sa kvalitetnijim rukovodstvom ( sam vrh sadasnjeg ds-a je katstrofalan pocev od tadica,koji covek nije za politiku i/ili ima ocajne savetnike oko sebe).ldp verovatno nikad ne bi nastao,nego bi i dalje ostao kao struja u ds-u a srbija bi imala bar neku tezinu - i to zato sto mislim da je djindjic znao da se bori protiv problema na pravi nacin - stvarajuci prijateljstvo sa jakima,ali ne vodeci samo destruktivnu politiku inata kao kostunica sa ds-om kao svojom senkom,mnogo vecom ali nemocnom :neutral:
kosovo bi verovatno pre ili kasnije dobilo nezavisnot,jer ipak mislim da je to stvar koja je krenula da se razvija i lobira dosta ranije,ali sve u svemu mislim da bi srbija imala nesto bolju poziciju u svetu,sto se tice politickog aspekta,a ds bi bio kvalitetnija stranka (ne manje gora od ostalih kao sada,nego bolja).

prosto sada na politickoj sceni nema novih ljudi,nema sposobnih ljudi,sve inertno i metiljavo - i to treba da nas vodi negde?nece biti.
 

Back
Top