Posao u Norveškoj?

Auh josh i nokte i kozmeticar....ccccc,skupo bi te to ovde iznelo mogu ti reci...znam da nokti koshtaju skoro 100 evrica a gde je frizer a gde je kozmeticar...josh ako je minimalna plata od toga veruj mi nema onda nishta...

Pa znash kako jeste skupo ali kad pogledash kakve su plate,sad mislim na normalnu platu oko 2 500 evrica pa na gore al na ruke tj neto a ne bruto...svako ima mogucnosti to sebi da priljushti,mada sreca moja pa kod kozmeticara nikada nisam bila u zivotu jer nisam imala problema sa licem al predpostavljam da je tamo jako skupo...

Ja bila skoro kod joj kako se to sada zove ono za noge,pedikir valjda nemam pojma...shto sam sedela kod nje jedno 20 minuta i malte ne nije imala shta da mi radi,samo masaza ona mi naplatila 500 kruna pa ti sad vidi....a dole za te pare ihaaaaaaaa mogla bi da uradim svashta....
 
Pre nego sto krenem skinucu gel sa noktiju, stvarno je previse, a nije neophodno, kozmeticar takodje nije obavezan, ali frizer jeste...
Pomislices da sam neki narcis, nisam stavrno, samo me interesovalo, kakav je odnos u cenama.
Kakav je drustveni zivot, jel izlazis?
 
Joj ja zaboravila skroz na ovu temu.......

Shta tebi tetka nishta nije pricala kako je ovde:roll:

Pa znash kako....poshto sam ja ovde od malih nogu imam jako puno prijatelja koji su steceni od ranog detinjstva tako da se mi bash ono i druzimo a ova danashnja omladina sve se to zavuce unutra ili igraju igrice ili su na netu itd.standardno kao i svuda.
Shto se tice izlaska,izadjem ono do grada na kafu inace proshlo je moje vreme ludovanja i izlazenja...
Eh da imash Balkanparty,tu zna da bude super..izdjuskash se iz budalesash iz pevash i milina ;)
 
Naravno da nam je pricala, nego, ona se uglavnom druzi sa Norvezanima. Njene cerke koje imaju sada preko 20 godina, jako lose govore srpski, nekako i ne umeju da nam docaraju kako zive Srbi tamo.
Zato sam ja na forumu, da prikupim sto vise informacija.
Koja je prosecna plata tamo?
Koliko, recimo, mesecno odlazi na stan, hranu i ono najosnovnije za zivot, jel ostaje nesto od plate?
 
:think: reci mi samo jedno da li je tvoj teca mozda kuvar? neshto mi je jako poznato ovo,mada naravno ne mora da znaci da je ista osoba u pitanju...

Prosecna pa oko 2 000 evra do 2 500 na ruci,sad sve zavisi koji posao imash...ja npr.imam dosta vishe jer mi se racuna shkolovanje i shto sam plus imala druge stvari pored toga zbog svoje struke...tako da me ne tretiraju kao obicnu frizerku...
Naravno da ti ostane,pa nebi sigurno samo radili za racune i za ovu drzavu....sve zavisi da li imash svoj stan ili iznajmljujesh ali ajd da kazem da je dovoljno za jednu osobu 1 500 evra,mozda i manje..sve zavisi od osobe do osobe i kakve racune imash...neko ima vece prohteve neko manje....al u svakom slucaju uvek ti ostane neki deo plate i uvek mozesh da ushtedish ako nisi od onih koji vole da bacaju novac na gluposti...
 
:think: reci mi samo jedno da li je tvoj teca mozda kuvar? neshto mi je jako poznato ovo,mada naravno ne mora da znaci da je ista osoba u pitanju...

Prosecna pa oko 2 000 evra do 2 500 na ruci,sad sve zavisi koji posao imash...ja npr.imam dosta vishe jer mi se racuna shkolovanje i shto sam plus imala druge stvari pored toga zbog svoje struke...tako da me ne tretiraju kao obicnu frizerku...
Naravno da ti ostane,pa nebi sigurno samo radili za racune i za ovu drzavu....sve zavisi da li imash svoj stan ili iznajmljujesh ali ajd da kazem da je dovoljno za jednu osobu 1 500 evra,mozda i manje..sve zavisi od osobe do osobe i kakve racune imash...neko ima vece prohteve neko manje....al u svakom slucaju uvek ti ostane neki deo plate i uvek mozesh da ushtedish ako nisi od onih koji vole da bacaju novac na gluposti...

Nije, on je ORL hirurg.
Hvala ti na informacijama.
 
Aham....a sada mi reci kakvu to firmu ima tvoja tetka

Nema na cemu.....


Pa ona je psihijatar, ima privatnu ordinaciju.
E, sada, 90% njenih pacijenata cine ljudi sa prostora bivse jugoslavije koji ne govore norveski, pa bi ona mene na tu foru zaposlila zato sto sam sa tih prostora.
Radim vec 10 godina u zdravstvu kao sekretarica, pa imam to iskustvo. Samo moram da savladam norveski jezik.
Sada cekam zapravo tu povratnu informaciju, da li ce njoj to uopste odobriti.
Ako ne odobre,ostacu u Srbiji :(
 
:think: psihijatar je i ima svoju ordninaciju:roll: malo mi je to cudno iskreno da ti kazem jer ovde sam od malih nogu i fakticki poznajem dosta ljudi koji su i iz Srbije a i iz bivshe Jugoslavije,tako da cudno mi je shto se ovoga tice jer ako ti je tetka ovde josh od 60-70-80 trebala bih da znam za to jer sam se uvek kretala u nashem drushtvu a ne sa norvezanima...al ajd moguce je da jedino za nju ne znam koja zivi u Oslu...jer nas i nema toliko puno ovde kao u Shvedskoj i svi se znamo....
A radna viza se ne dobija bash tako lako samo da znash i to,opet radila si samo kao sekretarica shto znaci da nije to neshto woooooow...to moze ovde svako da bude i bez shkole....
 
Pozz!Slucajno sam naletela na ovaj forum trazeci bilo kakve informacije o poslu i preseljenju u Norvesku...Imam za tebe miliooooooon pitanja.Nadam se da mi mozes pomoci jer zaista nemam nikoga ko bih mogao da mi da bolje informacije od tebe koja zivis i radis u Norveskoj...Ja sam frizer,bavim se ovim poslom nekih desetak godina,izradjujem unikatni nakit i slikam tj crtam i prodajem svoja umetnicka dela...Pomalo i sijem itd.Ja kazem-ja sam zena sa mnogo talenata!Zanima me kakve su moje sanse za posao u Norveskoj?Za nekih 6 meseci mogu da sredim Madjarsko drzavljanstvo i dobijem njihov pasos,s obzirom da su oni u Evropskoj uniji verovotno su mi sanse mnogo vece...Suprug je po struci prof vozac i ima iskustva u unutrasnjem transportu tj rad sa masinama ma iskopu,gradjevini,buldozeri,...Molim te javi mi se i pomozi,spoji me sa nekim ko moze da pomogne jer je ovde u Srbiji zaista tesko...Ako imas fb profil mozemo se i tamo povezati,chatovati...Molim te pomagaj!!!
 
Pozz!Slucajno sam naletela na ovaj forum trazeci bilo kakve informacije o poslu i preseljenju u Norvesku...Imam za tebe miliooooooon pitanja.Nadam se da mi mozes pomoci jer zaista nemam nikoga ko bih mogao da mi da bolje informacije od tebe koja zivis i radis u Norveskoj...Ja sam frizer,bavim se ovim poslom nekih desetak godina,izradjujem unikatni nakit i slikam tj crtam i prodajem svoja umetnicka dela...Pomalo i sijem itd.Ja kazem-ja sam zena sa mnogo talenata!Zanima me kakve su moje sanse za posao u Norveskoj?Za nekih 6 meseci mogu da sredim Madjarsko drzavljanstvo i dobijem njihov pasos,s obzirom da su oni u Evropskoj uniji verovotno su mi sanse mnogo vece...Suprug je po struci prof vozac i ima iskustva u unutrasnjem transportu tj rad sa masinama ma iskopu,gradjevini,buldozeri,...Molim te javi mi se i pomozi,spoji me sa nekim ko moze da pomogne jer je ovde u Srbiji zaista tesko...Ako imas fb profil mozemo se i tamo povezati,chatovati...Molim te pomagaj!!!

Ovde clanovi nisu bas aktivni, otvori ovaj link http://www.elitesecurity.org/t282324-40-Zivot-Norveskoj-kako-otici-kako-se-zivi-tamo, tu su stalno ljudi aktivni, non stop nesto pisu i komentarisu..
pozzz!
 
Moze li neko da mi pomogne?! Po zanimanju sam medicinska sestra-vaspitac, i planiram sa suprugom da od avgusta krenemo u skolu norveskog jezika. Sestra mi zivi u Tonsbergu, skoro 12god., i radi u privatnom vrticu kao asistent, plata je oko 3000eu. Morala bih da prevedem diplomu i da je saljem tamo ako postoji mogucnost da mi se prizna, mada ja se ne nadam previse, prosto se plasim... Da li neko ima informacije o ljudima koji rade slicne poslove, i kako su se snasli tamo, koja srednja skola je potrebna, i koliko poznavanje jezika? Hvala Vam!!!
 
Moze li neko da mi pomogne?! Po zanimanju sam medicinska sestra-vaspitac, i planiram sa suprugom da od avgusta krenemo u skolu norveskog jezika. Sestra mi zivi u Tonsbergu, skoro 12god., i radi u privatnom vrticu kao asistent, plata je oko 3000eu. Morala bih da prevedem diplomu i da je saljem tamo ako postoji mogucnost da mi se prizna, mada ja se ne nadam previse, prosto se plasim... Da li neko ima informacije o ljudima koji rade slicne poslove, i kako su se snasli tamo, koja srednja skola je potrebna, i koliko poznavanje jezika? Hvala Vam!!!


http://www.elitesecurity.org/t282324-40-Zivot-Norveskoj-kako-otici-kako-se-zivi-tamo
 
zdravo looodice,
vidim da si u Norveskoj, pa bih te nesto pitala ako mi znas i mozes pomoci...
Naime,moj suprug bi dosao tamo "kod vas" da radi (kao i pola srbije ove nase jadne), pa je dobio neke polovicne informacije vezano za rad na nekim ostrvima u fabrici ribe... znas li ti nesto detaljnije uopste o tome??
unapred ti hvala i izvini na smetnji!!
 
Loodice, nema te dugo..
Pisi malo kako je u Oslu,kakvo je vreme?

Sve je po starom,nishta se promenilo nije... a vreme oblacno i malo hladnjikavo.

zdravo looodice,
vidim da si u Norveskoj, pa bih te nesto pitala ako mi znas i mozes pomoci...
Naime,moj suprug bi dosao tamo "kod vas" da radi (kao i pola srbije ove nase jadne), pa je dobio neke polovicne informacije vezano za rad na nekim ostrvima u fabrici ribe... znas li ti nesto detaljnije uopste o tome??
unapred ti hvala i izvini na smetnji!!

Imam par sajteva shto se toga tice ali problem je u tome shto sve pishe na Norveshkom :(
Te industrije samo postoje gore u Norveshkoj kao npr.Lofoten,Sunnmøre,Tromsø itd...da ti sada ne nabrajam sve.
Jedino shta vam mogu pomoci je da vam dam neke brojeve pa vi zovite,nadam se da zna makar engleski da govori :)
Ma ne smetash mi daleko od toga...nema na cemu :)

http://www.nettkatalogen.no/bransjelist/fiskeindustri/1.htm

Ako mu bude trebala pomoc da se bilo shta napishe na norveshkom slobodno me pitaj :)
 
Pozdrav svima
Dali je plata od 24,000 kruna dovoljna za zivot u Hagesundu? Dali je to neki prosek ili je ispod proseka? i koliko se odbija na porez na tu platu, imam ponudu za posao kuvara , covek mi nudi za pocetak 140 kruna na sat, i oko 170-180 sati mesecno
Hvala
 
Poslednja izmena:
Naravno da jeste a i troshkovi su ti mnogo manji nego u Oslu....pa moze se reci da je neki prosek,nije to loshe placeno u svakom slucaju....sve zavisi da li cesh koristiti tabelu ili % mada u vecini slucajeva koristi se ta tabela a % ako imash josh jedan posao pored glavnog....
 
Shto znaci da moze da varira od 31% do nekih 36%...jer kad se ta tabela dobije u njoj pishe tacno koliko morash mesecno da placash porez....a na % onda se dobije tacno 36 % barem na toj plati...sad sam ti onako na brzake izracunala....
 

Back
Top