Posao u Norveškoj?

Jel može da se živi od plate u Oslu?
Ne nemože to je kao u Srbiji ako ti matorci nisu norvežani umireš od gladi ???????????????????
Može da se živi od plate jako dobro recimo subspecijalisti lekari imaju i po 600.000 eura platu

Takođe ne moraš ama baš ni malo da znaš jezik i možeš da radiš

Ako si programer JAVA,C++,itd
Ako si toliki stručnjak da oni tebe mole a ne ti njih itd

e sa tom platom ga pretera..nije bas tako....ponekad primimo 550.000 eura..
 
moze li neko da mi kaze ima li posla za elektro-inzenjere u norveskoj ili elektricare...jednom sam vec posetio svedsku i norvesku i mnogo mi se svidja za zivot i rad..
ako neko ima neki predlog kako da dodjem do posla elektricara neka mi javi
 
Molim da mi neko kaze kakva je sada situacija sto se tice posla u Norveskoj?
Koja zanimanja su najtrazenija?
Pozdrav!

Situacija je odlicna i stabilna,dobra zarada kao i uvek...mozesh zamisliti kad cak i shvede dolaze ovde da rade.... :)
Hmm shto se zanimanja tice pa mogu ti reci da doktori,sve shto se tice medicine i inzinjeri su najtrazeniji...pa tako je valjda svuda po svetu :)

moze li neko da mi kaze ima li posla za elektro-inzenjere u norveskoj ili elektricare...jednom sam vec posetio svedsku i norvesku i mnogo mi se svidja za zivot i rad..
ako neko ima neki predlog kako da dodjem do posla elektricara neka mi javi

Odgovorila sam ti na toj temi :)
 
Poz Sofiso....

Nebih da ti dajem laznu nadu ali shto se tice drugih poslova ne vredi ti ni da pokushavash, jer su ovde najtrazeniji ovi koji se bave medecinom i IT programiranjem,jako je teshko naci neki drugi posao ako nemash poznanstvo,sad mislim na ono tipa da neko ima svoju firmu pa odgovara za tebe i prijavi te...Shto se tice iznajmljivanje stana moze da se nadje jednosoban stan za 6000 kruna mesecno, sad nisam sigurna koliko je to tacno u dinarima ali negde oko 65 000 dinara je valjda ako ne i malo vishe...ranije je mogao covek da radi i na crno ali sada je to jako teshko i ne zaboravi da ti je jezik jako vazan...
Eh da i svakako ti je bolje ziveti ovde jer ipak znash zashta radish a dole ne znash i ovde te ne gledaju kao nekog roba vec kao normalnog coveka i niko te ne zaebava kako hoce i stigne,zna se 8 sati ti je radno vreme i to je to a tvoje je hocesh li raditi duze,znaci niko te nishta ne tera,to je samo tvoja volja a i plate su odlicne...ovo shto bi zaradila ovde za mesec dana za taj novac neko dole mora da radi 6 meseci....
 
Poz Sofiso....

Nebih da ti dajem laznu nadu ali shto se tice drugih poslova ne vredi ti ni da pokushavash, jer su ovde najtrazeniji ovi koji se bave medecinom i IT programiranjem,jako je teshko naci neki drugi posao ako nemash poznanstvo,sad mislim na ono tipa da neko ima svoju firmu pa odgovara za tebe i prijavi te...Shto se tice iznajmljivanje stana moze da se nadje jednosoban stan za 6000 kruna mesecno, sad nisam sigurna koliko je to tacno u dinarima ali negde oko 65 000 dinara je valjda ako ne i malo vishe...ranije je mogao covek da radi i na crno ali sada je to jako teshko i ne zaboravi da ti je jezik jako vazan...
Eh da i svakako ti je bolje ziveti ovde jer ipak znash zashta radish a dole ne znash i ovde te ne gledaju kao nekog roba vec kao normalnog coveka i niko te ne zaebava kako hoce i stigne,zna se 8 sati ti je radno vreme i to je to a tvoje je hocesh li raditi duze,znaci niko te nishta ne tera,to je samo tvoja volja a i plate su odlicne...ovo shto bi zaradila ovde za mesec dana za taj novac neko dole mora da radi 6 meseci....


Hvala ti loodice puno.. imam posao u firmi kod tetke, nego sam mislila i jos nesto pored toga, ako mogu... i jako mi je drago sto sam nasla tebe ovde na forumu jer si frizer, a ja ne znam kako cu bez frizera kada odem tamo...:D
 

Back
Top