Posao u Norveškoj?

cao looodica htjela bi da ti postavim jedno pitanje moze li ikako da se radi na brodove ako se ne zna jezik i kako da dodjem sa nekim u kontakt za posao hvala unaprijed

Pa znash kako oni traze da se njohov jezik zna,mada za rad na brodu mislim da ti je dovoljno da znash i engleski,jer ga ovde svi znaju....a shto se posla tice mogu ti samo ostaviti jedan link ali on je na norveshki tako da trebace ti prevodilac :) www.finn.no
 
@looodica

Zdravo!

Mozes li mi reci kakvo je stanje za moju struku.

Studiram informacione tehnologije, dakle programiranje uglavnom se uci, pa onda i baze podataka i racunarske mreze.

Kakvo je zaposlenje za programere i tako to ?

Hvala !
 
podrav, citam forume vec neko vreme u zelji da odem iz srbije i napokon sam se odvazio da radim nesto u tom pravcu. juce iso do sage da se raspitam za kurseve jezika pa me zanima dali ima nekog koje preko njih uspeo da ode u norvesku. naravno posto sam tek na pocetku bice puno pitanja u buducnosti
 
Zdravo svima!
Ono što mene interesuje jeste posao medicine sestre u Norveškoj iliti pomoćnik medicinskog osoblja jer kako sam saznala naša srednja medicinska škola je nepriznata.
Ja jesam završila srednju medicinsku ali ne smer medicinska sestra već zubni tehničar. Da li ja mogu da se prijavim za posao "pomoćnika" medicineske sestre?
Hvala unapred na odgovoru!
Pozdrav svima na severu! :)
 
Ћао свима! Ја студирам ИТ па и мене занима какве шансе ја имадем тамо "горе"? :) Ишао бих у Ставангер. Ако не тамо онда Осло или Берген. Ако ви знате за још неки добар, наведите. И разлоге за и против. Знам да је хладно, али ако није толико као што ја мислим незгодно, ви ме исправите. :) И не знам норвешки, али бих научио ако будем отишао тамо. Чуо сам да није пуно тежак. Хвала ви, унапред. :)
 
@ raspunzela

Diplome sa nasih univerziteta su uglavnom priznate u Norveskoj.Ustanova koja je zaduzena za nostrifikaciju je nokut.no Sto se tice ekonomskog znam za jedan bas takav slucaj , ali ne licno tako da ti ne mogu dati mnogo informacija . Imas odlican blog "dekibre" , gde je opisana procedura cini mi se za ekonomski. U svakom slucaju , stari program se priznaje kao bachelor + 1 god mastera. Za ekonomiju ti treba dobar nivo jezika i iskustvo .Ako se budes potrudila i ulozila dosta truda, sve je realno i moguce. :)
 
Pozdrav svima , imam 18 godina i kuvar sam po zanimanju . Ucim norveski i dosta sam vec skapirao do odlaska tamo bi mi vec bio dosta jasniji i mogao bi da komuniciram kolko tolko . Zanima me da li ima posla za mene kao kuvara tamo ? Sta je najbolje moguce resenje za dobijanje papira ? Kolika su mesecna primanja i troskovi ( ovo bi voleo da mi kaze neko ko zivi u Norge ) ? Sta treba od papira po ulasku u Norge (neki kazu samo pasos , drugi kazu za svaki dan po 65 evra i papiri o smestaju ) ? Imam i druga automehanicara i on bi isao samnom verovatno pa me zanima i da li za njega ima posla ? Kako se nasi drze tamo ? Hvala svakome ko je imao strpljenja da procita tekst i jos vise onome ko mi odgovori . Imam i fb i skype pa ako neko ima dobre volje slobodno moze da mi posalje link u PP . :)
 
loooodice, jesi jos u Oslu? Citam ovaj forum i primetila sam da si frizerka, jel radis jos uvek kao frizer ili? Ja sam u Fredrikstadu, zanima me ako mi mozes reci kakvo je stanje u Oslu za frizere kozmeticare i masere?
 
Pozdrav svima , imam 18 godina i kuvar sam po zanimanju . Ucim norveski i dosta sam vec skapirao do odlaska tamo bi mi vec bio dosta jasniji i mogao bi da komuniciram kolko tolko . Zanima me da li ima posla za mene kao kuvara tamo ? Sta je najbolje moguce resenje za dobijanje papira ? Kolika su mesecna primanja i troskovi ( ovo bi voleo da mi kaze neko ko zivi u Norge ) ? Sta treba od papira po ulasku u Norge (neki kazu samo pasos , drugi kazu za svaki dan po 65 evra i papiri o smestaju ) ? Imam i druga automehanicara i on bi isao samnom verovatno pa me zanima i da li za njega ima posla ? Kako se nasi drze tamo ? Hvala svakome ko je imao strpljenja da procita tekst i jos vise onome ko mi odgovori . Imam i fb i skype pa ako neko ima dobre volje slobodno moze da mi posalje link u PP . :)

Pozz druze, ja sam kuvar i zivim i radim u Norveskoj,, super je sto ucis jezik, i super je sto zelis da dodjes i da radis, tj.da se maknes iz one nase bede, ali moram ti reci da u slucaju naseg zanimanja Srpski pasos vredi koliko i rolna toalet papira, tj skoro je NEMOGUCE DOBITI POSAO SA NASIM PASOSEM! kad kazem "skoro" ..mislim na to da si jako mlad i bez iskustva...moguce je dobiti jedino ako si vec iskusan, formiran kuvar, sa dobrim referencama i debelim CV-jem,ali i u tom slucaju moras da imas luduuu srecu!Sa nasim pasosem je moguce doci ako si neki strucnjak,inzinjer,lekar itd...( nisam bas siguran pa ne bi da lupetam) ali za kuvare sam siguran...a sto se tice posla ..ima ga koliko volis, plate su dobre, kuvar je cenjen,placen, znaci..sve kako treba..e sad ako imas pasos EU..SVE TI JE OTOVRENO!!Ako te nesto zanima...evo ti moj FB..pa pitaj...Karlo takac..pozz
 
Molim za pomoc,Dosao sam u Oslo ,iz Beograda sam,Covek mi je obecao da ce mi naci stan a ja da se potrudim oko posla.Za stan sam izvisio,jedva sam se snasao za smestaj.Trenutno se nalazim u hotelu i platio sam za narednih 15 dana.Novca za hranu imam.Posedujem srpski pasos,elektricar sam po struci,radio sam jako dugo video nadzor i alarmne sisteme.U Beogradu imamo firmu za montazi i projektovanje rashladnih komora.Znam da popravljam frizidere,zamrzivace,servisiram i ugradjujem klima uredjaje,Popravljao sam i racunare,Imam vise nego osnovno poznavanje elektronike. Dobar sam automaticar. Imam jako sirok spektar znanja iz razloga sto radim od svoje 17 godine,sada imam 28. Molim za pomoc jer iskreno kostalo me je mnogo sve ovo.Cilj mi je da se zaposlim ovde za start ne ocekujem bogatstvo vec da mogu da zaradim za sebe i da imam za stan i hranu.Nisam nikakav probisvet i nisam ovde da bih dosao neposteno do novca.Ne kukam ali ne znam sta cu sa sobom ,pokusavam vec tri dana ali tesko ne zele ljudi Srbe... Govorim engleski.Ljudi molim vas ako neko ima resenje makar i privremeno neka me kontaktira. moj telefon je 4796959553 .Hvala vam u Napred... GORAN.
 
Hvala brate,link nije dostupan trenutno.makar si pokusao,jurcam brate ali nista ,znam da ovde ako garantuje za tebe neko ko ima firmu postoje dobre sanse i da dobijes dozvolu za rad.Greh je sto stvarno znam posao i sposoban sam.buraz nebi ja imao nista protiv i da me neko uzme na crno da radim.Sve ovo me kosta 2000 e ne do sada nego ce me kostati do kraja. Karta povratna 350 ,hotel,hrana a kod nas se radi za 300 e.Tako da sam trenutno svestan da ne mogu da biram.HVALA TI SVAKAKO.
 
Molim za pomoc,Dosao sam u Oslo ,iz Beograda sam,Covek mi je obecao da ce mi naci stan a ja da se potrudim oko posla.Za stan sam izvisio,jedva sam se snasao za smestaj.Trenutno se nalazim u hotelu i platio sam za narednih 15 dana.Novca za hranu imam.Posedujem srpski pasos,elektricar sam po struci,radio sam jako dugo video nadzor i alarmne sisteme.U Beogradu imamo firmu za montazi i projektovanje rashladnih komora.Znam da popravljam frizidere,zamrzivace,servisiram i ugradjujem klima uredjaje,Popravljao sam i racunare,Imam vise nego osnovno poznavanje elektronike. Dobar sam automaticar. Imam jako sirok spektar znanja iz razloga sto radim od svoje 17 godine,sada imam 28. Molim za pomoc jer iskreno kostalo me je mnogo sve ovo.Cilj mi je da se zaposlim ovde za start ne ocekujem bogatstvo vec da mogu da zaradim za sebe i da imam za stan i hranu.Nisam nikakav probisvet i nisam ovde da bih dosao neposteno do novca.Ne kukam ali ne znam sta cu sa sobom ,pokusavam vec tri dana ali tesko ne zele ljudi Srbe... Govorim engleski.Ljudi molim vas ako neko ima resenje makar i privremeno neka me kontaktira. moj telefon je 4796959553 .Hvala vam u Napred... GORAN.


http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/object?finnkode=39994086


jbg ovo je valjda povoljnije od hotela... za pocetak
 
Hvala brate,link nije dostupan trenutno.makar si pokusao,jurcam brate ali nista ,znam da ovde ako garantuje za tebe neko ko ima firmu postoje dobre sanse i da dobijes dozvolu za rad.Greh je sto stvarno znam posao i sposoban sam.buraz nebi ja imao nista protiv i da me neko uzme na crno da radim.Sve ovo me kosta 2000 e ne do sada nego ce me kostati do kraja. Karta povratna 350 ,hotel,hrana a kod nas se radi za 300 e.Tako da sam trenutno svestan da ne mogu da biram.HVALA TI SVAKAKO.

Sve ja to znam, ali ne znam kako si tako dosao na blef jbt..jako skupa zemlja za zajebanciju.!!..https://www.facebook.com/groups/2349383220/
kucaj na FB..srbi u Norveskoj, i pusti zahtev u ovu grupu...i tamo zakaci post...ja sam relativno nov u zemlji, imam EU papire.tako da ti ne mogu bas puno pomoci...i nisam u Oslu..:(
 
hvala vam momci,okacio sam teks na fb-u soba je bolja od hotela ali ja sam vec hotel platio a i nemam 9000kr za depozit,videcu da zovem coveka sutra i ako mogu da se dogovorim da platim za mesec dana.hvala puno...A za posao jurim jos...
 

Back
Top