Posao u Norveškoj?

Mi sa ovim nasim zanimanjima tesko, vjerovatno neke vece pozicije mogu... Tamo su isto otpustanja velika... Imaju velikj sansu itovci... Doktori.. Pogotovo sad... Napisala sam da ce biti tesko sad dobiti posao zbog korone, da... Pretpostavke su moje...
No mozda neko ima srecu
Probaj prvo u Sverige pa onda za Norge .Lakse je dosta Norveska je dosta zatvorenija . Imaju oni saradnju izmedu Skandinavskij zemalja ne treba ti ni viza ako dobijes boravka u jednoj od zemalja ..
 
Pa mislim da ce virus trajati duze od godinu dana ali ova situacija oko vakcine i konacnog pustanja ljudi u promet... Otvaranja hotela, granica... Mislim da ova godina ispada kao i prosla....
Jeste.... Zbog toga sto maltene svi tamo znaju engleski.... Norveski je obavezan ali moze se ko ima srece... MEDJUTIM, traze diplome relevantna iskustva.... Sta im znaci relevatno iskustvo.... Moze bit od 7 pa navise godina u tom poslu... Za koji apliciras...
Sta znam ne znam ni sama....
Meni je takav bio slucaj...... Bas su teski cak i za sezonski posao.... Za koji ne traze toliko peripetija ali ne... Tesko bas.
Moj ti je savet da batallis ideju sobarice u hotelu. Hoteli se zatvaraju,
u strasnoj su krizi, ima mnogo otpustanja. Ja bih ti savetovala da ides
na neki kurs da izucis osnovne stvari za rad u domovima za stare
i naravno da za to vreme ucis i nemacki, To se mnogo bolje placa od
mesta sobarice, a i potraznja je velika.
 
Moj ti je savet da batallis ideju sobarice u hotelu. Hoteli se zatvaraju,
u strasnoj su krizi, ima mnogo otpustanja. Ja bih ti savetovala da ides
na neki kurs da izucis osnovne stvari za rad u domovima za stare
i naravno da za to vreme ucis i nemacki, To se mnogo bolje placa od
mesta sobarice, a i potraznja je velika.
Treba imati stomak za taj posao ali šta je tu je barem je dobro plaćen i lako ga je naći jer niko neće da ga radi
 
Treba imati stomak za taj posao ali šta je tu je barem je dobro plaćen i lako ga je naći jer niko neće da ga radi
1500 evra dobijaju zene koje cuvaju starije osobe ( uglavnom jednu)
u kuci, stanu, te osobe, hrana i sve ostalo je besplatno. To nisu
ljudi koje treba presvlaciti, za to dolazi jednom dnevno medicinsko
osoblje, ali si vezan 24 sata za tu osobu.
 
Nadam se da ce bar neko dobiti obavijest i odgovoriti na moje pitanje 😬😁
Naime, iz BiH sam, posao konobara je u pitanju, pronasla sam poslodavca, napravio ugovor, imam skolu (prekvalifikacija), predala za vizu prije otprilike mjesec dana i sad cekam. Medjutim dosta toga sam citala po fb grupama sto me obeshrabrilo, ali niko ne zna konkretan odgovor. Da li je posao konobara deficitarno zanimanje u Norveskoj? Tj da li imam sanse ja iz BiH ili da se ipak nadam odbijenici? S obzirom da mislim da je sve s papirima u redu( i plata i satnica itd) onda kontam da jedino moze biti razlog da me odbiju to sto u Norveskoj ima vec dovoljno ljudi koji mogu da rade kao konobari… moze li? 🥹
 
Nadam se da ce bar neko dobiti obavijest i odgovoriti na moje pitanje 😬😁
Naime, iz BiH sam, posao konobara je u pitanju, pronasla sam poslodavca, napravio ugovor, imam skolu (prekvalifikacija), predala za vizu prije otprilike mjesec dana i sad cekam. Medjutim dosta toga sam citala po fb grupama sto me obeshrabrilo, ali niko ne zna konkretan odgovor. Da li je posao konobara deficitarno zanimanje u Norveskoj? Tj da li imam sanse ja iz BiH ili da se ipak nadam odbijenici? S obzirom da mislim da je sve s papirima u redu( i plata i satnica itd) onda kontam da jedino moze biti razlog da me odbiju to sto u Norveskoj ima vec dovoljno ljudi koji mogu da rade kao konobari… moze li? 🥹
i mene zanima :))
 

Back
Top