PEČURKE (bukovače, šampinjoni, lisičarke...) priprema, recepti, saveti...

Espanol:
apotekarka:
Ta varijanta sa rižotom i mene zanima :)
Nije moguće! :lol: Evo, specijalno za apotekarku rižoto Espanol: :wink:
Veću glavicu crnog luka i dva čena belog iseckaš na najsitnije komadiće i dinstaš na ulju (po izboru)dok se lepo ne ucakli. U to dodaš na tanke trake seckane vrganje ili bukovače i dinstaš 2- 3 minuta, pa dobaciš šolju pirinča i mešaš sve dok lepo ne upije ulje. Ovo je vrlo važno da bi ostao "al dente" i da bi se lepo rastresao u finalu. Pretpostavljam da ti koristiš integralni (koji se duže kuva- provereno). Ja sam u poslednje vreme počeo da koristim neki koji se vabi "vitaminizirani" (na kilo)i stvarno je super. Ukoliko imaš gotovu domaću supu (najbolja varijanta) doliješ 2, 5 šolje u kojoj si merila pirinač, ako ne vodu. Važno je ne preterivati sa vodom, u protivnom se pirinač raspljeskavi i to više nije rižoto. Ako dolivaš vodu dodaješ kocku supe, bio začin ili omraženi mi "C", kašičicu karija i biber po želji. Ponekad u sve dobacim i malo graška, šargarepe (sitno seckane) i boranije. U tom slučaju doliti 3 šolje vode. Čim baci prvi ključ, pažljivo promešaš širokom lopaticom, smanjiš vatru i pustiš istiha da krčka. Kada voda ispari i pirinač počne da se lepo "rastresa", ubaciš ga u rernu zagrejanu na oko 170 stepeni i pustiš da se sa vrha prosuši. Povremeno ga protreseš (nema više mešanja- ne preteruj) :lol: . Stvar je za polizati prste. Preko svega ludo seda strugani parmezan. E sad, ima tu još štosova oko raznih preliva, ali da ne davim. Prijatno. :wink: :lol:

Jeste da je ovo bilo po specijalnoj narudžbini, ali bih da probam (ako smem), pa ne bi bilo zgoreg da dobaciš i neki preliv... :wink:
 
Espanol:
smeh:
Dakle... iako je recept namenski stavljen za tačno određenu osobu, ja sam se ipak usudila da probam :oops: .
Mogu reći da je odličan i to baš onako zaliven sosom od paradaiza (i to domaćeg!)
Nadam se da mi neće biti zamereno :roll: što sam primenila tuđ recept :oops:
Verovatno je JAVAN čim smo ga "okačili" ovde! :wink: :lol:
Aha... Samo postoje ciljne grupe prve i ostalih kategorija?
 
Espanol:
smeh:
Espanol:
U čemu je štos?
Ili sam nešto krivo pročitala kod recepta za rižoto? :roll:
Korisnije bi bilo da zbog ostališ članova opišeš tehniku kojom si ti radila, detalje ukrašavanja, čime se to ZALIVALO i sl. :wink:
Tehniku si ti lepo opisao (osim ako se ista ne odnosi samo na pojedine? :?: ), baš sam je se striktno držala, a ako su ostali članovi pažljivo pratili našu prepisku oko zaliva i preliva - nema potrebe ponavljati se.
Za oblikovanje je upotrebljena šolja našeg renomiranog proizvođača kafe (dobijena u nagradnoj igri! :wink: ), a u rižoto smo fino ubacili grašak i na kockice isečenu šargarepu (takođe prema uputstvu!), tako da kuglica deluje vrlo lepo i dekorativno i bez dodatnog ukrašavanje.
Zadovoljan?
PS Nešto ne videh da i ostale preslišavaš o istom... ili sam nešto propustila?
 
Espanol:
Bravo, ali naši ljudi ih slabo troše možda i zbog straha. Bezbedna vrsta koja se lako nalazi su bukovače, daleko ukusnije od šampinjona. I da ne teoretišem, evo najjednostavnijeg recepta. Bukovače (takođe samo obrisane) lagano probariti koliko da omekšaju. Procediti, posoliti i klasično pripremiti za pohovanje (brašno, jaja, prezle). Prže se kratko na dobro zagrejanom ulju, ocede na salveti i delju tople. Preko njih lepo ide sos od majoneza i kisele pavlake sa malo karija s vrha. Prste da poližeš. Očekujem izveštaje! 8)
Da podignemo staru temu... pošto su se pominjale bukovače...
Evo ih spremljene baš tako... uz dodatak vrlo malo susama u prezle (lepše izgleda ;) )
bukovace119dg.jpg


PS Nisam imala vremena ya dekoraciju! :lol: :lol: :lol:
 

Slične teme


Back
Top