Pare ljude kvare?! Da li?

što se mene tiče, žena je lepo organizovala život.
ako je tvojoj mami malo dosadno, jer su joj sve aktivnosti na koje je navikla - prestale, neka nađe neko svoje staro društvo, neka obnovi prijateljstva...pročitah da se svekrva iselila u iznajmljeni stan - gde je stan u kome je pre živela?
ne kaže se za džabe ''svoja kućica - svoja slobodica''.
brat - čovek je sa svojom ženom složan i to je isto u redu...roditelji umeju previše da očekuju, ako su dosta davali i trudili se oko dece.
zaboga, pa treba da se trude ako su decu rodili...ponudili su snaji dom, to je veoma humano i svaka čast...ali, ako je tvoja snaja doživela odrastanje, promenu, transformisala se, mislim da bi svaka pametna osoba to trebalo da pozdravi, a ne da se oseti uvređenom.
vala i meni se svidja. jok nek guti u novcanak a da zivi ko slepac :roll:
 
mene samo zanima, je li to neka greska u programu osobe
ili je vremenom stekla takav dozivljaj sebe u porodici, na osnovu one svoje ili svog muza
nekako je ova prva opcija laksa za podnijeti

Mislim da je i to od slučaja do slučaja....ima žena koje žele da imaju potpunu kontrolu nad održavanjem domaćinstva (ma šta zna ta pomoćnica, samo zamulja nešto k'o mačka repom), ima žena kojima teško pada da budu prosto izdržavano lice, da ničim ne doprinose (deca odrasla, unučića još nema...), ima žena koje su se ceo život brinule o kući, deci, mužu, nisu razvile neka interesovanja i aktivnosti van toga...100 ljudi, 100 ćudi.
 
Ovde mnogi rekoše da bi i oni tako. Ja nešto nisam siguran da bih tako, jer smatram da su neke od tih navika prosto snobizam i uludo bacanje novca, koliko god da ga imaš.
Verujem da ovako izgleda iz tvog ugla, ali to je muski ugao posmatranja. Tvoje friziranje verovatno traje nekoliko minuta. Sa zenama je uglavnom drugacije ;). Inace samo friziranje ne kosta toliko mnogo da bi to zaovi bolo oci zbog novca. Interesantno je da njoj smeta ono sto misli da snaja cini samo za sebe (friziranje, kucni poslovi). Snajin greh je sto nije ostala ona jadna devojka sa pocetka price i nista vise.

Ne verujem da je to jedino sto se promenilo i da njen brat nije bas nista promenio u svom zivotu, ali to se ne zamera. Sigurno i on trosi vise novca, ipak, njemu se zamera samo to sto se ne suprotstavi zeni...

Malo je ljudi koji toliko rade da nemaju vremena da išta urade sami, a takvima džaba taj novac kad ne mogu da nađu nimalo vremena za sebe. Jer šta je onda svrha tog novca.
Placanje usluga upravo tome i sluzi da vise vremena i energije ostane za bavljenje porodicom. Ne samo sto mora mnogo da radi da zaradi, vec mora licno da cisti da bi ispostovala ideal majke mucenice koja vitla sa krpom po kuci. Zar nije bolje da za to vreme odu negde da uzivaju nego da ciste, ako vec nije problem da se plati?
 
mene samo zanima, je li to neka greska u programu osobe
ili je vremenom stekla takav dozivljaj sebe u porodici, na osnovu one svoje ili svog muza
nekako je ova prva opcija laksa za podnijeti
Starija zena, vaspitavana verovatno u patrijarhalnoj porodici gde je zena vredna samo ako se zrtvuje za druge. Mit o majci mucenici. Sa strane cesto izgleda da se taj tip majke muci jer radi za decu i unucad, a ona to u stvari radi i da bi zadovoljila svoju psiholosku potrebu.

Bas se na ovom primeru vidi da nije mogla da podnese gubitak te uloge na kojoj je zasnivala svoj identitet. Sad je samo problem kako snaju prikazati kao nezahvalnu osobu koja je kriva za taj majcin osecaj. Majka se oseca lose, a cinjenice govore da joj snaja dobro misli i dobro cini.
 
Izvini, ali ovo mi ne deluje fer. Zasto da ne plati ono sto joj ne predstavlja problem?
Da li bi bilo bolje da ga zaradjuje na neki tezi nacin? Da je ostala ona jadnica sa pocetka price, sve bi bilo ok, ovako mi se cini da ti smeta sto zaradjuje vise od tvog brata i sto mislis da je time ugrozena njegova dominantna pozicija. U stvari svi ste u odnosu na nju bili superiorni dok nije doslo do ove promene - blagonakloni, ali superiorni. Odjednom su se promenile uloge, vise nije bilo potrebe spasavati nesrecnu devojku i nije bilo lako snaci se.

Naravno da ne bi bilo lepo da zaradjuje na tezi nacin.
Ovako kako si napisala sam i sama sebi postavljala kao pogled na situaciju i ima istine u tom pogledu.

Pises (da ne trazim sada citat) da se majka osetila kao tehnoloski visak. Tvoji roditelji su imali dobru nameru i istinski joj pomogli kada je to bilo potrebno, ali je majci ocigledno bila potrebna i ta uloga. Vise nije bilo uslova da se igra psiholoska igra spasioca i sada je za tu promenu optuzena zena koja nikome nikakvo zlo ne cini, vec upravo suprotno. Razumem da se tvoja majka lose oseca zbog osecaja da je beskorisna i ocigledno je da ova prica predstavlja njeno vidjenje dogadjaja, ali nije joj za to kriva snaja.

Mislim da si pravilno ocenila i dozivljavanje novonastale situacije moje majke. Shvatam i to da ne treba traziti krivca za nespremnost moje mame na drugaciji zivot (samo kod starijih ljudi to ipak ide malo teze).

Ako cemo iskreno, imam utisak da si jako subjektivna.
Sta bi bilo da ti licno pocnes da zaradjujes mnogo novca?
Da li bi po svaku cenu cistila sama, ako ti vec nije problem da platis tu uslugu?

Sigurno da jesam subjektivna koliko god se trudila da to ne budem :)
Ne bih se nicim bavila po svaku cenu i svakako da bih sebe i ostale ukucane postedela nepotrebnih poslova. Ponasanje moje snaje je vise licilo na diktatorsko, bezkompromisno ponasanje. Bice sve kako ona odredi...


Kojim se to nedozvoljenim sredstvima za dolazenje do (kog?) cilja sluzi tvoja snaja?:dontunderstand:

Sva njena sredstva su dozvoljena, ali bez saosecanja za potrebe jednog clana porodice.


Koje njeno ponasanje donosi zlo? Kome to ponasanje donosi zlo?:dontunderstand:
Zasto on mora da se oseca inferiorno ako zaradjuje manje od nje?
Bilo je drugacije, situacija se promenila... Da li bi bilo bolje da ona ne zaradjuje?
Zasto pitanje "da li je to ljubav" za odnos koji je uvek i bio ljubav?
Ako se ne suprotstavlja zeni to je inferiornost?:dontunderstand:

Ustvari ja nemam pojma kako se moj brat oseca, predpostavljam da dobro :) To su samo moja nagadjanja koja sam podelila sa vama forumasima ;)

A kako se dogodilo?

Izvinjavam se ako su ti moji komentari bili neprijatni (posto bas razlicito vidimo situaciju), ali na osnovu onoga sto si napisala, meni izgleda onako kako sam napisala.

Ne, bas zato i jesam postavila temu i pokusavam da je priblizim ljudima koji na stvar mogu da pogledaju objektivno. ........

QUOTE]
 
tako da...umjesto da k.enjas po svojoj snahi (koja, po ovom sto si nam ispricala, nista narocito lose nije ni uradila...) plati kartu svojoj majci i uzmi je, za promjenu, malo k sebi...
ili se poklopi usima i cuti...jerbo ste isti...:neutral:
Samo da ovo ne prodje nezapazeno.

Snaji se zamera mnogo toga, ali cerka koja zamera snaji i zali majku nigde nije napisala sta je ona kao cerka ucinila da majci bude bolje.

edit, izvini sto ovde pisem u trecem licu, kucale smo istovremeno, tako da je moja poruka slucajno ispala kao odgovor na tvoj post
 
Poslednja izmena:
Pare ,moc ne kvari ljude vec ih ogoljuje i pokazuje kakvi zaista jesu, moc olicena u parama a kod devojaka i u izgledu daje ljudima vise mogucnosti koje ranije nisu imali samim tim i veca iskusenja ,ti slucajevi sramezljivih,finih su cesto maska isti ti kada dodju u poziciju moci pokazuju pravu prirodu
 
Izvini, ali ovo mi ne deluje fer. Zasto da ne plati ono sto joj ne predstavlja problem?
Da li bi bilo bolje da ga zaradjuje na neki tezi nacin? Da je ostala ona jadnica sa pocetka price, sve bi bilo ok, ovako mi se cini da ti smeta sto zaradjuje vise od tvog brata i sto mislis da je time ugrozena njegova dominantna pozicija. U stvari svi ste u odnosu na nju bili superiorni dok nije doslo do ove promene - blagonakloni, ali superiorni. Odjednom su se promenile uloge, vise nije bilo potrebe spasavati nesrecnu devojku i nije bilo lako snaci se.

Naravno da ne bi bilo lepo da zaradjuje na tezi nacin.
Ovako kako si napisala sam i sama sebi postavljala kao pogled na situaciju i ima istine u tome.
 
Ono sto je mene najvise dotaklo je njeno despotsko ponasanje u odnosu na moju majku. Ona se izdigla i pocela nekontrolisano da postavlja pravila ponasanja u novom prostoru.
Lepo je to platiti pomoc u kuci i na taj nacin postedeti ostale nepotrebnog posla, ali kada se kretanje zivog coveka svede na ograniceno korakanje po sterilnom prostoru, bez tolerancije za bilo kakvu kucnu delatnost, onda to zna da dotakne.
pa, šta da ti kažem, sem da ste se onda zahebali u proceni....tvoja snaja smatra da je uspela u životu i tako se ponaša...imanje para je samo istaklo njene (za tebe i tvoju mamu) negativne strane....
situacija se rešila odlaskom tvoje majke i šta sad? mislim, svako je na svome i ima svoj fazon.....
 
Нисам баш најбоље разумео, али стварно зашто жена живи у изнајмљеном стану!
Ако је она уложила свој стан у нову гајбу (а по причи чини се да јесте) онда је нормално да се и она нешто пита, а не да јој се одређује дали ће кад и колико да кува!
Наравно цела ова прича је врло субјективна, тако да ме баш интересује каква си ти снаја својој свекрви (питање важи само ако живиш са њом или близу ње), а што се тиче одговора "снајки" на твоју тему то се могло и очекивати. То да би све примиле СВОЈЕ маме нису ни требале писати, овде је тема његова мама!
 
Ponasanje moje snaje je vise licilo na diktatorsko, bezkompromisno ponasanje. Bice sve kako ona odredi...
Tokom vremena je doslo do promene uloga.

Do toga bi doslo sa ili bez tog novca koji je poceo da pristize. Kada je njihov odnos zapoceo, snaja je bila takoreci dete, a tvoja majka u punoj snazi, zena koja drzi stvar pod kontrolom i donosi odluke. Snaja je bila clan koji se pridruzio svekrvinoj porodici. Sasvim je ocekivano da sa godinama majka vise ne upravlja novom porodicom jer su sada osovina te porodice sin i snaja, a ne ona i njen muz. Smena generacija. To bi bilo i da je materijalna situacija ostala ista kao na pocetku.

To je u pozadini mnogih sukoba medju generacijama (pogledati temu o svekrvama, a i o tastama polako napreduje :mrgreen: ), ta nesposobnost da stariji sebi priznaju da je neko drugi u zenitu, da su oni na zalasku, da i dalje svako ima svoje mesto, ali da su uloge promenjene.
 
Poslednja izmena:

Back
Top