Pare ljude kvare?! Da li?

Када би ми се пријатељство распало због материјализма самоубио би се

ПРИЈАТЕЉСТВО ЈЕ НЕШТО ВЕЛИКО

doduše, u pravu si. postoje dve osobe sa kojima mogu da pričam o parama, da se ispomažemo i da nema veze...jednostavno, ti ljudi su dobri.
mada, jevrejska poslovca kaže ''ako hoćeš da proveriš ko ti je prijatelj - samo mu traži pare''.
tako, mi imamo nekoliko prijatelje i oni imaju nas :heart:
 
doduše, u pravu si. postoje dve osobe sa kojima mogu da pričam o parama, da se ispomažemo i da nema veze...jednostavno, ti ljudi su dobri.
mada, jevrejska poslovca kaže ''ako hoćeš da proveriš ko ti je prijatelj - samo mu traži pare''.
tako, mi imamo nekoliko prijatelje i oni imaju nas :heart:

e pa sad,ne slazem se
ja ne volim da s prijateljima pricam o kinti i nikad nisam ni trazila ni uzela pare od nekoga sem od porodice,mada i to mogu na prste jedne ruke da nabrojim
ne bih volela da mi neko trazi pare na zajam ,nisam ni ja nesto lovarna da mogu da izigravam banku,ali ne samo zato,nego jer ne volim
a da su mi potrebne pare isla bih u banku,socijalnu sluzbu,bilo koju drzavnu instituciju ali kod prijatelja jok
 
e pa sad,ne slazem se
ja ne volim da s prijateljima pricam o kinti i nikad nisam ni trazila ni uzela pare od nekoga sem od porodice,mada i to mogu na prste jedne ruke da nabrojim
ne bih volela da mi neko trazi pare na zajam ,nisam ni ja nesto lovarna da mogu da izigravam banku,ali ne samo zato,nego jer ne volim
a da su mi potrebne pare isla bih u banku,socijalnu sluzbu,bilo koju drzavnu instituciju ali kod prijatelja jok

Видиш углавном сам ја био тај који може да помогне мојим пријатељима(материјално)
али кад су мени дошла тешка времена помоћ ми је дошла од пријатеља,велика помоћ
 
Моја најбоља другарица је тренутно на Мајорци.
Она је увек имала много више пара од мене, а последњих година поготово....
Док сам ја летовала у Сутомору, она је на Сицилији, ја путовала у Суботицу, она у Париз, ја се облачим код Кинеза, она у брендираним радњама, ја возим бицикл, она најновији модел тамо неког аута....(не разликујем марке аутомобила)....
Живот нас је спојио у многим стварима...и четврт века смо најбоље другарице.
Она има нешто што ја никад нећу имати, али и ја имам нешто што она никад неће имати.... Можда ја њој понекад завидим, можда она мени....али оно што нас веже је много битније од онога по чему се разликујемо! :):)

П.С.
И да - у једном заиста тешком тренутку (тешком у материјалном смислу) сама се понудила да ми позајми новац....доста новца....а ја сам га вратила годину дана касније, како је и било договорено.

:):heart:
 
Pomislih da ova tema izgubi svoj zalet,i bi mi zao.
Coffee time!, postavila si temu hrabro,i ukljucivala si se dodatno ne iskljucujuci nicije misljenje,ne nametanjem svog.Svaka cast.Tvoje tanane vibracije ,emocije su me dotakle.
Iskreno mi je zao tvoje mame,i ako ti od toga nece biti bolje,ni tvom roditelju.
Skracivanjem prostora,ne ucestvovanje u kucnim poslovima, tvojoj mami se smanjivao njen svijet, osjecaj da je vrijedna i nekom za nesto potrebna,satjerana u prostoru svoje sobe, u stalnom osjecaju da ce i pola nje izgubiti. Sve te osjecaje ispricala je tebi da kome ce drugo,i zadala ti bez neke namjere sve tvoje osjecaje, koji nijesu laki pa da se desavaju tvojoj prijateljici a ne tebi licno.
Nadam se da tvoja mama nece biti usamljena u novom smjestaju.Da ce naci zamjenu onog sto je ostavila i da ce u njenom zivotu doci na red lijepi dogadjaji.:)
 
Velika lova ume da bude veliki izazov prijateljstvu, mislim da to niko ne može da spori, pa čak i kad se obe strane trude da se postave maksimalno korektno.
Prava prijateljstva taj izazov prebrode.
Neka druga prijateljstva padnu.

tačno tako

i nekad 200 evra lako prežališ jer shvatiš da taj neko kome si ih pozajmio nije onakav kakav si mislio da jeste. Zabole porušene iluzije da si gradio nešto što nije pravo, a dvesta jurića će se zaraditi....
 

Back
Top