Pare ljude kvare?! Da li?

na zalost, imaal sam prilike da vidim iz blizine....moja prva ljubav.....ta oholost, snobizam, potcenjivanje drugh....bljuc....i sretoh se sa njim posle 12 godina, kad je imao jos vise para, i ista prica.....jos gora.....bedno.....i drago mi je sto sam ga sutnula.....
 
Ne razumem u čemu je problem? Žena ima ekstra posao i sjajnu platu. U ovoj državi imati posao koji se više nego dobro plaća nije ni malo lako (ma šta neki pričali). Moraš raditi kao crnac i biti uvek spreman da na poslu ostaneš duže. Zašto se još opterećivati i kućnim poslovima? I ja bih iznajmila kućnu pomoćnicu i prala kosu kod frizera da imam veliku platu......Prosto, kuvanje, peglanje, čišćenje i slično nije nešto čemu težim ako to može neko drugi da obavi umesto mene.....
Snaja nije želela da se reši tvoje majke ali očigledno je tvojoj mami smetao njihov novi način života.... I to što ne mora da kuva, pere ili već šta bi radila po kući.... Pa je sigurno došlo do sukoba i ona se odselila. I to je ok.
A tebi ako je žao mame pozovi je kod sebe....Lako je meriti tuđe postupke....
 
Nešto se mislim, neka jednog dana moju ćeru ili snaju pare tako pokvare da mi plati kućnu pomoćnicu da ne rmbam po kući, da se ne lažemo, preživeću :mrgreen:

:klap:

Sama situacija nije nimalo teška ni posebna, čak naprotiv. To je njihov život i njihov novac. Majci situacija nije ničim otežana itd.
To što postavljačicu nervira njena snaja i njen -snobizam- mogu da razumem. Ali ipak smatram da to nije njena stvar i nema razloga da je toliko pogađa.
Ovde mnogi rekoše da bi i oni tako. Ja nešto nisam siguran da bih tako, jer smatram da su neke od tih navika prosto snobizam i uludo bacanje novca, koliko god da ga imaš.
Malo je ljudi koji toliko rade da nemaju vremena da išta urade sami, a takvima džaba taj novac kad ne mogu da nađu nimalo vremena za sebe. Jer šta je onda svrha tog novca.
Ali kako novac nije moj, šta me se pa tiče kako ga ko troši i kako sebi organizuje život.
 
:klap:

Sama situacija nije nimalo teška ni posebna, čak naprotiv. To je njihov život i njihov novac. Majci situacija nije ničim otežana itd.
To što postavljačicu nervira njena snaja i njen -snobizam- mogu da razumem. Ali ipak smatram da to nije njena stvar i nema razloga da je toliko pogađa.
Ovde mnogi rekoše da bi i oni tako. Ja nešto nisam siguran da bih tako, jer smatram da su neke od tih navika prosto snobizam i uludo bacanje novca, koliko god da ga imaš.
Malo je ljudi koji toliko rade da nemaju vremena da išta urade sami, a takvima džaba taj novac kad ne mogu da nađu nimalo vremena za sebe. Jer šta je onda svrha tog novca.
Ali kako novac nije moj, šta me se pa tiče kako ga ko troši i kako sebi organizuje život.

:hvala:

Ovo boldovano: ima i tzv. proseravanja za koje ćemo se manje-više svi složiti da su upravo to, ali u suštini je individualna stvar šta je snobizam, a šta ne. Za tebe je npr. glupo razbacivanje love svako pranje kose kod frizera, za nekog drugog koga npr. baš to akanje oko frizure neviđeno smara, to je način da olakša sebi.
 
Meni se sve čini da je cela priča u suštini veliki nesporazum. Kako ja odavde vidim, snaja je želela da olakša porodici, što je pogrešno protumačeno. Od "Mama, ne moraš da kuvaš previše, ne moraš da čistiš" ispalo je "Mama je tehnološki višak - nekorisna, nepotrebna, suvišna..."
 
:klap:

Sama situacija nije nimalo teška ni posebna, čak naprotiv. To je njihov život i njihov novac. Majci situacija nije ničim otežana itd.
To što postavljačicu nervira njena snaja i njen -snobizam- mogu da razumem. Ali ipak smatram da to nije njena stvar i nema razloga da je toliko pogađa.
Ovde mnogi rekoše da bi i oni tako. Ja nešto nisam siguran da bih tako, jer smatram da su neke od tih navika prosto snobizam i uludo bacanje novca, koliko god da ga imaš.
Malo je ljudi koji toliko rade da nemaju vremena da išta urade sami, a takvima džaba taj novac kad ne mogu da nađu nimalo vremena za sebe. Jer šta je onda svrha tog novca.
Ali kako novac nije moj, šta me se pa tiče kako ga ko troši i kako sebi organizuje život.
E ovo mi se najvise svidja i to je sustina svega.
Ne znam te primere koji su se naglo obogatili jos sam student , i svi oko mene, ali znacu mozda za jedno 5, 6 godina. Ono sto mi je neobjasnjivo je zasto topika misli da IMA pravo da kaze snaji ( sta joj vec dodje) na sta ce ona da trosi SVOJE pare. Razlikuju se tipovi ljudi. Neki ni na gomili da imaju ne bi trosili mnogo. Ja licno smatram da se novcem kupuje sloboda da ne razmisljas i ne opterecujes se troskovima, cenama i stvarima. I da, prati kosu kod frizira i imati lepu frizuru narocito ako radis neki dobar posao nije snobizam vec NEOPHODNO. Nece ko sluta da ide ako je direktor :roll:
 
Наравно да опет Сандрина, Хелен, Хармони (и Катарина :)) рекоше све што сам ја планирала да кажем (који сам ја конформиста! :zcepanje:), али запитала сам се нешто.

Каже постављачица, снаја се променила од како има пара.
Наравно да се променила, кад сад има могућности да приушти све што ради.

Можда је она желела кућну помоћницу и кад није имала пара? :confused:
Можда јој се уопште нису промениле жеље, само сад има могућности да их испуни?
Можда је одувек желела да јој фризер пере косу, али није имала новца за то?

Не значи да се ,,покварила'', можда је баш напротив, поправила оно што јој је сметало.
 
Meni se sve čini da je cela priča u suštini veliki nesporazum. Kako ja odavde vidim, snaja je želela da olakša porodici, što je pogrešno protumačeno. Od "Mama, ne moraš da kuvaš previše, ne moraš da čistiš" ispalo je "Mama je tehnološki višak - nekorisna, nepotrebna, suvišna..."

Problem je što mama svoju svrhu vidi u kuvanju, čišćenju i izigravanju kućne pomoćnice.... Trebalo je da mami uplati banju ili spa centar....da vidiš kako bi mama vrlo brzo počela da i sama ide kod frizera da pere kosu.....:lol:
 
Наравно да опет Сандрина, Хелен, Хармони (и Катарина :)) рекоше све што сам ја планирала да кажем (који сам ја конформиста! :zcepanje:), али запитала сам се нешто.

Каже постављачица, снаја се променила од како има пара.
Наравно да се променила, кад сад има могућности да приушти све што ради.

Можда је она желела кућну помоћницу и кад није имала пара? :confused:
Можда јој се уопште нису промениле жеље, само сад има могућности да их испуни?
Можда је одувек желела да јој фризер пере косу, али није имала новца за то?

Не значи да се ,,покварила'', можда је баш напротив, поправила оно што јој је сметало.

Ma daj to su sve sitnice..i da je neko prizeman ziveo skromno opet bih ga osudio da se pocne rasipati i promeni prema okolini..gleda na prijatelje odjednom sa visine..to je problem
 
И ко се у целој ситуацији променио?

Муж који се оженио јадницом, па му сад смета оваква жена? (Иако не видех да њему смета, извињавам се на произвољном тумачењу)
Свекрва и заова, које су волеле скромну јадницу? А она и даље чини оно што је и пре чинила за породицу, само на други начин?

Кога су промениле паре, оног ко их је зарадио, или оне који ипак уживају у благодетима туђег зарађеног новца?
 
Meni se sve čini da je cela priča u suštini veliki nesporazum. Kako ja odavde vidim, snaja je želela da olakša porodici, što je pogrešno protumačeno. Od "Mama, ne moraš da kuvaš previše, ne moraš da čistiš" ispalo je "Mama je tehnološki višak - nekorisna, nepotrebna, suvišna..."
ako je mama = kucna pomocnica, onda je naravno suvisna
nije da se razumijem ali, zar mama ne bi trebala da bude nesto vise od toga.... da joj nije jedina svrha i potreba u porodici oko kucnih poslova?
 
Наравно да опет Сандрина, Хелен, Хармони (и Катарина :)) рекоше све што сам ја планирала да кажем (који сам ја конформиста! :zcepanje:), али запитала сам се нешто.

Каже постављачица, снаја се променила од како има пара.
Наравно да се променила, кад сад има могућности да приушти све што ради.

Можда је она желела кућну помоћницу и кад није имала пара? :confused:
Можда јој се уопште нису промениле жеље, само сад има могућности да их испуни?
Можда је одувек желела да јој фризер пере косу, али није имала новца за то?

Не значи да се ,,покварила'', можда је баш напротив, поправила оно што јој је сметало.
Pa, normalno. Mislim ko ima pravo danas sutra sa strane da meni kaze kako cu da trosim MOJE pare. JA zarudjujem, ako JA hocu , bacacu ihpod most. A i muz se koliko vidim slaze. :)
 
И ко се у целој ситуацији променио?

Муж који се оженио јадницом, па му сад смета оваква жена? (Иако не видех да њему смета, извињавам се на произвољном тумачењу)
Свекрва и заова, које су волеле скромну јадницу? А она и даље чини оно што је и пре чинила за породицу, само на други начин?

Кога су промениле паре, оног ко их је зарадио, или оне који ипак уживају у благодетима туђег зарађеног новца?

A pazi na kako diskretan način je postavljačica podvukla činjenicu da je snajka u njihovu kuću došla gola i bosa sa jednim koferom....:roll:
 
Da li vam navedena situacija zvuci poznato? Vec ste culi za slicno, doziveli ste negativan preokret drage osobe zbog novca?
...

И ко се у целој ситуацији променио?

Муж који се оженио јадницом, па му сад смета оваква жена? (Иако не видех да њему смета, извињавам се на произвољном тумачењу)
Свекрва и заова, које су волеле скромну јадницу? А она и даље чини оно што је и пре чинила за породицу, само на други начин?

Кога су промениле паре, оног ко их је зарадио, или оне који ипак уживају у благодетима туђег зарађеног новца?

Opet se striktno drzite jednog primera..ja svoje licne primere pominjem i osudjujem zbog ocigledne promene..nemam ih medju prijateljima vise posle visegodisnjeg pozajmljivanja njima novca..do trenutka kad su njima pale s neba i njihove transformacije
 
Ma daj to su sve sitnice..i da je neko prizeman ziveo skromno opet bih ga osudio da se pocne rasipati i promeni prema okolini..gleda na prijatelje odjednom sa visine..to je problem

Џорџи, ја не видим да она на пријатеље гледа са висине. :dontunderstand:
Мислим, не пише у посту који описује ситуацију.

А што рече Ансаи, ако је мама само хтела да изиграва кућну помоћницу, онда заиста није више била потребна,.
Не видимо из поста да је снаја ,,шутнула'' свекрву, него да се ова сама одселила...
 
Opet se striktno drzite jednog primera..ja svoje licne primere pominjem i osudjujem zbog ocigledne promene..nemam ih medju prijateljima vise posle visegodisnjeg pozajmljivanja njima novca..do trenutka kad su njima pale s neba i njihove transformacije

Па, за сад одговарамо на уводни пост, а кад се по обичају отмемо контроли, онда ћемо оплести и друге случајеве... :whistling:
 
što se mene tiče, žena je lepo organizovala život.
ako je tvojoj mami malo dosadno, jer su joj sve aktivnosti na koje je navikla - prestale, neka nađe neko svoje staro društvo, neka obnovi prijateljstva...pročitah da se svekrva iselila u iznajmljeni stan - gde je stan u kome je pre živela?
ne kaže se za džabe ''svoja kućica - svoja slobodica''.
brat - čovek je sa svojom ženom složan i to je isto u redu...roditelji umeju previše da očekuju, ako su dosta davali i trudili se oko dece.
zaboga, pa treba da se trude ako su decu rodili...ponudili su snaji dom, to je veoma humano i svaka čast...ali, ako je tvoja snaja doživela odrastanje, promenu, transformisala se, mislim da bi svaka pametna osoba to trebalo da pozdravi, a ne da se oseti uvređenom.
 
Poslednja izmena:
Original postavio Coffee time!
Da li vam navedena situacija zvuci poznato? Vec ste culi za slicno , doziveli ste negativan preokret drage osobe zbog novca?
...
Sedi dole 1
citirana recenica je kontradiktorna
primjeri slicni navedenom nisu negativni jer ni sam naveden primjer to nije
tako da ako zelimo pisati o necem negativnom
treba nam nova tema, jer nece biti slicna ovoj

ps: hvala :)
 
Ja ne vidim da je tu devojku pokvario novac.
Ona je u svoj novi ''bogati''zivot pozvala,i one koji su je podrzavali do tada.
Zasto bi iko(u ovom slucaju tvoja majka)kuvala,spremala i cistila kada ona moze da priusti da to zavrsi pomocnica?!
Zasto mislis da tvom bratu ne odgovara takav nacin zivota?!Cim je nastavio da zivi tako,ne buni se-zanci odgovara mu.
Kazes ,tvoja majka se osetila kao tehnoloski visak-znaci njoj takav nacin zivota nije odgovarao(i to je njeno pravo),zasto bi zivela tako?!
Verujem da je tvoja snaja zelela sve najbolje za tvog brata,nju i tvoju majku.
Sto se tice samostalnog zivota-svakako je red da jednom svaki par nacini takav korak.
Ipak je to jako bitno za ljude,ako imaju uslova.
ja ne vidim sta tebe tacno boli u ovoj prici.
Mada mislim da malo emotivno reagujes-da se tvom bratu ne dopada on bi se pobunio,koliko god da je zatvoren,nasao bi nacin da promeni to.

Sandrina, imas pravo kad kazes da bi moj brat, ukoliko mu takav zivot ne bi odgovarao vec nasao nacin i promenio to. Taj deo je i meni jasan.
Ono sto je mene najvise dotaklo je njeno despotsko ponasanje u odnosu na moju majku. Ona se izdigla i pocela nekontrolisano da postavlja pravila ponasanja u novom prostoru.
Lepo je to platiti pomoc u kuci i na taj nacin postedeti ostale nepotrebnog posla, ali kada se kretanje zivog coveka svede na ograniceno korakanje po sterilnom prostoru, bez tolerancije za bilo kakvu kucnu delatnost, onda to zna da dotakne.
Kao sto sam napisala u prvom postu, moja mama je imala svoj prostor u kome je trebalo da ima mir, ali 'novopecena gazdarica' je vec dolazila na ideju da se i ta soba pregradi, jer ipak ne treba jednoj starijoj zeni (u ovom slucaju nasoj majci) svih tih 15 kvadrata, dovoljno je i pola manje...
 
citirana recenica je kontradiktorna
primjeri slicni navedenim nisu negativni jer ni sam naveden primjer to nije
tako da ako zelimo pisati o necem negativnom
treba nam nova tema, jer nece biti slicna ovoj

ps: hvala :)

Nije kontradiktorna vec sasvim jasno i jedino pitanje..naucite da sustinski odgovarate a ne da se vezujete za primer koji je tu da pripomogne odgovorima i pojasni temu..da je drugacije pisalo bi sta mislite o datom primeru
 

Back
Top