Omiljeno cveće

mirodjija, to su bas ti mirisljavi za rezani cvet. ima ih puno, izbor je veliki, cvetovi mogu da budu veci (20cm) ili manji (5cm), i da mirisu jace ili slabije. mogu da budu patuljasti (do 50 cm visine) i gigantski (2.5 / 3 m) u zavisnosti od vrste. ne vadis ih na jesen iz zemlje - samo posadis duboko i to je to. ako vas bilo sta u vezi njih interesuje recite, mislim da necete naci bolje obavestenog amatera od mene :) . ja imam kolekciju (oko 500 jakih i 300 mladih) u crvenoj, naradzastoj, zutoj, roze, beloj, zelenoj, crnoj boji... samo plave i sive nema.


 
Увек се дивим (и помало завидим) људима који умеју са цвећем и који налазе уживање и остварење у томе. :)
Волела бих да имам двориште и да могу да га уређујем и негујем цвеће у њему... Увек ме је смиривало чепркање по (туђим :() баштицама.
Када је прошао све у животу Волтеров Кандид је нашао смисао у ''окопавању свог врта''. ;)
 
Zanima me šta ženski deo foruma voli od cveća, a šta vole naši forumaši .....
Koje cveće volite da vam neko pokloni, a koje imate običaj da poklanjate vi nekome ?
Koje cveće gajite na prozorima ?
Šta gajite u stanu, od saksijskog bilja ?
A šta od cveća gajite u bašti (ako imate), a ako nemate koje bi ste izabrali da imate ?
Da li mislite da je cveće u cvećarama ili na pijacama skupo ?

Volim ljiljane, kale ili bele ruze.... hm cvece koje poklanjam nekome zavisi od osobe.
Cvece nikad nije skupo.... :D
 
Volim ljiljane, kale ili bele ruze.... hm cvece koje poklanjam nekome zavisi od osobe.
Cvece nikad nije skupo.... :D

hehe...pa nije baš tako...:) obično na proljeće kad se sadi cvijeće,bude baš skupo...a za jedno prosječno dvorište ili baštu treba prilično cvećki,ako hoćeš da liči na nešto...
ono,postoji doduše i druga opcija,da sam uzgajaš iz sjemenki,ali to je mnogo komplikovano...:D sve u svemu,cvijeće niti ovo za sađenje,niti rezano...nije uopšte jeftino,za naše prilike...
 
hehe...pa nije baš tako...:) obično na proljeće kad se sadi cvijeće,bude baš skupo...a za jedno prosječno dvorište ili baštu treba prilično cvećki,ako hoćeš da liči na nešto...
ono,postoji doduše i druga opcija,da sam uzgajaš iz sjemenki,ali to je mnogo komplikovano...:D sve u svemu,cvijeće niti ovo za sađenje,niti rezano...nije uopšte jeftino,za naše prilike...

skoknem do cvecare i etooo nema onda muke.... uostalom zivim u stanu:)
 
ej pa mojne tako ipak imam kaktus u sobi :lol:


da nije ovaj?:)

14btcoi.jpg
 
омиљено цвеће - дан и ноћ и мушкатле
подсећају ме на детињство, ваљда
мада волим и ливадско цвеће као нпр. кантарион. да ли је то цвеће или само лековита трава?
 
омиљено цвеће - дан и ноћ и мушкатле
подсећају ме на детињство, ваљда
мада волим и ливадско цвеће као нпр. кантарион. да ли је то цвеће или само лековита трава?

hm miris kantariona, lavande, cokolade ubrzavaju dotok krvi u penis....:mrgreen:
 
Imam nekoliko biljki u kuci - aloja, palma, papirus, onda onu jednu neunistivu, sa okruglim, debelim i sjajnim listicima al' ne znam kako se zove, i jedno drvo - isto ne znam kako se zove, izgleda kao ono drvece po ulici, samo malo... iz upravo navedenog vam je jasno da se u biljke ne razumem, ali drago mi je sto sam konacno naucila da ih zalivam... a cvece volim da dajem i da dobijam... obicno udjem u cvecaru - ili na pijaci - i izaberem neki miks koji deluje sareno i veselo...

E, muvalo,:heart: aj slikaj ti to tvoje cvece, pa postavi slike. Hoces? ;)
 
Ja volim zeleniš u kući,filadendron,fikus i biljke tog tipa, pa makar i origano u saksiji.Cvetno može u bašti i na terasi,u kuću jok. Mrzim karanfile bilo koje vrste (uvek me asociraju na 8.mart i poklanjanje učiteljicama,nastavnicama,profesorkama-najjeftinije bilo pa kao da se ušlihtamo svakoj ),kao i muškatle,smrde bre. Na poklon krv crvene ruže,kliše-znam. Ali ne volim kad se poklanja 101 ili 1001,bacanje para,po meni. Uvek pomislim šta je moglo sve da se kupi za te pare i da traaaaaje.
 
ne vidim kakva mu je drska ni kako izgleda cvet ali postoje crinum, cardiocrinum i lilium. pravi krin (iz roda crinum) nema lisce na drsci, nego iz rozete lisca pri zemlji izlazi gola drska koja na vrhu ima cvetove. otprilike kao amaryllis.
cardiocrinum ima lisce kao...salata, rasporedjeni su na drsci ali su veliki. pupoljci su kao ti sa fotke.
lilium candidum ima dole rozetu listova, pa sitne listice priljubljene uz drsku, sve do cvetova.
 

Back
Top