Omiljeno cveće

Jedino ako nije neki rodjak čuvarkuće ...il možda muška čuvarkuca - neizdepilirana :mrgreen:
Zanimljivo je sto ide u vis , i sto se listići brzo suše , pa na tom mestu izraste ceo novi grozd...

A posebno je zanimljivo što opstaje i kad ga ne zaliješ 15 dana ! :cool:
 
Mogućno, mogućno...
' Ćeš pelcer ?
Сумњам да би ми се одржо.:(
Код мене је зими јако топло и сув ваздух (греју ови из топлане ко ненормални), па ми свако цвеће страда због тога...
 
Zanima me šta ženski deo foruma voli od cveća, a šta vole naši forumaši .....
Koje cveće volite da vam neko pokloni, a koje imate običaj da poklanjate vi nekome ?
Koje cveće gajite na prozorima ?
Šta gajite u stanu, od saksijskog bilja ?
A šta od cveća gajite u bašti (ako imate), a ako nemate koje bi ste izabrali da imate ?
Da li mislite da je cveće u cvećarama ili na pijacama skupo ?
Nesto bas i nisam ljubitelj cveca... i malo mi je smesno ono klise ponasanje kad neka cura vidi neko cvece "jao sto je lepo" :lol: Al dobro kad vole ko ih zmirgla... nek natovare na sebe nepotrebnu obavezu brige o njemu ako oce. :lol: Nezgodno je to cvece gajiti... kad ga stavis na terasu onda moze vetar da ga poduva a unutra opet nema dosta svetla...jos kad neama ko da ga zaliva svo se sasusi.... i mirna backa... :lol:
Nemam obicaj da poklanjam cvece... osim u nekim specijalnim prilikama... kad moram... :lol: i da vise volim ono koje nema bodlje... :lol:
Nesto se ne lozim na cvece ali ima tih slika po netu sto lepo izgledaju...
Tipicna zemska tema...
538133918769041774ce3.jpg
 
Obožavam bele narcise. Njihov miris podseća me na detinjstvo i jedno brdo prekriveno njima u rano proleće.
Sebi kupujem svo poljsko cveće na koje naiđem i obavezno prvi đurđevak. Volim kada dobijem kale. Poklanjam kako kad, ali sklonija sam malim, lepo aranžiranim buketima nego gomili cveća, iako me je jednom do suza dirnulo kada je mojoj drugarici verenik poslao na kućnu adresu 1001 crvenu ružu. Korpe i korpe krv crvenih ruža.
Na terasi gajim samo petunije i viseće muškatle. Nažalost, ništa mi drugo ne uspeva.
U stanu imam samo dve saksije nekog širokolistog cveća koje ne cveta i koje ne znam kako se zove, ali, eto, opstaje.
 
joj... meni se gadi od petunija i muškatli. i smrde mi...
.

potpisujem :ok:
imam raznolikog cveca (koliko prostor dozvoljava)
Na terasi nema sunca tako da od svog cveca sezonskog uspeva mi lepi Jova i Begonija,kao i Hosta.
Unutra su ljubicice,dracena,kroton,htistov venac,Bendzamin i jos kojesta...
I naravno Kala je ipak moja najveca ljubimica,skromna,elenantna i direktna...
 
Poslednja izmena:
SSA43719.JPG (140,3 KB)
SSA43720.JPG (132,5 KB)
Sutra cu slikati jos ,ovo sam trenutno imala u kompjuteru.
Obozavam africke ljubicice ali ih nemam puno.Imam nesto sobnog cveca:fikus,safleru,bendzamin...
 

Prilozi

  • SSA43719.JPG
    SSA43719.JPG
    140,3 KB · Pregleda: 23
  • SSA43720.JPG
    SSA43720.JPG
    132,5 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
sobnog bilja imam raznoraznog, volim sve te "zeljaste" lisnate biljcice koje imaju zanimljiv oblik ili dekorativne sare. volim ljubicice i predivno je kad gledas kako im izbija pupoljak po pupoljak. trenutno se vecina oporavlja od tretmana mog psa koji se zabavljao biljem dok je bio mali i sam u stanu. ljubicice nisu prezivele :( guzmanija nikako da mi procveta (spasila sam jedan izdanak). pu-pu-pu nolina i aloja bujaju i bas su mi lepe, kordalina purpura-dodje kao neka mini palma, naravno tu su i klasici dobijeni na poklon: dracena, drvo zivota, bendzamin, adam, neka lozica koja kunja godinama.

mnogo volim fitonije, lake su za drzanje a sarene i simpaticne.

imam neko cvece koje mrzim, nece vise ni da cveta, a nikako da ga se otarasim, uvek ostane neki pelcer koji neko ne uzme, pa biljka zivne, pa mi je redovno napadnu biljne vasi i tako u krug, ima da je svu poklonim: zaboravih kako se zove...

gerberi i ljiljani su mi jako lepi... to najcesce kupujem drugima. sebi kupujem raznorazno rezano cvece, nekad one male ruzice, nekad hajducku travu (mnogo je lepa kad naprave ogroman buket, i kad je u vise boja), ali ne precesto, nervira me sto kratko traje...

kale me uvek podsecaju na groblje :(

volim narandzasto cvece, one sitne karanfilice i kako se zovu one... zimske ruze bese?


imamo i limun, grejp i divlju mandarinu, sve iz semena, ali ne cvetaju, samo onako drvca...

zanemarim bilje ponekad, bude mi i smor da ga negujem, ali mi je nekako mrtvo bez njih...
 
volim svo ali baš svo cveće....uzivam u njemu maksimalno i nije mi nikada teško
da odvojim vreme koje je potrebno da bi ga lepo negovala.........ako iz nekog
razloga počne da boluje, dajem sve od sebe da ga povratim...čak i po cvećarama
tražim stručne savete...eto svako "blesav" na svoj način............:lol:
 

Back
Top