Koje cveće volite?

Da li vollite saksijsko ili cveće u vazni ?
Da li u stanu, terasi ili vašem malom vrtu gajite cveće ?
Sve, sve, sve!
Iako spadaju u ukrasne biljke, najmanje volim agave i kaktuse.
Gajim nešto sobnog bilja, ali glavna mi je zanimacija dvorišno cveće.
Najbolje mi uspevaju do sad karanfili, dragoljubi, ruže, cinije, jesenje ruže i kadifice,
ali svake godine sejem po nešto novo. Ove pokušavam da iz semena izvedem zevalice, verbene, lepog Jovu, dan i noć. Dobila sam i na poklon neke kesice. Svemu ću dati šansu.
Uživancija mi je čekanje prvih klica i listića i volim da riškam po zemlji, čupkam korov, zalivam biljke i obilazim ih svakodnevno, tako da je jasno koje cveće mi je omiljeno.
A tebi?
 
I ja moram da odgovorim sve bez izuzetka. Doista najmanje volim da dobijem sečeno. Ne volim da gledam kako nešto umire.
Lakše mi je da odgovorim šta najmanje volim. Najmanje volim balkonsko cveće pošto je to obično jednogodišnje cveće koje ja ne umem a i iskreno mrzi me da se zezam sa njima zimi pod specijalnim uslovima. Obično mi sve muškatle, begonije, pištike, primule i tome slično završe u smeću pre ili kasnije.
Kaktuse volim iz daleka. Valjda sam ih previše imala a ko ih nije unosio, iznosio, presađivao taj ne zna kakva su muka.
 
IMG_8695.jpeg
 
ja sam kada je cvece u pitanju kao dete sa širom otvorenim očima koja bi na pijaci cveca pokupovala sve jer volim cvece
i saksijsko i rezano i imam ga u žardinjeri i u saksijama,jedino ga nemam u bašti jer nemam baštu,a volela bih da je imam ..bila bi ta bašta kao Rajski vrt...:)
 
ja sam kada je cvece u pitanju kao dete sa širom otvorenim očima koja bi na pijaci cveca pokupovala sve jer volim cvece
i saksijsko i rezano i imam ga u žardinjeri i u saksijama,jedino ga nemam u bašti jer nemam baštu,a volela bih da je imam ..bila bi ta bašta kao Rajski vrt...:)
Verujem!
Šta bi sve gajila u svom Rajskom vrtu? Šareno, mnogo, razno... ili bi se zadržala na par vrsta?
🤗
 
Verujem!
Šta bi sve gajila u svom Rajskom vrtu? Šareno, mnogo, razno... ili bi se zadržala na par vrsta?
🤗
Tek sada videh tvoj post

Ne znam ni sama ovako na brzaka ali na primer:u jednom delu bašte bile bi visibabe, ljubicice,beli i žuti narcisi,zumbuli .kao prvo cvece kada krene prolece, Bile bi ruže i hortenzije obavezno
Magnolija,jorgovan,jasmin,onaj sitan karanfil, muškatle,dragoljub,zevalice, šimšir u jednom delu bašte,božur, petunije, lavanda ,ruzmarin,kadifice
i još neko kog ne mogu sada da se setim..
Znam samo da bi to moralo da bude veliko dvorište i bašta :)
 
Koje biljke su najbolje za stan? Ljudi greše, nekad unose unutra biljke koje nisu za unutra


Biljke pogodne za gajenje u stanu​


Fikus elastika, poznat i kao gumena biljka, jedna je od popularnih biljaka koje se često uzgajaju u stanovima zbog svoje dekorativnosti i prilagodljivosti unutrašnjim uslovima. Fikus je tropska biljka, poreklom iz Azije i Mediterana, koja svojim izgledom može oplemeniti vaš prostor. Poznato je više od 1000 vrsta ove biljke, ali se u kućnim uslovima gaji nekoliko vrsta:

  • Ficus elastic ili kaučukovo drvo
  • Ficus benjamina ili bendžamin
  • Ficus lirata
  • Ficus pumila
  • Fikus ginsend

ceo tekst na sajtu
 

Back
Top