Omiljeno cveće

parka, jel' ti treba pomoc?
berta, za ruze nesto zavisi od tipa zemlje u koju je posadjena, nesto od kultivara ili vrste same ruze a nesto i od djubriva koje upotrebljavas. ukratko, ako spojis krecnjacko/glinenu zemlju, ruzu koja nije kalemljena na rosa canina var. laxa a cveta samo jednom godisnje, zalivanje hlorisanom vodom i neodgovarajuce djubrivo, dobices hloroticnu (bolesnu) ruzu koja daje 3 cveta u godinu dana. neke su ruze naprosto slabe, sta god da im radis one su jadne - takve zamenis jacim hibridima koji odgovaraju tvojoj zemlji i resila si problem.
ne idu ni meni sobne biljke - mada desi se da ih posadim u bastu i tek tada vidim sta se desava.
 
Jao znam ja šta mojoj ruži fali ali problem nije mali ne da se iskoreniti tako lako.
Naime ta izdržljiva biljčica raste na metar od oraha, da, da, dobro ste čuli. A taj oraj je star mnooogo tako da mu ne mogu ništa.
A ruža je super, ona cveta mašala, ali samo jednom. Posle krene orah da se linja i ja koliko god čistila stalno se skuplja lišće i nema šanse da je nateram da procveta posle toga.
 
Jao znam ja šta mojoj ruži fali ali problem nije mali ne da se iskoreniti tako lako.
Naime ta izdržljiva biljčica raste na metar od oraha, da, da, dobro ste čuli. A taj oraj je star mnooogo tako da mu ne mogu ništa.
A ruža je super, ona cveta mašala, ali samo jednom. Posle krene orah da se linja i ja koliko god čistila stalno se skuplja lišće i nema šanse da je nateram da procveta posle toga.

Interesantno ...
 
Jao znam ja šta mojoj ruži fali ali problem nije mali ne da se iskoreniti tako lako.
Naime ta izdržljiva biljčica raste na metar od oraha, da, da, dobro ste čuli. A taj oraj je star mnooogo tako da mu ne mogu ništa.
A ruža je super, ona cveta mašala, ali samo jednom. Posle krene orah da se linja i ja koliko god čistila stalno se skuplja lišće i nema šanse da je nateram da procveta posle toga.

heh...gdje baš nađe blizu oraha?mi u selu imamo šljive...i one koje su blizu oraha ne rađaju...valjda on u sebi ima nešto otrovno...:roll:
kažu da ne valja ni ljudi da budu ispod oraha dugo...
 
1-1.jpg
 

Back
Top