Omiljeno cveće

jao meni neko lishce u sobi koje sam dobila - imam tri saksije lisnatog bilja - izgleda da crkava

eto ako neko hoce da usvoji a ja sam iz bgd - morali bismo nekako da se sretnemo :I - neka mi pise ovde privatnu poruku mada sma skepticna mozda oce neko da me zezne, ali ja nesto ne umem da se bavim biljkama cim to prelazi neko osnovno - zalij-jednom-nedeljno-i-....-presadjivaje hm nisam ja mama mi je presadila ali ne pomazhe evo zla sam

imam neku kao puzavicu i ima veliko lisce ali ona je bash stala a lepo je rasla
onda imam neko lisce kao zvezdasto belicasto-zeleno izgleda da sam ga ispekla na suncu
i nesto sto ide uspravno to se jos koliko toliko drzi ali ne znam kako ce ovo stablo da izdrzi, tanko je i ima padajuce usko lisce.

sad nekako ipak su to nekakvi prijatelji ali ja se bas ne brinem o njima . mislm prija imat nekakvu biljku u sobi. ali verovatnose niko nece javiti . inace sad su vec malo vece biljke i imaju vece saksije, dok su bile male bilo je lako a sad ovu puzavicu valjda treba nekako ucvrstiti jos bolje otkud znam.

u stvari razmislicu jos al ako neko oce nek se javi. mozda bih sad gajila jednu saksiju sa cvecem i bas joj se posvetila, ako ove odu. mozda. ili ako imate savet ali ne znam sad naziv. ne volim toliki posao oko toga
 
Suncokret je moje omiljeno cvece. On za mene ima stvarno posebno znacenje....
I volim svo cvece koje ima cvet nalik suncokretovom (gerbera, na primer).... Kad vidim njivu sa suncokretima imam utisak da cu da poletim od srece.
Volim i visece muskatle...Na prozorima i terasama.
A mnogo volim i kaktuse. Pre 18 godina kad sam bila mala devojcica, naterala sam sestru da mi na sjamu kupi jedan malecki kaktus....Tada nije bio visok ni 5 santimetara, ali sada je visok metar i imam mnogo njegove "dece"..E, taj kaktus svakog leta nekoliko puta cveta i ima predivne cvetove roze-bele, cija je cvetna drska dugacka oko 4 santimetra. Predivno mirise, ali on procveta u zoru i cvet mu traje samo jedan dan...Ipak, za toliku lepotu vredi je cekati makar i na jedan dan. Imam slike na mob.tel. njegovih prelepih cvetova, ali ne znam da li cu uspeti da skinem te slike sa mobilnog tel.
 
Poslednja izmena:
Svakog proleca kupujem sadnice ruza za bastu: volim one neznih boja: roze, bela, belo - roze, narandzasta, zuta...KUpila sam ovog proleca i plavu ruzu, ali jos nije procvetala...Kupila sam i jednu belu, ali onda se ispostavilo da je narandzasta, a ne bela....
 
Volim cvijeće koje cvjeta...Ne volim ono samo lisnato,tipa adama,filadendrona,fikusa,onog sa ušiljenim listovima,ne znam kako se zvaše i sl...Nekako mi je to cvijeće sumorno...Od tog necvjetajućeg jedino volim palmu dracenu...Od sobnog cvijeća volim afričke ljubičice,male kaktuščiće :) i orhideje...Na balkonu najljepše izgledaju petunije i begonije...
Od baštenskog .... ruže su nezamjenljive...zatim jorgovan,ali samo napolju(u kući u vazi njegov miris guši),turski karanfil,jesenke ruže,lale...nezaobilazne u proljeće,i kamenjarke ciklama boje...E,da volim i jedan cvijet koji ne znam kako se zove,i niko koga pitamo ne zna...ima velike zelene "masne listove" i bijeli cvijet sličan ljiljanu...a raste u vidu bokora...To je cvijet koji me podsjeća na djetinjstvo...Ako neko zna šta je to ,neka javi...:)
Nisam neki stručnjak za gajenje cvijeća,ali zanimljivo mi je i volim ga...
Eto,to je ukratko...vjerovatno sam neko i zaboravila...a sviđa mi se...:D

p.s. Je li čuvarkuća u stvari vrsta kaktusa...?:roll:
 
Volim cvijeće koje cvjeta...Ne volim ono samo lisnato,tipa adama,filadendrona,fikusa,onog sa ušiljenim listovima,ne znam kako se zvaše i sl...Nekako mi je to cvijeće sumorno...Od tog necvjetajućeg jedino volim palmu dracenu...Od sobnog cvijeća volim afričke ljubičice,male kaktuščiće :) i orhideje...Na balkonu najljepše izgledaju petunije i begonije...
Od baštenskog .... ruže su nezamjenljive...zatim jorgovan,ali samo napolju(u kući u vazi njegov miris guši),turski karanfil,jesenke ruže,lale...nezaobilazne u proljeće,i kamenjarke ciklama boje...E,da volim i jedan cvijet koji ne znam kako se zove,i niko koga pitamo ne zna...ima velike zelene "masne listove" i bijeli cvijet sličan ljiljanu...a raste u vidu bokora...To je cvijet koji me podsjeća na djetinjstvo...Ako neko zna šta je to ,neka javi...:)
Nisam neki stručnjak za gajenje cvijeća,ali zanimljivo mi je i volim ga...
Eto,to je ukratko...vjerovatno sam neko i zaboravila...a sviđa mi se...:D

p.s. Je li čuvarkuća u stvari vrsta kaktusa...?:roll:

E,da volim i jedan cvijet koji ne znam kako se zove,i niko koga pitamo ne zna...ima velike zelene "masne listove" i bijeli cvijet sličan ljiljanu...a raste u vidu
-Slikaj i pokaži, možda ga neko od nas prepozna ...

p.s. Je li čuvarkuća u stvari vrsta kaktusa...?:roll:[/QUOTE]
-Čuvarkuća nije kaktus, mada liči - to je biljka iz familije mlečika ... .
 

Prilozi

  • SSA43747.jpg
    SSA43747.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 17
  • SSA43749.jpg
    SSA43749.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 12
  • SSA43751.jpg
    SSA43751.jpg
    30,6 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
je l gajish limun, grejpfrut.. u saksiji ili imas bashtu? je l zivis u nekom mirnom delu grada tj ne znam da li si u bgd

u centru sam i na balkonu su muhskatle dovoljno su robusne da izdrze smog ali i one tu i tamo umiru ali nisu moje

u saksiji, u stanu, nego nit cveta nit radja, tako da je obicno drvo... limun bi trebalo kalemiti da bi radjao valjda...
 
hvala dear, bas mi je drago sto ti se svidja :)
to je azijatski hibrid, ljiljan "lady willemse", vec je 3. godina od kako je u basti. polozaj cveta je specifican pa ga zato najvise i volim od svih azijatika
 
stvarno nista, samo da se posade dublje od drugih lukovica (oko 15 cm dubine) a ubiju se od cvetanja. roze prvi je stargazer, njega je lako naci u poljopotekama i gc. to je orijentalni ljiljan koji jako mirise, a moze i u saksiju da se posadi (samo da nije ona najmanja saksija).
 
stvarno nista, samo da se posade dublje od drugih lukovica (oko 15 cm dubine) a ubiju se od cvetanja. roze prvi je stargazer, njega je lako naci u poljopotekama i gc. to je orijentalni ljiljan koji jako mirise, a moze i u saksiju da se posadi (samo da nije ona najmanja saksija).

To je ona vrsta što može da se nađe u cvećarama, kao rezano cveće ?
I ako se posadi u bašti (ne u saksiji) da li mora da se vade lukovice pred zimu, ili mogu da ostanu u zemlji ?
 

Back
Top