Obama ne odustaje od raketnog štita

Pa nesto ne vidim da bi ta raketa isla preko Poljske.


ja sam to gledao davno... koliko se secam ne ide bas tacno preko poljeske ali je to ok jel te rakete imaju dobar domet i mogu da srede stvari ako bi neka raketa iz tih islamskih zemalja krenula ka pojedinim americkim gradovima!

mislim tako su meni objasnili

cak sam vidjao i mape koje pokazuju da bi se lako sa stitom u Poljskoj mogli braniti neki severni americki gradovi
 
Poslednja izmena:
ja sam to gledao davno... koliko se secam ne ide bas tacno preko poljeske ali je to ok jel te rakete imaju dobar domet i mogu da srede stvari ako bi neka raketa iz tih islamskih zemalja krenula ka pojedinim americkim gradovima!

mislim tako su meni objasnili

cak sam vidjao i mape koje pokazuju da bi se lako sa stitom u Poljskoj mogli braniti neki severni americki gradovi

Ko ti je objasnjavao?? Zika Obretkovic??
Koji Iran i interkontinentalne rakete to su price za idiote iste one koje su se primile na to da Irak ima oruzje za masovno unistenje a kasnije ispade da Irak nije imao nista.
Onaj ko veruje da Ameri tu trpaju rakete prema Rusiji zbog nekog terorizma i sl. zaista treba da se zabrinu za svoju inteligenciju.
 
kapiras... ubili bi dve muve jednim udarcem... taj stit bi branio i od terorista i od rusa... obe strane bi mogao da dosegne i da im onesposobi projektile

Koje muve?? Bato da li si ti cuo za nuklearne podmornice na primer?? Znaci Rusija moze da zvekne atomsku Amerima odakle hoce kakav crni stit u Poljskoj i slicne gluposti pa cak ako zazele Rusi mogu da im najave tacno kada ce lansirati rakete preko te Poljske i opet dzaba Amerima ..nista nece moci da ucine.
 
A ameri kao ne mogu da zveknu rusima atomsku.....

Mogu ali kao prvo stoji pitanje zasto bi jedni drugima zveknuli atomsku.
Rusi nisu ti cija je politika da otimaju tudje a americka jeste....znaci ako bi i doslo do eventualnog sukoba 100% bi izazivac bile USA. Ee sad posto iste nisu lude da direktno udare na Rusiju onda ce prvo koristiti majmune iz istocne Evrope kao sto su nedavno malo testirali sa Gruzijom.
 
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Шта каже овај са ЕУ заставом у аватару, иранске интерконтиненталне ракете ће се пресретати изнад Пољске :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Али најјачи су ови Пољаци, што им никад није доста батина, имам осећај да ће их Нецми и Руси поделе ко у стара добра времена.
 
Obama denies Poland missile vow


US President-elect Barack Obama has not given a commitment to go ahead with plans to build part of a US missile defence system in Poland, an aide says.

He was speaking after Polish President Lech Kaczynski's office said a pledge had been made during a phone conversation between the two men.

But Mr Obama's foreign policy adviser, Denis McDonough, denied this.

Russia opposes the US scheme and has announced plans to deploy missiles on Poland's border as a counter-measure.

On Friday, EU leaders said the decision would not contribute to creating a climate of confidence or to the improvement of security.

'No commitment'

In a statement published on his website on Saturday, Poland's president said Mr Obama had "emphasised the importance of the strategic partnership of Poland and the United States and expressed hope in the continuation of political and military co-operation between our countries."

''He also said that the missile defence project would continue," the statement added.

When asked about the declaration, McDonough said that the US president-elect had had "a good conversation" with Mr Kaczynski about the American-Polish alliance and discussed missile defence, but "made no commitment on it".

"His position is as it was throughout the campaign, that he supports deploying a missile defence system when the technology is proved to be workable," Mr McDonough told the Associated Press.

In the past, Mr Obama has said he wants to review the plans for a missile defence system in central Europe to ensure it would be effective and not target Russia.

But the BBC's Adam Easton in Warsaw says the Russian government believes the plan to locate 10 interceptor missiles in northern Poland and a tracking radar in the Czech Republic will do exactly that.

In his first state of the nation address on Wednesday, Russian President Dmitri Medvedev said Moscow would neutralise the system by deploying short-range missiles in its western enclave of Kaliningrad on Poland's border.

The US military insists the shield is incapable of destroying Russian rockets and is designed solely to guard against missile attack by so-called "rogue states", such as Iran.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7717669.stm

Malo smo požurili...
 
kapiras... ubili bi dve muve jednim udarcem... taj stit bi branio i od terorista i od rusa... obe strane bi mogao da dosegne i da im onesposobi projektile

"taj" terorizam je paravan za igranje mnogo ozbiljnije igre. to bi sada vec trebalo da su i deca u skoli sa posebnim potrebama shvatila.

ima i ona izreka, boze cuvaj me od prijatelja, a od neprijatelja cu se sam cuvati.
 
ja sam to gledao davno... koliko se secam ne ide bas tacno preko poljeske ali je to ok jel te rakete imaju dobar domet i mogu da srede stvari ako bi neka raketa iz tih islamskih zemalja krenula ka pojedinim americkim gradovima!

mislim tako su meni objasnili

cak sam vidjao i mape koje pokazuju da bi se lako sa stitom u Poljskoj mogli braniti neki severni americki gradovi

hahahh gluplja pricha na ovu temu se ne mozhe smisliti. prvo, iran razvija raketni potencijal za izrael, ne za evropu ili ameriku. drugo, ruje i ameri nisu, ne ratuju niti che ikada ratovati jedni sa drugima, stari su to prijatelji. ali show ne sme da stane, a poljaci na kraju opet ispadaju glupi.
 
Novoizabrani predsednik SAD Barak Obama obećao je predsedniku Poljske Lehu Kačinjskom da neće odustati od projekta da američki antiraketni štit bude razmešten u Poljskoj i Češkoj, saopšteno je iz kabineta poljskog predsednika.


Kako se navodi, Obama je noćas kratko telefonom razgovarao s predsednikom Kačinjskim i premijerom Donaldom Tuskom, kojima ja zahvalio na čestitkama posle izbora i uverio ih da Poljska ostaje strateški saveznik SAD u Evropi.

Crni Princ Je Majmun Kao I Ostali Ameri /
 

Back
Top