Мишел Обама, Камала или Хилари уместо Бајдена

Уторак, 27.02.2024. у 23:12

Мишел Обама, Камала или Хилари уместо Бајдена​


677z381_654cf8854a3396c8710fdc96.jpg

(Фото Бета/АП)

Готово половина америчких гласача сматра да је вероватно да ће се Демократска партија определити за другог кандидата да замени актуелног председника Џозефа Бајдена у овогодишњој председничкој трци, а бивша прва дама Мишел Обама им је фаворит за ту замену.Анкета коју је „Расмусен рипортс" спровео телефоном и онлајн од 18. до 20. фебруара, показала је да 47 одсто од 960 испитаника верује да ће "демократе вероватно заменити Бајдена другим кандидатом пре новембарских избора", док 22 одсто грађана ову опцију сматра "веома вероватном".
Кад је реч о кандидатима који би могли да замене Бајдена, чија је способност да преузме други мандат доведена у питање због његове старости и извештаја о лошем менталном здрављу, води Мишел Обама са вероватноћом од 20 одсто.
Садашња потпредседница САД Камала Харис добила је у овој анкети 15 одсто шансе да постане кандидат који ће међу демократама заменити Бајдена, док је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон добила 12 одсто.
На листи су и гувернер Калифорније Гевин Њусом са 11 одсто, као и гувернер Мичигена Гречен Витмер са 9 одсто. Поред тога, 27 одсто испитаника је изабрало опцију "нико од њих", док је 6 одсто навело да нису сигурни како да одговоре.
Мишел Обама до сад није показивала интересовање да се кандидује за председничку функцију. У једном интервјуу 2018. изразила је жељу да се клони политике.
„То није нешто што ме занима нити бих то радила", рекла је она.

https://www.politika.rs/articles/details/601562

Kamala je već predsednica. Hilari je gubitnica. Demokrate bi jedino spasila Mišel.
Zašto su američki političari kao šahovske figure?

Zato što jedan dolazi, drugi odlazi, a kraljica se uvijek čini kao najbolji potez, ali na kraju, obično ostane samo šah-mat!
 
Mislim da nema sanse da dodje zena za predsednika u americi kakva god situacija bila.
Zivi bili pa videli stosekaze.

Ko jos sanja da se mi ovde nesto palimo na Ameriku moze slobodno malo da oladi,
bili, videli, pipnuli i vrlo brzo shvatili da nije ni za ...

Iskreno, zabole me 13 prase ko ce da im bude predsednik,
mogu i neku mumiju da izvade i nameste u fotelju u ovalnoj sobi,
vrlo dobro se zna cemu sluzi predsednik u americi.
 

Back
Top