NOVOGODOSNJA PUTOVANJA -gde,iskustva, preporuke...

Ne znam zašto se u Grčkoj plaća 10 Eu. Možda je to cena po osobi za dobijanje grupne vize.

PREUZETO SA KLUB PUNIKA SRBIJE

"Šengen" je ime gradića u Luksemburgu, gde je, juna 1985. godine, sedam zemalja Evropske Unije potpisalo sporazum o ukidanju međusobnih granica. Danas se u šengenskom sporazumu nalaze sledeće zemlje: Austrija, Belgija, Danska, Finska, Francuska, Nemačka, Island, Italija, Grčka, Luksemburg, Holandija, Norveška, Portugal, Španija, Švedska. Sve ove zemlje, osim Islanda i Norveške, članice su Evropske Unije. Ostale zemlje EU nisu, za sad, u šengenskom sporazumu.

Sa šengen vizom, možete putovati po svim zemljama šengenskog sporazuma, pošto između ovih zemalja ne postoje granice. No, postoje izvesna ograničenja.

Šengen viza može se dobiti SAMO I ISKLJUČIVO u ambasadi u zemlji u kojoj živite.

Ako nameravate da posetite samo jednu zemlju šengenskog sporazuma, vizu morate tražiti od ambasade te zemlje.

Nameravate li da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, vizu tražite od ambasade zemlje koja je vaša glavna destinacija.

Ukoliko nameravate da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, a nemate glavnu destinaciju, vizu tražite od ambasade zemlje koja predstavlja vaš prvi ulazak u šengen - zonu.

Ukoliko vaš zahtev za šengen-vizu bude odbijen, računajte da ćete biti na gubitku 30ak evra koliko ste dali za vizu, zatim 20% od osiguranja, 20% od povratne karte (ako je karta koštala recimo 250 evra, ode vama 50 evra u džepove sitnih kradljivaca)... Da ne pominjemo pečat - odbijenicu koji vam zveknu u pasoš. Pre nego što odlučite da idete kao samostalni putnik, dvaput razmislite koliko vam se to isplati, i uzmite mapu sveta pa malo pogledajte koje još zemlje postoje.
 
Ne znam zašto se u Grčkoj plaća 10 Eu. Možda je to cena po osobi za dobijanje grupne vize.

PREUZETO SA KLUB PUNIKA SRBIJE

"Šengen" je ime gradića u Luksemburgu, gde je, juna 1985. godine, sedam zemalja Evropske Unije potpisalo sporazum o ukidanju međusobnih granica. Danas se u šengenskom sporazumu nalaze sledeće zemlje: Austrija, Belgija, Danska, Finska, Francuska, Nemačka, Island, Italija, Grčka, Luksemburg, Holandija, Norveška, Portugal, Španija, Švedska. Sve ove zemlje, osim Islanda i Norveške, članice su Evropske Unije. Ostale zemlje EU nisu, za sad, u šengenskom sporazumu.

Sa šengen vizom, možete putovati po svim zemljama šengenskog sporazuma, pošto između ovih zemalja ne postoje granice. No, postoje izvesna ograničenja.

Šengen viza može se dobiti SAMO I ISKLJUČIVO u ambasadi u zemlji u kojoj živite.

Ako nameravate da posetite samo jednu zemlju šengenskog sporazuma, vizu morate tražiti od ambasade te zemlje.

Nameravate li da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, vizu tražite od ambasade zemlje koja je vaša glavna destinacija.

Ukoliko nameravate da posetite više zemalja šengenskog sporazuma, a nemate glavnu destinaciju, vizu tražite od ambasade zemlje koja predstavlja vaš prvi ulazak u šengen - zonu.

Ukoliko vaš zahtev za šengen-vizu bude odbijen, računajte da ćete biti na gubitku 30ak evra koliko ste dali za vizu, zatim 20% od osiguranja, 20% od povratne karte (ako je karta koštala recimo 250 evra, ode vama 50 evra u džepove sitnih kradljivaca)... Da ne pominjemo pečat - odbijenicu koji vam zveknu u pasoš. Pre nego što odlučite da idete kao samostalni putnik, dvaput razmislite koliko vam se to isplati, i uzmite mapu sveta pa malo pogledajte koje još zemlje postoje.
Ne znam sta hoces da kazes ovim postom, edukacija?
Da ovo nisi napisao, ne bi niko ziv znao nista o sengenu....
 
Prvi razlog,

samo kod njih od takozvane "braće" plaćamo Vizu.
Mislim, nisam ni pomenuo Danke Deutchland jer ćemo njima da plaćamo i kada uđemo u EU ;)

Drugi razlog,

U Grčkoj je i pre 1990. i silnih dešavanja kada smo mogli da putujemo bilo gde bilo problema sa ulaskom.

Treći razlog,

Bitan je i način dobijanja vize koji je za Grčku krajnje komplikovan.

dakle sada nemaju razloga da se vade na Makedoniju...

P.S. znam osobu koja nije mogla da dobije vizu jer joj je u pasošu stajalo da je rođena u Skoplju, BJR Makedonija a grčki konzulat u Nišu je tražio da joj piše samo Skoplje.
Ne znam sta pokusavas da dokazes i to sto radis, radis traljavo. Ako vec tvrdis da je viza 10 evra, proveri o cemu pricas, da li grupna ili individualna.

- Prvi razlog: - kakvu to mi pa bracu imamo pa negde nesto placamo negde ne? I kakve veze ima Nemacka (za koju uzgred budi receno takodje placamo vizu)?
- Drugi razlog: - Verovatno za razliku od tebe, ja sam i pre 1990 putovao u Grcku izmedju ostalog i ne secam se ama bas nikakvih problema. O cemu pricas?
- Treci razlog: - Nista komplikovaniji i problematicniji od mnogih drugih. Probaj sa Spanijom ili Italijom pa javi kako si prosao, itd...

Sve ovo govorim iz licnog iskustva i ne pricam napamet (ili "rece mi jedan co'ek.."). Ti?

Al' da ne spamujemo temu, sto se mene tice, stvari jasne, kako sam i napisao, nema potrebe da raspravljamo.
 
:) XE XE "Ajde da ne spamujemo temu al samo da napišem nešto"

Ni ja ne pišem ništa napamet već sam uzeo cenovnik T.A. i gledao cenu Grčke vize...

Dakle mora da su pogrešno napisali... ;) Daću im tvoj broj telefona da te kontaktiraju u vezi kucanja novog cenovnika ;)

Da, da... pre 1990 su ljudi išli i u Grčku ali i svuda pa i u Zimbabve ako su hteli, i u Kinu i u USA i u Tursku :)
Ali su Grci i tada pravili problema zbog Makedonije kao što to čine i danas i to nama, bez razloga (naveo sam ti primer).

Poljska i Češka su u EU pa su im Vize besplatne a osiguranje najjeftinije...
Pa valjda su nam Grci za toliko prijatelji da nam progledaju kroz prste za tih 10 ili 35 ili 35+osiguranje.... ;)
 
Ali su Grci i tada pravili problema zbog Makedonije kao što to čine i danas i to nama, bez razloga (naveo sam ti primer).

T E Š K E gluposti !

Šta to nagoni ljude da pišu o nečemu što APSOLUTNO ne poznaju ?????

Jel' treba ja možda da postavim temu o teškoćama i bolu prilikom abortusa, a muškarac sam !!??

MI smo P R V I uveli vize Grcima, i u tom trenutku im je ta viza, osim za nesretnu Jugoslaviju, trebala samo za Kubu, Kinu i Kambodžu....Uveli smo im vizu, za vreme vojne hunte u Grčkoj 1967-me.

Pre Č E T R D E S E T godina !

I sad se žališ što su oni nama uzvratili istom merom ????

' Ajde malo enciklopediju u ruke, pa se onda pravi pametan....
 
I to bi sad trebalo da je duhovito !?

'Ajde malo smanji doživljaje. Ili si skroz neinformisan, pa ti treba neko da te prevede preko ulice, ili si ordinarni LAŽOV. Ne znam šta je gore....

Grcima nismo držali vizni režim, kako ti kažeš 7 godina, nego čitavih 36 ( TRIDESETIŠEST ), sve do 2003-će. I naglašavam, mi njima prvi uveli vize, pa su oni tek tada, kao svaka ozbiljna zemlja, recipročno uveli nama.
Čak i takav kakav si, moraćeš PRIZNATI da to nije baš isto......


ODLUKA SAVETA MINISTARA SCG O UKIDANJU VIZA

Savet ministara Srbije i Crne Gore je na sednici održanoj 29. maja 2003. godine doneo Odluku o ukidanju viza za ulazak i boravak u Srbiji i Crnoj Gori koja glasi:
1. Ukidaju se vize za ulazak i boravak u Srbiji i Crnoj Gori do 90 dana, na sve vrste putnih isprava, za državljane sledecih zemalja: Savezne Republike Nemacke, Francuske, Italije, Holandije, Belgije, Luksemburga, Velike Britanije, Irske, Španije, Portugala, Grcke, Danske, Švedske, Finske, Austrije, Švajcarske, Norveške, Islanda, Monaka, Lihtenštajna, Vatikana, Andore, San Marina, Izraela, Kipra, Malte, Ceške, Slovacke, Poljske, Slovenije, Litvanije, Letonije, Estonije, Hrvatske, Sjedinjenih Americkih Država, Kanade, Singaputa, Republike Koreje, Australije i Novog Zelanda.
 
Pa dobro de,

ako želiš da plaćaš grčku vizu i da sediš ispred konzulata dva do tri dana i noći ili da plaćaš cigane da ti čuvaju red (mada neki put znaju i da prođu sa jednim masnim burekom i 2L pivca) onda OK što se mene tiče... :)

i da se tešiš time što smo i mi njima nekada izdavali vize....
8)

p.s. znaš li možda koliko su koštale te vize i koliko je vremena trebalo da se dobiju i koja je dokumentacije trebala kada si već nabijena podacima?
 
Od svih zemalja okruženja bile one u EU ili ne najzahtevnije je izdavanje grčke vize i traje i do 10 dana.

Najlakše se dobija Turska pa onda Bugarska, Mađarska i Rumunska.

Što se tiče zemalja daljih zemalja EU stvari su malo rigoroznije za recimo Španiju, Portugaliju, Francusku, Belgiju jer se odbija dosta zahteva a nešto lakše je išlo za Nemačku, Holandiju,...
 
Moje prvo pitanje je glasilo

Da li je neko bio za NG u Poljskoj i kakva su istkustva.
A svađa je počela jer sam dao komentar u vezi izdavanja Vize za Poljsku, Češku i Slovačku koje je 100% potupno besplatno i mnogo manje zahtevno od izdavanja grčke vize.

dakle da li je neko posetio Krakow i da li je bolje ići tamo za NG ili u periodu April/Maj za koji T.A. već imaju ponude?
 
Pa dobro de,

ako želiš da plaćaš grčku vizu i da sediš ispred konzulata dva do tri dana i noći ili da plaćaš cigane da ti čuvaju red (mada neki put znaju i da prođu sa jednim masnim burekom i 2L pivca) onda OK što se mene tiče... :)

i da se tešiš time što smo i mi njima nekada izdavali vize....
8)

p.s. znaš li možda koliko su koštale te vize i koliko je vremena trebalo da se dobiju i koja je dokumentacije trebala kada si već nabijena podacima?
Pa tebe kad uhvate da lupetas onde biva "dobro de.."!?!
Nemoj se brukati i opricati os stvarima u koje se ocigledno ne razumes. Bolje ti je, ispasces manje neobavesten.
A koju to vizu dobijas tako sto usetas u ambasadu? Ti izgleda ne zivis u Beogradu pa ne znas, jadnice. Svuda se nazalost ceka i skoro svuda se nazalost placa, manje, vise.
Ne razumem zasto si se toliko ispizmio na Grcku, idi brate onda u Hrvatsku ili Japan, sta si se resio da lazes i lupas.
Sad kad ti je receno i objasnjeno u vezi viza Grcima, sad kao "nema veze to sto sam rekao, ajd sad malo da pricamo o romima" Kako samo lupetas covece.
Kako samo mrzim kad se neko ponasa kao ti, cim te uhvate da lupas, odmah se pravis blesav i porelazis na drugiu temu. Kao, bacio si kosku pa nije uspelo, idemo dalje, pominjes rome i cekanja...
Stvarno svasta trpi ova krstarica.
 
Od svih zemalja okruženja bile one u EU ili ne najzahtevnije je izdavanje grčke vize i traje i do 10 dana.

Najlakše se dobija Turska pa onda Bugarska, Mađarska i Rumunska.

Što se tiče zemalja daljih zemalja EU stvari su malo rigoroznije za recimo Španiju, Portugaliju, Francusku, Belgiju jer se odbija dosta zahteva a nešto lakše je išlo za Nemačku, Holandiju,...
Nije tacno za grcku vizu 10 dana. Od kad moja porodica putuje u Grcku, nikad nije cekala 10 dana! Opet pricas napamet.
Nego, jesi li ti ikada bio izvan tvog dvorista? Posetio Donja Strnjike na primer, Leskovac, Subotica (to ti je vec predaleko)
Daj nemoj se brukati!

I sta ti znace te konstatacije i analiza gde i kako se lakse ili teze dobijaju vize. Sve si to probao, sumnjam bato, sumnjam?
Ti kao neki strucnjak za vizne rezime?

Pisi brate nesto o temi, ne blamiraj se i ne izazivaj off-topice
Cccc
 
codemaker:
Pisi brate nesto o temi

jao kako si mi smešan, frustrastični... za kaj se tak nerviraš..
mora da ti je teško paо moj komentar... 8)

naravno da znam jer sam bio u situaciji da čekam pa sam prebacio na brata pa je on kupio hranu i piće ljudima da čekaju za Vizu. Zvali su oko 4-5 izjutra da dođe ponovo jer mu se približio "red"...

dakle lažu agencije za cenu i dokumentaciju
cccc

moram da ih zovem, podseti me...
 
Ne nerviram se ne brini, samo uzivam da razotkrivam ljude koji lupaju :)

Sad si se prebacio na sasvim novi teren diskusije. Vise ne pricas da samo Grci traze vizu da se plati, vise ne pricas da treba najmanje 10 dana, vise ne pricas da i drugi zatezu sa dokumentima. Sad si se okomio na redove ispred ambasade.
Verujem da ti redovi svakako nisu nesto sto moze da usreci ljude ovde. Moras samo uzeti u obzir da samo ambasada Grcke izdaje mnogostruko vise viza nego druge zemlje zajedno godisnje, jer nasi ljudi vole da ode tamo gde su prihvaceni i gde ih rado docekuju. Tehnicki nije moguce izdati tolike vize za tako kratko vreme (leti)

Ali snasli su se nekako zakazivanjem.
Dakle i sto se cekanja tice, ponovo lupas jer ne znas. Vise nema nocnih redova, niti nekih vecih redova. Zakazu ljudi i kad im je receno dodju, sacekaju malo i predaju dokumenta. Sad, sto neki dodju i kad im nije zakazano pa prave problem ostalima, druga prica, verovatno takvi kao ti, neuki ljudi pa ne znaju, mozda im treba i oprostiti.
Isto je sa preuzimanjem vize nakon par dana (nikako 10 kao sto kazes, cak i u jeku sezone), opet dodju u 4 oni kojima je receno u 5 a i oni za u 4 pa onda malo guzve.

Sve u svemu, te su tvoje price od nekih ranijih godina, od tada nisi video granice izgleda? To sto si ti cekao, mora da je bilo mLooooogo davno pa te i dan danas stra' da prodjes kraj ambasade Grcke? Ne boj, se mnogo je bolje nego ranijih godina, slobodno pozovi i zakazi naredne godine.

U medjuvremenu, ne lupetaj!
 
codemaker:
Vise nema nocnih redova, niti nekih vecih redova.

možda ako si letovao sad u jesen ili ćeš zimus letovati :)

codemaker:
Sve u svemu, te su tvoje price od nekih ranijih godina, od tada nisi video granice izgleda

a ti si sa 7.000 poruka izgleda video samo put od WC-a do kompjutera :)

veruj mi baš sam se proputovao poslednjih godina, hvala Bogu, i tek ću... :)

Ali najbitnije što sam hteo da kažem je da su podaci o cenama i dokumentaciji iz Agencija.
 
Ti si letos cekao nocu u redu? Gde to, u Turskoj? Ili si tek sad pao sa Marsa?
Al' nema veze, ja vise verujem sebi nego agencijama, to sto vidim i znam licno je ono cemu verujem, sta ces kad sam pragmatican.
Da si ti meni ziv i zdrav, vise od 10 godina "letujem" barem 4 puta godisnje kod tih istih Grka ciju ti vizu nocu cekas (valjda jedini stojis u redu, mora da je dosadno) i barem 2 puta godisnje sam negde na zapadu, tako da, nemas brige...
Naravno ne mislim da je sam broj putovanja napolje nesto sto je pokazatelj bilo cega. Mnogo je vaznije sta se donese SA putovanja (i tu ne mislim djindjuve i gace tek da ti bude jasno), tako da nema potrebe da se sad kao hvalimo i nadmecemo ko je vise putovao, ostavimo to za sebe, koliko ko moze i zeli, toliko ce putovati.

Inace, nisam se sa sve 7084 poruke naputovao. Nikad necu biti zadovoljan i uvek cu zeleti bar jos jednu zemlju da posetim, pa jos jednu, pa jos jednu... tako da - u pravu si, nisam stigao da se naputujem koliko bih zeleo i zalim zbog toga.

Samo ti prati Agencije (pazi da budu sa velikim "A") i putuj igumane, samo nemoj da lazes ovde i prosipas neistine i sve ce biti ok. Sretan ti put.

BTW: Uvek se pitam zasto se uvek neka budala uhvati za broj poruka, a to sledi neminovno kad ponestane argumenata.
BTW1: U 2008 godinu zu "ugaziti" u drevnoj Sparti, cisti da propratim i temu na kojoj postujemo
BTW3: Za 20-tak dana krecem u tu istu Grcku koja tebi dusmanski naplacuje vizu i tera te da nocu sam drezdis ispred ambasade.
 
Da si ti meni ziv i zdrav, vise od 10 godina "letujem" barem 4 puta godisnje kod tih istih Grka

ja bih posetio barem i još neku zemlju u životu ;)
dakle, sorry, što sam ti napao grke... da sam znao da živiš tamo eh....

evo preporuka:

Ljubljana, Slovenija
Salcburg, Austrija
Štutgart, Nemačka
Istambul, Turska
Bratislava, Slovačka
Montpelje, Francuska
Rejkjavik, Island
;)
 
Nego....ići u Rejkjavik zimi je pomalo naučna fantastika....
Šta ćeš čak tamo, kad ne možeš ni da izadješ na ulicu ? Ako ćeš sedeti u hotelu, to možeš i u Niškoj banji....

1. Sada je jesen.

2. Nisam ni pričao o zimovanju već o destinacijama uopšte tokom godine.

3. Rejkjavik nije Niška Banja jer tamo iskoriste toplu vodu za zagrevanje ulica te nije niti klizavo a ni toliko hladno kao van Rejkjavika
ali naravno slažem se da je leti mnogo, mnogo bolje
kada je temperatura oko 20ak stepeni. divota.

p.s. drug je bio krajem Avgusta tamo i prelepo se proveo...
 
ZAŠTO pišeš o celoj godini, kada je naslov NOVOGODIŠNJA PUTOVANJA ???

i drugi pišu o grčkim letovanjima ;) paćeniče... samo si ti čitaš onako probirljivo...

nije ni tebi lako čim si se odao drogama...

moja preporuka za NG kad smo već kod teme: tromeđa Brazila, Perua i Bolivije.
Ima jedan grad gde ni panduri nisu provirili...
raj za takve mlade perspektivne narkiće... ;)
 
EVO KONKRETNIH PREDLOGA :)

Novogodišnji KRAKOW

mainsquarekrakowwinternl8.jpg


------

Novogodišnja LJUBLJANA

ljubljana7xf.jpg


-----

Novogodišnja BRATISLAVA

bratislavanightxs0.jpg


------
 

Back
Top