Pomoć oko putovanja avionom

Veruj mi nema,zadnjih dve godine imam vise od deset letova raznim kompanijama i po raznim destinacijama,nigde nista besplatno nisam dobio.
pa kad ides mufte sumnjivim kompanijama. :mrgreen:

ovo sam verovatno sanjao na dvosatnom letu do turske.

20230730_080120.jpg



20230730_080204.jpg
 
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?

Hvala na odgovorima.


1. Hranu da, vodu ne. Isprazni flašu pre skenera pa napuni u wc-u

2. Do 100mll ne, preko toga očigledno da

I sama nosim sočiva, ne treba ti više od 100 mll tečnosti, to traje 2, 3 nedelje sigurno
 
to je tacno ali se meni nekako gadi da pijem vodu iz wc-a
a i dobijes flasicu vode u avionu.,
ne znam samo odakle toliki strah da ce te umreti od gladi i zedji.
brate necete :D
a onda kad sletite kupite sta hocete u gradu gde ste dosli.
radi se o principu... u ne znam koliko je u Srbiji, ali u DE je 1m³=0,30€. Dakle 1000 L vode kostaju 30centi.
sto znaci da je 0,5L kada ga tocis na cesmi = 0,00015 €, a oni to prodaju za 3€, tj. po 20.000 puta visoj ceni.
ne radi se o 3€, nego necu da budem ovca... sa Air Srbijom mislim da sam leteo samo jednom u zivotu pre 10ak godina, pa ne znam kakva je trenutna situacija, ali kod Luffthanse, Wizzair, Ryanair, Pegasus, Corendon i dr. sa kojima sam leteo poslednjih par godina, u avionu se dobija se K*RČINA! tj. dobije se ako oces da platis dodatno... ni kod babe nema vise dzabe! tako da ostaje ili voda iz klozeta ili to 20.000 x vecoj ceni :mrgreen: ;)
 

Back
Top