Pomoć oko putovanja avionom

Etaernal

Aktivan član
Poruka
1.810
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?

Hvala na odgovorima.
 
Imaš na sajtu svake aviokompanije. Originalno upakovane bočice do 150ml su dozvoljene kao i lekovi bez oznake crvenog trougla. Ukoliko nosiš takve lekove treba ti recept za isti.

Hrana i voda - ne znam na šta tačno misliš ali npr letos je ćerka upakovala brdo nekih slatkiša u torbu (ne znajući da ne sme to da nosi, nije imala mesta u koferu) i tu torbu je stavila na traku ali nisu joj ništa rekli, samo su je pustili sa tim.
 
Uvek koristi termine licni prtljag i prtljag, jer to nije isto....licno je ono sto nosis i stavis iznad sedista, a prtljag je ono sto dobije markicu i ide u ...gde vec ide...zavisi od organizacije aerodroma, ne mora isti avion...

Hranu i vodu oduzimaju na ulazu , pa je do njih....
A ovi u avionu ne oduzimaju nista od toga...
Lekove prepoznaju , cak i kad ih ima ihahaj....ali naravno da su razliciti...
 
U prtljag moze svasta, ali tecnosti su alarm, a u licni prtljag recimo ce pre proci tecnosti....
U prtljag mozes da nosis i busilice i nozeve i sta god hoces....nek ti kazu ovi ostali da li je nesto zabranjeno za prtljag..
A u licnom prtljagu nece moci...
Ne verujem ni makazice....
Nije strogo kao sto pise, ali nije ni da nije strogo...
 
Imaš na sajtu svake aviokompanije. Originalno upakovane bočice do 150ml su dozvoljene kao i lekovi bez oznake crvenog trougla. Ukoliko nosiš takve lekove treba ti recept za isti.

Hrana i voda - ne znam na šta tačno misliš ali npr letos je ćerka upakovala brdo nekih slatkiša u torbu (ne znajući da ne sme to da nosi, nije imala mesta u koferu) i tu torbu je stavila na traku ali nisu joj ništa rekli, samo su je pustili sa tim.
Ovo je bočica od 380 ml, mislim da manje od toga i ne postoje. Flaša vode i 2-3 sendviča, ništa više od toga. Rekoh, staće u manji ranac (kao đački, sportski).
 
Ovo je bočica od 380 ml, mislim da manje od toga i ne postoje. Flaša vode i 2-3 sendviča, ništa više od toga. Rekoh, staće u manji ranac (kao đački, sportski).
Mnogo je 350 , nece moci , oduzece na kontroli na ulazu u BG , prespi u manje bocice od plastike....na to paze, ni samponi , ni bilo sta sto je tako krupno....
E sad, ja se ne secam, ali mislim da mi nisu pravili problem za flasu vode do 1 litar, ali to je bio test, da su pravili , ostavio bih flasu kod njih....
Voda za avion i ne treba, bar to je gratis svuda, a na boljim linijama sokici viskici itd..

Ovo sto kazes manji ranac, to je bitno , ali za wizzair, mada oni gledaju kroz prste znaci ne mora bas kod svakog da bude ona dimenzija za ispod sedista....
Ali da je tu plus minus kao manje putne torbe, one kratke.....
To je zbog naravno doplata koje su uzasno velike za takve letove...
Velicinu torbe za wizzair ti proverava posada aviona a ne prijemna sluzba aerodroma...to je vazna razlika...

Postoje manje bocice, valjda su uveli da mogu da se kupe i na aerodromu, ali po gradu ih ima , gde tacno ne znam..
Meni su donele zene bocice valjda od hidrogena za farbanje kose...raznih oblika, to zbog sampona ili sta mi treba a da je tecno ili gelasto...npr krema za sunce, valjda, nisam koristio.
Ali ima puno tih malih bocica koji su must have za avionski saobracaj..
Jos nisam provalio kako noz da nosim u licnom prtljagu , imam perorez, koji zadovoljava ali nisam probao , bilo bi mi tesko da mi njega oduzmu...
 
Poslednja izmena:
Imaš i manja pakovanja, većinom ih daju kada kupiš veliko.

Flašicu vode ako je zatvorena će ti dozvoliti ali sendviče - nisam sigurna. Ali sve zavisi, nekada ne obraćaju puno pažnje. Tako je i ova moja blesa letos - tek kada smo prošli i kada je podigna svoju ručnu torbu ja unutra vidim puna slatkiša! Još je bila otvorena ali su joj dozvolili. Mada, to je bio povratni let pa su joj možda zbog toga progledali kroz prste.
 
Hranu nece dozvoliti na pregledu na sletanju ako drzava u koju dolazis pazi na to.
Npr EU neki aerodromi , nije to ej sad sam sleteo , nema kontrole, ima kontrole i na sletanju...Mozda i nema, ali kod presedanja sigurno ponovo pregledaju....
Tada hrana postane problem...
Ne verujem da ce u BG da bude problem...na ulazu, ali tamo negde, mozda hoce...
 
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?

Hvala na odgovorima.
tecnost ne mozes vise od 100ml po bocici da uneses u avion.

mene su cak na rendgenu naterali da popijem onaj mali deciji buci buci sokic od 200ml jer nisu dozvoljavali da prodje.. samo gledam kako mi ranac skrece u onaj drugi deo trake gde rucno pregledaju :kez:
..bilo je ili da bace ili da popijem i ja popio pred njima :D ovo je sveza informacija jer mi se letos to desilo.
za sendvic iskreno ne znam jer hranu nikad nisam ni pokusavao da unesem posto imam jelo u avionu a sigurno necu biti gladan cim se iskrcam.

za lekove nije lose da imas potvrdu od lekara da ti je terapija neophodna, ne znas na koga mozes da naletis.
 
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?

Hvala na odgovorima.

Tečnost će ti praviti problem u ručnom, imaš određeno kako možeš spakovati, 100ml mislim da je.

A što se tiče lekova, ako su lekovi za dva, pet dana to je ok, ja sam nosio i probiotike i bromazepame ako u avionu na letu od 6 sati krene da vrišti neko dete da mogu da se komiram, niko me ništa nije pitao.
 
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?

Hvala na odgovorima.
Ne i Da
 
Pošto dugo nisam putovao avionom, a stalno su menjali pravila, može li neko da odgovori na sledeća pitanja?

1. Pošto ću nositi samo mali sportski ranac, je li dozvoljeno uneti svoju hranu i vodu (u rancu, ne za konzumaciju u avionu, nego za posle iskrcavanja)?
Ja sam unosio sendviče i mafine za mene i dete
Ne sećam se oko vode kako je bilo
Zavisi od aerodroma
2. Da li prave probleme oko nošenja lekova i tečnosti za sočiva u prtljagu (znam da su ranije pravili problem oko toga)?
Raspitaj se
Kolko znam ne ali pozovi aerodrom ili avio kompaniju
Hvala na odgovorima.
U svakom slučaju posle "security check" - a u free shop zoni možeš da kupiš sebi šta god i da uneseš
 
Od kompanije do kompanije,dozvole i po nešto van propisa da uneseš u putnički deo aviona.
Otvarali su mi kreme,losione,sva pakovanja preko 100 ml ali glavobolja,čekanje,analize i zato je moja preporuka,ništa ne nosi,sve stavi u kofer koji ide u deo aviona predvidjen za prtljag.
 
nece ako je preko 100ml
u Beogradu nedaju niststa... ja sam pre par meseci leteo, poneo sam malu flasicu, bilo je vode na dnu, "s' dva prsta" dakle manje od 100mL definivno i rekli mi da bacim, da na moze. uvek ponesem praznu flasicu, pa natocim, jer mi ne pada na pamet da platim 3€ pola litre vode.
za pokretaca teme je najbolje da ponese praznu plasticnu flasu, pa kad prodje kontorlu ode u WC i napuni je, ili ako mu nije puno da plati par € flasicu vode, sve sto kupi nakon kontrole moze da unese u avion, posle te ne pita niko nista!
 
to je tacno ali se meni nekako gadi da pijem vodu iz wc-a
a i dobijes flasicu vode u avionu.,
ne znam samo odakle toliki strah da ce te umreti od gladi i zedji.
brate necete :D
a onda kad sletite kupite sta hocete u gradu gde ste dosli.
 
da, kad sleti nek jede... a ako je prekookeanski let valjda imaju obrok u avionu!
Bilo je do skoro i na letovima po evropi ali posle korone sve se promenilo.
Ponovicu,generalno ne treba nositi nista sa sobom u deo za putnike,sve drugo je glavobolja,nerviranje,bacanje novca.
Zaboravih,stvari kupljene u fri sopu sa racunom, ne ulaze u ovu nasu pricu,dozvoljene su.
 
Bilo je do skoro i na letovima po evropi ali posle korone sve se promenilo.
Ponovicu,generalno ne treba nositi nista sa sobom u deo za putnike,sve drugo je glavobolja,nerviranje,bacanje novca.
Zaboravih,stvari kupljene u fri sopu sa racunom, ne ulaze u ovu nasu pricu,dozvoljene su.
secam se da je tako bilo u Turkish airlines pre Korone, ne znam za druge lowcost kompanije..
 

Back
Top