Ни песма Евровизије не може проћи без политике

Super. A ovo inače nije promovisanje kriminala, nego je zapravo pesma o tome kako su ulice u Srbiji pune rupa i kako se ništa ne radi na sanaciji istih.


[Tekst pesme "Atamala" feat. Albino]

[Uvod: Teya Dora]
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
A ta mala, a ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, a ta, a ta mala

[Strofa 1: Teya Dora]
Kosa je do poda, guza dole, gola noga
Kô da sama je u klubu, u nju gleda kô u Boga
Kada prođe pored njega, osta samo gola voda
Ona voli da je moli i da i po njemu hoda

[Refren: Teya Dora]
Kada pita je za broj, onda je bahata
Za drugarice i njen sto naruči Moët bata
Puca sve što je zaradio jer je granata
A ta mala može tako jer je s Balkana

[Strofa 2: Albino & Teya Dora]
A ta mala, a ta mala
Htjela bi da bleji s nama
Čak i narkomana ona bi skinula
A ta mala zajebana mi je na-namignula
Skupo je, skupo je, ju, ju, ju
Povesti nju sad u klub
Sačuvaj Bože, ma pu, pu, pu
Svako bi sad u nju (Uh, šta?)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan; folk)


[Strofa 3: Teya Dora]
Ona kada pije se zarumeni
Nije karamela, ten joj je bledi
A mala je weirdo - Lajza Mineli
Ima bol u k, radi sve što poželi
Zato kad je vidiš, kupi joj pićе
Al' nemoj da se nadaš da biće tu pričе
Sve što noćas desi se, sutra se briše
Te male sa Balkana su srca ubice

[Pred-Refren: Teya Dora]
A ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, a ta mala (Mala sa balkana)
A ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, mala (Kraljica trotoara)

[Refren: Teya Dora]
Kada pita je za broj, onda je bahata
Za drugarice i njen sto naruči Moët bata
Puca sve što je zaradio jer je granata
A ta mala može tako jer je s Balkana

[Strofa 4: Albino & Teya Dora]
Je l' slušaš ti folk? Samo Sinana
Je' l imaš TikTok? Samo Instagram
Glovo ili Wolt? Ja sam veganka
Imaš li dečka? Samo cimera (Folk)

[Završetak: Teya Dora]
Sa Balkana, mala sa Balkana
Sa Balkana, le-le-le-le-le
Sa Balkana, mala sa Balkana
Le-le-le-le-le-le-le-le-le
 
Poslednja izmena:


[Tekst pesme "Atamala" feat. Albino]

[Uvod: Teya Dora]
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
A ta mala, a ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, a ta, a ta mala

[Strofa 1: Teya Dora]
Kosa je do poda, guza dole, gola noga
Kô da sama je u klubu, u nju gleda kô u Boga
Kada prođe pored njega, osta samo gola voda
Ona voli da je moli i da i po njemu hoda

[Refren: Teya Dora]
Kada pita je za broj, onda je bahata
Za drugarice i njen sto naruči Moët bata
Puca sve što je zaradio jer je granata
A ta mala može tako jer je s Balkana

[Strofa 2: Albino & Teya Dora]
A ta mala, a ta mala
Htjela bi da bleji s nama
Čak i narkomana ona bi skinula
A ta mala zajebana mi je na-namignula
Skupo je, skupo je, ju, ju, ju
Povesti nju sad u klub
Sačuvaj Bože, ma pu, pu, pu
Svako bi sad u nju (Uh, šta?)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan, Balkan)
(Balkan, Balkan, Balkan; folk)


[Strofa 3: Teya Dora]
Ona kada pije se zarumeni
Nije karamela, ten joj je bledi
A mala je weirdo - Lajza Mineli
Ima bol u k, radi sve što poželi
Zato kad je vidiš, kupi joj pićе
Al' nemoj da se nadaš da biće tu pričе
Sve što noćas desi se, sutra se briše
Te male sa Balkana su srca ubice

[Pred-Refren: Teya Dora]
A ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, a ta mala (Mala sa balkana)
A ta mala, a ta mala, a ta mala
A ta mala, a ta mala, mala (Kraljica trotoara)

[Refren: Teya Dora]
Kada pita je za broj, onda je bahata
Za drugarice i njen sto naruči Moët bata
Puca sve što je zaradio jer je granata
A ta mala može tako jer je s Balkana

[Strofa 4: Albino & Teya Dora]
Je l' slušaš ti folk? Samo Sinana
Je' l imaš TikTok? Samo Instagram
Glovo ili Wolt? Ja sam veganka
Imaš li dečka? Samo cimera (Folk)

[Završetak: Teya Dora]
Sa Balkana, mala sa Balkana
Sa Balkana, le-le-le-le-le
Sa Balkana, mala sa Balkana
Le-le-le-le-le-le-le-le-le
Debilizam. Al to je ono o čemu pričam. Dvostruki moral, i ova i Breskvica imaju slične pesme, promovišu neke stvari. Sad se samo jedna strana srozava zbog patriotske pesme, a druga ne.
 
Debilizam. Al to je ono o čemu pričam. Dvostruki moral, i ova i Breskvica imaju slične pesme, promovišu neke stvari. Sad se samo jedna strana srozava zbog patriotske pesme, a druga ne.
Није Бресквицина песма са УКРАДЕНИМ арнаутским мотивом патриотска, већ фашистичка!
 
Poslednja izmena:
1709476201-sajsi-mc-instagram.jpg
 
Samo zamisli, čujemo "Srpsko biće Kosovo" na Evroviziji,
Чисти фашизам. Ако баш морамо да певамо о Косову, онда треба направити баладу о масовним гробницама албанских цивила донетих са Косова у Батајници и о хладњачама са албанским лешевима у Дунаву, и то послати на Евровизију!
 
Чисти фашизам. Ако баш морамо да певамо о Косову, онда треба направити баладу о масовним гробницама албанских цивила донетих са Косова у Батајници и о хладњачама са албанским лешевима у Дунаву, и то послати на Евровизију!
Ne znaš ništa, osim kako izbaciti uvrede iz svojih usta! Nemoj se praviti pametan kad ti jedina sposobnost izgleda biti pljuvanje otrova kao zmija!

Umesto da širiš mržnju, možda bi trebalo da naučiš malo više o empatiji i razumevanju!
 
Евровизију не пратим годинама. У питању је по мом мишљењу политичко кичерајска манифестација кроз коју глобални господари моделирају или покушавају моделирати њима прихватљивији вриједносни систем гдје ће зарад политичких процеса више афирмисати неке (изопачене) "вриједности"

И то је тако, ту Србија има избор учествовати, из различитих мотива, у тој и таквој манифестацији или не. Ако учествује ваља одредити приоритете, да ли ту манифестацију искористити и промовисати српску културу и изворну духиовност, или пратити глобалне трендове и подилазити тој некој промоцији нових "вриједности", или нешто треће.

Као и то да ли ће код избора српског представника предност дати миљеницима публике или мишљењу људи из те бранше, стручног жирија како то воле рећи. Једина пјесма коју сам послушао од оних које су биле у конкуренцији за српског представника јесте Бресквичина. И то искључиво јер је та пјесма изложена малициозној паљби србофобичног крда, самим тим је и разумљиво добро прихваћена од српских родољуба.

Овај пута су се људи из бранше или тзв струшни жири одлучили за другу пјесму, Рамонду. Да ли је код избора одлучио квалитет, допадљивост или неки политички мотиви, не могу писати јер ни побједничку нумеру ни друге које су биле у конкуренцији нисам поскушао, У сваком склзчају, сви извођачи са пратећим тимовима су уложили велики труд, има ту и много посвећености, љубави према музици, ентузијазма, сви су се својски потрудили да то у та три минута што боље изгледа, да буде оригиналније, прихватљивије публици, и то ваља поштовати.
А и не треба превише озбиљно доживљавати манифестације попут евровизуије, ту је побјеник већ вјероватно познат.
SrBski junace, za nekog ko ne prati Evroviziju da kopiras isti ovakav post u 3 teme za ova dva dana, mnogo je.

Khal Drogo, ne drogiraj se vise i pogledaj koga zapravo ti podrzvas, jednu "sponzorusu" sa napumpanim usnama i istetoviranu, pa zar ona zasluzuje da peva takve pesme o Kosovu, po tebi? Po meni ne.

Ajde ne brukaj se vise i stidi se svojih godina, koga ti zavitlavas da ne pratis Evroviziju?



I uzgred, odvratne su i ona i ova sto je pobedila.
 
Чисти фашизам. Ако баш морамо да певамо о Косову, онда треба направити баладу о масовним гробницама албанских цивила донетих са Косова у Батајници и о хладњачама са албанским лешевима у Дунаву, и то послати на Евровизију!
Komsija,ti ziv..jos siris gluposti po forumu,bravo za energiju...... :klap: :klap: :klap:
 
SrBski junace, za nekog ko ne prati Evroviziju da kopiras isti ovakav post u 3 teme za ova dva dana, mnogo je.

Khal Drogo, ne drogiraj se vise i pogledaj koga zapravo ti podrzvas, jednu "sponzorusu" sa napumpanim usnama i istetoviranu, pa zar ona zasluzuje da peva takve pesme o Kosovu, po tebi? Po meni ne.

Ajde ne brukaj se vise i stidi se svojih godina, koga ti zavitlavas da ne pratis Evroviziju?



I uzgred, odvratne su i ona i ova sto je pobedila.
Ja lepo kažem da pošaljemo Jašara Ahmedovskog na Evroviziju. Al mene niko ne sluša.
 
Ja lepo kažem da pošaljemo Jašara Ahmedovskog na Evroviziju. Al mene niko ne sluša.
Nije vazno koga posaljemo, vazno je da je pesma normalna, kao i pevac, da lici na nesto. Niti da teramo inat u pesmama i "prkosimo" jer za to Evrovizija ne sluzi, niti da se ulizujemo i da srpski jezik zamenjujemo nekim unjkanjem da bi licio na engleski.
 
SrBski junace, za nekog ko ne prati Evroviziju da kopiras isti ovakav post u 3 teme za ova dva dana, mnogo je.

Khal Drogo, ne drogiraj se vise i pogledaj koga zapravo ti podrzvas, jednu "sponzorusu" sa napumpanim usnama i istetoviranu, pa zar ona zasluzuje da peva takve pesme o Kosovu, po tebi? Po meni ne.

Ajde ne brukaj se vise i stidi se svojih godina, koga ti zavitlavas da ne pratis Evroviziju?



I uzgred, odvratne su i ona i ova sto je pobedila.
Začuđujuće je kako neko možeš biti toliko ograničena u svojim shvatanjima. Umesto da izraziš svoje mišljenje na civilizovan način, koristiš uvrede i nipodaštavanje. To ne samo da pokazuje nedostatak poštovanja prema drugima, već i nedostatak argumentacije.

Evrovizija je platforma za raznolikost i umetnost, gde se muzika i kultura spajaju kako bi se slavila različitost. Svakome je dozvoljeno da izrazi svoje talente i ideje, bez obzira na njihov izgled ili prethodno iskustvo.

Umesto što kritikuješ druge, možda bi trebala da se zapitaš zašto je tvoj pristup ispunjen mržnjom i osudom. Možda bi ti trebalo da preispitaš svoje stavove i naučiš da poštuješ tuđe mišljenje, čak i ako se ne slažeš s njim.
 
Uspalile su se patriote, oni sa parolama
Vole srbi to plitko lozenje, odma skacu
Neko im rekao da je to patriotsko i odmah bi da ...

Inace mi se vise svidja gnezdo od ramonde, breskvica losije peva, tekst je o sukobu dobra i zla
Ali zbog politike i imidza srbije su u pravu da ne treba da ide
JER NASA PROPAGANDA JE SLABIJA I LAKO BI REKLI - ETO KAZEMO DA HOCE SRBI DA VRSE GENOCID
JBG tako je
 

Back
Top