Nepostojeći broj

Krmenadlica

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam jedno pitanje.Zašto kad zovem telefonski broj druge osobe,operater mi kaže izabrali ste nepostojeći broj,taj isti broj je bio pre mesec dana aktivan,zvonilo je normalno i mogao sam da dobijem tu osobu,sad operater kaže izabrali ste nepostojeći broj,ali zato taj isti broj mogu da dobijem na Whatsapp,ali ovako ne?
 
Imam jedno pitanje.Zašto kad zovem telefonski broj druge osobe,operater mi kaže izabrali ste nepostojeći broj,taj isti broj je bio pre mesec dana aktivan,zvonilo je normalno i mogao sam da dobijem tu osobu,sad operater kaže izabrali ste nepostojeći broj,ali zato taj isti broj mogu da dobijem na Whatsapp,ali ovako ne?
nije dopunjavao kredit, ugasena kartica, ali je ostao nalog na whatsappu i samo tako koristi broj
 
Ova osoba je postpejd.drugo,na viberu je imao taj broj pa je on prebacio taj broj na whatsapp,a onaj drugi broj što je imao na whatsapp prebacio na viber.ima dve kartice u telefonu.
Konfuzno pricas sad.Ja znam da sam jos na Windows phoneu imao aplikaciju firewall gde neke brojeve stavim na listu i za te brojeve nisam dostupan,kao da mi iskljucen fon.Moguce da te je stavio na listu kad ga pozoves on preusmerava na neki nepostojeci broj
 
Imam jedno pitanje.Zašto kad zovem telefonski broj druge osobe,operater mi kaže izabrali ste nepostojeći broj,taj isti broj je bio pre mesec dana aktivan,zvonilo je normalno i mogao sam da dobijem tu osobu,sad operater kaže izabrali ste nepostojeći broj,ali zato taj isti broj mogu da dobijem na Whatsapp,ali ovako ne?
Možda taj nema kredita za telefon, ali ima internet ?

Pitam... :)
 
Konfuzno pricas sad.Ja znam da sam jos na Windows phoneu imao aplikaciju firewall gde neke brojeve stavim na listu i za te brojeve nisam dostupan,kao da mi iskljucen fon.Moguce da te je stavio na listu kad ga pozoves on preusmerava na neki nepostojeci broj
Ta osoba ima telefona sa dva broja,postpejd korisnik.pre dva meseca taj broj sam zvao je bio na viber,pa je tu karticu gde operater kaze da sam izabrao nepostojeci broj samo je stavio na whatsapp,a onaj dugi broj koji bio na whatapp je sad na viber,razumes?verovatno deinstalirao whatsapp pa stavio karticu koji bio povezan-registrovan na viber i ponovo instalirao whatsapp i ubacio broj koji je bio ranije na whatsapp,.a onaj sto je nekad bio na whatsapp je sad na viber.ima telefon sa dve kartice.razumes? pozvao sam taj broj sa nekoliko razlicitih brojeva koja ta osoba nema i opet isto -izabrali ste nepostojeci broj.kad zovem na whatsapp mogu da dobijem zvoni.
 
Konfuzno pricas sad.Ja znam da sam jos na Windows phoneu imao aplikaciju firewall gde neke brojeve stavim na listu i za te brojeve nisam dostupan,kao da mi iskljucen fon.Moguce da te je stavio na listu kad ga pozoves on preusmerava na neki nepostojeci broj
ja sam jednom to probao tj.preusmerio na neki nepostojeci broj i telefon sam izbaci,ne zvoni kada me neko zove,samo izbaci sa sekund.
 
Viber, a verovatno i WA se registruju na broj, ali nisu posle zavisni od tog broja. Dakle, i ako isključiš broj, Viber i WA ti i dalje rade za taj broj. Ne znam samo šta se dešava sa nekim ko kasnije uzme taj broj i pokuša da aktivira Viber i WA.
 
Provajderi,pogotovo kod pri pejd kartica,ako ne uplati dopunu za mesec dana,ako prodje vreme,od kako te upozore,ukidaju broj,a prodaju ga drugom potrosacu i ako si nekog imao na Viberu sa tim brojem,se pojavljuje pod imenom koje je bilo,ponovo dostupan na Viberu,a kada uspostavis kontakt,ono sasvim druga osoba.Malo kvarno od strane provajdera sto ne jave prethodnom korisniku da mu je broj ugasen,zbog neredovnog uplacivanja kredita.
 
Provajderi,pogotovo kod pri pejd kartica,ako ne uplati dopunu za mesec dana,ako prodje vreme,od kako te upozore,ukidaju broj,a prodaju ga drugom potrosacu i ako si nekog imao na Viberu sa tim brojem,se pojavljuje pod imenom koje je bilo,ponovo dostupan na Viberu,a kada uspostavis kontakt,ono sasvim druga osoba.Malo kvarno od strane provajdera sto ne jave prethodnom korisniku da mu je broj ugasen,zbog neredovnog uplacivanja kredita.
nije deinstalirao whatsapp ali moze i dalje da zove i da prima pozive.kada bi deinstalirao i ponovo instalirao onda ne bi mogao na taj broj koji ugasen.
objasnili
 

Back
Top