Od danas obavezna registracija svih pripejd brojeva u Srbiji: Šta to menja za korisnike?

A zašto ljudi misle da su oni toliko bitni državi? Svi imamo lične karte. Ogromna većina mlađeg svijeta i mailove i društvene mreže. O zdravstvenim kartonima da ne pričamo. Sami o sebi ostavljamo maltene sve na netu. Mislim da nije bilo punoljetne osobe u Srbiji a da se nije registrovala za neku od ovih Vučkovih pomoći. Sa sve matičnim brojem. I onda državi treba da onako iz zabave čita sms poruke ili poruke na Facebooku. Važi. @Zauz a kako ti to registracija mobilnog broja uskraćuje privatnost? Kako te to kontrolišu?
Ja ne ostavljam nista na netu od licnih informacija a tu sam od kraja 90ih,nego nismo pojedinci bitni,bitno im je da niko ne ostane anoniman van sistema,a ima tako naivnih sto misle da su ankete bezazlene,znaju sta jedes i kuda se kreces,svaki dinar na sta trosis s kartice,jos mislis da imas zivot u svojim rukama
 
Kako ne uskraćuje?

Kako ne kontrolisu?

Ovako je dobro taman kako treba da imamo makar slobodu pripejd izbora.
Zasto da nam uskracuju slobodu kad im pare svakako idu,kakav totalitarizam telefonski.
Dobro. Ali čekam objašnjenje kako te registracijom broja kontrolišu?Šta daćeš im adresu i matični broj koji već imaju u ličnoj karti? Ja kupio pri paid broj u MTS poslovnici još valjda 2007 godine. I registrovali čij je broj. Šta imaju od toga? @georgejune čim imaš ličnu kartu i zdravstveni karton u sistemu si. Broj pri paid brojeva opada iz godine u godinu. A čim imaš broj na pretplatu imaju sve podatke.
 
Dobro. Ali čekam objašnjenje kako te registracijom broja kontrolišu?Šta daćeš im adresu i matični broj koji već imaju u ličnoj karti? Ja kupio pri paid broj u MTS poslovnici još valjda 2007 godine. I registrovali čij je broj. Šta imaju od toga? @georgejune čim imaš ličnu kartu i zdravstveni karton u sistemu si. Broj pri paid brojeva opada iz godine u godinu. A čim imaš broj na pretplatu imaju sve podatke.
U kom sistemu?ne znaju koga zovem s kim sam u kontaktu, da bi me povezali u bilo kom smislu s nekim,nek je politicka partija ne zelim,ne zelim da znaju koliko imam para pod 1 i cime se bavim,vidis da sam uspeo
 
U kom sistemu?ne znaju koga zovem s kim sam u kontaktu, da bi me povezali u bilo kom smislu s nekim,nek je politicka partija ne zelim,ne zelim da znaju koliko imam para pod 1 i cime se bavim,vidis da sam uspeo
To ti misliš da si uspio. Otiđi malo do MUP pa bi vidio da li si uspio i da li ne znaju s kim si u kontaktu i koga zoveš.
 
To ti misliš da si uspio. Otiđi malo do MUP pa bi vidio da li si uspio i da li ne znaju s kim si u kontaktu i koga zoveš.
Xaxaxa pa ne znaju jer se broj ne vodi na moje ime,znaci sad bi ti da me uvuces na nesto sto su te navukli davno,nemam racun u banci,opet sam ih zajebo,nemam drustvene mreze na moje ime,sta znaju?
 
:tick:
Ali čekam objašnjenje kako te registracijom broja kontrolišu?
Odakle ideja da mi trazis objasnjavanje bilo cega?Mozemo da diskutujemo ali taj nadmen stav zaboravi.
Šta daćeš im adresu i matični broj koji već imaju u ličnoj karti?
Zašto im treba potpuna kontrola javna pripejd korisnika kad je imaju i bez toga?
Zastrasivanje?
Ja kupio pri paid broj u MTS poslovnici još valjda 2007 godine. I registrovali čij je broj.
To je tvoja slobodna volja da biras,pravo slobode izbora koje imas po zakonu.
Nije ti onemoguceno koriscenje ako odbijes da izvrsis naredjenje kao sto ce sada da se desi u najavi.
Šta imaju od toga?
Potpunu javnu kontrolu svih koji su na to pristali sto je u redu kao pravo na izbor.
Al' ovo o cemu pisemo je ucena telefonskih operatera.
 
:tick:

Odakle ideja da mi trazis objasnjavanje bilo cega?Mozemo da diskutujemo ali taj nadmen stav zaboravi.

Zašto im treba potpuna kontrola javna pripejd korisnika kad je imaju i bez toga?
Zastrasivanje?

To je tvoja slobodna volja da biras,pravo slobode izbora koje imas po zakonu.
Nije ti onemoguceno koriscenje ako odbijes da izvrsis naredjenje kao sto ce sada da se desi u najavi.

Potpunu javnu kontrolu svih koji su na to pristali sto je u redu kao pravo na izbor.
Al' ovo o cemu pisemo je ucena telefonskih operatera.
Kakvu kontrolu? Čime te zastrašuju? @georgejune da da. Ko danas misli da može biti van sistema a koristiti moderne tehnologije a biti van sistema je u totalnoj zabludi. I blago rečeno naivan.
 
Prvo si rekao da nismo bitni a sad da nas sve imaju u saci,dogovori se
Ajde da nacrtam. Običan čovjek nije bitan državi. U smislu briga ih za tvoje pisanije na Facebooku. Ili tvoje mailove. Ali misliti da se možeš sakriti od države i da ne zna koji joj je tvoj broj i da ne može za dva minuta saznati sa kom si u kontaktu je naivno.
 
Ajde da nacrtam. Običan čovjek nije bitan državi. U smislu briga ih za tvoje pisanije na Facebooku. Ili tvoje mailove. Ali misliti da se možeš sakriti od države i da ne zna koji joj je tvoj broj i da ne može za dva minuta saznati sa kom si u kontaktu je naivno.
Znaci opet ponavljas isto kontradiktorno nismo bitni ali sve znaju o nama
Znaci ne znaju ko koristi broj koji imam jer nije na moje ime,pod 2 nemam racun u banci nemam kartice,ne znaju koliko imam para i cime se bavim,meni je dovoljno a tek cu otici na selo da im uskratim najbitnije da ne budem rob potrosackog drustva
 
Znaci opet ponavljas isto kontradiktorno nismo bitni ali sve znaju o nama
Znaci ne znaju ko koristi broj koji imam jer nije na moje ime,pod 2 nemam racun u banci nemam kartice,ne znaju koliko imam para i cime se bavim,meni je dovoljno a tek cu otici na selo da im uskratim najbitnije da ne budem rob potrosackog drustva
Kao što rekoh već više puta samo se ti teši.
 
Dobro. Ali čekam objašnjenje kako te registracijom broja kontrolišu?Šta daćeš im adresu i matični broj koji već imaju u ličnoj karti? Ja kupio pri paid broj u MTS poslovnici još valjda 2007 godine. I registrovali čij je broj. Šta imaju od toga? @georgejune čim imaš ličnu kartu i zdravstveni karton u sistemu si. Broj pri paid brojeva opada iz godine u godinu. A čim imaš broj na pretplatu imaju sve podatke.
Da li je i tamo kod tebe ovo uvedeno?
 
Samo ti meni pojasni kako znaju o meni to sta znaju o tebi robu potrosackog drustva
Da su svi ko ja potrošačko društvo bi davno propalo. Ne pušim, ne kladim se. Mobilne mijenjam na par godina. Ovaj lap top sa kog sad kuckam ima 7 ili 8 godina. Tako da... Ako državi zatreba zna sve što joj treba. Nemoj da se lažemo. E da. Karticu za bankomat imam. Ako državi nešto znači da sazna da sam danas kupio košulju pa dobro. @dlugomir nije. Što ne znači da neće.
 
Da su svi ko ja potrošačko društvo bi davno propalo. Ne pušim, ne kladim se. Mobilne mijenjam na par godina. Ovaj lap top sa kog sad kuckam ima 7 ili 8 godina. Tako da... Ako državi zatreba zna sve što joj treba. Nemoj da se lažemo. E da. Karticu za bankomat imam. Ako državi nešto znači da sazna da sam danas kupio košulju pa dobro. @dlugomir nije. Što ne znači da neće.
I sve u marketu sta jedes i koristis od hemije znaju,to mogu na razne nacine da zloupotrebe, ako bacis ambalazu slucajno van kante na pr i uzmu dnk placas kaznu,ako nisi znao to vec rade u nekim zemljama,pa onda te informacije uzme trgovina i proizvodjac u kreiranju cena na trzistu,ovako mogu u nedogled da nabrajam,ja necu karticu zelim kes da odem kod seljaka i kupim bez drzave posrednika razumes,ali i to ne kapiras da su lazno oteli ljudima svinje pod izgovorom da imaju kugu ,to je toliko siroka zavera da je ovaj postupak smesan ,poenta je na svaki nacin se boriti protiv sistema
 
I sve u marketu sta jedes i koristis od hemije znaju,to mogu na razne nacine da zloupotrebe, ako bacis ambalazu slucajno van kante na pr i uzmu dnk placas kaznu,ako nisi znao to vec rade u nekim zemljama,pa onda te informacije uzme trgovina i proizvodjac u kreiranju cena na trzistu,ovako mogu u nedogled da nabrajam,ja necu karticu zelim kes da odem kod seljaka i kupim bez drzave posrednika razumes,ali i to ne kapiras da su lazno oteli ljudima svinje pod izgovorom da imaju kugu ,to je toliko siroka zavera da je ovaj postupak smesan ,poenta je na svaki nacin se boriti protiv sistema
Ko kaže da sve plaćam karticom? :mrgreen: Jeste ti ćeš sistemu zadati velike brige. Daj malo realnosti.
 

Back
Top