Neophodno vratiti smrtnu kaznu u Srbiju: novorodjenu bebu rastgli psi

Није ово ништа ново, тај злочин се зове чедоморство, по облику пасивно и одговараће пред судом за дело из члана 116. зкп-а.
И за то не треба да постоји смртна казна, јер је доказано да поједине жене имају постпорођајни поремећај у склопу кога нису свесне својих поступака.
Чедоморство се зове још и привилеговано убиство.

Cedomorstvo je kada majka ubije dete... a u ovom slucaju ona ga nije ubila, nego napustila. Da li se napustanje bebe isto kvalifikuje kao cedomorstvo?
 
A ja kad zagovaram smrtnu kaznu ovde se protive mnogi. Eno i na pdf Dom i porodica ista prica...ja za smrtnu a vecina nije kao ..nije humano....

Smrtna kazna za ovakve slucajeve je zapravo vrlo blaga kazna. Postoje mnogo gore kazne od nasilne smrti, a da se ne kose sa pravoslavnom verom. Smrtnom kaznom i ubica pred Bogom postaje zrtva, a to ova spodoba nije zasluzila.
 
Керови су заштићени у овој бедној имитацији од државе, а људска бића очигледно нису! Бивало је и раније (дуго ја памтим!) да се остављено новорођенче смрзне или страда на неки други начин, али да га пси живог растргну, па то је дно дна!!! Важно је да не смеш кера ни попреко да погледаш (забранила Европа или неки од оних што и малу децу на ноши убијају под изговором колатералне штете кад нас бомбардују), а нама шта бог да... Ех, Србијо, где те воде ретарди и лопуже, и шта ће од тебе остати?!

П.С. Да ме љубитељи паса не схвате погрешно, људе ценим појединачно, а презирем генерално. Животиње волим генерално, али приоритети морају бити постављени и поштовани само онако како је увек било, и никако друкчије.
 
Smrtna kazna za ovakve slucajeve je zapravo vrlo blaga kazna. Postoje mnogo gore kazne od nasilne smrti, a da se ne kose sa pravoslavnom verom. Smrtnom kaznom i ubica pred Bogom postaje zrtva, a to ova spodoba nije zasluzila.

Ma to Bog,vera i slicno me ne zanima. Samo mi meni dajte odresene ruke i vlast pa ima da vidite sta je bog :D
 
Bebu rastrgli psi

PIROT - U pirotskom Višem sudu pokrenuta je istraga protiv nepoznate majke koja je 21. januara bacila svoje novorođenče. Telo bebe, tačnije njeni ostaci, pronađeno je na travnjaku ispred poslovne zgrade, ispostave niške firme "Erozija", na svega stotinak metara od gradske bolnice.
Prema rečima dežurnog istražnog sudije Branimira Jovanovića, leš je pronašao radnik koji stanuje u pomenutoj zgradi.
- Prijava je prispela 21. januara u 10.45. Oskrnavljeno telo, bez donjeg dela i ekstremiteta, bilo je na travnjaku, tako da nismo mogli da ustanovima pol deteta. Naložio sam obdukciju, iz koje je konstatovano da je novorođenče rođeno živo. Naložena je i DNK analiza, kako bi se upoređivanjem rezultata ustanovio identitet majke - rekao je, za "Novosti" sudija Jovanović.
O porodilji koja se odlučila na ovakav korak zasad se samo nagađa. Telo bebe pronađeno je blizu bolnice, pa se ne isključuje mogućnost da je majka bebu bacila odmah po napuštanju porodilišta. Ukoliko je tako, njen identitet biće ustanovljen veoma brzo, na osnovu dokumentacije iz bolnice.
Ali, u istrazi se ne odbacuje mogućnost da je porođaj obavljen van zdravstvene ustanove: u nekoj kući ili kod neke starije žene, a da je zatim novorođenče bačeno nedaleko od bolnice, kako bi se majci zagubio trag. Malo je verovatno da su čopori pasa lutalica telo dovukli iz nekog drugog dela grada.
Kako saznajemo, policija pokušava da rasvetli ovaj slučaj, koji je uznemirio mnoge Piroćance. Takođe, u opticaju je i varijanta da je beba ostavljena na desetak metara od puta, kako bi je neko pronašao, ali i da je majka iz nekog od okolnih mesta.

http://www.novosti.rs/code/navigate...rastrgli psi&kword_add=cedomorka, cedomorstvo

jeee kako je to mogla da uradi STRASNO!:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
Smrtna kazna za majku!
 
Mada eto ja ovoj mozda i ne bi dao smrtnu kaznu. Citao sam negde da su zene u nekom specificnom psihickom stanju posle porodjaja tako da......moze da dodje do slucajeva da odbaci dete..to i kod zivotinja ima.

Sto se tih zezancija sa decom i abortusima tice tu uveo nov zakon koji bi kacio i zene i muskarce. Ukoliko doticna ne zeli dete i hoce da abortira to bi joj bilo omoguceno u bolnici ali bi debelo kostalo i nju i onog ko je napravio dete.
Takodje oni koji na divlje vrse abortuse automatski smrtna kazna bi bila izvrsivana u roku od 24h posle iznosenja dokaza.

A za ovo "bacanje" , napustanje dece takodje bi sledovala zeca kazna ali ne smrtna.
 
Ma to Bog,vera i slicno me ne zanima. Samo mi meni dajte odresene ruke i vlast pa ima da vidite sta je bog :D

u tebi lezi neki opasan diktator :mrgreen:

ja kapiram da je veca kazna za vecinu ljudi da 40 godina trune u 4 zida i ispasta zbog necega sto je uradio nego da mu olaksas odma' i roknes ga,mada sam i ja za smrtnu kaznu al' samo za pojedine slucajeve.
 
Onda bi trebali po bolnicama da uvedu jedan tip Neuropsihijatrije za zene koje hoce da budu majke.
Svaka bi trebala da prodje rigorozne testove i da se da konacna odluka od pravih ljudi,koliko je ko sposoban da bude roditelj.
Da li ima neki zakon,za stupanje u sex:roll:
Славка, то је стање које се развија без претходног упозорења. Нема правила. Људски мозак и јесте највећа загонетка баш зато што не знамо шта се у њему све крије.
Не постоји начин да се утврди хоће ли нека жена дићи руку на новорођенче или неће.
 
Cedomorstvo je kada majka ubije dete... a u ovom slucaju ona ga nije ubila, nego napustila. Da li se napustanje bebe isto kvalifikuje kao cedomorstvo?
Да, као пасивни облик чедоморства.
Активни је кад га мајка рођеним рукама (или помоћу помагала убије- клање, убадање, загушење, задављење, дављење) убија.
Пасивни је кад га занемаривањем доведе до смрти- не храни га, не купа, остави на улици да умре...
 
Славка, то је стање које се развија без претходног упозорења. Нема правила. Људски мозак и јесте највећа загонетка баш зато што не знамо шта се у њему све крије.
Не постоји начин да се утврди хоће ли нека жена дићи руку на новорођенче или неће.

Prvo da ti pohvalim avatar.

Znam ,upoznata sam sa tim stvarima,desilo mi se da sam to videla kad sam bila u porodilistu.
Mozda smo mi i prenagnuli sa ovim,mozda je toj zeni neko uzeo dete na silu.
 
Prvo da ti pohvalim avatar.

Znam ,upoznata sam sa tim stvarima,desilo mi se da sam to videla kad sam bila u porodilistu.
Mozda smo mi i prenagnuli sa ovim,mozda je toj zeni neko uzeo dete na silu.

Не верујем да јој је узето на силу.
Да јој га је неко узео, пријавила би полицији.;)
 

Back
Top