Neophodno vratiti smrtnu kaznu u Srbiju: novorodjenu bebu rastgli psi

Bebu rastrgli psi

PIROT - U pirotskom Višem sudu pokrenuta je istraga protiv nepoznate majke koja je 21. januara bacila svoje novorođenče. Telo bebe, tačnije njeni ostaci, pronađeno je na travnjaku ispred poslovne zgrade, ispostave niške firme "Erozija", na svega stotinak metara od gradske bolnice.
Prema rečima dežurnog istražnog sudije Branimira Jovanovića, leš je pronašao radnik koji stanuje u pomenutoj zgradi.
- Prijava je prispela 21. januara u 10.45. Oskrnavljeno telo, bez donjeg dela i ekstremiteta, bilo je na travnjaku, tako da nismo mogli da ustanovima pol deteta. Naložio sam obdukciju, iz koje je konstatovano da je novorođenče rođeno živo. Naložena je i DNK analiza, kako bi se upoređivanjem rezultata ustanovio identitet majke - rekao je, za "Novosti" sudija Jovanović.

Toga je uvek bilo i bice zbog zaostalog mentaliteta.
 
Bebu rastrgli psi

PIROT - U pirotskom Višem sudu pokrenuta je istraga protiv nepoznate majke koja je 21. januara bacila svoje novorođenče. Telo bebe, tačnije njeni ostaci, pronađeno je na travnjaku ispred poslovne zgrade, ispostave niške firme "Erozija", na svega stotinak metara od gradske bolnice.
Prema rečima dežurnog istražnog sudije Branimira Jovanovića, leš je pronašao radnik koji stanuje u pomenutoj zgradi.
- Prijava je prispela 21. januara u 10.45. Oskrnavljeno telo, bez donjeg dela i ekstremiteta, bilo je na travnjaku, tako da nismo mogli da ustanovima pol deteta. Naložio sam obdukciju, iz koje je konstatovano da je novorođenče rođeno živo. Naložena je i DNK analiza, kako bi se upoređivanjem rezultata ustanovio identitet majke - rekao je, za "Novosti" sudija Jovanović.
O porodilji koja se odlučila na ovakav korak zasad se samo nagađa. Telo bebe pronađeno je blizu bolnice, pa se ne isključuje mogućnost da je majka bebu bacila odmah po napuštanju porodilišta. Ukoliko je tako, njen identitet biće ustanovljen veoma brzo, na osnovu dokumentacije iz bolnice.
Ali, u istrazi se ne odbacuje mogućnost da je porođaj obavljen van zdravstvene ustanove: u nekoj kući ili kod neke starije žene, a da je zatim novorođenče bačeno nedaleko od bolnice, kako bi se majci zagubio trag. Malo je verovatno da su čopori pasa lutalica telo dovukli iz nekog drugog dela grada.
Kako saznajemo, policija pokušava da rasvetli ovaj slučaj, koji je uznemirio mnoge Piroćance. Takođe, u opticaju je i varijanta da je beba ostavljena na desetak metara od puta, kako bi je neko pronašao, ali i da je majka iz nekog od okolnih mesta.

http://www.novosti.rs/code/navigate...rastrgli psi&kword_add=cedomorka, cedomorstvo

stvarno zalosno:(
 
Жена увек може да се брани постпорођајним стресом, односно зове се поремећај, који се често јавља, и под чијим дејством мајке одбацују своју децу.
Још ако је мајка малолетна, или припадница неке од етничких мањина, о каквој смртној или уопште казни разговарамо? Па, ово је "демократска" држава..
 
Dakle, za ovakve spodobe bih presudio kao stari Rimljani..... "Bacite je lavovima!"

Zanemarimo cinjenicu sto su Rimljani bacali nezdravu novorodjencad na smetliste....:roll:
A ovu amebu sto sebe naziva majkom bi izgazio!
Malo je verovatno da su čopori pasa lutalica telo dovukli iz nekog drugog dela grada.

Da oni samo odgrizu koji deo nosa...mislim nista narocito....:bljak:
 
Poslednja izmena:
nail-clippers.jpg

Aaaaaa? da se sredi pred sudjenje?
 
Mada eto ja ovoj mozda i ne bi dao smrtnu kaznu. Citao sam negde da su zene u nekom specificnom psihickom stanju posle porodjaja tako da......moze da dodje do slucajeva da odbaci dete..to i kod zivotinja ima.


A za ovo "bacanje" , napustanje dece takodje bi sledovala zeca kazna ali ne smrtna.

nisu sve zene u takvom stanju
to se desava zbog nagle promene kolicine hormona
zena koja je trudna za jedan jedini dan proizvede istu kolicinu estrogena kao zena koja nije trudna za tri godine. :eek: (tako pishe,sad dal je tacno...u svakom slucaju proizvede mnogo vise estrogena nego zena koja nije trudna)
a tu je i progesteron i svasta nesto jos

posle porodjaja naglo opada progesteron a raste prolaktin
i neke zene na to reaguju....jako lose
moja drugarica je imala postporodjajnu depresiju.
to kao da nije bila ona,stvarno.ponasala se kao neki ludak bukvalno...imala je paranoje i ponasala se bas cudno
prvo nije htela da pridje bebi,posle nije dala da niko drugi osim nje prilazi bebi,misleci da ce da joj ubiju dete.....imala je i paranoje da ce neko da udje nocu u stan i da ih opljacka...
gadna stvar,stvarno

ali to ne sme da bude opravdanje za ovakve stvari
i smrtna kazna nije prava kazna
takva majka treba da se leci prvo...pa tek onda da ide u zatvor


a videla sam na ne znam kom kanalu kako je neka zena ubila pitaj boga koliko svojih beba :sad2::sad2:
strasne stvari
stvarno strasne
i opet iako znam zasto se to desava,ne mogu to da razumem nikako
mislim razumem sve osim napustanja bebe i cedomorstva...ta dva nikako ne mogu da svarim ni da skapiram
 

Back
Top