Napadnuti srpski turisti u Zadru jer su pričali ekavicom

Napadnuti srpski turisti u Zadru jer su pričali ekavicom
Blic - Pre 34 minuta
Dvojica napadača na srpske turiste u okolini Zadra, od kojih jedan šesnaestogodišnjak, a drugi četrdesetsedmogodišnjak, kome je izmereno 2.8 promila alkohola u krvi, privedeni su prekršajnom sudiji u Zadru, piše danas Slobodna Dalmacija. Novi napad na srpske turiste: Zadar

Turisti srpske nacionalnosti, otac i dva maloletna sina, napadnuti su u četvrtak oko 16.30 na plaži u Podgradini kod Zadra.


Oca i dvojicu sinova starosti od 14 i 16 godina je, kako javlja Slobodna Dalmacija, najpre je verbalno napao stariji muškarac u alkoholisanom stanju, da bi se kasnije incidentu priključio i šesnaestogodišnji mladić koji je jednog od sinova ošamario, a drugog udario u lice.

Oni su odbili lekarsku pomoć, a policiji su rekli da su napadnuti zbog toga što su na plaži govorili ekavicom.

FoNet

njih..trojica...sami.....dobro su i prošli...:hahaha: :hahaha: :hahaha:..mogo je da ih..ispizdi....:hahaha: :hahaha:
..3:2...eeeee..al domaći teren...:hahaha: :hahaha: :hahaha:..utrčala rezerva....:hahaha: :hahaha:
 
reci ti meni..kojim.ti jezikom.govoriš..kada doidješ..recimo...u Englesku..ili Španiju...ili..Rusiju..ajde reci..:think:

Српским и сви разумеју. Кад си туриста у цивилизованој земљи, потруде се да те разумеју, а кад идеш
у нацифашистичке државе, онда мораш да ћутиш!

Како тебе није срамота на српком форуму да пишеш тим вашим накарадним језиком, кад је и Правилником
форума дозвољен српски и енглески?! :rtfm:
 
рпски туристи, 40-годишњи мушкарац и његова два сина од 14 и 16 година, нападнути су јуче на плажи у Подградини, код Задра.



Иако полиција није навела њихову националност, медији истичу да је разлог напада то што су нападнути говорили екавицом, због чега им је пришао пијани 47-годишњак, коме је касније измерено 2,28 промила алкохола у крви.

Нападач је прво вербално оптуживао 40-годишњака, а затим је почео и да га гура. Њему се придружио и један 16-годишњак, који је дјецу 40-годишњака ударао у главу.

Нападнути су одбили љекарску помоћ, а нападачи су ухапшени и јутрос приведени судији за прекршаје. Чланови нападнуте породице српске националности имају хрватско држављанство, а живе у Немачкој, јавили су медији.

Ово је други инцидент с обиљежјима физичког насиља над Србима на том дијелу хрватског Јадрана.

Претходни се десио у Водицама, код Шибеника, кад је један Србин нападнут послије свађе с возачем мопеда, који је возио у супротном смјеру.

Починилац је оптужен за кршења јавног реда и мира, али полиција је оцијенила да се ту не ради о етнички мотивисаном инциденту.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=25154


Nek se BoTA izvini Hrvatima zbog ovog incidenta:hahaha:


nama bre sve sumnjivo.
znaci kad se na ringu boksuju srpski i hrvatski bokseri............nedao bog da hrvat udari srbina..................bice da je to uradio zbog nacionalizma..............a ne radi sportske pobede. ovde na forumu ondak ima osvane tema: opet incident u hrvatskoj. napadnut i pretucen srbin na bokserskom ringu.
 
Српским и сви разумеју. Кад си туриста у цивилизованој земљи, потруде се да те разумеју, а кад идеш
у нацифашистичке државе, онда мораш да ћутиш!

Како тебе није срамота на српком форуму да пишеш тим вашим накарадним језиком, кад је и Правилником
форума дозвољен српски и енглески?! :rtfm:

i engleski?
nisam znao da je jezik ratnih zlocinaca dozvoljen na krstarici.
neko ce na odgovornost zbog izdaje drzave i naroda.
 
Српским и сви разумеју. Кад си туриста у цивилизованој земљи, потруде се да те разумеју, а кад идеш
у нацифашистичке државе, онда мораш да ћутиш!

Како тебе није срамота на српком форуму да пишеш тим вашим накарадним језиком, кад је и Правилником
форума дозвољен српски и енглески?!
:rtfm:

ТО САМ И ЈА ВИШЕ ПУТА ПИТАО!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
ТО САМ И ЈА ВИШЕ ПУТА ПИТАО!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Стварно не знам зашто се дозвољавају на форуму, поготово наслови тема, на хрватском?
То је од Туђманове "реформе" хрватског, постао потпуно неразумљив језик.
 
Стварно не знам зашто се дозвољавају на форуму, поготово наслови тема, на хрватском?
То је од Туђманове "реформе" хрватског, постао потпуно неразумљив језик.

ЗАТО ШТО ЈЕ ФОРУМ...................."СРПСКИ"!
 
y..ebiga, mi ovde imamo i po 5 klonova pa ih niko ne moze identifikovati a ti ni ovog tvog jednog jedinog nemos da sacuvas.
ajd blago cici, ujedini se sa svojim klonom pa da se ti lepo zoves feniksov gazda il gazdin krajisnik.........................
Ču ti ovo milune,kaže da ti je gazda:mrgreen:I još na avi čovek drži neko kučište na povocu:whistling:
 
Што се напада тиче, прије свега одвратно је са моралне стране напасти родитеља са дијецом на тај начин и због тог "разлога". Овај и хиљаде сличних случајева прије овога само говори у којој количини су код њих заступљени комплекси и мржња према нама. Један нападач има 16 година значи затрован је болесном мржњом од малих ногу, спреман је да нападне некога кога не познаје и који му ништа није крив осим што је србин...
Рећиће неки Хрвати "па то су само појединци жао је и нама због тога", не сумњам да су искрени али довољно је да 1% тамо није толерантно према србима (у реалности проценат је већи), значи прођете крај 99 толерантних наиђете на 1 који сматра да сте криви што сте србин и разбије вам главу, то је довољан разлог да их се клоните...

Кривица је и овог човијека што није имао свијест о њима, предходни мучки напади тамо на србе му изгледа ништа нису говорили, а 40 година има... ето због своје глупости платио је цијену не само он већ и његови синови, сада је касно и може да каже да је имао среће што није прошао горе.
Ова рекламна кампања за хрватско приморије која показује нашу глупост ми је гадна, а посебно ми је гадно када видим полумртве бабе и ђедове у чијим мозговима се још налази свијест "југоносталгичарског менталног помора" онако сретни као дијеца говоре како ће да посјете Хрватску и Сплит након толико година... :bljak: :bljak: :bljak:
 
Ona budala? Pa, on je pravoslavni Hrvat, koji ovde raspaljuje vatru i layi o nekom junastvu tih kukavica iy Karjine, koje su se dovukle u Srbiju, cim je zapucalo, a sada trce da sole svoje goozice u hrvatskom moru.

Pisao je da si mu bila ljubavnica i da te je ostavio zato sto pri sexu
pustas zvucno gasove!
A da sad zbog toga mrzis Krajisnike!
 
Pisao je da si mu bila ljubavnica i da te je ostavio zato sto pri sexu
pustas zvucno gasove!
A da sad zbog toga mrzis Krajisnike!

On moze samo tako da ima ljubavnicu. Krajisnike ne mrzim, samo mislim da su velike kukavice, koje su prvom prilikom podvile rep i otisle u Srbiju, a ovde ne mogu da se uklope u postojeci nacin zivota i jos uvek mastaju za Hrvatskom. Imaju oni lepu poslovicu, koje se na zalost ne drze: Sedi di si, ni za di si, nisi.
 

Back
Top