Na koji nacin bi vi postupili?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.170
Pokusacu da budem pristojna iako mi je zeludac u grlu te budite pristojni i vi.
Imam iskustva koja nisu bas dobra te me zanima sta bi vi uradili.Dogovor je da se nov ves pere masinski a nosen veš pere rucno.
Čarape zbog uzasnih uzasa uzasavajucih uzasa jer lekari preporucuju da je bolje rucno te odvojeno od druge odece kako se ne bi prosirili na druge stvari.
Veš iz higijenskih razloga.
Asepsol ili neka druga jaca tecnost za dezinfekciju a onda obicno pranje u lavoru.(Prethodno se potopi na odredjeno vreme,piše u uputstvu nacin upotrebe obicno a onda opere.)Nevazno ko je stavio nosen donji ves u masinu na pranje,u šoku sam.Da li bi se usudili da nosite vase stvari oprane zajedno na taj nacin ili ne?

Eto,kako vi perete te delikatne stvari?
 
Pokusacu da budem pristojna iako mi je zeludac u grlu te budite pristojni i vi.
Imam iskustva koja nisu bas dobra te me zanima sta bi vi uradili.Dogovor je da se nov ves pere masinski a nosen veš pere rucno.
Čarape zbog uzasnih uzasa uzasavajucih uzasa jer lekari preporucuju da je bolje rucno te odvojeno od druge odece kako se ne bi prosirili na druge stvari.
Veš iz higijenskih razloga.
Asepsol ili neka druga jaca tecnost za dezinfekciju a onda obicno pranje u lavoru.(Prethodno se potopi na odredjeno vreme,piše u uputstvu nacin upotrebe obicno a onda opere.)Nevazno ko je stavio nosen donji ves u masinu na pranje,u šoku sam.Da li bi se usudili da nosite vase stvari oprane zajedno na taj nacin ili ne?

Eto,kako vi perete te delikatne stvari?
:eek:
 
Sve u masini za ves.Beli ves posebno,sareni posebno,a sada sve masine imaju mogucnost pranja kao rucno,tako da se ne treba muciti.Ako primetim da su carape lose,bacam ih odma,jer sam pre 20-ak godina imao lose rekcije na kineske carape.Beli ves na 95 stepeni,a sareni na 60.Taj program za rucno pranje je na 30 stepeni.
 
Donji veš sadrži mnogo bakterija, a te bakterije nestaju samo na temperaturi pranja od 90 stepeni Celzijusa. Pranje na 60 stepeni sprečava razmnožavanje bakterija, a temperatura pranja od 40 stepeni čini odeću čistom i svežom, ali bakterije i dalje mogu da ostanu.

Inače, donje rublje češće od ostalih odevnih predmeta sadrži tragove izmeta ili bakterija. Stoga NHS preporučuje pranje visokorizičnih predmeta poput donjeg veša na visokim temperaturama od 60°C.

To se generalno smatra temperaturom koja ubija bakterije i klice u veš mašini, čime se ograničava rizik od infekcije. Iz tog razloga, trebalo bi da perete na 60°C, posebno ako ste bolesni ili vam je donji veš jako zaprljan.

Donji veš, posebno ženski grudnjaci i gaćice, često su izrađene od čipke ili svile, koje visoke temperature mogu da oštete.

Zato je normalno da se dvoumite oko toga na kojoj temperaturi treba da ga perete.

- Donje rublje možete prati na 40°C, međutim, to neće biti najtemeljnije antibakterijsko čišćenje. Ako je vaše donje rublje jako zaprljano i može da podnese 60°C, to bi bilo idealno..

Čarape treba prati bar na 60 stepeni, odvojeno od veša koji nosite do sebe.

Žena
*****************
 
Ovo je jedna od onih tema na kojoj nemam šta da kažem.
Da se ja šta pitam, kupovao bih novo.
Staro u kantu.
Srećom imam ko se stara o tome.
Moje je da cepam drva.
Hej, cepaću drva sa tobom-nije mi strano! :)
Nikad nisam išla naokolo neoprana i nečista, ali sad ovo... ostavilo me je totalno u neznanju šta treba raditi iako koristim veš-mašinu savesno i smišljeno.
 

Back
Top