Gde bi drugde živeli?

Negde na Mediteranu, Grčka, Solun na primer. Da gledam lepo plavo more umesto prevaranata i hohštaplera kojima sam ceo život okružen. Dobar deo omladine je nevaspitan i bezobrazan i u stanju nekog turbo ludila. I pitanje ko zna kada bih se vratio, odnosno kada bi više moja noga kročila u Srbiju. Zapamtite ove moje reči!
 
Poslednja izmena:
Negde na Mediteranu, Grčka, Solun na primer. Da gledam lepo plavo more umesto prevaranata i hohštaplera kojima sam ceo život okružen. Dobar deo omladine je nevaspitan i bezobrazan i u stanju nekog turbo ludila.
Ocito je da mislis da su ljudi u Srbiji generalno takvi i da je spas negde drugde ali to bekstvo ima nekoliko uglova posmatranja.
Prvi ugao je porodicni, ako imas porodicu nisi sam u svemu tome, drugi clanovi porodice (pogotovo deca) ne gledaju tvojim ocima na vasu situaciju. Drugi je finansijska nezavisnot odnosno mogucnost da od svog rada ili nekih drugih prihoda zivis pristojno u toj nekoj drugoj zemlji. Treci je da li bi bio emocinalno ispunjen zivotom u nekoj takvoj drugoj sredini.

EDIT.
Ja imam drugu situaciju, mi smo se iselili pre 16 godina, deca su sad vec otisla svojim zivotnim putevima, cak ne zivimo u istoj drzavi (jedno) i na sitom kontinentu (drugo dete). Nas dvoje gledamo da odemo negde drugde da zivimo, blize prijatelima iz mladosti, bracama i sestrama. Mislili smo da kupimo nesto na Halkidikiju i tamo se penzionisemo ali onda kazemo sebi koji ce nam to, i sad smo na moru (doduse hladnije je ali nij ni u Grckoj zimi bas nesto da seces vene od uzitka). Pa smo resili da se skucimo za penziju u zavicaj roditelja, Srem, Fruska.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi da se ostaje, ovde mržnja, zavist i zloba dominiraju. Mnogi ljudi su fanatično gordi i narcisoidni i zloba kipti iz njih, ali samo ne znam na osnovu čega tolika nabeđenost. Ko je pobegao odavde spasio se. Nadam se da ću i ja. Svi slave slave a klasični nevernici i nemaju pojma šta je suština vere koju navodno praktikuju. Ima dobrih ljudi ali izgube se u svom ovom ludilu. Samo paljba odavde.
 
Negde na Mediteranu, Grčka, Solun na primer. Da gledam lepo plavo more umesto prevaranata i hohštaplera kojima sam ceo život okružen. Dobar deo omladine je nevaspitan i bezobrazan i u stanju nekog turbo ludila. I pitanje ko zna kada bih se vratio, odnosno kada bi više moja noga kročila u Srbiju. Zapamtite ove moje reči!
Veruj da sam prvo pomislila na Grčku čitajući naslov teme...
ali ne bih napuštala Srbiju zauvek.
Npr. zimski period bih volela da provodim tamo, a letnji ovde.
Zima je lepa čak i u Crnoj Gori, a ne mora da se uči potpuno nov jezik! :lol:
Razlozi koje navodiš za promenu adrese tako radikalno mi ne zvuče baš dobro jer je dekadencija globalna stvar, a ne samo Srbije i Balkana.
 
Samo neka mi objasne ljudi čemu tolika nabeđenost? Novak Đoković? Pa svaka zemlja ima svog Novaka Đokovuća pa ljudi tih zemalja ne misle da su posisali sva vesla. Naročito u onom nabudnom Beogradu sve glavonja do glavonje.
 
Da možete da promenite zemlju u kojoj živite koja bi to zemlja bila? Gde bi se preselili? Gde bi drugde započeli novi život?

Meni se ide negde na neko drugo mesto jer mi se ova zemlja smučila, odnosno ne zemlja već loši ljudi od kojih ne mogu da pobegnem celog života.
Zavisi sta znas da radis? Ako si za ono da radis za nekoga idi zapadna evropa. Ako si spreman malo da se zrtvujes na pocetku Amerika. E ako znas nesto konkretno da radis ili si za neki mali biznis a volis zivot onda juzna ili centralna Amerika.
 
Veruj da sam prvo pomislila na Grčku čitajući naslov teme...
ali ne bih napuštala Srbiju zauvek.
Npr. zimski period bih volela da provodim tamo, a letnji ovde.
Zima je lepa čak i u Crnoj Gori, a ne mora da se uči potpuno nov jezik! :lol:
Razlozi koje navodiš za promenu adrese tako radikalno mi ne zvuče baš dobro jer je dekadencija globalna stvar, a ne samo Srbije i Balkana.
Dekadencije ima svuda i biće je ali bezobrazluk i zloba što postoji ovde to retko gde ima. Ja više dobre ljude ne srećem. Sve neka dvosmislenost i sve neke igre i igrice. Ja sam se čudio što ovi sportisti kada odu negde u neku veliku zemlju više se ne vraćaju ali mi je sada polako jasno zašto je to tako.
 
Poslednja izmena:
Negde na Mediteranu, Grčka, Solun na primer. Da gledam lepo plavo more umesto prevaranata i hohštaplera kojima sam ceo život okružen. Dobar deo omladine je nevaspitan i bezobrazan i u stanju nekog turbo ludila. I pitanje ko zna kada bih se vratio, odnosno kada bi više moja noga kročila u Srbiju. Zapamtite ove moje reči!
A ne smijes da odes ogorcen iz zemlje. Nije dobro stanje da donosis odluke. A nije ni dobro za tvoj kasniji zivot.
 
Dekadencije ima svuda i biće je ali bezobrazluk i zloba što postoji ovde to retko gde ima. Ja više dobre ljude ne srećem. Sve neka dvosmislenost i sve neke igre i igrice. Ja sam se čudio što ovi sportisti kada odu negde u neku veliku zemlju više se ne vraćaju alibmi je sada polako jasno zašto je to tako.
Ispala sam iz priča o kolektivu i velikom društvu, tako da ne mogu da se setim dobro zlobe i zluradosti ljudi. Na jednoj strani gubim, a na drugoj dobijam, ali je stvar mog izbora na koje i kakve strane se opredeljujem.
Dok god sam sarađivala sa većim brojem ljudi, bilo je podmetanja noge, ogovaranja, opanjkavanja, i jednostavno da se nekom obavezno slomi vrat.
Otkako solo igram, imam manje novca, ali mi je glava mirnija i nemam više osećaj da mi sve vreme za vratom diše neko zao i bezobrazan.
 
Ispala sam iz priča o kolektivu i velikom društvu, tako da ne mogu da se setim dobro zlobe i zluradosti ljudi. Na jednoj strani gubim, a na drugoj dobijam, ali je stvar mog izbora na koje i kakve strane se opredeljujem.
Dok god sam sarađivala sa većim brojem ljudi, bilo je podmetanja noge, ogovaranja, opanjkavanja, i jednostavno da se nekom obavezno slomi vrat.
Otkako solo igram, imam manje novca, ali mi je glava mirnija i nemam više osećaj da mi sve vreme za vratom diše neko zao i bezobrazan.
Sve te razumem. I koliko razumem dobro što si se malo osamila i sačuvala psihu i živce od svakakvih ljudi.
 
Sve te razumem. I koliko razumem dobro što si se malo osamila i sačuvala psihu i živce od svakakvih ljudi.
Ali, kao što rekoh... možeš da promeniš državu, ali ćeš ipak naići na manje-više iste stvari.
Radila sam dosta po inostranstvu, na kulturološki, demografski, verski i sl. različitim i nepovezivim mestima, pa sam opet sve isto ili slično videla i hiljadama kilometara odavde.
Da, trebalo mi je moje omiljene osamljenosti. Znam da ću morati opet da se vratim nekom konvencionalnom poslu, ali prolongiram.
Ne trpim autoritete od malena, nisam ulizica, volim korektno i pošteno vladanje... a to u ovim uslovima nigde nije dobrodošlo.
 
Veruj da sam prvo pomislila na Grčku čitajući naslov teme...
ali ne bih napuštala Srbiju zauvek.
Npr. zimski period bih volela da provodim tamo, a letnji ovde.
Zima je lepa čak i u Crnoj Gori, a ne mora da se uči potpuno nov jezik! :lol:
Razlozi koje navodiš za promenu adrese tako radikalno mi ne zvuče baš dobro jer je dekadencija globalna stvar, a ne samo Srbije i Balkana.
Supruga i ja smo proslog septembra isli sa namerom u Trebinje ( ja tamo nisam bio skoro 40 godina, od kad sam bio u JNA), culi smo od prijatelja da su se oni tamo poceli kuciti i da namervaju da se tamo penzionisu. Prelep gradic, ekoloski cisto, klima, hrana, prijateljski ljudi istog jezika i kulture, no o tome cemo da razmisljamo kad dodje to vreme - nije nikakv problem i u tom trenutku kupiti krov nad glavom u tom mestu. Po meni, mzoda i bolji izbor od Grcke za nase ljude.
 
Ali, kao što rekoh... možeš da promeniš državu, ali ćeš ipak naići na manje-više iste stvari.
Radila sam dosta po inostranstvu, na kulturološki, demografski, verski i sl. različitim i nepovezivim mestima, pa sam opet sve isto ili slično videla i hiljadama kilometara odavde.
Da, trebalo mi je moje omiljene osamljenosti. Znam da ću morati opet da se vratim nekom konvencionalnom poslu, ali prolongiram.
Ne trpim autoritete od malena, nisam ulizica, volim korektno i pošteno vladanje... a to u ovim uslovima nigde nije dobrodošlo.
Ma bar mi se po televiziji neće vrteti ovi likovi koji su mi se većina više smučili i ne bih se nervirao zbog politike toliko. Samo bih pratio propratno šta se dešava.
 
Supruga i ja smo proslog septembra isli sa namerom u Trebinje ( ja tamo nisam bio skoro 40 godina, od kad sam bio u JNA), culi smo od prijatelja da su se oni tamo poceli kuciti i da namervaju da se tamo penzionisu. Prelep gradic, ekoloski cisto, klima, hrana, prijateljski ljudi istog jezika i kulture, no o tome cemo da razmisljamo kad dodje to vreme - nije nikakv problem i u tom trenutku kupiti krov nad glavom u tom mestu. Po meni, mzoda i bolji izbor od Grcke za nase ljude.
:lol:

Zašto momentalno mislim na Milomira Miljanića?
 
Supruga i ja smo proslog septembra isli sa namerom u Trebinje ( ja tamo nisam bio skoro 40 godina, od kad sam bio u JNA), culi smo od prijatelja da su se oni tamo poceli kuciti i da namervaju da se tamo penzionisu. Prelep gradic, ekoloski cisto, klima, hrana, prijateljski ljudi istog jezika i kulture, no o tome cemo da razmisljamo kad dodje to vreme - nije nikakv problem i u tom trenutku kupiti krov nad glavom u tom mestu. Po meni, mzoda i bolji izbor od Grcke za nase ljude.
Bio sam u Trebinju i prelep grad i Dubrovnik je blizu ali more je more. :)
 
Ma bar mi se po televiziji neće vrteti ovi likovi koji su mi se većina više smučili i ne bih se nervirao zbog politike toliko. Samo bih pratio propratno šta se dešava.
Ne verujem da bi išta pratio. Bilo bi ti drago kad čuješ neku pesmu na srpskom, i to je sve.
Život u inostranstvu nije takav uglavnom da naši ljudi imaju vremena, prostora i želje da se bave političarima sa srpske scene. Radi se, gleda se da se dobro i kvalitetno odmori, povremeno izađe... i opet se radi.
Ma, i Krstarica bi se proredila, sigurna sam.
 
Sem finansija ( od cega ces ziveti u nekom malom zabitom mestu u Portugalu/Grckoj/Italiji, ja svakodnevno srecem ljude iz tih drzava koji su potazili mesto za zivot na drugom kontinentu) ekstremno je bitno da se u toj sredini prilagodis sugradjanima, pa ako vecina nijih ne govori engleski (ako ti pak govoris taj jezik) ili srpski onda ti moras nauciti dovoljno dobro portugalski/italijanski/grcki da bi funkcionisao u takvoj dzravi, zapravo ne mozes bez znanja lokalnog jezika ziveti i uklopiti se u tu sredinu. Meni su zato takve drzave otpale iz razmatranja za neki zivot u njima.

A postoje tu mnoge praticne stvari, recimo ako niste drzavljanin EU ili nemate radnu vizu nemate ni zdravstveno osiguranje u takvim zemljama.
 

Back
Top