Kako bi objektivno zastitili vasu decu od nasilja u skoli, ima li nacina za to?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.170
Ne mogu da shvatim,prihvatim,razumem vreme u kom zivimo.Niti mi je jasno koji se :pop: uvukao u odrasle da deca to kopiraju na psihicki,fizicki nacin.

Deca su ekstremno nasilna ~ od uvek je to postojalo al' sad se desava katastrofa.
Neka deca,ne sva.

Prilicno sam prestravljena svime danas.

Toliko imam osecaj nemoci jer je normalnoj deci ugrozena bezbednost.
Fizicka i psihicka.
"

Devojčice udarale vršnjakinju kamenom u glavu u školi: Batine zbog petice?​

Niška policija u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu istražuje težak incident u kojem je jedna učenica sedmog razreda OŠ "Car Konstantin" u Nišu kamenom pogođena u glavu.

IZVOR: NOVOSTI/MILICA ŠKORIĆ UTORAK, 6.02.2024. | 08:45
"

"Prof. dr Igor Novaković, prijatelj oca zlostavljane devojčice, koji je ukazao na ovaj slučaj objavom na svom "Fejsbuk" profilu, kaže da su roditelji devojčice do sada prijavljivali nasilje desetak puta, a da je ona toga dana dobila batine jer je dobila peticu iz nemačkog jezika.

"Pre toga je dobila na Instagramu poruku: ako dobije pet na pismenom iz nemačkog da će da je prebiju. Ona je dobila peticu jer se takmiči iz nemačkog. Dve devojčice su nosile medicinske maske, a treća fantomku. Sačekale su je na mestu gde nema kamera i udarale su je kamenom u glavu. Oni nju maltretiraju u kontinuitetu već duže vreme. Jedan dan jer nije uskladila boju duksa sa bojom ranca, jedan dan što nosi majicu “Gospodar prstenova”, sada zbog nemačkog… Dete je toliko istraumirano da su roditelji danas morali da je prebace u drugu školu", kaže Novaković.

U 2021. godini u istoj školi se desio incident, kada je roditelj jedne učenice, preskočio ogradu i zapretio učenicama sa kojima njegova ćerka ide u školu, a sa kojima je ona bila u konfliktu, jer su je zadirkivali. Protiv oca je podneta krivična prijava zbog ugrožavanja sigurnosti."

https://www.b92.net/lokal/nis/hroni...om-u-glavu-u-skoli-batine-zbog-petice-2477243

Uopšte ne mogu da dodjem sebi od nasilja,agresije koje bukti u maloletnicima.
Vec dugo ni na ulicu uvece vikendom ne moze normalno da se izadje.Malo malo te ovakva vest iz skola.
 
Poslednja izmena:
ima.. dođeš u školu i detetu 3, 4 šamara..al onako jača da mu ( joj ) zvoni glava dva dana.. ako je manje.. ako je sedmi ili osmi razred izlomiš mu nos
posle dovede tatu izlomiš i njega..
msm znam primer takav i zamislite upalilo je.. nikada više taj smrad koji je maltreitirao ceo razred nije maltretirao jednu curicu
edit: dečko je u međuvremenu porastao..pre tri meseca ubio čoveka i eno ga u zatvoru
 
Ne mogu da shvatim,prihvatim,razumem vreme u kom zivimo.Niti mi je jasno koji se :pop: uvukao u odrasle da deca to kopiraju na psihicki,fizicki nacin.
Uopšte ne mogu da dodjem sebi od nasilja,agresije koje bukti u maloletnicima.
Vec dugo ni na ulicu uvece vikendom ne moze normalno da se izadje.Malo malo te ovakva vest iz skola.
ne možeš jer imaš zdravu genetiku
ovo su sve POSRBICE ko zna odakle i koje krvi
koji su se umešali u nas Srbe...
Srbin u životu ne bi prodavao drogu ni za kakve pare
znajuči da neko od toga umire, nikad
ali posrbice to rade vrlo rado!

ODGOVOR NA PITANJE:
samo parkiranjem ovih mercedes džipova dok čekaš dete
to je jedini jezik koji ove poturice medj nama Srbima razumeju

1707215791877.png
 
Zamisli rešenje, parkiraš džip:roll:
Jedino rešenje je edukacija prvo roditelja, jer deca taj model ponašanja donose iz porodice. Ako su im roditelji "edukovani" putem Pinka, Instagram, yt ,šta očekivati od takve dece.
A dok se roditelji ne edukuju Tolstojem, kvizovima i Histrorijem detetu nek rascopaju glavu.
Ja sam u ovakvim slučajevima za to da se nasilnicima razbije nos jer drugi jezik ne razumeju.
Šta su roditelji Alekse imali od toga što su išli pravnim putem. Bolje da su platili nekog da izmlati bagru pa i nek robijaju.
 
na koliko je samo nivoa ovo glup argument...
toliko da ne vredi ni upustati se
Glup? Dobro. Nasilje u školi je nešto što nije nikakva novost. Ni izmišljotina Srbije. I postoji u mnogo bogatijim i organizovanijim državama. Pink jeste dio problema. Ali nikako ni uzrok ni najveći krivac.
 
Nema Pinka u SAD recimo. A nisu ništa bolji.

ima, to na pinku se u svetu zove naučno SUBZATVORSKA KULTURA
tupac ice T pevaju o istim temema kao i naši dizelaš i narodnjaci...

na koliko je samo nivoa ovo glup argument...
toliko da ne vredi ni upustati se

vredi, uvek se vredi upuštati!
A dok se roditelji ne edukuju Tolstojem, kvizovima i Histrorijem detetu nek rascopaju glavu.
Ja sam u ovakvim slučajevima za to da se nasilnicima razbije nos jer drugi jezik ne razumeju.
Šta su roditelji Alekse imali od toga što su išli pravnim putem. Bolje da su platili nekog da izmlati bagru pa i nek robijaju.

i roditeljima!

Zamisli rešenje, parkiraš džip:roll:
Jedino rešenje je edukacija prvo roditelja, jer deca taj model ponašanja donose iz porodice. Ako su im roditelji "edukovani" putem Pinka, Instagram, yt ,šta očekivati od takve dece.

si probala? probaj, radi!
POSLE TI NIKO NE DIRA DETE!
još mu donose patike na fizičko i kupuju užinu!
 
Promeniti celokupan nastavni kadar u vrtićima i osnovnim školama. Srednje zasad ne dirati. Metode "guranja pod tepih" i smeškanje roditeljima : " sve je u redu", dovelo nas je dovde.
A ne. Promeniti one koji su doneli nakaradne zakone. Danas dečica imaju prava. Obaveze ne. Evo rezultata.
 
Ali ljudi nikako da ukapiraju da nastavnici ne mogu ništa da urade. Nekada su mogli da im zavrnu bar uši. To su male siledžije koje jedino što vide da im ništa ne stoji na putu. Briga njih za smanjenu ocenu iz vladanja i bla bla truć.
Isterati ih iz normalne škole u večernju kao što je nekad bilo, pa nek roditelji vide da li im se to sviđa.
 
Nasilna deca su ili zanemarena ili iz nasilnog okruzenja.To treba da rešavaju nadlezni (psiholoski rad sa okruzenjem,sa decom) zarad opste sigurnosti svih.
Nadležni zataškavaju.
Plaši me ovo stanje jer ce ta deca odrasti te nastaviti sa nasiljem na koji god način.
Tako nastaje poremeceno okruzenje a recimo mnogo nas je koji bi sigurnost.
 
Glup? Dobro. Nasilje u školi je nešto što nije nikakva novost. Ni izmišljotina Srbije. I postoji u mnogo bogatijim i organizovanijim državama. Pink jeste dio problema. Ali nikako ni uzrok ni najveći krivac.
До скоро, док нисмо почели уводити те "напредне западне системе" у образовању, насиља у нашим школама је било много мање него сад.
 
Koliko god ovo zvučalo kao nenormalno, može se rešiti tako što:

1) Odeš i porazgovaraš sa nastavnikom + direktorom + roditeljem deteta koje vrši nasilje
2) Ako pod 1 ne da rezultate, razvežeš šamarčinu nasilnom detetu do te mere da mu slina poleti ka podu
3) Ako pod 1 i 2 ne daju rezultate pa ti se još nakače i roditelji tog deteta onda uzmeš i zadlaniš sve koji ti stanu na put uz obavezno obećanje da će svaki sledeći put biti samo gore.

Ne postoji šansa, ni pod tačnom razno da bih sedeo dok mi neko bije, maltretira ili ugnjetava dete na pravdi Boga, ne bi mi zemljom hodali da su deca Vučića lično.
 
Ovakvim primerom škole bi brinule da moje dete bude bezbedno, jer bi psiholog posmatrao ponašanje dece i delovao preventivno, kao i razredni starešina koji bi mu prijavljivao nasilno ponašanje dece, direktora opomenuti kao organizatora nastave i kadrovskog organizatora, a za ponašanje deteta su krivi roditelji, pa odgovaraju kao svi koji krše norme....a sve to znači i poštovanje zakona, a ne kriminalnih nametnutih normi koje nisu u okvirima zakona Republike Srbije....
 

Back
Top