Gde bi drugde živeli?

Посебно Србију нећу оставити сада када је води један од највећих Светских Горостаса, Председник Републике Србије Господин Александар Вучић. :)
 
Zapadnjaci su daleko ispred nas kad je u pitanju zavist,ogovaranje,podmetanje noge...postovacete te samo dok si ispod njih,ako vide da im se priblizavas,postace najvece zveri koje mozes da zamislis.
Evo, 10 godina na zapadu, niko mi nijednom nije postavio nogu, niti ikome iz moje porodice.
Zivimo najnormalnije moguce i postuju me sasvim lepo.
Mi se isticemo po bahatosti,nisam nigde sreo toliko nabedjenosti,odsustvo osnovne kulture nego kod nas i to kod tzv skolovanih ljudi -poluintelektualaca.Mi se poslovno u inostranstvu lako prilagodjavamo,ali duhovno osecamo kao u tamnici.Licno,ne bih preporucio selidbu.

Duhovno se osecaju kao u tamnici samo likovi kojima nedostaje upravo ta nabedjenost i bahatost, pusenje u restoranima, prebijanje gejeva, ultranacionalizam...
 
Evo, 10 godina na zapadu, niko mi nijednom nije postavio nogu, niti ikome iz moje porodice.
Zivimo najnormalnije moguce i postuju me sasvim lepo.


Duhovno se osecaju kao u tamnici samo likovi kojima nedostaje upravo ta nabedjenost i bahatost, pusenje u restoranima, prebijanje gejeva, ultranacionalizam...
Naravno,zato sto si poslusan,gledas svoja posla i ne mesas se u politiku tj nemas prava na misljenje.Kad jednom budes dosao u sudar sa sistemom,videces sta je demokratija.Nema potrebe meni da objasnjavas,sreo sam sve nase ljude i sve njihove,od vrha do dna,a i kod mnogih njihovih isao po kucama,stanovima,znam sta misle javno i sta misle kad se malo opuste.Nas covek ima kompleks nize vrednosti i odgovor na sve mu je mali glupavi osmeh.
 
Naravno,zato sto si poslusan,gledas svoja posla i ne mesas se u politiku tj nemas prava na misljenje.
Odakle ti to da nemam pravo na misljenje? 🤣🤣🤣
Kad jednom budes dosao u sudar sa sistemom,videces sta je demokratija.Nema potrebe meni da objasnjavas,sreo sam sve nase ljude i sve njihove,od vrha do dna,a i kod mnogih njihovih isao po kucama,stanovima,znam sta misle javno i sta misle kad se malo opuste.Nas covek ima kompleks nize vrednosti i odgovor na sve mu je mali glupavi osmeh.
Ovo vec postaje smesno 😂😂😂
 
Hahahahaha. 🤣🤣🤣
Sad sam skontao čiji si klon 😂
Urnebesno
Ne znam o cemu pricas.Iznosim misljenje na osnovu mnogo duzeg staza u inostranstvu od tebe i sigurno vise iskustva sa razlicitim profilima ljudi.Iz ove perspektive ne bih preporucio odlazak iz Srbije,osim ako poslom niste vezani za drzavu,a tamo vas stranka uvlaci u razne kriminalne poslove.
 
Pa ako se moze treba ostati u svoju zemlju.
Ја могу пристојно да живим, издржавамо фамилију, зато остајем овде. А моја деца док су мала мораће да мном, кад одрасту, ка им нећу бранити ако желе да иду (мада биће ми жао) али ја остајем овде.
 
Sto se Portugalije tice, u Algarveu imas gomilu engleskih i nemackih kolonija gde znanje portugalskog nije neophodno. Portugalija je mozda jeftina za one koje dolaze iz Londona ili Berlina, ali definitivno nije za penzioneri iz Srbije, pa i iz Kanade. Pogotovo ako u to uracunas troskove zdravstva.
Pa Englezi nemaju vise zdravstveno u zemljama EU a bogami imaju i porilicno nizi standard nego Kanadjani ( puna Kanada Engleza i Skota koji su se tamo preselili pre 15-25-30 godina ali, zanimljivo, nisu uzimali kanadsko drzavljanstvo no su samo permanent residenti). Stos je ako se naseljavas u penzionerskim godinama u takvu neku zemlju gde nemas zdravstveno i sve one dodatke koje ti drzava isplacuje ali samo za zivot na njenoj teritoriji mozes da se slikas od ciste penzije, a koliko znam UK recimo ne isplacuje te suplamente svojim penzionerima ako zive u Portugaliji, Spaniji i drugim drzavama EU. Znam da Nemacka ne isplacuje sve dodatke Srbima koji su se penzionisali u Nemackoj ako zive u Srbiji, isplacuje im samo zaradjenu penziju, recimo zbog poredjenja. Nemam pojma da li recimo nemacka drzava isplacuje razne dodatke svojim penzionerima koji imaju mesto prebivalista u Portugaliji.

No, pisali smo o ljudima koji se sele u mladjim godinama, od cega oni mogu ziveti u malom portugalskom mestu? Nisu svi programeri ili inzenjeri projektanti koji su nasli online posao i od toga mogu da finansiraju zivot u nekoj takvoj situaciji, od mnogih online poslova NE moze da se zivi (graficki dizajn, finansijsko savetovanje, osiguranje itd) a vecina poslova i dalje ne moze daljinski da se radi nego samo prisustvom na licu mesta. OK, znam da neki ljudi dodju do nasledstva u nekretninama ili steknu svoje pa ih iznajmljuju ili prodaju u svojim maticnim zemljama a presele se na Mediteran, Karibe, Mexico i tamo zive relativno dobro u odnosu na nadjose. Pun youtube takvih youtubera ( pada mi na pamet jedna Engleskinja u italijanskom Pozitanu, par sa Floride koji je uzimao kucu u Crnoj Gori itd).

Konkretno drzavljani Srbije u mladjim godinama u EU zemljama moraju imati radne vize, solidan posao i na osnovu njega zdravstveno osiguranja a srpski penzioneri nikako ne mogu opstati tamo kako zbog malih penzija tako i zbog zdravstvenog koga nemaju a najpotrebniji im je. Kod mladjih ljudi je to jos slozenije zbog obrazovanja dece, tesko ce neko zbog mastarija istaviti potomstvo bez valjanijeg obrazovanja ( u malim sredinama u Portugaliji ili Italiji nije isto kao u Portu, Lisabonu, Rimu ili Milanu.

Ima gomila stvari koje otezavaju odlazak u takvo beko mesto, bili u 35, 50 ili 65 godina.
 

Back
Top