Moja prica..

Hellen, ovaj mackic je mislio u skladu sa temom , ne na razvedene majke.. koliko sam ja upucena ti si razvedena, pa tako i tvoj komentar nije regularan.

Деца расту од ЉУБАВИ, БРИГЕ И ПАЖЊЕ, сам број укућана није гаранција да ће то и добити!


Рецимо, имате тридесет и кусур (задњи воз) , останете трудне у вези са човеком који је био пролазна авантура и који никако није оно што би подразумевала представа о оцу породице, човеку за брак и кућу (коцкар, рецимо, или алкос у настајању, или луфтика и швалер...), а изузетно чезнете за дететом јер сматрате да умете и можете много тога да му пружите...

Да ли бисте:
1. абортирали да несрећно дете не би расло без оца, па макар и по цену да се никад не остварите као мајка
2. удали се за човека који вам ни по чему не одговара и који није заинтересован ни за вас ни за дете, само да би дете од старта ''имало шасу да расте са оцем''...па макар се после у мржњи и тучи разишли са њим
3, родили и одгајали дете са много љубави...

Узгред, зна ли се отац детета Милице Милше? Она зна, зна вероватно и дете, али њега као отац одгаја други човек...
Ако жена роди дете без мужа, значи ли то да се никад у животу неће појавити мушкарац који ће му поклонити очинску љубав иако му неће бити биолошки отац?
 
Da su deca u nepotpunim porodicama izuzetno nesrecna je jedna od vecih neistina ( a i gluposti) koje sam procitala na ovom forumu.
A sta i da se dete rodi u "normalnoj" porodici, ko garantuje da ce porodica takva ostati i do prvog rodjendana?
A ima i takvih oceva cija deca su najsrecnija kada su odsutni iz kuce.
Postoje i majke koje ne samo da ne zasluzuju decu vec im treba zabraniti da ih uopste vidjaju.
Kao da smo svi iz zivota u bajci i ne prihvatamo nista manje od savrsene porodice: otac vredan, posten, autoritet a blag, majka simbol ognjista i dobrote, dvoje dece po mogucnosti decak i devojcica...Nasmejani, srecni...Svasta!
Ako zeli dete, neka radja, sama kaze da covek nista ne obecava ali se raduje.Mozda budu srecniji od vecine nasih "uobicajenih" porodica.

Сад тек видех овај пост... Не бих се мучила да куцам да сам га видела раније.
 
Moj zivot ce biti obogacen sa jos jednim detetom.I ja se tome radujem.Nemam zahteve za njega,nemam nikakva ocekivanja...Volim ga.Potpuno jednostavno bezuslovno.Da li gresim?


Vidim da sve vreme pricate o detetu..pa bih molio nekoga ili postavljaca teme da objasni..da li je u citiranom pitanje da li je greska dete ili izbor partnera?
 
Svako ima pravo na svoj izbor, ali po meni ovakav svesno vodjen dvostruki zivot sa dve porodice paralelno ne govori u prilog doticnom. I njegova deca, kad tad kad saznaju, sigurno nece odobriti sve to jer ce biti svesni da su i oni a pogotovo njihova majka bili ipak lagani neko vreme. Ne verujem da ce prihvatiti to dete tek tako...

Tipicno, ozenjenima je lepo da sede na dve stolice, nemaju petlju u stvari da se opredele.
Za mene to nije vrlina. Kakav je, sutra mozda nadje trecu...

Ja bas ne bih volela da sam u takvoj situaciji, vecita druga.
Roditi vanbracno dete, ok, ako to zelis. Ali nemoj misliti da neces traziti od oca da se posveti tom detetu, o itekako ces to ocekivati ... a kad ne bude mogao?
I doci ce vreme kad ce ipak proraditi ljubomora .. i sa tvoje strane.

Ne znam, mislim da ce biti komplikovano.

Sta je sa ovim svetom, zar stvarno vise nema slobodnih muskaraca?
 
Evo samo da ilustrujem priču primerom. Moja sestra u prvom braku nije htela da ima dece jer nije bila sigurna da je to prava stvar i plašila se kako bi dete podnelo eventualni razvod. Muž joj je bio predivan čovek i da su imali dete on bi sasvim sigurno brinuo o njemu i bio mu posvećen i posle razvoda. On je hteo dete ali ona nije želela, htela je da sačekaju, da se uvere da će ostati u braku i imala je sve iste argumente kao i neki ovde : kako ne može jedna osoba da pruži detetu dovoljno ljubavi, kako će dete patiti ako se oni jednom rastanu čak iako budu u dobrim odnosima itd. Pritom je tada imala i mene i mamu da joj pomognemo ako do razvoda nekada i dođe ali nije htela ni da čuje. Razveli su se posle dve godine a to njeno odbijanje da rodi bebu zbog potencijalnog razvoda nekada u budućnosti je i bilo glavni razlog.

U drugom braku je odmah ostala trudna, tvrdila je da se nikada neće razvesti, da je ovaj put sigurna itd. U početku je sve bilo super a onda je u roku od par meseci izgubila mamu i supruga. Ja sam bila u inostranstvu i ostala je sama sa detetom koje je trebalo čuvati tako da su svi njeni stavovi o dva roditelja pali u vodu i to ne njenom krivicom. I mogu da te uverim da tom detetu danas ne nedostaje ništa, čak naprotiv.
 
meni je ovo besmisleno; gde je tu interes deteta? Sto rece mackic, ono kao da je neka stvar koja nije ni bitna, pa sad - imao oca, nemao oca - sta ima veze?! Stvarno svasta. NAravno, moze i bez oca i porodice (ljudi umioru, razvode se itd) ali stvarno - svasta. Praviti u startu takav izbor, da bi se TI ostavrila kao majka (pa da, sad ispade TI si vazna u celoj stvari, a ne to dete) za mene je krajnje sebicno. Posebno u situaciji u kojoj vec imas jedno dete koje raste bez oca. I opet - ja to ne razumem. Ali ovo je slobodan svet i moderno vreme. Valjda to tako ide, ja sam iz neke druge price, gde se dvoje vole, prave decu sa pocetnom idejom i pretpostavkom porodice i zdravog okruzenja oba roditelja.....Ma sta ja znam, ja sam samo blesavi psihijatar koji polaze na psihu, dusu, emocije i sve te gluposti - kao da je to danas bitno. VAzno je da tata figurira, da se napije kad se potomak rodi ,kupi najbolja kolica, i najskuplji mobilni kasnije...dovoljno od oca, za sta drugo pa i sluzi u zivotu deteta.....:sad2::dontunderstand:
 
VAzno je da tata figurira, da se napije kad se potomak rodi ,kupi najbolja kolica, i najskuplji mobilni kasnije...dovoljno od oca, za sta drugo pa i sluzi u zivotu deteta
Па о томе се и говори.
Да ли је само физичко присуство оца гаранција да ће дете расти срећно и задовољно, окружено љубављу, а да ли недостатак очевог присуства на почетку нечијег живота сигуран знак да ће дете остати несрећно и без љубави?
 
Ima dece koja se rode vanbracno, a rastu u okruzenju ispunjenom ljubavlju i paznjom.
I postanu sretni, zreli, i sasvim stabilni ljudi, a da svog oca nikad i ne upoznaju.

U ovoj prici, meni je samo taj dvolicni otac koji zivi dvostrukim zivotom, visak.
I ne mislim da je to ljubav, kod ove majke. Ona je samo zaljubljena u njega.
A otreznjenja su bolna ...
 
E sad, nemojte bas tako...
Ne znam da li je isto kad pokusas da imas decu sa muskarcem sa kojim zivis u zajednici (vencano ili nevencano) pa na kraju odlucite da se razidjete a deca ostanu sa jednim od roditelja. Teoretski su ipak makar od pocetka postojale i sanse da ta zajednica uspe i da dete raste sa oba roditelja. U odnosu na situaciju kad u startu nema sanse da raste sa oboje i od pocetka znas da ce ziveti samo sa jednim. Uvek sam se pitala da li neko ima pravo na takvu odluku???


O tome pricam sestro,ja mislim da nema,ali to je moje misljenje-LICNO!

Joj ne lupaj zeno, molim te. Svakako jeste prednost da dete ima oca koji je tu ali nece ono ceo zivot provesti sa roditeljima i nece mu otac biti sustina zivota. Ako bira da li da rodi dete ili ne logicno da treba da bira ovo prvo. Podji od sebe - da li bi vise volela da si odrasla bez oca ili da nisi ni dosla na ovaj svet jer ti je majka bila sebicna i kukavica.
Uostalom nikad se ne zna. Moze taj covek jednom i da se razvede, mogu da se rastanu pa da nadje drugog koji ce prihvatiti dete. A isto tako nekome ko se uda i dobije bebu nista ne garantuje da muz nece pobeci posle godinu dana, da nece nastradati ili nesto trece pa ce dete opet ostati samo sa majkom.

Malo kulture ne bi bilo na odmet,iako se u nacelu slazemo to ne znaci da ja LUPAM,ako malo direktnije iznosim svoj stav cemu inace i sluzi javni forum. Inace,kad me vec pitas-moja oba roditelja su bila sebicne kukavice,dosla sam na svet-a oni su umesto mene odlucili mnoge stvari zbog kojih sam stotinu puta pozelela da me nisu ni rodili-MOJE iskustvo nemora biti generalizovano,ali je meni odredilo zivot i ovaj stav:banovati:

A sto si mene citirala?

Pa 100 % se slazem,iako mislim da je morala unapred misliti,divim se njenoj hrabrosti,i zelim oboma sve najlepse - samo se i meni cini da ona jos nije nasla mir u svojoj glavi!

Vidim da sve vreme pricate o detetu..pa bih molio nekoga ili postavljaca teme da objasni..da li je u citiranom pitanje da li je greska dete ili izbor partnera?[/QUO


I na kraju.DA SE RAZUMEMO,DETE NIKADA NIJE GRESKA,ONO JE NESTO NAJLEPSE I NAJVRDNIJE STO COVEK IMA - VALDA SE OKO TOGA SLAZEMO,MAZITI GA,PAZITI I PUNO VOLETI, GOVORIMO O NEODGOVORNOM PONASANJU U STRASTI(OSIM AKO TRUDNOCA NIJE BILA NAMERNA ONDA SE OGRADJUJEM. IZVINITE NA OPSIRNOSTI:bye::bye:
 
Nedostatak oca se donekle moze nadoknaditi,mada mislim da je podjednako vazan kao i majka.Smrt oca je strasna i nije greska majke,niko je ne krivi.Ali ako zena svesno rada dete koje ce rasti bez oca,onda je jako sebicna.Razumem da neko 1 pogresi,ali 2 puta,mnogo je.Ovo mi vise lici na manipulaciju i mozda primoravanje tog coveka da ostavi svoju porodicu.U tom slucaju se ni najmanje ne misli na dete.
Moj otac je bio alkoholicar i vise bih volela da nisam rasla uz njega.E,tu je mamina greska.
Za decu je bitno da je otac prvo dobar covek i otac.Skoro svaka budala moze napraviti dete.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam da li zena zna...mozda sumnja,no ne mora da znaci ni da sumnja...
Razumem da ljudima mogu odgovarati različiti tipovi veze, ali ne razumem da tamo gde postoji pravi i skren odnos nikada ne dođe na red tako važno pitanje. Prećutkujete ga oboje što znači da vam je važnije nego što želite da priznate. Da je to tek usputna činjenica ne biste o tome ćutali.

To što vaša ljubav traje tek tri meseca nema nikakve veze sa dubinom vašeg odnosa (ovo znam iz ličnog iskustva), ali ćutanje... Uvek mi zazvoni alarm kada se o nečemu ćuti među ljudima koji se vole.

Sve najlepše i tebi i bebi, samo ipak preporučujem da se pokrenu i ona pitanja o kojima se ćuti jer više nije reč samo o vama već i o detetu koje nije izabrao tu situaciju a koje će u njoj živeti. Što je situacija jasnija, svima će biti bolje.
 
Ovde se radilo o drugom muškarcu, ali je logika slična
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6186282&postcount=1
Kada mi znaci jos uvek toliko da bih mu sve oprostila,i da me gazi...
Ne mogu da se oduprem tom osecaju da budem sa njim,pa cak i u svojstvu ljubavnice...
a sada...
Nije bilo velikih obecanja,u stvari nije ih bilo u opste.
Objasnjenje da ce to dete imati porodicu,da mu detinjstvo nece biti lako,svakako drugacije od drugih...
Pristaješ uvek na inferiornu poziciju i ok to je tvoj izbor, ali sada pristaješ i da dete bude u inferiornom položaju. Nije isto kada nekom detetu umre otac (nije prisutan fizički, ali se dete ne oseća odbačeno), kada su roditelji razvedeni ali je otac u kontaktu i situacija kada tata ima svoju decu sa kojom živi u kompletnoj porodici, a ono je negde manje važno.

Mislim da bi tom detetu trebalo dodatno razvijati samopouzdanje od najranijeg detinjstva.
Srećno!
 
meni je ovo besmisleno; gde je tu interes deteta? Sto rece mackic, ono kao da je neka stvar koja nije ni bitna, pa sad - imao oca, nemao oca - sta ima veze?! Stvarno svasta. NAravno, moze i bez oca i porodice (ljudi umioru, razvode se itd) ali stvarno - svasta. Praviti u startu takav izbor, da bi se TI ostavrila kao majka (pa da, sad ispade TI si vazna u celoj stvari, a ne to dete) za mene je krajnje sebicno. Posebno u situaciji u kojoj vec imas jedno dete koje raste bez oca. I opet - ja to ne razumem. Ali ovo je slobodan svet i moderno vreme. Valjda to tako ide, ja sam iz neke druge price, gde se dvoje vole, prave decu sa pocetnom idejom i pretpostavkom porodice i zdravog okruzenja oba roditelja.....

Slazem se potpuno.

Da, mislim da gresis.
To nije igra, radi se o detetu. O celom jednom novom zivotu.
I opste ne razumem pristup koji Ljudmila zastupa. A sta ako i mama i tata poginu u saobracajki i dete odgaja neko treci i dete izraste u dobrog coveka itd. Da li to znaci da mu ni mama ni tata ne trebaju? Ili da krenem jos u tom stilu, u skladu sa primerima, sta ako se, ne daj boze, i mami nesto desi:confused:
Stvarno raznih glupih razmisljanja.
 
Svi koji su ovde rekli da treba misliti o detetu, da ona nema prava na odluku koja će dete ostaviti bez oca i sve to; čini mi se da zaboravljate da je dete već začeto.
Nije tu dilema da li ga praviti, nego da li ga roditi; ono već postoji :confused:

Ja znam da bih ga rodila. Ako bih bila sigurna da imam dovoljno materijalnih mogućnosti za oba deteta; ne očekujući ništa od drugih; a ova žena kaže da ih ima.
 
Evo i mene...
Na zalost,predhodna godina u mom zivotu,bila je prepuna razocarenja,usamljenosti,boli...I onda se pojavio on.Nisam ja siparica,mislim da potpuno svesno stojim svojim nogama na zemlji.Trudnocu ni jedno od nas dvoje nije planiralo.Kontracepcija zatajila.Ne mozete me ubediti sa cinjenicama,koje su evo priznajem skoro sve na svom mestu,i moralne i drustveno mislim da radim neprihvatljivu stvar,ali ne mogu da prekinem trudnocu...Ne znam da li ce moj bioloski sat kucati jos toliko da cu imati jos dece.
I sad vec sama sebi zvucim kao da se pravdam.Ne zelim da ostatak zivota idem ispred svog vanbracnog deteta i objasnjavam razloge zasto sam ga rodila.
 
Mackice skroz si u pravu, dete je vec zaceto, a ako zena ima mogucnosti i zeli da bude dobra majka, i ako ce ga odgajati sa ljubavlju treba da ga rodi. A sad da li su ova zena i njen ljubavnik moralni ili ne to je vec druga prica. Licno mislim da je jako neodgovorno i sebicno ulaziti u vezu sa ozenjenim covekom koji ima i decu, jer tu se ne misli na osecaje njegove zene i sto je jos vaznije njegove dece. A jos ako je svesno ostala u drugom stanju, onda je jasno da zena nije uopste moralna i da misli prvenstvano na sebe. Ali ipak mislim da joj trebamo pruziti podrsku, jer u pitanju je jedan mladi zivot, jedna bebica koja treba da dodje na svet, i nadam se da ce biti voljeno. Mislim da je beba vaznija od moralnog polemisanja, i da treba misliti na to dete, a da osudu njihove veze koja je i po meni greska ostavimo po strani. :bye:
 
auuuuuuuuuuuuu .... sta sam sve ovde vido ....
ccc ...
@ tema :
mini32 iskreno da ti kazhem ... ne razumem te ...
jel ti oces da se udash za njega , il shta .....
ipak ... pridruzhujem se chestitkama :) !!!
 
svi smo dali komentare i to svi iz nekog svog ugla. i svi smo se potrudili
da ostanemo na cenjenoj moralnoj visini . bas mi smesno postalo sve sto citam.
bilo bi mi vise zanimljivo da sad krenemo iz onih drugih "uglova".
kako bi svaka od nas razmisljala da je u ulozi njegove zene ( ako nije saznala, hoce)?
kako misle ili kako bi mislila njegova deca i njeno dete od valda 7 godina ?
abortus ne smem ni da spomenem jer ce Hellen da me "razapne" zbog poticaja na delo zlocina :mrgreen:
na koncu , kad ispari ta fatalna ljubav da li ce glavni junak ove price u detetu videti svoju zabludu i kao po pravilu otvoriti temu sa naslovom " da li moje vanbracno dete ima ista prava kao i njegova deca u njegovom regularnom braku" ?
( radim sa pravnicima pa ponesto i znam )
finansijski momenat u tim situacijama ide iza odredjene vrste inata , a dete ce tada imati
priliku da cuje opis svog divnog tate iz svih mogucih uglova. no, ko jos ovde prica o detetu :???:
 
Evo i mene...
Na zalost,predhodna godina u mom zivotu,bila je prepuna razocarenja,usamljenosti,boli...I onda se pojavio on.Nisam ja siparica,mislim da potpuno svesno stojim svojim nogama na zemlji.Trudnocu ni jedno od nas dvoje nije planiralo.Kontracepcija zatajila.Ne mozete me ubediti sa cinjenicama,koje su evo priznajem skoro sve na svom mestu,i moralne i drustveno mislim da radim neprihvatljivu stvar,ali ne mogu da prekinem trudnocu...Ne znam da li ce moj bioloski sat kucati jos toliko da cu imati jos dece.
I sad vec sama sebi zvucim kao da se pravdam.Ne zelim da ostatak zivota idem ispred svog vanbracnog deteta i objasnjavam razloge zasto sam ga rodila.

Razumem te sa jedne strane,ali ne razumem sl:
-da li radas das to dete zato sto volis tog coveka,ili ti otkucava b.sat?
-kako mislis da ce njegova porodica podneti da ima drugu zenu,a kamoli dete?!Da li ce oni zbog tebe biti usamljeni,razocarani ,da li ce njegovu decu boleti?
-kako mislis da izdrzavas 2 dece?Mislim da se varas ako ocekujes njegovu pomoc,jer po ovome mi se cini da si ti sama odlucila da rodis,on je samo obavesten?
-postoji i alimentacija,samo ne znam da li ces se odluciti na to?
SEBICNO!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo i mene...
Na zalost,predhodna godina u mom zivotu,bila je prepuna razocarenja,usamljenosti,boli...I onda se pojavio on.Nisam ja siparica,mislim da potpuno svesno stojim svojim nogama na zemlji.Trudnocu ni jedno od nas dvoje nije planiralo.Kontracepcija zatajila.Ne mozete me ubediti sa cinjenicama,koje su evo priznajem skoro sve na svom mestu,i moralne i drustveno mislim da radim neprihvatljivu stvar,ali ne mogu da prekinem trudnocu...Ne znam da li ce moj bioloski sat kucati jos toliko da cu imati jos dece.
I sad vec sama sebi zvucim kao da se pravdam.Ne zelim da ostatak zivota idem ispred svog vanbracnog deteta i objasnjavam razloge zasto sam ga rodila.

Ali ces morati da objasnjavas. Moraces mnogo objasnjavanja da ucinis. I tu se ti o tvojim zeljama nista ne pitas.

Da potpisujem sve sto Withdrawn Water(mnogo tesko ime bre) kaze.I ma sta odlucila zelim mnogo ,mnogo srece.Savetujem : da 100puta promislis pre konacne odluke.
 
Ja ne bih mogla to. Ne zbog bracne ili vanbracne zajednice nego jednostavno mislim da koliku god srecu da ti je pruzio ipak ga ne poznajes dovoljno. Da li je greska ili ne ti to najbolje znas. Ti vec imas dete i ako te je strah da vise neces moci da rodis ne znaci da neces imati dece uopste ti ipak imas dete, majka si. Ali mislim da ces na kraju biti povredjena, mislim da laze kada kaze da ce reci zeni za tebe, da ce njegova deca upoznati vase itd. Mislim da je sve to nekako samo prica i nista vise. Generalno ne volim dupli zivot, u redu je da se dvoje razvedu kada se ne slazu ali dupli zivot mi je uvek bio odvratan, ja ne bih volela kada bi mi muz saopstio da se uporedovidjao sa drugom i da joj je eto napravio dete. Ne znam, ali mislim da bih ga ostavila krenula ispocetka jer bi mi to bilo veliko razocarenje. On, moj muz, dete sa drugom zenom. A on ocigledno ne zna sta zeli. Mislim zeli i svoju porodicu a zeli i dete sa tobom. Ne znam, nekako nedefinisano a opet sebicno.
 

Back
Top