Moja prica..

Pazi, kako znas da si normalna?
Da li postoje kvalitetni ljudi iz brakova nerazvedenih roditelja? Da, ali ti ih izgleda ne poznajes ili ces se vaditi na zvaku da je to kao irelevantan podatak za ovaj topic. Btw, sta je to kvalitet? Jer kada se pominje pojam rasturena porodica zapravo brak, misli se na odredjene psiholoske probleme koji mogu nastati kod dece. Kako znas da ti "kvalitetni" ljudi koje poznajes nemaju neki bag po pitanju osnovne celije drustva?

E znala sam da će neko da se zakači za ovo normalna:mrgreen:Pa otkud znaš da si normalna, pa šta znači biti normalan, po čemu se to zaključuje bla bla bla bla
A što ti meni "stavljaš" reči u usta i izvrćeš ono što sam ja rekla? Sad bih ja kao trebala da se pitam da li sam normalna? Kao baš si me ubacio u trip,sad ću ja da razmišljam bla bla bla pa svi se to pitamo ko zna koliko puta u životu:think: Ja smatram za sebe da sam ok,jer nisam kao mnogi zbog navodno nedovoljne pažnje roditelja počela da se drogiram, ili postala alkos ili.. i postala nepodnošljiva za okolinu.I naravno da poznajem puno kvalitetnih ljudi iz brakova razvedenih roditelja koji dobro uče, odlični studenti, kulturni ljudi, nemaju poroke a ne kao neki koji odu stranputicom iz dosade ili zbog "nedovoljne pažnje mame i tate" bla bla...
 
Evo da se i ja malo ubacim u ovu temu. Sad sam malo čitala,ne sve ali dovoljno. iI iritira me odmah prvi post postavljačice. Ona na kraju posta piše, nema nikakvih očekivanja za njega, voliga ga bezuslovno. Izvinite, ali za mene je ta zena ništa drugo nego sebična. pa pobogu, ti ovdje pričaš o djetetu. da li si ikad razmišljala o tome, da će to dijete nekada htjeti upoznati svog oca, da će ono možda imati neka očekivanja od njega, a ti mu to vjerovatno nećeš moći omogućiti. Jer pored svega, što on priča, da će njegova djeca itd. zanti za vaše dijete, ja sumnajm u to. On da je toliko čovjek od riječ, kao1. Ne bi nikada radio svojoj zeni i porodici to sto je uradio,
2. ne bi tebe, kao "Ljubavnicu" doveo u takvu situaciji, da ti napravi dijete iako tačno zna da nikada sa tobom neće osnovati pravu porodicu, i ti si još uvijek toliko naivna i vjeruješ njegovim obećanjima. Nemam riječi.
 
Ako je do trudnoće došli slučajno, i pored kontracepcije, što je moguće jer nema te kontracepcije koja 100% štiti, već naviše98%, onda je bolje da ga rodi nego da abortira, zar ne?
Nadam se da nije ostala u drugom stanju sa namerom da ga "veže" za sebe, u tom slučaju bi to zaista bilo sebično.
 
lako je moguće, da je trudnoća bila neplanirana, ali mislim, ako već imaš porodicu i pored toga ljubavnicu, sa kojom ne planiraš ostati, ili osnovati porodicu,brak i bla bla bla, pa brate duplo pazi. Ima toliko načina zaštite i kontracepije, da mogućnost trudnoće bude 0%. Ali najlakše je, opustiti se, uživati, a drugi nek snose posljedice za njegova djela. Brate, trebo siga vaditi, a ne ko bik, glavom kroz zid, pa šta bude, bude.
zgražavam se na takve muškare, a i na žene, koje sebi dopuštaju, da se muško tako ponaša prema njima.
 
cuj, nije planirala?! Sta je ona, naivna ko svedska sobarica pa ne zna da se od seksa ostaje u drugom stanju ako se ne koristi zastita? Pa ako nije htela da ostane trudna mogla je da koristi pilule, spiralu, ma kondom bre, 10 dinara na trafici! Pa ako pukne, tu je i PCC (pilula za dan posle) ali ne - to joj je bio prvi seks u zivotu a ima 15 godina pa jadna ne zna...Ej svasta!!!
 
cuj, nije planirala?! Sta je ona, naivna ko svedska sobarica pa ne zna da se od seksa ostaje u drugom stanju ako se ne koristi zastita? Pa ako nije htela da ostane trudna mogla je da koristi pilule, spiralu, ma kondom bre, 10 dinara na trafici! Pa ako pukne, tu je i PCC (pilula za dan posle) ali ne - to joj je bio prvi seks u zivotu a ima 15 godina pa jadna ne zna...Ej svasta!!!

први пут чујем за шведске собарице. можда си гледала неки филм, ко зна...
француска собарица. :whistling:
 
Toliko vec ljudi oko mene je reagovalo na slican ili jos "ostriji" nacin od vecine vas ovde.Da ne kazen da mi se cini da cu biti izopstena iz drustva.Vuci svakog za rukav u ostatku mog zivota i objasnjavati mu...nije ni to resenje...prekinuti trudnocu,kategoricki sam odbijala,a uhvatila sam sebe da sam pocela i o toj mogucnosti da razmisljam.
Čitam temu i nisam ni mislila da reagujem, jer je već sve rečeno ( a i onako se ništa neće promeniti), međutim nakon ovog posta ne mogu da se uzdržim.
U nekoliko meseci (da ne listam sad, ali mislim da nema više od 6), ti dva puta srećeš "velike ljubavi" u obliku muškaraca koji te doživljavaju (i tretiraju) kao nešto manje vredno (prvi slučaj) ili neobavezno (ovaj drugi), oba puta si omađijana, ubeđena kako je to baš ono "nešto", ne pitaš za cenu svog kratkotrajnog zadovoljstva i lažeš samu sebe (pokušavaš i nas) kako je tvoja ljubav (jedna pa druga) posebna, uzvišena, prava... I ako u svemu ima mnogo pitanja i još više podpitanja (npr.: Kad i kako pronalaziš takve likove? Kad i kako (fizički) stižeš i da se posvetiš detetu koje odgajaš sama i da zarađuješ dovoljno novca za to i provodiš idilične vikende? Kad i kako stižeš da se za tako kratko vreme toliko zaljubiš i vežeš u dva različita lika?...), radi se o tvom životu, tako da bi i izbor bio samo tvoj. Bio bi da nemaš dete i da na sve to ne praviš još jedno!
Ono što se meni neodoljivo nameće kao zaključak iz ovih tvojih priča, je da se ti osećaš loše, nedovoljno voljeno, neispunjeno i u svom očajničkom traganju za "velikom ljubavi" u svakom ko ispuni i najmanji zahtev, ispolji i najminimalniju dozu filmske romantike, vidiš tog "pravog", a u strahu od njegovog (neminovnog) odlaska, zauzimaš stav "ja ga samo volim i ništa ne očekujem". Bojim se da tu nije kraj, jer je svet pun muškaraca poput ove tvoje dvojice i sasvim sigurno će se i dalje "lepiti" za tebe. Nadam se da ne nameravaš da sa svakom drugim rađaš i dete.
Dete svakako nije zamena za neostvarenu (i nepostojeću) ljubav, tako da je odgovor na pitanje postavljeno u prvom postu: da, grešiš. Ne rađa se dete sa svakim.
Sve najbolje.
 

Back
Top